מידע שימושי אנשים שעוד לא חתמו עֲרֵבִים, איך זה הגיוני?

מצב
הנושא נעול.

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען
@הארז @מוטי A @hbecker @*מתחזקת*
ההרגשה שלי לפחות שערבים זה פרוייקט מדהים מצד התמיכה שלו בקהילה. לא כביטוח חיים.
בכמה עשרות שקלים בחודש אפשר להשתתף בכזה מפעל אדיר של הגנה לעשרות אלפי משפחות.

אז גם אם יש מישהו שלא מרגיש צורך לדאוג למשפחתו, או שהוא כבר חיתן את כולם, או שלדעת הרבנים שלו זה לא בגדרי השתדלות,

אבל זה לא ישנה, כי ערבים עדיין זו צדקה כ"כ חשובה, בצורה כזו מכובדת ויפה, כשבכמה עשרות שקלים בחודש אתה מספק רשת הגנה יציבה ומכובדת לעשרות אלפי משפחות - אין שום סיבה בעולם שלא להצטרף. ואם מישהו לא מחבב את הכיסוי הביטוחי הזה - אפשר לחתום על סעיף שמבטל את ה"ביטוח" (ומצטרפים רק לתרומה).

ולכן זה ממש הפוך, @ראש לשועלים . הכיוון לדעתי הוא צדקה נטו.

תחשבו על בן אדם שנמצא על ערש דווי. ולפחות הוא יודע שיש ליתומים שלו מאיפה להתחיל את חיי היתמות ל"ע.

נערך לאחרונה ב:

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען
גם אני מכירה מקרוב לצערי משפחה שהאבא נפטר פתאומי וטראגי השאיר 5 יתומים והם מצאו להם סיבות למה לא מגיע להם
אדרבא, תקימו ארגון שלישי של "ערבים".

ועד שתקימו ארגון שלישי, אז (לדבריכם) צריך לחתום גם להם, וגם להוסיף למי שלא קיבל מהם.

(זה מפורט בתקנון, שיש מקרים שלא מקבלים. כמו מקרים שהם לא חייבים את הכסף. ערבים הוא לא ביטוח חיים, הוא כסף של צדקה).

אשר לב

סופר, עורך וקופירייטר
פרסום וקופי
לפעמים נזכרים רק כשאחד מההורים חולה ואז כבר 'ערבים' לא מסכימים לצרף.

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
יוצרי ai
@הארז @מוטי A @hbecker @*מתחזקת*
ההרגשה שלי לפחות שערבים זה פרוייקט מדהים מצד התמיכה שלו בקהילה. לא כביטוח חיים.
בכמה עשרות שקלים בחודש אפשר להשתתף בכזה מפעל אדיר של הגנה לעשרות אלפי משפחות.

אז גם אם יש מישהו שלא מרגיש צורך לדאוג למשפחתו, או שהוא כבר חיתן את כולם, או שלדעת הרבנים שלו זה לא בגדרי השתדלות,

אבל הסיבה הבסיסית לדעתי, היא שזו צדקה כ"כ חשובה, בצורה כזו מכובדת ויפה, כשבכמה עשרות שקלים בחודש אתה מספק רשת הגנה יציבה ומכובדת לעשרות אלפי משפחות - אין שום סיבה בעולם שלא להצטרף. ואם מישהו לא מחבב את הכיסוי הביטוחי הזה - אפשר לחתום על סעיף שמבטל את ה"ביטוח".

ולכן זה ממש הפוך, @ראש לשועלים . הכיוון לדעתי הוא צדקה נטו.

תחשבו על בן אדם שנמצא על ערש דווי. ולפחות הוא יודע שיש ליתומים שלו מאיפה להתחיל את חיי היתמות ל"ע.
כמדומני שציטטתם אותי או מתוך חוסר הבנה למה שכתבתי או טעות
ולמה?
כי כתבתי שיש אנשים שרוצים להצטרף לערבים אבל ערבים לא מוכנים שיצטרפו. לא מאשרים להם להצטרף.
אז אין כל קשר בין התגובה שלכם למה שכתבתי

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען
כמדומני שציטטתם אותי או מתוך חוסר הבנה למה שכתבתי או טעות
ולמה?
כי כתבתי שיש אנשים שרוצים להצטרף לערבים אבל ערבים לא מוכנים שיצטרפו. לא מאשרים להם להצטרף.
אז אין כל קשר בין התגובה שלכם למה שכתבתי
להצטרף רק לתרומה, בלי ה"כיסוי הביטוחי", כולם יכולים.

נערך לאחרונה ב:

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען
לצערנו הרב גם ערבים לא באמת מספק את המענה המוחלט וכיום כמעט לכולם אוספים באותה דרמה
תמיד יש חובות, תמיד יש הוצאות לא שגרתיות למשפחת יתומים וכו'
אז נכון שיש המון מעלות לחלק עיקרי מהכסף הנצרך אבל את הבושות זה לא חוסך (רק את הבושות: "מה הוא לא עשה עריביים????")

לפי הידוע לי ערבים זה לנישואי הילדים לא ?!
אם אני צודקת איך זה אמור להוריד את הלחץ של 'איך יהיה כסף לחם למחר בבוקר'?!
אני לא נציג של ערבים. אז אני לא יודע בדיוק.
אבל כנראה המינוח של לחם וחלב פחות מדוייק, אבל בתכל'ס זה סכום שמגיע למשפחה, בסכום של מאות אלפי עד מליוני ש"ח. (הבנתי שאם יש צורך הרבנים של הקופה מסכימים לשחרר קצת מהכסף גם לבסיסי).

ובכל אופן, אם יש את הבסיס הזה, אז לפחות במקרים "קלים", אפשר לגייס את השאר בצורה דיסקרטית ומכובדת, לא בעלונים בכל תיבת דואר.

נערך לאחרונה ב:

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען
יש לי קרוב משפחה שתרם שנים לערבים. והמון!
אחרי כמה שנים אשתו נפטרה, ונשארו יתומים.
אבל מה? פתאום הוא גילה שהוא בכלל לא זכאי לקבל מהם שקל
אם יש איזשהו ביטוח חיים הכי פשוט, אתה כבר לא זכאי לכלום
[תבררו טוב על איזה ביטוח חיים לא מקבלים כלום. בזמנו שמעתי שזה גם לביטוח של קופ"ח -שהוא יותר מהבסיסי. אבל לא בטוחה בעניין, ולכן מדגישה: תבררו!]
ברור שהוא לא קיבל, וברור גם למה.

ערבים זה צדקה, זה לא ביטוח חיים.

הקרוב משפחה הזה לא "תרם המון כסף לערבים", זה לא ארגון שקיבל כסף לקופה שלו. הוא תרם במשך החיים הרבה צדקה להרבה יתומים שלא היה להם כסף ולא היה להם ביטוח. בטוח שהוא לא מתחרט על זה.
ובמשך השנים היו עוד הרבה שנפטרו, והיו חברים ב"ערבים", אבל היה להם ביטוח, או דירות שניות, וכד', ולכן לא גבו ממנו בשבילם. כמובן המדובר במקרים שבהם א. הנכסים והביטוח לא הולכים לכיסוי חובות קודמים וכד', ב. נשאר מהם גם למחייה לאלמנה, ג. נשאר סכום מספיק (200K) לכל היתומים.

אגב ביטוח קופ"ח הכי לא קשור בעולם, ביטוח קופ"ח לא נותן כלום במקרי פטירה. זה ביטוח רפואי.

נערך לאחרונה ב:

חשמל

אמנות העימוד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
[תבררו טוב על איזה ביטוח חיים לא מקבלים כלום. בזמנו שמעתי שזה גם לביטוח של קופ"ח -שהוא יותר מהבסיסי. אבל לא בטוחה בעניין, ולכן מדגישה: תבררו!]
מה הפירוש ביטוח של קופ"ח? לקופ"ח אין ביטוח חיים.
ואם הכוונה לביטוח משלים, אז מי שאמר לך דמיין או שיקר.
לי היה לאומית זהב, וקיבלתי מערבים כשאימי ע"ה נפטרה את מלא הסכום.

ואגב, כל פעם שמתקשרים אלי מסוכנויות או חברות ביטוח לשכנע אותי לעשות ביטוח חיים. אני אומר להם שיש לי ערבים, שבתשלום של 72 ש"ח בחודש אני מקבל ביטוח לפטירת אל אחד מבני הזוג, שכל ילד יקבל מאתים אלף ש"ח, הם אומרים, אוקי, אז אין לנו מה להציע לך בתנאים האלו.
תנסו.

ואגב נוסף. אני לא יודע כמה זמן לוקח להוציא כסף מחברות הביטוח, ובמה זה כרוך. אבל קבלת הכסף מערבים היא פשוטה בצורה שאי אפשר להאמין.

אני כמובן עשיתי ערבים מיד אחרי החתונה, כשהילדים עדיין כלל לא היו באופק.

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
יוצרי ai
להצטרף רק לתרומה, בלי ה"כיסוי הביטוחי", כולם יכולים.
אה, אתם מתכוונים לתת צדקה.
הבנתי.
אז זכותו של כל אדם לבחור למי לתת את הצדקה שהוא נותן.

אני לא חושבת שלתת לערבים חשוב יותר מצדקות אחרות.

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען
אה, אתם מתכוונים לתת צדקה.
הבנתי.
אז זכותו של כל אדם לבחור למי לתת את הצדקה שהוא נותן.

אני לא חושבת שלתת לערבים חשוב יותר מצדקות אחרות.
ברור שזכותו. כמובן שלא התכוונתי לפקפק בשום זכות.
לי היה נראה שזה משהו מאוד נחוץ ואלמנטרי ובסיסי. אבל אוקי...

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
יוצרי ai
ברור שזכותו. כמובן שלא התכוונתי לפקפק בשום זכות.
לי היה נראה שזה משהו מאוד נחוץ ואלמנטרי ובסיסי. אבל אוקי...

אני בהחלט מבינה את המחשבה שלכם.
אבל, זה ממש לא חייב להיות המחשבה של אחרים. לכל אחד יש הגדרה אחרת למה אלמנטרי ובסיסי.

יענקי המתלמד

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
בדיוק ראיתי עוד עלון התרמה גנרי.
תיאור מפורט, בפרטי פרוטרוטרוט וברזולוציית שיא, על אומללותה של המשפחה, כמה שהם היו אומללים עוד לפני שקרתה הטרגדיה, ואז תיאור של הטרגדיה לשלביה, ועד כמה - אחרי שקרתה הטרגדיה - על אחת כמה וכמה שהם אומללים, עלובי החיים כמו שלא הכרתם.

כמובן הטקסט מלווה בקלוזאפים של הילדים, אחד אחד. אלו מעל גיל 5 יש תמונה מאמירת הקדיש בהלוויה. איזה איכות של תמונה! רואים כל דמעה, בדיוק היכן היא ממוקמת. וההוא בגיל שנתיים - יש תמונה שהוא שוכב בעגלה ליד מיטת האם, ומחכה, לדברי העלון - שהיא תקום תחייך אליו. היא לא קמה, ולא חייכה, ולכן הדפיסו עלון.

ובני המשפחה מסתובבים בבתי הכנסת עם העלון, ומבקשים תרומה. הרבנים כתבו לתת 100 ש"ח ל24 חודש או משהו. לא נראה לי שהרבה נתנו כזו הו"ק. אבל כן מוציאים איזה מטבע. ישראל נתבעים ונותנים.

אני לא כותב בציניות. העלונים האלו הם רע הכרחי. אין ברירה.

אבל רק חשבתי לעצמי. איך זה הגיוני שיש אנשים שעוד לא הצטרפו לתוכניות של עֲרֵבִים. איך זה שנשאר עוד מישהו אחד מתוך הציבור הנפלא שלנו, שעדיין לא מבין שצריך לעשות סטופ לתופעה העצובה הזו.

וגם אם לא סטופ, לא מבינים שכל משפחה שהצלנו זה עולם ומלואו? שכל משפחה אומללה כזו, שנכנס לחשבון הבנק שלה מליון שנים ש"ח בלי שום קמפיין, פשוט הצלנו אותה מטרגדיה כפולה?
שהיתומים שיושבים ב"שבעה" - לא עלינו - לפחות לא צריכים לדמיין איך החברים שלהם עכשיו קוראים את סיפורם הטראגי. שמהיום כשהם ילבשו כובע חדש השכן לא יחשוב - אה, טוב שנתתי להם הוראת קבע.
ושהאבא או האמא האומללים לא צריכים להחליט מה יותר חשוב - לחם לאכול או הכבוד הבסיסי של בני הנעורים שלו.

וגם אלו שה"ערבים" לא הספיק להם, אבל לפחות יש להם איזשהו בסיס. הם יכולים לצאת לקמפיין לא מתוך לחץ של "איך יהיה לנו לחם מחר בבוקר", אלא בשיקול הדעת וברוגע.

אני שואל על עצמי. גם לי עד לפני תקופה לא היה "ערבים". איך? איך זה הגיוני? אין לי תשובה.

אז לפחות אני שוטח את התמיהה הזו כאן. אולי זה יעזור למישהו להיזכר.
דבר ראשון אפילו אלו אנשים שכן עשו ערבים וח"ו הגיעו למצב... אז בכל מצב וועד הרבנים כן יוצאים בקאמפיין עם עלון מצמרר כפי כל התיאורים הנ"ל וכ"א נתן כפי יכולתו (מכיר כמה שהיו חברים בערבים ונפטרו והקאמפיינים היה כרגיל....) ובכלל לא קשור אם האבא היה חבר אצל 'ערבים' כי ערבים גם לא נותנים מיד כשהאבא נפטר הם נותנים רק כשהיתומים מתחתנים ויכול להיות שגם עבר עשר שנים מאז שהם התייתמו, בכלל לא קשור לחיי היום יום רק עוזרים ליתום להתחתן בכבוד,
ושמעתי שגם זה לא אלא הם רק נותנים את הכסף עבור הזוג החדש כדי שיקנו דירה (קצת הון עצמי ותו לא)
בקיצור אז סוף סוף אפילו אם כולם יצטרפו לערבים העלונים ימשיכו לצאת במלוא עוזו (הלוואי שלא יצטרכו.... אמן) וכ"א ימשיך ליתן כפי התעוררתו מהסיפור המצמרר וגם שוה להם לאסוף כסף מיד כשהטרגדיה עדיין טרי וכולם מרגישים האבל כ"כ קרוב אז חבל שלא לצאת בקאמפיין גיוס כספים ורק לחכות עד החתונה אז כשאף אחד כבר לא מענין את היתומים נעבעך... וכל הכסף מקאמפיינים נכנסים מיידי כדי לכלכל את היתומילעך ואת האשה האלמנה הטרייה....

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
יש משהו חדש,
הצטרפנו לזה לאחרונה, וממליצה לכולם להצטרף (אם אמצא את העלון עם המידע אעלה לכאן)
ארגון שמיועד נטו כדי לתת סכום חודשי לאלמנ/ה - סך של 1,500 ש’’ח לחודש לכל יתום.
ללא אותיות קטנות, לא משנה כמה ביטוחים יש או אין, שום דבר לא רלוונטי.
החשבון הוא שיוצא סך של 1.5 ש’’ח ליתום עבור 10,000 משתתפים, וכמובן ככל שמספר המשתתפים עולה הסכום יורד (או לחילופין מספיק ליותר יתומים)
אם אין יתומים לא גובים. כלומר אם יש 10 יתומים תשלמו 15 ש’’ח בחודש, פלוס עמלת תפעול קטנה של כמה שקלים.
המקסימום הוא 72 ש’’ח בכל מקרה.
בדקו את זה עם נתונים (לפי כמה מתוך כמה נפטרים, ומה הצפי מתוך כמות אוכלוסיה מסוימת לכמות יתומים בשנה) והכל מאד מפורט בעלון.
יש לזה גיבוי של רבנים כגון ר’ מנדל שפרן, ועוד.
כרגע שהכל בתחילה אין עדיין תשלום, אלא למי שרוצה לתרום למיזם.
והצפי הוא שבשנים הראשונות הסכום יהיה נמוך גם ככה.

וה הרבה יותר מוצלח ונכון מאשר לתת כסף לחתונה, כי הקושי העיקרי הוא היומיום, ולחתונה גם ככה משפחות מגייסות הרבה עזרה.

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען
יש משהו חדש,
הצטרפנו לזה לאחרונה, וממליצה לכולם להצטרף (אם אמצא את העלון עם המידע אעלה לכאן)
ארגון שמיועד נטו כדי לתת סכום חודשי לאלמנ/ה - סך של 1,500 ש’’ח לחודש לכל יתום.
ללא אותיות קטנות, לא משנה כמה ביטוחים יש או אין, שום דבר לא רלוונטי.
החשבון הוא שיוצא סך של 1.5 ש’’ח ליתום עבור 10,000 משתתפים, וכמובן ככל שמספר המשתתפים עולה הסכום יורד (או לחילופין מספיק ליותר יתומים)
אם אין יתומים לא גובים. כלומר אם יש 10 יתומים תשלמו 15 ש’’ח בחודש, פלוס עמלת תפעול קטנה של כמה שקלים.
המקסימום הוא 72 ש’’ח בכל מקרה.
בדקו את זה עם נתונים (לפי כמה מתוך כמה נפטרים, ומה הצפי מתוך כמות אוכלוסיה מסוימת לכמות יתומים בשנה) והכל מאד מפורט בעלון.
יש לזה גיבוי של רבנים כגון ר’ מנדל שפרן, ועוד.
כרגע שהכל בתחילה אין עדיין תשלום, אלא למי שרוצה לתרום למיזם.
והצפי הוא שבשנים הראשונות הסכום יהיה נמוך גם ככה.

וה הרבה יותר מוצלח ונכון מאשר לתת כסף לחתונה, כי הקושי העיקרי הוא היומיום, ולחתונה גם ככה משפחות מגייסות הרבה עזרה.
נשמע מעניין וחשוב.
ז"א שזה בא להשלים את ערבים - ערבים זה לדיור, וזה למחיה.

אם יש לכם שם או פרוספקט, יהיה מעניין לראות.
את המשפט הזה לא הבנתי
וזה הרבה יותר מוצלח ונכון מאשר לתת כסף לחתונה, כי הקושי העיקרי הוא היומיום, ולחתונה גם ככה משפחות מגייסות הרבה עזרה.

זה לא יותר ולא פחות, זה עוד צורך.
מה הכוונה "גם ככה משפחות מגייסות הרבה עזרה"?
יש עץ של "דולרים לחתונות של יתומים" שאפשר לקטוף ממנו 200K לכל חתונה? נו באמת.

באופן כללי בציבור שלנו, (ובכלל) נישואי הילדים זה העול הכלכלי הכי גדול.
אלמנות ויתומים אינם יוצאים מהכלל הזה. (הם קצת כן יוצאים, כי שידוכים של יתומים ויתומות זה משהו שקצת קשה לדחוף אותו, אז אם יש גב כלכלי זה מסייע)

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען
דבר ראשון אפילו אלו אנשים שכן עשו ערבים וח"ו הגיעו למצב... אז בכל מצב וועד הרבנים כן יוצאים בקאמפיין עם עלון מצמרר כפי כל התיאורים הנ"ל וכ"א נתן כפי יכולתו (מכיר כמה שהיו חברים בערבים ונפטרו והקאמפיינים היה כרגיל....) ובכלל לא קשור אם האבא היה חבר אצל 'ערבים' כי ערבים גם לא נותנים מיד כשהאבא נפטר הם נותנים רק כשהיתומים מתחתנים ויכול להיות שגם עבר עשר שנים מאז שהם התייתמו, בכלל לא קשור לחיי היום יום רק עוזרים ליתום להתחתן בכבוד,
ושמעתי שגם זה לא אלא הם רק נותנים את הכסף עבור הזוג החדש כדי שיקנו דירה (קצת הון עצמי ותו לא)
בקיצור אז סוף סוף אפילו אם כולם יצטרפו לערבים העלונים ימשיכו לצאת במלוא עוזו (הלוואי שלא יצטרכו.... אמן) וכ"א ימשיך ליתן כפי התעוררתו מהסיפור המצמרר וגם שוה להם לאסוף כסף מיד כשהטרגדיה עדיין טרי וכולם מרגישים האבל כ"כ קרוב אז חבל שלא לצאת בקאמפיין גיוס כספים ורק לחכות עד החתונה אז כשאף אחד כבר לא מענין את היתומים נעבעך... וכל הכסף מקאמפיינים נכנסים מיידי כדי לכלכל את היתומילעך ואת האשה האלמנה הטרייה....
לא בכל מצב. אולי אתה מכיר מקרים שביקשו, אני מכיר מקרים שלא עשו קמפיינים.

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען
יש את הקרן המשלימה של "ערבים בשלמות", שתתן 400K לכל יתום. כלומר משלמים כפול (עד 144 לחודש), והיתומים מקבלים כפול.
הבנתי שזה יותר בדגש לציבור הליטאי, שם מקובל לתת יותר לשידוכים. אם כי כמובן יכולים להצטרף מכל החוגים, והלוואי שלכל יתום ויתומה יהיה 400K לחתונה (בפרט עם מחירי הדיור המזעזעים).

הקרן ממש בשלבי הקמה, חסרים עוד כמה מאות ואז יגיעו ל10,000 חברים, והיא תתחיל לפעול.

אני משער שעם "ערבים בשלמות", באמת פחות ופחות יצטרכו קרנות משלימות.

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
נשמע מעניין וחשוב.
ז"א שזה בא להשלים את ערבים - ערבים זה לדיור, וזה למחיה.

אם יש לכם שם או פרוספקט, יהיה מעניין לראות.
את המשפט הזה לא הבנתי

זה לא יותר ולא פחות, זה עוד צורך.
מה הכוונה "גם ככה משפחות מגייסות הרבה עזרה"?
יש עץ של "דולרים לחתונות של יתומים" שאפשר לקטוף ממנו 200K לכל חתונה? נו באמת.

באופן כללי בציבור שלנו, (ובכלל) נישואי הילדים זה העול הכלכלי הכי גדול.
אלמנות ויתומים אינם יוצאים מהכלל הזה. (הם קצת כן יוצאים, כי שידוכים של יתומים ויתומות זה משהו שקצת קשה לדחוף אותו, אז אם יש גב כלכלי זה מסייע)
פתחתי אשכול

ממה שיצא לי ליראות, כשמדובר בחתונות מתגייסים אחרת לגמרי .
גם אם לא מגיעים ל200k, עדיין נותנים סכומים יפים ובסופו של דבר מקיימים חתונה בצורה יפה.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה