מערכות מורכבות אפיון ועיצוב מחדש לאתר קול הלשון

חגית קרמר

בניית אתרים ברמה בינלאומית
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
ב"ה זכיתי לאפיין ולעצב מחדש את האתר של קול הלשון.

לאחר כשנה וחצי של עבודה, סמוך מאוד לחג הפסח,
עלה לאוויר האתר החדש בגרסה ראשונית >>>
(הרבה פונקציות עדיין בפיתוח, ויש מיפוי באגים שוטף)

כבר שתפתי באא"ר (ויש שם קישורים לחומרים מעניינים בקול הלשון)

קצת פרטים על אופי העבודה:
  1. הייתי צריכה ללמוד דאטאבייס של מערכת שלימה המסונכרנת באופן מלא עם ממשק טלפוני, ולפי המבנה הקיים ליצור אתר מודרני ונח לשימוש. האתגר היה לא קל בכלל, ודרש גם מצוות הפיתוח וגם ממני רעיונות ופתרונות יצירתיים.
  2. השראות, רעיונות ומחקר - נעזרתי הרבה מאוד במאמרים מקצועיים באתר medium, "חפרתי" את יוטיוב (עם נטפרי! זה היה אתגר לא קל...), אמזון, איביי, ו... גוגל. חייבת לציין שחווית המשתמש בגוגל היא מהטובות שיש. (אני מתכוונת לכלים של גוגל, כמו תרגום).
  3. אתר קול הלשון כולל בתוכו מנוע חיפוש שיעורים אדיר (למעלה מ3 מליון שיעורים), וישבתי שעות ארוכות רק כדי למפות את כל סוגי החומרים והמסננים המתאימים לקול הלשון.
  4. כל שיעור מתנגן ב"דף נגן". ישבתי לפתח נגן וידאו ואודיו מאפס (וזה היה אתגר גדול). מצאו את ההבדלים בין הנגן הישן לנגן החדש ---
  5. בעתיד יעלה גם ממשק חדש לטריוויות (ידעתם שיש טריוויות בקול הלשון?) - ושם הייתי צריכה להלך בין הטיפות. ליצור ממשק של משחק המכבד את התוכן התורני ואופי המשתמשים.
  6. האתגר המרכזי - בכל רגע נתון יש כמות גדולה מאוד של משתמשים באתר קול הלשון, מכל מקום בעולם (גוגל אנליטיקס מרתק). חוץ מזה - קהל היעד מגוון מאוד גם מבחינה מגזרית וגם מבחינה גילאית. והאתר צריך לתת מענה מושלם לכולם...
  7. יש הרבה מאוד פיצ'רים חדשים באתר החדש. אחד המוצלחים הוא כניסה לאתר באמצעות חשבון גוגל + איזור אישי למשתמש עם פלייליסטים, הורדות, מעקב אחרי רבנים ועוד.
  8. האתר עדיין בפיתוח מואץ, ובהמשך יעלה לאוויר גם בנק התורה בגרסה חדשה.

ועוד נקודה מעניינת -
בקול הלשון יש מגוון סיפורים מעניינים לילדים.
כמה שבועות לפני שהתחלתי לעבוד עם קול הלשון אמרתי לעצמי שאם אני הייתי מתכננת להם את האתר, הייתי מוסיפה פלייליסטים אישיים לכל משתמש, ופשוט בוחרת רשימת סיפורים מוצלחת, ו... שומרת אותה פעם אחת, ולתמיד.

ואכן - זה היה הרעיון הראשון שיישמתי באפיון החדש. (וכן - התבססתי הרבה על יוטיוב).

אלעזר 1

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עיצוב פונטים
מוזיקה ונגינה
UX UI
D I G I T A L
יוצרי ai
רואים שהושקעו באתר הרבה מאוד שעות מחקר, תוצאה מרשימה

Beeing

באזזז תדמיתי לעסקים
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
זכו בך!
פרויקט מדהים.
תורה מפוארת בכלי מפואר
יכולת המחקר, החשיבה האסטרטגית, המבט הרחב,
הניתוח והדייקנות לצד היצירתיות האינסופית שלך הם שילוב נדיר.

ארי ברנד

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
קודם כל - מטורף!!!!!! רואים כאן השקעה עצומה! וחשיבה על פרטים קטנים.

אני רואה שזה לא בנוי עם וורדפרס. אי אפשר להקים מערכת בכזה קנה מידה בוורדפרס?
הוא בנוי רק עם קוד? או איזו ממשק אחר?

אלעזר 1

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עיצוב פונטים
מוזיקה ונגינה
UX UI
D I G I T A L
יוצרי ai

סיון

המניפה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
@חגית קרמר כרגיל כל דבר שאת נוגעת בו הופך לזהב! (או למסך : ) )
השקעה מטורפת, הן בחווית המשתמש והן ברעיונות חדשים,
ההסתכלות הרחבה שלך על מכלול הפרויקט - ראויה להערכה וללמידה!

ליאורהA

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
וואו, פרויקט מדהים! העיצוב כל כך עדכני ונעים לעין, ועם זאת - מכובד ומתאים לתוכן.
ב"ה זכיתי לאפיין ולעצב מחדש את האתר של קול הלשון.
באמת זכות גדולה!

רואים שחשבת על כל דבר, במטרה שיהיה הכי נגיש וחוויתי למשתמשים! למשל, שהדבר הראשון שרואים בכניסה לאתר הוא החיפוש, וגם אחרי שגוללים - שורת החיפוש ממשיכה איתנו בצורה בולטת ונגישה.

משהו שקפץ לי מבחינת התוכן המילולי:
1682000219252.png
בכרטיסיות של "מקהלת מלכות" ו"שירים וניגונים שונים", כתוב מספר "שיעורים". גם בעמודים הפנימיים של הקטגוריה, הכיתוב הוא באותה שפה של השיעורים. אם יש אפשרות להתאים את הכיתובים האלו, לדעתי זה יהיה מעולה.

יישר כח גדול, תמשיכי להצליח!

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
פתאום אני קולטת שהאתר של קול הלשון מכבד את עצמו.
האתר הישן היה... טוב, עדיף שלא לדבר.
עבודה מדהימה עשית!

.A.B.

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
D I G I T A L
יוצרי ai
אהבתי!!
איזה קו...
אור בעיניים, אי אפשר להשוות בכלל..

עילום

משתמש מקצוען
D I G I T A L
WOW!
זכות גדול להגדיל תורה ולהאדירה!

נשמח על פירוט של הטכנולוגיית שהשתמשתן
(נראה שהשתמשתן באנגולר 14)

בהצלחה רבה

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
@חגית קרמר
בבדיקה בכלי מפתחים אני רואה שירד לי כמעט 100 מגה.
לא בדקתי איך זה נראה מחיבור עם סטיק, אבל נראה לי שאחוז ניכר מהמשתמשים בקול הלשון הם מן הסתם עם חיבורים איטיים וראוי להתחשב בהם ושהדף הראשי לא יהיה מידי כבד.
בנוסף בבדיקה עם Lighthose על חיבור של נטפרי הוא מציין שיש איטיות בגלל שימוש בhttp1.1 במקום http2, וגם שהתמונות לא דחוסות, לא יודע מה קורה בסינונים אחרים, אבל נראה לי שחשוב שהדף הראשי יטען כמה שיותר מהר בסינונים השונים (אולי אפשר לדבר עם נטפרי למשל ולבדוק האם יש אפשרות שלא יסננו את האתר בכלל וכך אולי יאפשרו http2)

אלעזר 1

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עיצוב פונטים
מוזיקה ונגינה
UX UI
D I G I T A L
יוצרי ai
@חגית קרמר
בבדיקה בכלי מפתחים אני רואה שירד לי כמעט 100 מגה.
לא בדקתי איך זה נראה מחיבור עם סטיק, אבל נראה לי שאחוז ניכר מהמשתמשים בקול הלשון הם מן הסתם עם חיבורים איטיים וראוי להתחשב בהם ושהדף הראשי לא יהיה מידי כבד.
בנוסף בבדיקה עם Lighthose על חיבור של נטפרי הוא מציין שיש איטיות בגלל שימוש בhttp1.1 במקום http2, וגם שהתמונות לא דחוסות, לא יודע מה קורה בסינונים אחרים, אבל נראה לי שחשוב שהדף הראשי יטען כמה שיותר מהר בסינונים השונים (אולי אפשר לדבר עם נטפרי למשל ולבדוק האם יש אפשרות שלא יסננו את האתר בכלל וכך אולי יאפשרו http2)
מבדיקה שלי עכשיו עולה כי האתר הישן השתמש ב-114 MB של משאבים עד לטעינה מלאה של העמוד
לעומת כ-50 MB באתר החדש עד לטעינת העמוד

משום מה השידורים החיים מופעלים באופן אוטומטי, מה שגורם לטעינה של עשרות MB נוספים בכל דקה
וחבל, זה מכביד גם על הגולשים וגם על האתר. אין הגיון שגולשים יצפו בו זמנית בחמש שיעורים חיים מדף הבית של האתר
1682330131973.png

EPaP

מנהלת בפמ"ג
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עיצוב פונטים
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
חתיכת פרוייקט.

התוצאה הסופית מדהימה
ויותר מזה - המחקר שמאחוריו.

התחלתי קצת להשוות אתר חד ש מול ישן, ההבדלים זה משהו מיוחד.
ידעו במי לבחור לפרוייקט הזה :)

רמיזא

משתמש מקצוען
@חגית קרמר יש לי בעיה באתר בעת צפיה בשיעור כל כמה דקות הוא מתחיל להסתובב בלי סוף, צריך לרענן את הדף כל הזמן וזה עוזר לכמה דקות בלבד, יתכן שקשור אולי לספק שלי ?
באתר הישן זה לא קורה.

נערך לאחרונה ב:

stshin

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
אלופה!!

tora

משתמש רשום
האתר נותן חשק להיכנס רק להינות מהעיצוב
במשניות לא ראיתי דרך פשוטה למצוא לפי מסכת או פרק, רק ע"י מציאת שיעור כלשהו ואז לחפש שיעורים נוספים במסכת
(עקרונית אני חושב שכדאי שיהיה לשונית נפרדת למשניות כמו לתנ"ך)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה