עזרה אפקט הזכוכית

אדם מהשורה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
עריכה תורנית
האמת, אני לא הכי בטוח שזה הפורום הנכון לבקשות כאלו, אבל לא יכול להיות בררן. שלא תדעו מצרות, פשוט עוברת עלי תקופה מסחררת עם התחבטויות מוטרפות. אני ממש מתחנן שתקדישו כמה דקות, כדי להבין את הפרובלמה שלי ולנסות לעזור לי, לפני שיהיה מאוחר מידי...

לאחרונה אני מוצא את עצמי מסתובב במעגלים. לא תופס מה בולם אותי, מה לא נותן לי להתקדם בחיים. אולי אתם תצליחו לנפץ את החומות השקופות שסוגרות עלי. אני לא טוב בהבעה בכלל, והמצב המבולבל שלי לא תורם הרבה. אבל בכל אופן, אנסה להציג את עצמי בצורה מסודרת ומכובדת, כדי שתבינו אותי ולא תגידו שאני סתם מבזבז לכם שעות פנאי יקרות.

אני כותב בעילום שם, אבל הולך לחשוף פה כמה פרטים אישיים די מביכים ומסגירים, שבטח יגרמו לכמה מכם שפגשו אותי פה ושם לזהות אותי על המקום. אבל איכשהו הגעתי למסקנה ששווה לי לקחת את הסיכון - אם אחד או כמה מהנבונים שבכם ידריכו אותי איך להיחלץ מהפלונטר...

בכנות, ראש חזק מעולם לא היה הצד החזק שלי. אבל תמיד פיציתי על זה בשפע מרץ ומעוף, כושר ניווט וחכמת רחוב. עם הזמן השלמתי עם החסרונות שלי ולמדתי לאהוב את עצמי כמו שאני, למרות שזה לא היה לי קל בכלל... הסביבה אף פעם לא אהדה אותי, תמיד נפנפו אותי מכל מקום. אבל איכשהו למדתי להגיע למרחב-נוחות שלי בחיים.

זה מה היה עד עכשיו! אבל בתקופה האחרונה אני מרגיש שהמצב שלי הולך ומסתבך - מסתבך והולך. אני דופק ת'ראש בקיר וירטואלי שנלחם בי באטימות עיוורת. כל מה שאני רוצה זה רק לפרוש כנפיים ו"לממש את עצמי" כמו שאומרים, אבל יש איזה קיר שקוף שחוסם אותי כמו אוטובוס בנחשול למירון.

כשאני מסתכל על החברים שלי, אני חווה התקפי קנאה בלתי נשלטים. לא הרבה יותר מוצלחים ממני, לא הרבה יותר חכמים ממני, אבל מעופפים להם בחופשיות, משתלבים בקלילות בכל חלל אפשרי ונהנים מכל רגע. ואני, מה איתי? תקוע כמו מסמר בלי להתקדם לשום מקום. האמת שכבר מזמן רציתי לפנות ליעוץ מקצועי רציני. אבל אני מאמין שעצה טובה שבאה מהבטן של בנאדם עם ראש בריא ושעיר, שווה יותר מאלף תובנות מתוחכמות של פסיכולוג מקריח.

זו בעצם הסיבה העיקרית, למה פניתי אליכם לעזרה דחופה...

שמעתי פעם, לא זוכר עכשיו איפה וממי, שכתיבה נותנת פורקן למוח ומארגנת את המחשבות. עכשיו כשאני מנסה את זה בפעם הראשונה בחיים, נראה לי שהמציאות עולה על כל עובדה. מרגע לרגע מזדחלת בי תחושה חזקה, שהצלחתי סוף סוף לקלוט מה המחסום הבלתי נראה שתוקע אותי בחיים. ואתם, שקראתם בסבלנות את כל החיבוטים והתיסבוכים שלי, מגיע לכם ובצדק לדעת את האמת. אני מבטיח שברגע שאתגבש על מסקנה חד משמעית אספר לכם את הכול. אבל ממש הכול, בלי להסתיר כלום...

אופס! נראה לי שממש הרגע תפסתי מה עובר עלי... הבעיה היא שבדיוק עכשיו אני רואה מזווית העין, צללית ענקית של כף יד טסה לעבר הגב הקטן שלי בעוצמה אדירה. חבטת מחץ הודפת אותי לזגוגית החלון השקופה. הרגליים הדקיקות שלי נקלעות אחת בשנייה בתנוחה לא טבעית. הכנפיים העדינות נתלשות מגוף הזבוב שלי שנמחץ בלי רחמים. אני מסתחרר על רצפת המטבח בזמזום גסיסה אחרון ושוקע באפלה כהה ואינסופית - סוף!

מאל"ף ועד תג

עריכה | הגהה | עימוד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עימוד ספרים
עריכה תורנית
נשמע שלא ישנתם טוב בלילה...
נקווה שהוא היה האחרון. היתוש, לא השיתוף...

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
האמת, אני לא הכי בטוח שזה הפורום הנכון לבקשות כאלו, אבל לא יכול להיות בררן. שלא תדעו מצרות, פשוט עוברת עלי תקופה מסחררת עם התחבטויות מוטרפות. אני ממש מתחנן שתקדישו כמה דקות, כדי להבין את הפרובלמה שלי ולנסות לעזור לי, לפני שיהיה מאוחר מידי...

לאחרונה אני מוצא את עצמי מסתובב במעגלים. לא תופס מה בולם אותי, מה לא נותן לי להתקדם בחיים. אולי אתם תצליחו לנפץ את החומות השקופות שסוגרות עלי. אני לא טוב בהבעה בכלל, והמצב המבולבל שלי לא תורם הרבה. אבל בכל אופן, אנסה להציג את עצמי בצורה מסודרת ומכובדת, כדי שתבינו אותי ולא תגידו שאני סתם מבזבז לכם שעות פנאי יקרות.

אני כותב בעילום שם, אבל הולך לחשוף פה כמה פרטים אישיים די מביכים ומסגירים, שבטח יגרמו לכמה מכם שפגשו אותי פה ושם לזהות אותי על המקום. אבל איכשהו הגעתי למסקנה ששווה לי לקחת את הסיכון - אם אחד או כמה מהנבונים שבכם ידריכו אותי איך להיחלץ מהפלונטר...

בכנות, ראש חזק מעולם לא היה הצד החזק שלי. אבל תמיד פיציתי על זה בשפע מרץ ומעוף, כושר ניווט וחכמת רחוב. עם הזמן השלמתי עם החסרונות שלי ולמדתי לאהוב את עצמי כמו שאני, למרות שזה לא היה לי קל בכלל... הסביבה אף פעם לא אהדה אותי, תמיד נפנפו אותי מכל מקום. אבל איכשהו למדתי להגיע למרחב-נוחות שלי בחיים.

זה מה היה עד עכשיו! אבל בתקופה האחרונה אני מרגיש שהמצב שלי הולך ומסתבך - מסתבך והולך. אני דופק ת'ראש בקיר וירטואלי שנלחם בי באטימות עיוורת. כל מה שאני רוצה זה רק לפרוש כנפיים ו"לממש את עצמי" כמו שאומרים, אבל יש איזה קיר שקוף שחוסם אותי כמו אוטובוס בנחשול למירון.

כשאני מסתכל על החברים שלי, אני חווה התקפי קנאה בלתי נשלטים. לא הרבה יותר מוצלחים ממני, לא הרבה יותר חכמים ממני, אבל מעופפים להם בחופשיות, משתלבים בקלילות בכל חלל אפשרי ונהנים מכל רגע. ואני, מה איתי? תקוע כמו מסמר בלי להתקדם לשום מקום. האמת שכבר מזמן רציתי לפנות ליעוץ מקצועי רציני. אבל אני מאמין שעצה טובה שבאה מהבטן של בנאדם עם ראש בריא ושעיר, שווה יותר מאלף תובנות מתוחכמות של פסיכולוג מקריח.

זו בעצם הסיבה העיקרית, למה פניתי אליכם לעזרה דחופה...

שמעתי פעם, לא זוכר עכשיו איפה וממי, שכתיבה נותנת פורקן למוח ומארגנת את המחשבות. עכשיו כשאני מנסה את זה בפעם הראשונה בחיים, נראה לי שהמציאות עולה על כל עובדה. מרגע לרגע מזדחלת בי תחושה חזקה, שהצלחתי סוף סוף לקלוט מה המחסום הבלתי נראה שתוקע אותי בחיים. ואתם, שקראתם בסבלנות את כל החיבוטים והתיסבוכים שלי, מגיע לכם ובצדק לדעת את האמת. אני מבטיח שברגע שאתגבש על מסקנה חד משמעית אספר לכם את הכול. אבל ממש הכול, בלי להסתיר כלום...

אופס! נראה לי שממש הרגע תפסתי מה עובר עלי... הבעיה היא שבדיוק עכשיו אני רואה מזווית העין, צללית ענקית של כף יד טסה לעבר הגב הקטן שלי בעוצמה אדירה. חבטת מחץ הודפת אותי לזגוגית החלון השקופה. הרגליים הדקיקות שלי נקלעות אחת בשנייה בתנוחה לא טבעית. הכנפיים העדינות נתלשות מגוף הזבוב שלי שנמחץ בלי רחמים. אני מסתחרר על רצפת המטבח בזמזום גסיסה אחרון ושוקע באפלה כהה ואינסופית - סוף!
חזק !
בהתחלה חשבתי שכותב הדברים עצמו חסום בהבעה, ואולי בכלל באיזה קטע תקוע בחיים? והנה אני רואה עם כל מילה שאני קוראת שההבעה כאן מצוינת ובכלל כל הרעיון.
יופי של קטע.

אדם מהשורה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
עריכה תורנית
חזק !
בהתחלה חשבתי שכותב הדברים עצמו חסום בהבעה, ואולי בכלל באיזה קטע תקוע בחיים? והנה אני רואה עם כל מילה שאני קוראת שההבעה כאן מצוינת ובכלל כל הרעיון.

בהתחלה חשבתי שזו סתם מהתלה ספרותית. אבל אולי היא מסווה פן אלגורי. במקום להילחם בקירות שקופים ולזמזם את עצמנו לדעת, עדיף לפרוש כנפים ולעוף למרחבים הפתוחים.

התאפקתי לא לגלוש לסוף כדי לראות את הפואנטה - ושמחה שכך, כי למרות הכול היא הצליחה להפתיע אותי!

כתבו נא מתי הבנתם שבזבוב עסקינן - לצורך בקרה ושיפור השורות...

מתרגשת

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתבו נא מתי הבנתם שבזבוב עסקינן - לצורך בקרה ושיפור השורות...
מפה:
לאחרונה אני מוצא את עצמי מסתובב במעגלים. לא תופס מה בולם אותי, מה לא נותן לי להתקדם בחיים. אולי אתם תצליחו לנפץ את החומות השקופות שסוגרות עלי.
שיערתי מיד שזה קטע פואנטה.
לייק! שנון וחזק.

נודד

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
קטע מעולה.
התחבטתי מן ההתחלה אם זה קטע סאטירי או עיגמומון נוקב ואולי... אולי... קטע אמיתי.
עד שראיתי את המשפט
אני לא טוב בהבעה בכלל,
ומכיוון שאין בו שמץ של אמת נמחקה האופציה השלישית והתחזקה המחשבה על אופציה א'.
את השורה התחתונה לא ניחשתי עד השורה התחתונה, וזה נדיר אצלי מאד.
שאפו

אדם מהשורה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
עריכה תורנית
חזק !
יופי של קטע.
התאפקתי לא לגלוש לסוף כדי לראות את הפואנטה - ושמחה שכך, כי למרות הכול היא הצליחה להפתיע אותי!
מהפסקה האחרונה. (משמע: אין מה לשפר)
קטע מעולה.
התחבטתי מן ההתחלה אם זה קטע סאטירי או עיגמומון נוקב ואולי... אולי... קטע אמיתי.
עד שראיתי את המשפט "אני לא טוב בהבעה בכלל".
ומכיוון שאין בו שמץ של אמת נמחקה האופציה השלישית והתחזקה המחשבה על אופציה א'.
את השורה התחתונה לא ניחשתי עד השורה התחתונה, וזה נדיר אצלי מאד.
שאפו
שיערתי מיד שזה קטע פואנטה.
לייק! שנון וחזק.

תודה לכולכם על הלייקים, העידוד והמחמאות. שמח בשבילי, עצוב בשביל הזבוב. אילו הייתם קולטים את המצב הקריטי כמה שורות קודם, אולי עוד היה אפשר להציל אותו... אתנחם בכך, שבפעם הבאה תבינו מה עובר על הזבוב הרוקד על השמשה, לפני שתחבטו בו בחמת זעם, והיה זה שכרי...

נ"ב: אני באופן אישי לא מסוגל לפגוע בזבוב. אם גם אתם איטיים כמוני רכשו מחבט חשמלי.

נערך לאחרונה ב:

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
תודה לכולכם על הלייקים, העידוד והמחמאות. שמח בשבילי, עצוב בשביל הזבוב. אילו הייתם קולטים את המצב הקריטי כמה שורות קודם, אולי עוד היה אפשר להציל אותו... אתנחם בכך, שבפעם הבאה תבינו מה עובר על הזבוב הרוקד על השמשה, לפני שתחבטו בו בחמת זעם, והיה זה שכרי...

נ"ב: אני באופן אישי לא מסוגל לפגוע בזבוב. אם גם אתם איטיים כמוני רכשו מחבט חשמלי.
כמעט הייתי בטוחה שאתה ממשפחת הזבובים או הוא בעצמו שחזר בגלגול. עד כדי כך להרגיש אותו זה הישג גדול:giggle:

אדם מהשורה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
עריכה תורנית

רחשי הלב

משתמש מקצוען
אידיוט שכמוני. לא התאפקתי וכן גלשתי לשורה התחתונה.
החשד התעורר די בהתחלה.
אף אחד לא מתייעץ על הבעיות האישיות שלו בפורום כתיבה מקצועית. את זה עושים או באא"ר (לגברים) או בחכמת (לנשים).
זייער גוט.

אדם מהשורה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
עריכה תורנית
אידיוט שכמוני. לא התאפקתי וכן גלשתי לשורה התחתונה.
החשד התעורר די בהתחלה.
אף אחד לא מתייעץ על הבעיות האישיות שלו בפורום כתיבה מקצועית. את זה עושים או באא"ר (לגברים) או בחכמת (לנשים).
זייער גוט.
בתור זבוב אין לי הרשאה להגיב באא"ר, רק בקהילת הכתיבה נתנו לי הזדמנות... בפעם הבאה אעשה מעשה @הדוויג ואוסיף עוד שתי שורות לא קשורות בשביל אלה שמציצים תמיד לסוף.

יצחק ג.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
לייק על ה'מקדם'.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיב

א הַלְלוּיָהּ אַשְׁרֵי אִישׁ יָרֵא אֶת יי בְּמִצְוֹתָיו חָפֵץ מְאֹד:ב גִּבּוֹר בָּאָרֶץ יִהְיֶה זַרְעוֹ דּוֹר יְשָׁרִים יְבֹרָךְ:ג הוֹן וָעֹשֶׁר בְּבֵיתוֹ וְצִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד:ד זָרַח בַּחֹשֶׁךְ אוֹר לַיְשָׁרִים חַנּוּן וְרַחוּם וְצַדִּיק:ה טוֹב אִישׁ חוֹנֵן וּמַלְוֶה יְכַלְכֵּל דְּבָרָיו בְּמִשְׁפָּט:ו כִּי לְעוֹלָם לֹא יִמּוֹט לְזֵכֶר עוֹלָם יִהְיֶה צַדִּיק:ז מִשְּׁמוּעָה רָעָה לֹא יִירָא נָכוֹן לִבּוֹ בָּטֻחַ בַּיהוָה:ח סָמוּךְ לִבּוֹ לֹא יִירָא עַד אֲשֶׁר יִרְאֶה בְצָרָיו:ט פִּזַּר נָתַן לָאֶבְיוֹנִים צִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד קַרְנוֹ תָּרוּם בְּכָבוֹד:י רָשָׁע יִרְאֶה וְכָעָס שִׁנָּיו יַחֲרֹק וְנָמָס תַּאֲוַת רְשָׁעִים תֹּאבֵד:
נקרא  16  פעמים

אתגר AI

דף חדש • אתגר 121

לוח מודעות

למעלה