דרוש מידע אנא עזרתכם, האם אפשר לקחת ימי מחלה לפני חל"ד?

אתיס

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מה החוק לגבי זה?
אני לא רוצה עדיין לצאת לחל"ד (למרות שעברתי את התאריך)
כיוון שרוצה להרוויח את כל השבועות אח"כ.
האם מותר למקום העבודה שלי לשלול את האופציה לקחת ימי מחלה לפני הלידה??? (ולא להודיע על יציאה לחל"ד)
יעזור לי מאוד, אשמח לתשובות בהקדם תודה

רפ

משתמש סופר מקצוען
מה החוק לגבי זה?
האם מותר למקום העבודה שלי לשלול את האופציה לקחת ימי מחלה לפני הלידה??? (ולא להודיע על יציאה לחל"ד)
אם רופא נותן לך אישור מחלה, איך מקום העבודה יכול לשלול את זה?
מהנסיון שלי, אחרי התאריך כל רופא נותן בקלות אישור מחלה.

אתיס

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
זהו שהרופא נותן בקלות, רק שהם טוענים שא"א לקחת ימי מחלה עד הלידה (ואז להודיע על יציאה לחל"ד)
אפשר לבוא יום כן יום לא וכו..., האם הם יכולים לדרוש את זה?

האם יש מקום שהחוק לגבי זה כתוב בברור (אני עובדת דרך משרד החינוך- מוכר שאינו רשמי)

רפ

משתמש סופר מקצוען
זהו שהרופא נותן בקלות, רק שהם טוענים שא"א לקחת ימי מחלה עד הלידה (ואז להודיע על יציאה לחל"ד)
אפשר לבוא יום כן יום לא וכו..., האם האם יכולים לדרוש את זה?

האם יש מקום שהחוק לגבי זה כתוב בברור (אני עובדת דרך משרד החינוך- מוכר שאינו רשמי)
בטח שאפשר, למה לא?
שהם יביאו לך מקור שכתוב בבירור שאי אפשר.

D

Deleted 66182

אורח
לא חוקי לשלול ימי מחלה אם את מביאה סיק מרופא אך יש הרבה מקומות שמוקיעים מי שעושה זאת , שלא בצדק. מותר לאשה בסוף תשיעי קצת להתאפס לפני הלידה.
מה שכן, יש שעות הריון לבדיקות וכד'
תוכלי לסדר לך בדיקות וכו' (או להצהיר עליהן) באיזה ימים ושעות וכך תוכלי לא להגיע/חצאי ימים בפרט שאת אחרי התאריך וצריך מעקב פוסט דייט-לכל הדעות מגיע לך את זה משעות ההריון (40 שעות!!)
אפשר לבוא יום כן יום לא וכו..., האם האם יכולים לדרוש את זה?

לא חוקי לדרוש את זה!!
יש באתר כל זכות את הכל

bracha5

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
אוטומציה עסקית
לפי החק במדינת ישראל הריון זה לא מחלה. לכן לכאורה הצדק (החוקי בלבד!) הוא עם המעסיק.
אם רופא מתרשם (ובצדק!) שאין לך אפשרות לעבוד, אל תבקשי אישור מחלה עד הלידה, אלא אישור לשבועיים בלבד. מיד אח"כ אם יתאפשר את חוזרת לעבוד במלא המרץ (אלא אם כן תלדי, אבל לא בגלל זה לקחת אישור מחלה... רק בגלל שלא הרגשת טוב)

whitestar

משתמש מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
לפי החק במדינת ישראל הריון זה לא מחלה. לכן לכאורה הצדק (החוקי בלבד!) הוא עם המעסיק.
אם רופא מתרשם (ובצדק!) שאין לך אפשרות לעבוד, אל תבקשי אישור מחלה עד הלידה, אלא אישור לשבועיים בלבד. מיד אח"כ אם יתאפשר את חוזרת לעבוד במלא המרץ (אלא אם כן תלדי, אבל לא בגלל זה לקחת אישור מחלה... רק בגלל שלא הרגשת טוב)
הריון זה לא מחלה
אבל כשאישה עוברת את התל"מ זה סכנה-עובדה שמצריך מעקב מוגבר
אז כן-היא בגדר חולה ויכולה להוציא אישור מחלה ולקבל על כך כסף מהמעסיק

אתיס

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
נשמע מעולה, רק שהמעסיק שלי (מבירור) לא שילם לעובדת בעבר שבועיים של ימי מחלה, כי מבחינתם להצמיד ימי מחלה עם חל"ד לא עובר... (היא לקחה אז עו"ד והיה מזה סיפור שלם...)
אני מחפשת מקור חוקי ברור ומוסמך שאוכל להראות להם.

כוס נייר

משתמש מקצוען
מה החוק לגבי זה?
אישרו מחלה תקף לפני חופשת לידה הן מבחינה רפואית והן מבחינה הלכתית

לאחר בדיקה מעמיקה שעשינו

המעסיק שלך חרדי ?

תגידי לו זה האישור מחלה אני זכאית מבחינת החוק .
שימי לב חשוב מאד !!! את לא צריכה בשום פנים ואופן להגיד מה את מרגישה וכוו
לחזור שווב ושוב שזה האישור ואת מבקשת לקבל את הימים הנל

רפ

משתמש סופר מקצוען
נשמע מעולה, רק שהמעסיק שלי (מבירור) לא שילם לעובדת בעבר שבועיים של ימי מחלה, כי מבחינתם להצמיד ימי מחלה עם חל"ד לא עובר... (היא לקחה אז עו"ד והיה מזה סיפור שלם...)
אני מחפשת מקור חוקי ברור ומוסמך שאוכל להראות להם.
אני מכירה אישית מישהי שזכתה בדין תורה לאחר שהמעסיק לא הסכים לשלם לה ימי מחלה סמוכים לחופשת לידה.

אתיס

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אישרו מחלה תקף לפני חופשת לידה הן מבחינה רפואית והן מבחינה הלכתית

לאחר בדיקה מעמיקה שעשינו

המעסיק שלך חרדי ?

תגידי לו זה האישור מחלה אני זכאית מבחינת החוק .
שימי לב חשוב מאד !!! את לא צריכה בשום פנים ואופן להגיד מה את מרגישה וכוו
לחזור שווב ושוב שזה האישור ואת מבקשת לקבל את הימים הנל
חרדי, עמותה- לא רווחי להם כנראה, אבל חוקי????!!!
איך בדקתם?

אתיס

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אני מכירה אישית מישהי שזכתה בדין תורה לאחר שהמעסיק לא הסכים לשלם לה ימי מחלה סמוכים לחופשת לידה.

הם צריכים להוכיח שזה לא חוקי. לא את צריכה להוכיח שזה כן חוקי.
הכל נכון, רק שלא בנויה לבלאגן דין תורה וכו, רוצה לבוא אליהם עם הוכחה ברורה לקבל אישור מראש ולגמור סיפור,
לא מעוניינת בסוף החל"ד להתחיל לנהל מאבק

רפ

משתמש סופר מקצוען
הכל נכון, רק שלא בנויה לבלאגן דין תורה וכו, רוצה לבוא אליהם עם הוכחה ברורה לקבל אישור מראש ולגמור סיפור,
אני לא חושבת שתמצאי הוכחה. כל זמן שלא רשום בשום מקום אחרת אז אין להם שום זכות לשלול ממך את האפשרות הזאת.

רפ

משתמש סופר מקצוען
תסתכלי כאן

אחת שיודע

משתמש רשום
מה החוק לגבי זה?
אני עובדת בחברה גדולה וכמובן שהכל חוקי.
תמיד לפני לידה לקחתי שבועיים שלוש חופש מניצול ימי מחלה ושעות הריון.

אתיס

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית

רפ

משתמש סופר מקצוען
שאלה:
שלום,אני באמצע חודש שמיני וברצוני לצאת בתחילת תשיעי לחופשה עד למועד הלידה. חברה אמרה לי שבמידה ויש לי אישור מחלה מרופאת הנשים שלי אוכל לצאת לחופשת מחלה מהיום הראשון לחודש תשיעי ועד ללידה בתשלום של מקום העבודה עוד מהיום הראשון לחופשת המחלה.
האם זה נכון? האם רק צריך תעודת מחלה מרופאת נשים?

תשובה (עו"ד ליאת שטיין):
להלן הוראות המוסד לביטוח לאומי לגבי חופשת לידה מוקדמת :
הזכאות לדמי לידה חלה מהיום הראשון להפסקת עבודתה של היולדת, ולכל המוקדם 49 יום לפני תאריך הלידה המשוער (כפי שקבע הרופא) למי שזכאית לדמי לידה ל-14 שבועות, או לכל המוקדם 24 יום לפני תאריך הלידה המשוער למי שזכאית לדמי לידה ל-7 שבועות. במקרה של יציאה לחופשה מוקדמת, יהיה עלייך ליידע את המעסיק בכתב.

אינך תלויה ברצון הטוב של איש - הדבר נתון לבחירתך, כאמור לעיל.
אישור מהרופא צריך להיות לעניין תאריך הלידה המשוער, ולא יותר מכך.

שאלת המשך:
אני לא מתכוונת להתחיל לפדות את חופשת הלידה שלי לפני הלידה עצמה. הכוונה הייתה לגבי חופשת מחלה שבה אקבל תשלום מהמעסיק שלי במידה והרופאה שלי מנפיקה לי תעודת מחלה על הימים שנותרו עד הלידה. הבנתי שיש זכות כזו לקבל חופשת מחלה החל מהיום הראשון של החודש התשיעי, ללא קשר לחופשת לידה המגיעה כחוק

תשובה (עו"ד ליאת שטיין):
אין דבר כזה אישור מחלה אוטומטי.
אם תימצא הצדקה, ורופא יתן לך ימי מחלה, ודאי שתהיי זכאית לתשלום בגינם, ובתנאי שיש לך די ימי מחלה צבורים.

טיים ליין

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
הכי כדאי לפנות בשאלות האלה לאגודת ישראל
הם עוזרים מאד בנושאים כאלה

ועוד משהו
תבקשי במרפאה (אם הם לא קלאפטעס) ששם את הולכת אישורים שהיית בבדיקת הריון
תכתבי שם ותאריך ושעה לבד

אם את במאוחדת או שאת גרה בבני ברק אולי אני יכולה לעזור לך
תפני לאישי

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קה

א הוֹדוּ לַיי קִרְאוּ בִּשְׁמוֹ הוֹדִיעוּ בָעַמִּים עֲלִילוֹתָיו:ב שִׁירוּ לוֹ זַמְּרוּ לוֹ שִׂיחוּ בְּכָל נִפְלְאוֹתָיו:ג הִתְהַלְלוּ בְּשֵׁם קָדְשׁוֹ יִשְׂמַח לֵב מְבַקְשֵׁי יי:ד דִּרְשׁוּ יי וְעֻזּוֹ בַּקְּשׁוּ פָנָיו תָּמִיד:ה זִכְרוּ נִפְלְאוֹתָיו אֲשֶׁר עָשָׂה מֹפְתָיו וּמִשְׁפְּטֵי פִיו:ו זֶרַע אַבְרָהָם עַבְדּוֹ בְּנֵי יַעֲקֹב בְּחִירָיו:ז הוּא יי אֱלֹהֵינוּ בְּכָל הָאָרֶץ מִשְׁפָּטָיו:ח זָכַר לְעוֹלָם בְּרִיתוֹ דָּבָר צִוָּה לְאֶלֶף דּוֹר:ט אֲשֶׁר כָּרַת אֶת אַבְרָהָם וּשְׁבוּעָתוֹ לְיִשְׂחָק:י וַיַּעֲמִידֶהָ לְיַעֲקֹב לְחֹק לְיִשְׂרָאֵל בְּרִית עוֹלָם:יא לֵאמֹר לְךָ אֶתֵּן אֶת אֶרֶץ כְּנָעַן חֶבֶל נַחֲלַתְכֶם:יב בִּהְיוֹתָם מְתֵי מִסְפָּר כִּמְעַט וְגָרִים בָּהּ:יג וַיִּתְהַלְּכוּ מִגּוֹי אֶל גּוֹי מִמַּמְלָכָה אֶל עַם אַחֵר:יד לֹא הִנִּיחַ אָדָם לְעָשְׁקָם וַיּוֹכַח עֲלֵיהֶם מְלָכִים:טו אַל תִּגְּעוּ בִמְשִׁיחָי וְלִנְבִיאַי אַל תָּרֵעוּ:טז וַיִּקְרָא רָעָב עַל הָאָרֶץ כָּל מַטֵּה לֶחֶם שָׁבָר:יז שָׁלַח לִפְנֵיהֶם אִישׁ לְעֶבֶד נִמְכַּר יוֹסֵף:יח עִנּוּ בַכֶּבֶל (רגליו) רַגְלוֹ בַּרְזֶל בָּאָה נַפְשׁוֹ:יט עַד עֵת בֹּא דְבָרוֹ אִמְרַת יי צְרָפָתְהוּ:כ שָׁלַח מֶלֶךְ וַיַּתִּירֵהוּ מֹשֵׁל עַמִּים וַיְפַתְּחֵהוּ:כא שָׂמוֹ אָדוֹן לְבֵיתוֹ וּמֹשֵׁל בְּכָל קִנְיָנוֹ:כב לֶאְסֹר שָׂרָיו בְּנַפְשׁוֹ וּזְקֵנָיו יְחַכֵּם:כג וַיָּבֹא יִשְׂרָאֵל מִצְרָיִם וְיַעֲקֹב גָּר בְּאֶרֶץ חָם:כד וַיֶּפֶר אֶת עַמּוֹ מְאֹד וַיַּעֲצִמֵהוּ מִצָּרָיו:כה הָפַךְ לִבָּם לִשְׂנֹא עַמּוֹ לְהִתְנַכֵּל בַּעֲבָדָיו:כו שָׁלַח מֹשֶׁה עַבְדּוֹ אַהֲרֹן אֲשֶׁר בָּחַר בּוֹ:כז שָׂמוּ בָם דִּבְרֵי אֹתוֹתָיו וּמֹפְתִים בְּאֶרֶץ חָם:כח שָׁלַח חֹשֶׁךְ וַיַּחְשִׁךְ וְלֹא מָרוּ אֶת (דבריו) דְּבָרוֹ:כט הָפַךְ אֶת מֵימֵיהֶם לְדָם וַיָּמֶת אֶת דְּגָתָם:ל שָׁרַץ אַרְצָם צְפַרְדְּעִים בְּחַדְרֵי מַלְכֵיהֶם:לא אָמַר וַיָּבֹא עָרֹב כִּנִּים בְּכָל גְּבוּלָם:לב נָתַן גִּשְׁמֵיהֶם בָּרָד אֵשׁ לֶהָבוֹת בְּאַרְצָם:לג וַיַּךְ גַּפְנָם וּתְאֵנָתָם וַיְשַׁבֵּר עֵץ גְּבוּלָם:לד אָמַר וַיָּבֹא אַרְבֶּה וְיֶלֶק וְאֵין מִסְפָּר:לה וַיֹּאכַל כָּל עֵשֶׂב בְּאַרְצָם וַיֹּאכַל פְּרִי אַדְמָתָם:לו וַיַּךְ כָּל בְּכוֹר בְּאַרְצָם רֵאשִׁית לְכָל אוֹנָם:לז וַיּוֹצִיאֵם בְּכֶסֶף וְזָהָב וְאֵין בִּשְׁבָטָיו כּוֹשֵׁל:לח שָׂמַח מִצְרַיִם בְּצֵאתָם כִּי נָפַל פַּחְדָּם עֲלֵיהֶם:לט פָּרַשׂ עָנָן לְמָסָךְ וְאֵשׁ לְהָאִיר לָיְלָה:מ שָׁאַל וַיָּבֵא שְׂלָו וְלֶחֶם שָׁמַיִם יַשְׂבִּיעֵם:מא פָּתַח צוּר וַיָּזוּבוּ מָיִם הָלְכוּ בַּצִּיּוֹת נָהָר:מב כִּי זָכַר אֶת דְּבַר קָדְשׁוֹ אֶת אַבְרָהָם עַבְדּוֹ:מג וַיּוֹצִא עַמּוֹ בְשָׂשׂוֹן בְּרִנָּה אֶת בְּחִירָיו:מד וַיִּתֵּן לָהֶם אַרְצוֹת גּוֹיִם וַעֲמַל לְאֻמִּים יִירָשׁוּ:מה בַּעֲבוּר יִשְׁמְרוּ חֻקָּיו וְתוֹרֹתָיו יִנְצֹרוּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה