אסור למסור ד"שים!! למה אנשים לא מבינים את זה??

מצב
הנושא נעול.

קרם נווגט

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
כואב, אבל...
ראשית אנשים נהנים לספר פגשתי את אחיך/אחותך... וברך כלל אין בזה שום בעיה, אם זה סודי, צריך ללכת עם שלט גדול 'סודי'...
שנית, אם לא רצית שידעו שנסעת אתמול לת"א, רבש"ע? עכשיו כל פרוג יודעים.....!
כל פרג יודעים ששולחנית היתה בתל אביב.
יש מצב שזיהו אותך לפי שם הניק......

מטעמים

משתמש מקצוען
חפץ חייים הלכות רכילות:

כלל א' סעיף ב':
"אֵיזֶהוּ רָכִיל? זֶה שֶׁטּוֹעֵן דְּבָרִים מִזֶּה לָזֶה וְהוֹלֵךְ וְאוֹמֵר: כָּךְ אָמַר פְּלוֹנִי עָלֶיךָ, כָּךְ עָשָׂה לְךָ פְּלוֹנִי, כָּךְ וְכָךְ שָׁמַעְתִּי עָלָיו שֶׁעָשָׂה לְךָ, אוֹ רוֹצֶּה לַעְשׂוֹת לְךָ. אַף עַל פִּי שֶׁאוֹתוֹ דָּבָר אֵין גְּנוּת עַל מִי שֶׁמְסַפֵּר, אַף לְפִי דִּבְרֵי הָ רוֹכֵל, וְאִלּוּ הָיוּ שׁוֹאֲלִין לוֹ בְּעַצְמוֹ, לֹא הָיָה מַכְחִישׁ, אוֹ מִשּׁוּם שֶׁהָ אֱמֶת וְהַצֶּדֶקּ אִתּוֹ, אוֹ מִשּׁוּם שֶׁהִתְכַּוֵּן בְּאֵלּוּ הַפְּעֻלּוֹת וְהַדִּבּוּרִים כַּוָּנָה אַחֶרֶת, אֲפִלּוּ הָכֵי רָכִיל נִקָּרָא"

כלל ח' סעיף ה'

"וְחַיָּב אָדָם לְהַסְתִּיר הַסוֹד, אֲשֶׁר יְגַלֶּה לוֹ חֲבֵרוֹ דֶּרֶךְ סֵתֶר, אַף עַל פִּי שֶׁאֵין בְּגִלּוּי הַסוֹד הַהוּא עִנְיַן רְכִילוּת, כִּי יֵשׁ בְּגִלּוּי הַסוֹד נֵזֶק לִבְעָלָיו וְסִבָּה לְהָפֵר מַחֲשַׁבְתּוֹ, גַּם בָּזֶה הוּא יוֹצֵא מִדֶּרֶךְ הַצְּנִיעוּת, וְהוּא מַעֲבִיר עַל דַּעַת בַּעַל הַסּוֹד."

רי

משתמש סופר מקצוען
עימוד ספרים
חבל שניקים מנסים להסיט את הנושא.
שולחנית פתחה נושא כאוב, שהציבור שלנו לקוי בו. (לא יודעת מה קורה בציבורים אחרים וזה גם לא משנה).
וכל בקשתה, שאנשים יפנימו את הענין.
קשה?
בציבורים אחרים שולחים מיד תמונה:eek::D

קול תודה

משתמש מקצוען
וגם אם זו לא הלכה, אתם יודעים מה?
עצם זה שנפתח כזה אשכול, שיעורר אותנו לעצור את השמועות וה'נראות' אצלנו ולא לרוץ איתם הלאה -
כבר שווה
נראה לי שלכך התכוונה פותחת האשכול, ותודה על העלאת המודעות.

סולפג' solfege

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
בציבורים אחרים שולחים מיד תמונה:eek::D

זה כזה לא נכון!! יש לי דוד מתחזק כזה, והוא כל הזמן מדבר על החטטנות של החרדים. שם כל אחד עסוק בעינייניו ולא מעניינן אותו מכלום (לטוב ולרע)
פפראצי לסלבים זה משהו אחר לגמרי.

imac100

משתמש מקצוען
זה כזה לא נכון!! יש לי דוד מתחזק כזה, והוא כל הזמן מדבר על החטטנות של החרדים. שם כל אחד עסוק בעינייניו ולא מעניינן אותו מכלום (לטוב ולרע)
פפראצי לסלבים זה משהו אחר לגמרי.

אולי הדוד שלך לא.
אבל אני עובדת עם קבוצות לא חרדיות
אם משהו יראה בקניון אישה או אבא של עובד באותו רגע תמונה עולה לקבוצת ווטסאפ
ככה הם חיים

zviela

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
זה שאנשים מוסרים ד"ש זה מבחינתי הרבה יותר מובן - זה סוג של נייעס , לא מצדיק אבל הגיוני.
אבל למה האחים התקשרו לחפור? זה השאלה המרכזית!!
מה אתם מתערבים לאחים שלכם בחיים!!!!!!!!!!!!!!!
מתקשרים לשאול מה היא עושה בתל אביב? נפלתם?
האחים הם אלו שאמורים להיות טקטיים ולא השכנים של החברים של הגיסים....
גם אם האחים טקטיים ולא שואלים שאלות, זה יכול ליצור כעסים ומתחים.
כמו: "ראיתי את אחותך בקניון"
והאחות חושבת לעצמה "אה, היא לא יכלה לקרוא לי לבוא יתה, רק אני תמיד דואגת לקרוא לה"
וכדו'

yaffat

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
לא מזמן קרה לי מקרה דומה,
חברה שלי מהסמינר, שאני בקשר איתה מידי פעם,
אמרה לי - היינו אתמול בבית חולים עם הבת שלי, ד"ש מאח שלך, פגשנו אותו שם, זיהיתי שהוא אח שלך לפי הפנים, כ"כ דומה לך... מענין אם זה באמת הוא.
התחלתי להעביר במוחי את כל בני המשפחה למי נולד ילד,
ואמרתי לה, בטח זה היה בן דוד שלי,
נולד לו בן לפני כמה ימים.
ואז היא אומרת לי שזה היה במחלקת ילדים, ויש להם ילד בשם... והאמא גם היתה שם - ולא יולדת.
ונתנה לי עוד פרטים שנתנו לי להבין באופן ברור שזה אח שלי.
חשבתי שאני היחידה שלא מעודכנת בחדשות המסעירות ולא ידעתי שהבן שלו היה בבית חולים ורציתי לשאול את אמא שלי מה קרה.
בנס!! היא לא ענתה לי ואז שאלתי את אחותי.
ומתברר שבאמת הם היו בבית חולים בשביל משהו קטן, ולא סיפרו להורים מ-2 הצדדים, לא רצו להלחיץ אותם וכו...
וזה היה כ"כ פוגע באמא שלי אם היתה שומעת ממני מה קרה ולא מהם....
תדמיינו לבד.
בסיעתא דישמיא לא פישלתי אותם.

אבל כל זה אני מספרת רק כדי באמת לעורר את המודעות שלא כדאי לספר....

אולי בכלל החברה שלי גם נמצאת פה... אם כן - דורשת בשלומך...
(היא בטוח תזהה את הפרטים, לא טשטשתי... :))

לוחם תמורות

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
כָּךְ אָמַר פְּלוֹנִי עָלֶיךָ,
שֶׁעָשָׂה לְךָ
רוֹצֶּה לַעְשׂוֹת לְךָ
הַסוֹד, אֲשֶׁר יְגַלֶּה לוֹ חֲבֵרוֹ
כל אלו הדברים משמע שיש קשר למספר דהיינו שגילה לו סוד או שאומר כך עשה לך ... לך.. אבל בתמימות ..''ראיתי את אביך אתמול '' וכו' מה צריך לעשות עסק , והזהירות מוטלת על האדם עצמו לא לסבך עניינים. הרי חוץ מאיפה בן אדם נמצא, אנו יודעים כ''כ הרבה דברים , וחושבים כ''כ הרבה מחשבות על כל דבר, ועל כל אחד, האם משום כך נלך ונודיע לכל אחד מה אנו חושבים עליו.

פיגי 122

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
אולי כדאי לחשוב גם לפעמים על עוד צד כשמתאלמים ולא מגיבים זה גם לא נעים
ולדעתי אח שלך חיפש את צומת לב שלך ומצא את זה בדרך לא כ"כ נכונה

שרשרת

משתמש מקצוען
בכל מקרה שבו מדברים על אנשים, טוב, רע, שחור, לבן, היה, הלך, אמר, אי אפשר לדעת את ההשפעה של הדברים ולאן הם יכולים להגיע. לדבר על בן אדם זה כמו להיכנס לשדה מוקשים. אולי אם תזהר עד מאוד תצא בשלום אבל יש מוקש בכל פינה.
יש מספיק נושאים אחרים לדבר עליהם.
הנושא שעלה כאן הוא רק דוגמה למשפט פשוט שהביא נזק, יש אין סוף דוגמאות אחרות

ינשופי

משתמש סופר מקצוען
בכל מקרה שבו מדברים על אנשים, טוב, רע, שחור, לבן, היה, הלך, אמר, אי אפשר לדעת את ההשפעה של הדברים ולאן הם יכולים להגיע. לדבר על בן אדם זה כמו להיכנס לשדה מוקשים. אולי אם תזהר עד מאוד תצא בשלום אבל יש מוקש בכל פינה.
יש מספיק נושאים אחרים לדבר עליהם.
הנושא שעלה כאן הוא רק דוגמה למשפט פשוט שהביא נזק, יש אין סוף דוגמאות אחרות
אפשר לדבר בלי שמות- מוציא את העוקץ (והבעיה) משאיר נושאי שיחה...

בא יבוא

משתמש מקצוען
אצלי זה בסיס של חינוך. ואם ארצה לספר כל פרט על השני - אבקש רשות, כמעט בלי יוצא מן הכלל. וזה כולל סתם דברים מטופשים שהילדים מספרים לי. לי זה נראה ככבוד מינימלי. וכל שכן פגישה בעיר אחרת, ביקור במרפאה וכיוצא בהם. ערנות - זה שם המשחק.

ציפופו 1

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
כל מה שנאמר לעיל על אנשים שמחטטים בחייהם של אחרים, בין אם הכוונה היא למישהו שראה אותך ובין אם מדובר באחים שהתקשרו מיד לשאול ולדחוף את האף, כל הנאמר לעיל זה עניין של חינוך מהבית!
אנחנו, בתור הורים, צריכים לחנך את הילדים לא להיות חטטנים וכמובן גם להראות להם דוגמא אישית, ולא כל טלפון שלנו צריך להיות עמוס רכילויות והתעניינות יתר בחיים של השני.

רחשי הלב

משתמש מקצוען
בית חולים זה מקום מובהק לענין הזה. איך אנשים מעיזים לספר את מי ראו שם? איך???
הג"ר אברהם גניחובסקי זצ"ל הגיע לבקר חולה במחלקה לתשושי נפש. ו...פגש שם ראש ישיבה חשוב שהיה ניכר כי הוא מטופל שם....
הגאון זצ"ל התעשת מיד, ניגש אליו בהליכה מהירה ולחוצה, והתחנן בפניו "במטותא, אני מתחנן לפניך, אל תספר לאף אחד שהייתי כאן..."

מלאך טוב

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הג"ר אברהם גניחובסקי זצ"ל הגיע לבקר חולה במחלקה לתשושי נפש. ו...פגש שם ראש ישיבה חשוב שהיה ניכר כי הוא מטופל שם....
הגאון זצ"ל התעשת מיד, ניגש אליו בהליכה מהירה ולחוצה, והתחנן בפניו "במטותא, אני מתחנן לפניך, אל תספר לאף אחד שהייתי כאן..."
כל האשכול כאן שווה בשביל תגובה אחת כזאת.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קה

א הוֹדוּ לַיי קִרְאוּ בִּשְׁמוֹ הוֹדִיעוּ בָעַמִּים עֲלִילוֹתָיו:ב שִׁירוּ לוֹ זַמְּרוּ לוֹ שִׂיחוּ בְּכָל נִפְלְאוֹתָיו:ג הִתְהַלְלוּ בְּשֵׁם קָדְשׁוֹ יִשְׂמַח לֵב מְבַקְשֵׁי יי:ד דִּרְשׁוּ יי וְעֻזּוֹ בַּקְּשׁוּ פָנָיו תָּמִיד:ה זִכְרוּ נִפְלְאוֹתָיו אֲשֶׁר עָשָׂה מֹפְתָיו וּמִשְׁפְּטֵי פִיו:ו זֶרַע אַבְרָהָם עַבְדּוֹ בְּנֵי יַעֲקֹב בְּחִירָיו:ז הוּא יי אֱלֹהֵינוּ בְּכָל הָאָרֶץ מִשְׁפָּטָיו:ח זָכַר לְעוֹלָם בְּרִיתוֹ דָּבָר צִוָּה לְאֶלֶף דּוֹר:ט אֲשֶׁר כָּרַת אֶת אַבְרָהָם וּשְׁבוּעָתוֹ לְיִשְׂחָק:י וַיַּעֲמִידֶהָ לְיַעֲקֹב לְחֹק לְיִשְׂרָאֵל בְּרִית עוֹלָם:יא לֵאמֹר לְךָ אֶתֵּן אֶת אֶרֶץ כְּנָעַן חֶבֶל נַחֲלַתְכֶם:יב בִּהְיוֹתָם מְתֵי מִסְפָּר כִּמְעַט וְגָרִים בָּהּ:יג וַיִּתְהַלְּכוּ מִגּוֹי אֶל גּוֹי מִמַּמְלָכָה אֶל עַם אַחֵר:יד לֹא הִנִּיחַ אָדָם לְעָשְׁקָם וַיּוֹכַח עֲלֵיהֶם מְלָכִים:טו אַל תִּגְּעוּ בִמְשִׁיחָי וְלִנְבִיאַי אַל תָּרֵעוּ:טז וַיִּקְרָא רָעָב עַל הָאָרֶץ כָּל מַטֵּה לֶחֶם שָׁבָר:יז שָׁלַח לִפְנֵיהֶם אִישׁ לְעֶבֶד נִמְכַּר יוֹסֵף:יח עִנּוּ בַכֶּבֶל (רגליו) רַגְלוֹ בַּרְזֶל בָּאָה נַפְשׁוֹ:יט עַד עֵת בֹּא דְבָרוֹ אִמְרַת יי צְרָפָתְהוּ:כ שָׁלַח מֶלֶךְ וַיַּתִּירֵהוּ מֹשֵׁל עַמִּים וַיְפַתְּחֵהוּ:כא שָׂמוֹ אָדוֹן לְבֵיתוֹ וּמֹשֵׁל בְּכָל קִנְיָנוֹ:כב לֶאְסֹר שָׂרָיו בְּנַפְשׁוֹ וּזְקֵנָיו יְחַכֵּם:כג וַיָּבֹא יִשְׂרָאֵל מִצְרָיִם וְיַעֲקֹב גָּר בְּאֶרֶץ חָם:כד וַיֶּפֶר אֶת עַמּוֹ מְאֹד וַיַּעֲצִמֵהוּ מִצָּרָיו:כה הָפַךְ לִבָּם לִשְׂנֹא עַמּוֹ לְהִתְנַכֵּל בַּעֲבָדָיו:כו שָׁלַח מֹשֶׁה עַבְדּוֹ אַהֲרֹן אֲשֶׁר בָּחַר בּוֹ:כז שָׂמוּ בָם דִּבְרֵי אֹתוֹתָיו וּמֹפְתִים בְּאֶרֶץ חָם:כח שָׁלַח חֹשֶׁךְ וַיַּחְשִׁךְ וְלֹא מָרוּ אֶת (דבריו) דְּבָרוֹ:כט הָפַךְ אֶת מֵימֵיהֶם לְדָם וַיָּמֶת אֶת דְּגָתָם:ל שָׁרַץ אַרְצָם צְפַרְדְּעִים בְּחַדְרֵי מַלְכֵיהֶם:לא אָמַר וַיָּבֹא עָרֹב כִּנִּים בְּכָל גְּבוּלָם:לב נָתַן גִּשְׁמֵיהֶם בָּרָד אֵשׁ לֶהָבוֹת בְּאַרְצָם:לג וַיַּךְ גַּפְנָם וּתְאֵנָתָם וַיְשַׁבֵּר עֵץ גְּבוּלָם:לד אָמַר וַיָּבֹא אַרְבֶּה וְיֶלֶק וְאֵין מִסְפָּר:לה וַיֹּאכַל כָּל עֵשֶׂב בְּאַרְצָם וַיֹּאכַל פְּרִי אַדְמָתָם:לו וַיַּךְ כָּל בְּכוֹר בְּאַרְצָם רֵאשִׁית לְכָל אוֹנָם:לז וַיּוֹצִיאֵם בְּכֶסֶף וְזָהָב וְאֵין בִּשְׁבָטָיו כּוֹשֵׁל:לח שָׂמַח מִצְרַיִם בְּצֵאתָם כִּי נָפַל פַּחְדָּם עֲלֵיהֶם:לט פָּרַשׂ עָנָן לְמָסָךְ וְאֵשׁ לְהָאִיר לָיְלָה:מ שָׁאַל וַיָּבֵא שְׂלָו וְלֶחֶם שָׁמַיִם יַשְׂבִּיעֵם:מא פָּתַח צוּר וַיָּזוּבוּ מָיִם הָלְכוּ בַּצִּיּוֹת נָהָר:מב כִּי זָכַר אֶת דְּבַר קָדְשׁוֹ אֶת אַבְרָהָם עַבְדּוֹ:מג וַיּוֹצִא עַמּוֹ בְשָׂשׂוֹן בְּרִנָּה אֶת בְּחִירָיו:מד וַיִּתֵּן לָהֶם אַרְצוֹת גּוֹיִם וַעֲמַל לְאֻמִּים יִירָשׁוּ:מה בַּעֲבוּר יִשְׁמְרוּ חֻקָּיו וְתוֹרֹתָיו יִנְצֹרוּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  1  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה