מידע שימושי אנשים שעוד לא חתמו עֲרֵבִים, איך זה הגיוני?

מצב
הנושא נעול.

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען
בדיוק ראיתי עוד עלון התרמה גנרי.
תיאור מפורט, בפרטי פרוטרוטרוט וברזולוציית שיא, על אומללותה של המשפחה, כמה שהם היו אומללים עוד לפני שקרתה הטרגדיה, ואז תיאור של הטרגדיה לשלביה, ועד כמה - אחרי שקרתה הטרגדיה - על אחת כמה וכמה שהם אומללים, עלובי החיים כמו שלא הכרתם.

כמובן הטקסט מלווה בקלוזאפים של הילדים, אחד אחד. אלו מעל גיל 5 יש תמונה מאמירת הקדיש בהלוויה. איזה איכות של תמונה! רואים כל דמעה, בדיוק היכן היא ממוקמת. וההוא בגיל שנתיים - יש תמונה שהוא שוכב בעגלה ליד מיטת האם, ומחכה, לדברי העלון - שהיא תקום תחייך אליו. היא לא קמה, ולא חייכה, ולכן הדפיסו עלון.

ובני המשפחה מסתובבים בבתי הכנסת עם העלון, ומבקשים תרומה. הרבנים כתבו לתת 100 ש"ח ל24 חודש או משהו. לא נראה לי שהרבה נתנו כזו הו"ק. אבל כן מוציאים איזה מטבע. ישראל נתבעים ונותנים.

אני לא כותב בציניות. העלונים האלו הם רע הכרחי. אין ברירה.

אבל רק חשבתי לעצמי. איך זה הגיוני שיש אנשים שעוד לא הצטרפו לתוכניות של עֲרֵבִים. איך זה שנשאר עוד מישהו אחד מתוך הציבור הנפלא שלנו, שעדיין לא מבין שצריך לעשות סטופ לתופעה העצובה הזו.

וגם אם לא סטופ, לא מבינים שכל משפחה שהצלנו זה עולם ומלואו? שכל משפחה אומללה כזו, שנכנס לחשבון הבנק שלה מליון שנים ש"ח בלי שום קמפיין, פשוט הצלנו אותה מטרגדיה כפולה?
שהיתומים שיושבים ב"שבעה" - לא עלינו - לפחות לא צריכים לדמיין איך החברים שלהם עכשיו קוראים את סיפורם הטראגי. שמהיום כשהם ילבשו כובע חדש השכן לא יחשוב - אה, טוב שנתתי להם הוראת קבע.
ושהאבא או האמא האומללים לא צריכים להחליט מה יותר חשוב - לחם לאכול או הכבוד הבסיסי של בני הנעורים שלו.

וגם אלו שה"ערבים" לא הספיק להם, אבל לפחות יש להם איזשהו בסיס. הם יכולים לצאת לקמפיין לא מתוך לחץ של "איך יהיה לנו לחם מחר בבוקר", אלא בשיקול הדעת וברוגע.

אני שואל על עצמי. גם לי עד לפני תקופה לא היה "ערבים". איך? איך זה הגיוני? אין לי תשובה.

אז לפחות אני שוטח את התמיהה הזו כאן. אולי זה יעזור למישהו להיזכר.

מצליחנות

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
לצערנו הרב גם ערבים לא באמת מספק את המענה המוחלט וכיום כמעט לכולם אוספים באותה דרמה
תמיד יש חובות, תמיד יש הוצאות לא שגרתיות למשפחת יתומים וכו'
אז נכון שיש המון מעלות לחלק עיקרי מהכסף הנצרך אבל את הבושות זה לא חוסך (רק את הבושות: "מה הוא לא עשה עריביים????")

אבא ל6

משתמש סופר מקצוען
תיאור מפורט, בפרטי פרוטרוטרוט וברזולוציית שיא, על אומללותה של המשפחה, כמה שהם היו אומללים עוד לפני שקרתה הטרגדיה, ואז תיאור של הטרגדיה לשלביה, ועד כמה - אחרי שקרתה הטרגדיה - על אחת כמה וכמה שהם אומללים, עלובי החיים כמו שלא הכרתם.

כמובן הטקסט מלווה בקלוזאפים של הילדים, אחד אחד. אלו מעל גיל 5 יש תמונה מאמירת הקדיש בהלוויה. איזה איכות של תמונה! רואים כל דמעה, בדיוק היכן היא ממוקמת. וההוא בגיל שנתיים - יש תמונה שהוא שוכב בעגלה ליד מיטת האם, ומחכה, לדברי העלון - שהיא תקום תחייך אליו. היא לא קמה, ולא חייכה, ולכן הדפיסו עלון.

ובני המשפחה מסתובבים בבתי הכנסת עם העלון, ומבקשים תרומה. הרבנים כתבו לתת 100 ש"ח ל24 חודש או משהו. לא נראה לי שהרבה נתנו כזו הו"ק. אבל כן מוציאים איזה מטבע. ישראל נתבעים ונותנים.

אבל רק חשבתי לעצמי. איך זה הגיוני שיש אנשים שעוד לא הצטרפו לתוכניות של עֲרֵבִים. איך זה שנשאר עוד מישהו אחד מתוך הציבור הנפלא שלנו, שעדיין לא מבין שצריך לעשות סטופ לתופעה העצובה הזו.

וגם אם לא סטופ, לא מבינים שכל משפחה שהצלנו זה עולם ומלואו? שכל משפחה אומללה כזו, שנכנס לחשבון הבנק שלה מליון שנים ש"ח בלי שום קמפיין, פשוט הצלנו אותה מטרגדיה כפולה?
שהיתומים שיושבים ב"שבעה" - לא עלינו - לפחות לא צריכים לדמיין איך החברים שלהם עכשיו קוראים את סיפורם הטראגי. שמהיום כשהם ילבשו כובע חדש השכן לא יחשוב - אה, טוב שנתתי להם הוראת קבע.
ושהאבא או האמא האומללים לא צריכים להחליט מה יותר חשוב - לחם לאכול או הכבוד הבסיסי של בני הנעורים שלו.

וגם אלו שה"ערבים" לא הספיק להם, אבל לפחות יש להם איזשהו בסיס. הם יכולים לצאת לקמפיין לא מתוך לחץ של "איך יהיה לנו לחם מחר בבוקר", אלא בשיקול הדעת וברוגע.

אני שואל על עצמי. גם לי עד לפני תקופה לא היה "ערבים". איך? איך זה הגיוני? אין לי תשובה.

"אל תאמר לכשאפנה אשנה שמא לא תפנה"
מאמר חז"ל שמספר את כל הסיפור העגום הזה,
הרי יש לי רק ילד אחד,
ועכשיו רק שניים,
אני בריא כמו שור,
אצלי זה לא יקרה,
שיטת ה"סמוך" הידוע..
יישר כח על העלאת הנושא הקריטי הזה.

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען
"אל תאמר לכשאפנה אשנה שמא לא תפנה"
מאמר חז"ל שמספר את כל הסיפור העגום הזה,
הרי יש לי רק ילד אחד,
ועכשיו רק שניים,
אני בריא כמו שור,
אצלי זה לא יקרה,
שיטת ה"סמוך" הידוע..
יישר כח על העלאת הנושא הקריטי הזה.
אני עד עכשיו בטוח לגמרי שאחיה לנצח, או מינימום 120 שנה.
חתמתי נטו בשביל לעזור לאחרים.

זה סיבה שמספיקה לגמרי.

קרן שמש

משתמש סופר מקצוען

הרבה סיבות לדבר.
2 לדוגמה:

1. יש להם ביטוח חיים בסכום גבוה יותר או זהה.
2. יש להם דירה נוספת- ומשכך לא זכאים לקבל מערבים במקרה פטירה ח"ו.

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען
הרבה סיבות לדבר.
2 לדוגמה:

1. יש לו ביטוח חיים בסכום גבוה יותר או זהה.
2. יש לו דירה נוספת- ומשכך לא זכאי לקבל מערבים במקרה פטירה ח"ו.
אני עד עכשיו בטוח לגמרי שאחיה לנצח, או מינימום 120 שנה.
חתמתי נטו בשביל לעזור לאחרים.

זה סיבה שמספיקה לגמרי.

נני5

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
יש לי קרוב משפחה שתרם שנים לערבים. והמון!
אחרי כמה שנים אשתו נפטרה, ונשארו יתומים.
אבל מה? פתאום הוא גילה שהוא בכלל לא זכאי לקבל מהם שקל
אם יש איזשהו ביטוח חיים הכי פשוט, אתה כבר לא זכאי לכלום
[תבררו טוב על איזה ביטוח חיים לא מקבלים כלום. בזמנו שמעתי שזה גם לביטוח של קופ"ח -שהוא יותר מהבסיסי. אבל לא בטוחה בעניין, ולכן מדגישה: תבררו!]

ראש לשועלים

מהמשתמשים המובילים!

כדאי לקרוא את ההסכם המלא עם ערבים לפני שיוצאים בהכרזה הזו.
זה ביטוח חיים מלא חורים כמו מסננת. אולי עדיף ללכת למקור (אם כי שם אין אלמנט של צדקה).

ליטאי פשוט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
מישהו יכול להעלות את התקנון של ערבים?
תקנון "ערבים"
1. רישום ל"ערבים":
א. כחברים ב"ערבים" יכולים להרשם העונים על כל התנאים הבאים (ע"פ הצהרתם): 1. תושבי ארץ ישראל, 2. אברכים שתורתם אומנותם, או העוסקים במלאכה שקובעים עתים לתורה, ובני משפחותיהם (לרבות אלמנות וגרושות). 3. הבריאים בגופם ובנפשם. והכל בכפוף להחלטת ועדת רבני "ערבים".
ב. בהצטרפות ל"ערבים" יש למלא טופס הצטרפות הכולל שאלון בריאות סטנדרטי, פרטי המשפחה הנרשמת, והוראת קבע חתומה ע"י בעל החשבון או פרטי כרטיס אשראי. לאחר קבלת הטופס במשרדי "ערבים" כשהוא ממולא כראוי יצורף הנרשם ל"ערבים", וישלח אליו "טופס אישור" על ההצטרפות ל"ערבים".
ג. "ערבים" מונה כרגע כ-35,000 משפחות נרשמים (כל בית אב נחשב לנרשם אחד) והוא גדל כל הזמן. כל נרשם מוריד את סכום הגביה עבור כל יתום. כרגע נגבים מכל חבר פחות מ-6 ש"ח חד פעמי עבור כל יתום, וכל נרשם מוריד יותר ויותר את סכום הגביה.
ד. כדי ש'ערבים' יחזיק מעמד קבעו גדולי הדור שליט"א שהוא מיועד לאנשים בריאים שאינם חולים במחלה מקצרת חיים, ואינם במצב של חוסר תפקוד מוחלט (תרדמת, שיתוק מוחלט וכיו"ב). נוכח האמור, מתבקש הנרשם לתוכנית למלא הצהרת בריאות". אי דיוק בהצהרה הרפואית מהווה הפרה של תנאי התוכנית ויוביל לדחיית בקשת התמיכה.
ה. בעת פטירה, יש לצרף לבקשת התמיכה מסמכים רפואיים של חבר התוכנית. המסמכים הרפואיים שיצורפו לבקשת התמיכה יועברו לבחינת רופא, במידת הצורך. עמדתו של הרופא תועבר לבחינת ועד רבני העמותה אשר יכריעו בבקשה, בהתאם לנוהל התוכנית.
ו. ההצטרפות ל"ערבים" היא קבועה עבור הנרשם בלבד, ואינה נתנת להעברה. עם זאת ניתן להצטרף ל"ערבים" ע"מ שהזכויות ינתנו למשפחה אחרת (לדוגמא: הורים שירצו לצרף את משפחות ילדיהם על חשבונם).
ז. בכל חילוקי דעות בין הנרשמים לבין האחראים על "ערבים" הן על הזכויות והן על עצם הרישום ותוקפו, ישמשו רבני "ערבים" כבוררים מוסמכים, והכרעתם תתקבל כסופית.
2. מטרת "ערבים" ועקרונותיו:
"במקרה אסון של פטירה ל"ע של אחד מההורים למשפחה החברה ב"ערבים", תוקם קרן בסך של 200,000 ₪ לכל יתום אשר מקיים את כל התנאים הבאים:
(1) יתום של חבר התוכנית.
(2) גילו של היתום בעת פטירת חבר התוכנית לא יעלה על 35.
(3) היתום שומר תורה ומצוות – הן שתורתו אומנתו והן העוסק במלאכה הקובע עתים לתורה.
(4) היתום כשיר לנישואין.
(5) בשל אורחות חייו וסביבתו, היתום לא יוכל להינשא אלא אם יתחייבו להעמיד עבורו, מראש, סכום כסף אשר
ייועד לנישואין.
(6) כמו כן, מאחר שמדובר בצדקה, ליתום אין יכולת כלכלית להעמיד לטובת נישואיו כסף בסך של 200,000 ₪.
אם ליתום יכולת כלכלית, הוא לא יהיה זכאי לקבלת תמיכה במסגרת תוכנית "ערבים".
יכולת כלכלית תיקבע, בין היתר, כאשר היתום מחזיק באחד מבין הנכסים הבאים:
(א) לתא המשפחתי של היתום יש זכות לתגמולי ביטוח.
(ב) תוכנית חיסכון בסך של 200,000 ₪ ומעלה.
(ג) נכס נדל"ן נוסף מעבר לדירת מגורים.
יובהר, כי במקרה וליתום יכולת כלכלית להעמיד כספים לטובת נישואיו, בסכום הנמוך מסך של 200,000 ₪, תוקם עבורו על ידי התוכנית קרן חלקית, שתשלים את הכספים ל-200,000 ₪".
3. דרכי הביצוע להקמת הקרן:
א. במקרה אסון של פטירה ל"ע של אחד מההורים ממשפחה החברה ב"ערבים", יגבה מכל החברים סכום כסף בהתאם לנדרש, כעת הסכום הינו 5.7 ש"ח חד פעמי עבור כל יתום זכאי. לדוגמא באם ח"ו השאיר אחריו הנפטר/ת 10 ילדים שאינם נשואים, יגבו סך 57 ש"ח(5.7 ש"ח10xיתומים) מכל חבר וחבר, ועי"ז תוקם קרן בסך 2,000,000 ש"ח, לפי חישוב של 200,000 ש"ח לכל יתום (200,000 ש"ח =5.7×35,000). במקרה בו נשארו 2 יתומים, יגבו עבור משפחה זו סך 11.4 ש"ח חד פעמי בלבד מכל חבר.
ב. הסכום לגביה לא יעלה על 72 ש"ח לחודש, ובאם ח"ו יהיו מספר מקרי פטירה בחודש מסוים, באופן שגביה של 72 ש"ח לא תספיק להקמת קרן בסך 200,000 ש"ח עבור כל יתום, תועבר יתרת הסכום לגבייה בחודש הגביה הבא. כדוגמא, אם יהיו ח"ו 14 יתומים ר"ל בחודש אחד, תגבה תכנית ערבים סך 72 ש"ח בחודש אחד, ו-7.8 ש"ח יצורפו לחודש הגביה הבא
ג. בכל מקרה הסכום המקסימלי עבור משפחה אחת הוא 2,000,000 ש"ח. גם אם ישנם מעל עשרה ילדים יתומים שאינם נשואים.
ד. במקרה ונפטר אחד מהיתומים ר"ל טרם שנשא, או שיתברר ששידוכו לא יתנהל ע"י ההורים, ואין צורך בהתחייבות כספית של ההורים עבור נישואיו – ישמשו הכספים כקרן חדשה עבור משפחה אחרת שזכאית להקמת קרן, בכפוף להחלטת ועדת רבני ערבים.
ה. במקרה של אי כיבוד הו"ק או אשראי מכל סיבה שהיא, יש ליצור קשר באופן מיידי עם משרדי ערבים כדי להשלים את ההתחייבות. במקרה ולא יצרו קשר, ערבים ישלח התראה, ובאם התשלום לא יסודר – תבוטל החברות והזכויות בתכנית ערבים, ובמקרה אסון רח"ל, המשפחה לא תהא זכאית לתקבול וגבייה בתכנית ערבים. במקרה של ביטול חברות עקב אי תשלום – אפשר לחזור ולהצטרף לתכנית כמצטרף חדש רק לאחר חצי שנה.
ו. הכספים אשר יגבו מחשבונות החברים, הרי הם תרומה לקרן שמוקמת עבור היתומים, ובגדר צדקה גמורה ודינם כדין כספי צדקה. שיקולי ההוצאות יהיו כנהוג בצדקה, ואין בין קרנות אלו לקרנות אחרות אלא באופן ההקמה.
ז. בכל קרן יהיה אחראי גם רב הקשור למשפחה, ואשר נבחר על ידם לשמש כנציג המשפחה בקרן, וכנהוג בקרנות שע"י "קופת העיר".
ח. לפני כל גביה יקבלו כל חברי "ערבים" הודעה קולית על פרטי הגביה. כמו״כ יוכלו המצטרפים לשמוע כל חודש האם תתבצע גביה ואת פרטיה, בתא קולי שמספרו: 03-6716930
4. ביצוע שינויים בתוכנית 'ערבים'
א. הנוסח לפיו יוכרעו זכויות המשתתף בתוכנית, ויתומיו, יהא הנוסח שהיה בתוקף במועד הצטרפותו של חבר התוכנית.
ב. שינויים בתקנון תוכנית התמיכות יתקבלו על ידי ועד העמותה בלבד, ברוב קולות. קודם לשינוי יתקבלו המלצות ועד הרבנים.

מוטי A

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אתם עשי

לא הבנתי זו חובה?
אתם עשיתם את כל הביטוחים שקיימים?
ולפני שהיה ערבים כולם עשו ביטוח חיים?

א. לא כל הרבנים עודדו את הרעיון
ב. יש הרבה שמשלמים ובסוף יוצאים לא זכאים מסיבות הזויות
ג. זה מגיע רק כשהילדים מתחתנים.
זה לא לממן מטרנת וביגוד.
כשיתחתנו יקבלו את הכסף

הארז

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים
היום גם מי שיש לו ערבים יוצא במגבית עם תיאורים כנ"ל
כי ערבים זה רק לנישואי ילדים

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה