טיול ונופש אמסטרדם... הולנד מי מכיר מי יודע?

י.נועה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אנחנו שכרנו את הדירה שלו עצמו (זה היה בבין הזמנים של אב, רק אז הוא משכיר את הדירה האישית שלו), זו דירה עם סלון גדול, ומטבח מאובזר.
חוץ מזה יש לו 3 חדרים עם שירותים צמודים (ה'יחידות'), שלהן מטבח משותף קטנטן.
היחידות וגם הדירה הם פשוטים אך נקיים.
הן ממוקמות באיזור של הקהילה החרדית באמסטרדם, קרוב יחסית למכולת הכשרה ולמסעדות, ולבתי הכנסת.
מדובר באיזור שנראה 'רגיל' , כמו עיר רגילה ומטופחת בישראל, לא כמו אמסטרדם העתיקה שאתם מכירים מהתמונות...
בשביל להגיע לאמסטרדם העתיקה יש ליסוע כרבע שעה.
נכון, אבל מאד נוח לישון דוקא באזור הזה, הנסיעה היא קלה וקצרה
יש שם גם מלון מאד יפה שאנחנו היינו, לא זוכרת את השם אבל יכולה לנסות לבדוק אם רלוונטי

חננ

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
במלון הבא:
גם אנחנו היינו שם לפני חצי שנה.
היה ממש נחמד.
היה להם גם חלק מהמוצרים כשרים לארוחת בוקר.
זה באזור היהודי, מרחק הליכה של 7 דקות מהמסעדות

• תודה
Reactions: ו8

רחל rachel

משתמש רשום
גם אנחנו היינו שם לפני חצי שנה.
היה ממש נחמד.
היה להם גם חלק מהמוצרים כשרים לארוחת בוקר.
זה באזור היהודי, מרחק הליכה של 7 דקות מהמסעדות
קראתי בחלק מהתגובות שהארוחת בוקר שם עלובה ממש
מה הם מגישים?
מישהו ביקר שם לאחרונה?

חננ

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
מה הם מגישים?
מישהו ביקר שם לאחרונה?
היה שם דגני בוקר (חלקם כשרים)
גבינה צהובה וחלב- כשר.
גם מיני ממרחים כמו חמאה, ריבה וכו'.
באנו לשם ולא ציפינו לשום דבר כשר, זו היתה הפתעה נחמדה..

ו8

משתמש מקצוען
מה הם מגישים?
מישהו ביקר שם לאחרונה?
באמת היה עלוב....
ירקות לא מגרים.
לחם
ביצים קשות
מיץתפוזים
מה שלא היה ברור ההכשר: גבינה צהובה וסוג של לבן/ מעדן
- אז לא אכלנו

לעבעדיקייט

משתמש מקצוען
טיפ חשוב: מניסיון אישי, יומיים וחצי הם ממש מעט לסוג טיול כזה בארץ שהיא זרה לחלוטין לך. נניח שההמראה ביום ראשון בצהריים, חמש שעות טיסה בערך, נוחתים בערב כשכבר מתחיל להיות קצת חשוך, עד שמוציאים רכב כבר נהיה חשוך לגמרי, מגיעים למלון ב-9-10 בערב גמורים מעייפות, סיבוב קטן בעיר לאכול משהו נורמלי, והופ נשארו לנו יומיים בלבד.
ביומיים שנותרו לנו חלק ניכר מהזמן ישמש למצוא מסעדה כשרה פתוחה/חניה פנויה וכו' וכו', וכמובן שבסוף הטיול צריך להקדיש קצת זמן להתארגנות נאותה לטיסה, וכן להחזיר את הרכב נקי.
לדעתי, בלי תכנון קפדני ודייקני ממש ברמה של מפות ומרחקים וזמנים, רוב הזמן מתבזבז על למצוא את.../להגיע ל.../לאכול ב.../להספיק את.../לחנות ב...
קחו בחשבון שבטיול לחו"ל כל פרט הוא חשוב, וכל מי שהיה בחו"ל כמה פעמים יודע שאם פתאום הוויז עושה בעיות או שהייתה תקלה כלשהיא בסים הזמני, אז אין טעם לצאת מעבר לשיטוט קצרצר באזור המלון. ככה זה חו"ל. בארץ ניתן להסתמך על שילוט ועזרה של דוברי עברית כמונו, מה שאין בחו"ל.
ובמיוחד כשמדובר בטיול ספונטני לא מאורגן, קחו בחשבון שאתם תהיו בעצם המדריך של עצמכם. אז תדאגו שהמדריך יהיה מתוכנן ורציני עם זמנים ומרחקים. לא יהיה לכם על מי לכעוס...
איזה כתובות אני צריך לחפש מלון אם אני רוצה להיות באיזור היהודי ע"י המסעדות הכשרות?

easy_kosher_travel

משתמש פעיל
כאן יש לך רשימה של מלונות באזור היהודי באמסטרדם:
איזה כתובות אני צריך לחפש מלון אם אני רוצה להיות באיזור היהודי ע"י המסעדות הכשרות?

חננ

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
אנחנו היינו במלון הזה.
מלון קטן ואישי, מאוד נהנינו, ארוחת בוקר בסיסית כלולה (אפשר לבקש מראש, יש להם חלק מוצרים כשרים)
מרחק הליכה למסעדות הכשרות, נמצא במקום מרכזי, והאזור סימפטי.
את ההמלצה על המלון קיבלתי מתושב המקום.

ו8

משתמש מקצוען
אנחנו היינו במלון הזה.
מלון קטן ואישי, מאוד נהנינו, ארוחת בוקר בסיסית כלולה (אפשר לבקש מראש, יש להם חלק מוצרים כשרים)
גם אנחנו היינו במלון הזה.
נחמד מאד.
א. בוקר- בסיסית ממש ממש.

OD ACHAT

משתמש פעיל
אנחנו היינו במלון הזה.
אנחנו גם היינו. נהננו. ארוחת בוקר לא אכלנו שם
החסרון בעיניי של המלון שאין ארון ומקרר בחדרים (רק מעט שידות ומדפים קטנים). זה קצת מקשה על ההתארגנות, בפרט אם מדובר בשהות ממושכת.
זו הכתובת של ג'מבו - סופרמרקט עם מחלקה כשרה גדולה
Kastelenstraat 70 1083 CD Amsterdam
זה ריבוע כזה של חנויות, יש בריבוע הזה גם את רימון דלי שיש שם מאפים, שתיה חמה ומוצרים כשרים כמו מכולת
וגם את מסעדת מיט מי הבשרית

הכי הכי טוב

משתמש פעיל
החסרון בעיניי של המלון שאין ארון ומקרר בחדרים (רק מעט שידות ומדפים קטנים). זה קצת מקשה על ההתארגנות, בפרט אם מדובר בשהות ממושכת.

זו הכתובת של ג'מבו - סופרמרקט עם מחלקה כשרה גדולה
Kastelenstraat 70 1083 CD Amsterdam
זה ריבוע כזה של חנויות, יש בריבוע הזה גם את רימון דלי שיש שם מאפים, שתיה חמה ומוצרים כשרים כמו מכולת
וגם את מסעדת מיט מי הבשרית
איך הכשרות שם זה כמו כדתיא?
או משהו דומה?
חלב עכום מקפידים?

OD ACHAT

משתמש פעיל
עוד מעלה של המלון שהוא קרוב מאד (3 דקות הליכה) לבית כנסת עץ חיים, שיש בו הכי הרבה מניינים (גם מנחה וערבית)
זו הכתובת של הביכ"נ
Merckenburg 3 1082 BT Amsterdam Buitenveldert

שתים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה

חננ

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
איך הכשרות שם זה כמו כדתיא?
או משהו דומה?
חלב עכום מקפידים?
מה שאנחנו אכלנו שם,
זה היה גבינות קשות באריזה סגורה מתוצרת מקומית, וירקות.
לא היה שם עוד משו שאפשר לאכול

arcitect

משתמש חדש
ואם אני רוצה להתארח בבית מאד ציורי בכפר כמו חיטהורן או משהו בסגנון, יש דבר כזה?

הרב דרור שווץ

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
ואם אני רוצה להתארח בבית מאד ציורי בכפר כמו חיטהורן או משהו בסגנון, יש דבר כזה?
אתה יכול לבדוק בAIRBNB.
ככל הנראה יהיה לך משעמם להיות תקוע בכפר, אלא אם כן אתה מחפש את השקט הזה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צז

א יי מָלָךְ תָּגֵל הָאָרֶץ יִשְׂמְחוּ אִיִּים רַבִּים:ב עָנָן וַעֲרָפֶל סְבִיבָיו צֶדֶק וּמִשְׁפָּט מְכוֹן כִּסְאוֹ:ג אֵשׁ לְפָנָיו תֵּלֵךְ וּתְלַהֵט סָבִיב צָרָיו:ד הֵאִירוּ בְרָקָיו תֵּבֵל רָאֲתָה וַתָּחֵל הָאָרֶץ:ה הָרִים כַּדּוֹנַג נָמַסּוּ מִלִּפְנֵי יי מִלִּפְנֵי אֲדוֹן כָּל הָאָרֶץ:ו הִגִּידוּ הַשָּׁמַיִם צִדְקוֹ וְרָאוּ כָל הָעַמִּים כְּבוֹדוֹ:ז יֵבֹשׁוּ כָּל עֹבְדֵי פֶסֶל הַמִּתְהַלְלִים בָּאֱלִילִים הִשְׁתַּחֲווּ לוֹ כָּל אֱלֹהִים:ח שָׁמְעָה וַתִּשְׂמַח צִיּוֹן וַתָּגֵלְנָה בְּנוֹת יְהוּדָה לְמַעַן מִשְׁפָּטֶיךָ יי:ט כִּי אַתָּה יי עֶלְיוֹן עַל כָּל הָאָרֶץ מְאֹד נַעֲלֵיתָ עַל כָּל אֱלֹהִים:י אֹהֲבֵי יי שִׂנְאוּ רָע שֹׁמֵר נַפְשׁוֹת חֲסִידָיו מִיַּד רְשָׁעִים יַצִּילֵם:יא אוֹר זָרֻעַ לַצַּדִּיק וּלְיִשְׁרֵי לֵב שִׂמְחָה:יב שִׂמְחוּ צַדִּיקִים בַּיהוָה וְהוֹדוּ לְזֵכֶר קָדְשׁוֹ:
נקרא  1  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה