עזרה אמא, מי יקח אותי לים?

מצב
הנושא נעול.

אסתושי

משתמש מקצוען
למה אנשים לא מבינים בקשה הכי פשוטה ומובנת?
גב' @פטריות יער העלתה נושא שחשוב לה שתהיה לו מודעות.
משום מה החליטו כמה אנשים לנעול את האשכול בכוח,
@שומע בקול ה' ניסית לפתוח אשכול על הנושא שרצית, ומחקו לך אותו, עכשיו אתה רוצה שהאשכול הזה גם יינעל?

brachy 100

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עריכה והפקת סרטים
מחקו פה את כל ההערות הלא קשורות
שכוייח
ועכשיו בחזרה לנושא המקורי
בקשר לים, הנושא הזה הטריד ילד להורים גרושים שאני מכירה חודשיים (!!!) לפני החופש
מי יקח אותו לים?

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
מוסיפה למה ש @פטריות יער כתבה
בעונה זו תפקחו עיניים על ילדים שאין מי שיסדר להם ישיבות
קטנות וגדולות
ידבר עם הצוות לראות שהענין מטופל
ויכוון וילווה אותך בדרך החדשה הזו

ואולי גם ויבוא לבקר אותם מידי פעם

ynf

משתמש פעיל
נושא חשוב מאוד
לגבי הים,
בחיים לא הסכמתי לקחת אחריות בנסיעה לים על ילדים שלא שלי.
לא אחיינים, לא גיסים אף אחד מלבד הילדים הביולוגיים שלי.
בהחלט
אבל אני שמתי לב שיש כאן דברים בין המילים ולאו דווקא לנושא הים
נשמעת כאן סוג של זעקה 'אנא אל תדלגו עלינו אנו כמוכם משמים נגזר עלינו ככה אבל תתייחסו אלינו כשאתם יכולים'
בשורות טובות לכולם

פטריות יער

משתמש מקצוען
בהחלט
אבל אני שמתי לב שיש כאן דברים בין המילים ולאו דווקא לנושא הים
נשמעת כאן סוג של זעקה 'אנא אל תדלגו עלינו אנו כמוכם משמים נגזר עלינו ככה אבל תתייחסו אלינו כשאתם יכולים'
בשורות טובות לכולם
אדם מדבר מליבו ומה שקרוב אליו וזה לא סותר שיש הרבה מתמודדים והרבה קושי מלבד הילדים והנשים הללו.
גם ילדים יתומים חווים קשיים דומים וגם כאלו שהאבא חולה או שהוא לא נוכח מסיבות אחרות
וזה אולי הזדמנות לכולנו לפקוח עיניים ולא להישאר רק בתוכינו. מה שאפשר לעזור ומה שאפשר לתת אדרבא ואדרבא.

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
3. שבתות הלבד- עם הילדים איכשהו מתרגלים כבר לזה שאין דמות אב, שלא לדבר על הבית כנסת ששם הם צריכים איזה מישהו שיאסוף אותם
אבל השבתות שהילדים הולכים אל אביהם הם לפעמים שבתות שעלולות להיות של בדידות ויש כאלו גרושות שהם שם. לבד לבד וזה רק כי התעייפו מלקושש כל שבת שניה מקום לשהות בו. זה מאד לא קל ולא נעים.
תזמינו לסעודה אחת או יותר כמה שאתם יכולים, רק תפקחו עינים בבקשה ותראו אותי כי הזמנה הרבה יותר נעימה ומקלה ומחממת את הלב יותר מהצורך של לבקש.
רק מעירה בעדינות המתבקשת, שחשוב להלוך עם רוחו של כל אחד.
יש נשים שמרגישות ההפך. הן מעדיפות להשאר בבית עם עצמן, ולא להסתובב בבתים אחרים. לא משנה מה הסיבה. חשוב להיות רגישים ולא ללחוץ במקום שלא נוח. לפעמים זו כמו הנערה שהתעקשה להעביר את הזקנה את הכביש...

ששונית

משתמש מקצוען
בקשר לים, הנושא הזה הטריד ילד להורים גרושים שאני מכירה חודשיים (!!!) לפני החופש
מי יקח אותו לים?
חברה קרובה שלי התאלמנה לפני כמה שנים באופן פתאומי.
היא שיתפה אותי הרבה בקשיים שהיא עוברת (רגע, לא לצעוק, אני מודעת היטב להבדלים בין אלמנות לגרושות. חכו עד הסוף)
בתחילת הדרך היא היתה נשברת מכל מסיבת חומש / טיול/ אירוע בחסידות שהילד התמודד בלי אבא ולקח לה זמן עד שהיא סיגלה לעצמה ולילדיה צורת חשיבה שמסננת את המסכנות (ו' שרוקה): לו יצויר שאבא נמצא בחו"ל לצורך חשוב ו"שווה". האם עדיין תרגיש אומלל שאבא לא השתתף בערב הורים? / לא קונה איתך כובע וחליפה?
והשיטה הזו, לדבריה, ממש הצילה לה את החיים.

brachy 100

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עריכה והפקת סרטים
היא שיתפה אותי הרבה בקשיים שהיא עוברת (רגע, לא לצעוק, אני מודעת היטב להבדלים בין אלמנות לגרושות. חכו עד הסוף)
בתחילת הדרך היא היתה נשברת מכל מסיבת חומש / טיול/ אירוע בחסידות שהילד התמודד בלי אבא ולקח לה זמן עד שהיא סיגלה לעצמה ולילדיה צורת חשיבה שמסננת את המסכנות (ו' שרוקה): לו יצויר שאבא נמצא בחו"ל לצורך חשוב ו"שווה". האם עדיין תרגיש אומלל שאבא לא השתתף בערב הורים? / לא קונה איתך כובע וחליפה?
הבעיה היא שלגרושים זה לא יכול לעזור.

• כועס
Reactions: ynf

ששונית

משתמש מקצוען
הבעיה היא שלגרושים זה לא יכול לעזור.
וזה למה?
פשוט לסגל את הילדים לחשוב: אנחנו לא הולכים לים כי אמא שלנו מאוד פחדנית. כי אח שלנו אלרגי לחול. כי השמש שם מציקה לשמואל.
פשוט להוציא את העוקץ של הסיבה הכבדה "כי ההורים שלנו..."
(בפרט שאצל גרושות במקרים רבים האבא כן יכול לקחת את הילדים לים, מה שאי אפשר לומר על אלמנות)

ynf

משתמש פעיל
לעניות דעתי כמובן
הדוגמא הזאת בערך ולא בדיוק
כי אתו ילד יודע שיש לו חבר בכיתה שאבא לו טס לחו''ל ושוחח איתו בטלפון לפני ההמראה אחרי הנחיתה ובמהלך השהות שם על הכובע או החליפה וכדו' וכן בחזור - לא יכול להידמות לילד יתום שאביו לא ייצור איתו קשר רק יחד עם המשיח בקרוב :(
שהקב''ה ייתן כוחות לכל עם ישראל כל אחד בחלקו

משה מנדלוביץ

משתמש מקצוען
אפשר לנסות דרך ארגון בנחת לילדי גרושים
אולי הם ימצאו מי שיסכים לקחת ילדים לים
אני התנדבתי פעם אחת לצערי בל"נ לא אעשה את זה שוב
האחריות והלחץ לעקוב בו זמנית על שלושה ילדים בים וכל רגע להילחץ איפה אחד נעלם
זה לא בשבילי

בינה מלכותית

משתמש מקצוען
לעניות דעתי כמובן
הדוגמא הזאת בערך ולא בדיוק
כי אתו ילד יודע שיש לו חבר בכיתה שאבא לו טס לחו''ל ושוחח איתו בטלפון לפני ההמראה אחרי הנחיתה ובמהלך השהות שם על הכובע או החליפה וכדו' וכן בחזור - לא יכול להידמות לילד יתום שאביו לא ייצור איתו קשר רק יחד עם המשיח בקרוב :(
שהקב''ה ייתן כוחות לכל עם ישראל כל אחד בחלקו
הכוונה הוא לא הדוגמה המדויקת
זה דוגמה מדהימה לכל אחד בהתמודדות של חוסר

תמיד במצב של חוסר אנחנו אוהבים להתמסכן בכפליים גם אין לנו את הדבר הרצוי
וגם מדמיינים שאם היה זה היה פותר את הבעיה
לדוג' בחורה מבוגרת צריכה עכשיו אפילו להפקיד כסף בבנק,ויש כאלו שחיות במחשבה שאם הייתי נשואה אז בעלי היה עושה את זה במקומי, והאם זה נכון??? ממש לו כי בעלי תמיד מעדיף שאני אעשה את זה בחזור מהעבודה לדוג'
(על בסיס מקרה שהיה לי עם בחורה שהגיבה לי ככה)

האם המשפט הזה נכון?
ברור שלו, היא רק הוסיפה לעצמה עוד סיבה לקושי
שוב אני לא דנה אותה על כך

אבל כן אפשר ללמוד מהרעיון של לחשוב שאבא בחו"ל, שלפעמים אנחנו חושבים שכל הפרמטרים היו בסדר והחסרון לא היה אז היה לנו מושלם

והדבר הזה בכל המקרים זה לא נכון!!!!

ERNR

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אם כבר עלה הנושא הכ"כ חשוב
אשמח להוסיף כפי שראיתי יוזמה קטנה שהאירה ממש ....
שאם כל אחד שקורא את האשכול הזה ויכול רק עם שימת לב לשים לב -
לילד שמגיע לביהכנ"ס לבדו...
להאיר פנים...
להגיד לו שמחכים לראותו בשבוע הבא
לשמור לו מקום לצרף אותו לשולחן וכו'
וגם להוסיף את זה לשיח
להסב את תשומת ליבם של חברים ומכרים פשוט לפתוח עיניים ולב
יש כ"כ הרבה ילדים שנעמנעים לבוא לביהכ"ס ולהרגיש שם לבד....
זו משימה לא קשה וכ"כ קריטית להרבה נשמות

דיני

משתמש מקצוען
הרבה הערכה!
צריך לזכור שלבקש זה לא תמיד קל להיות על התקן הזה ולכן אני אומרת -תציעו עזרה זה לא מיותר!
גם להציע עזרה זה לא קל!
ולא מההיבט הטכני, אלא שלא רוצים לחטט, לפגוע, לדרוך על פצעים.

לכן, אנשים, תהיו אמיצים, אם אתם זקוקים לעזרה - תעשו חסד עם הסביבה שלכם ותבקשו עזרה!

ישבתי השבוע באסיפת דיירים, אחד הדיירים מצא את ההזדמנות לפרוק את שעל ליבו כלפני כמה שנים כשהתינוק היה מאושפז בבית חולים חודשים ארוכים אף אחד לא מצא לנכון להציע עזרה
היה נשמע שהוא עדיין ממש פגוע וזה גם מסביר התנהלות בעייתית וקרבית לאורך כל השנים.

אנשים - למה אתם שומרים בבטן?
מילא אם הלב נקי, שמים בצד ודנים לכף זכות.
אבל לשמור ולשמור ולהתפוצץ כל פעם מחדש? חבל.

אם רק הייתם רומזים שאתם מצפים לעזרה בלי ספק הייתם מקבלים אפילו יותר ממה שצריך.
אבל ברגיל אנשים חיים את החיים שלהם. לכל אחד יש די והותר טרדות משלו, זה יפה מאד אם הם מציעים מעצמם, אבל אם לא - זה לא רוע ולא אנוכיות. פשוט תבקשו.

פטריות יער

משתמש מקצוען
גם להציע עזרה זה לא קל!

לכן, אנשים, תהיו אמיצים, אם אתם זקוקים לעזרה - תעשו חסד עם הסביבה שלכם ותבקשו עזרה!

ישבתי השבוע באסיפת דיירים, אחד הדיירים מצא את ההזדמנות לפרוק את שעל ליבו כלפני כמה שנים כשהתינוק היה מאושפז בבית חולים חודשים ארוכים אף אחד לא מצא לנכון להציע עזרה
היה נשמע שהוא עדיין ממש פגוע וזה גם מסביר התנהלות בעייתית וקרבית לאורך כל השנים.

אבל ברגיל אנשים חיים את החיים שלהם. לכל אחד יש די והותר טרדות משלו, זה יפה מאד אם הם מציעים מעצמם, אבל אם לא - זה לא רוע ולא אנוכיות. פשוט תבקשו.
גם נכון אבל בכל זאת יש את הביישנים שקשה להם לבקש אז בשבילם צריך לפתוח עינים.

• תודה
Reactions: ynf

משה מנדלוביץ

משתמש מקצוען
גם להציע עזרה זה לא קל!

יפה, בדרך כלל לכל גרושה (אם הם לא בעלי תשובה) יש אחיות אחים מכרים מהקהילה
פשוט לבקש עזרה

נערך לאחרונה ב:

דיני

משתמש מקצוען
גם נכון אבל בכל זאת יש את הביישנים שקשה להם לבקש אז בשבילם צריך לפתוח עינים.
משתדלים, באמת,
אבל אל תשכחי שמהצד השני יש גם אנשים שמתביישים להציע עזרה, למרות שהם מאד רוצים לעזור.
לכן, אין ברירה, צריך להתבגר ולהתגבר.

פטריות יער

משתמש מקצוען
בלת"ק
תודה על ההתעוררות בנושא. חשוב מאוד!
תוצאות הדברים שוות. תכלס לילדים אין עם מי ליסוע. אמנם הסיבות אחרות ולכן דרכי ההתמודדות שונות, זה עצוב מאד מצב כזה אבל המצב זהה. (למרות שמבינה מאד גרושה למה לפעמים מגיעה למקומות כאלו, לא שמצדיקה התנהלות כזו למרות שלפעמים מגיע לאבא יחס כזה אבל רווח היא לא תרוויח)

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כט

א מִזְמוֹר לְדָוִד הָבוּ לַיהוָה בְּנֵי אֵלִים הָבוּ לַיהוָה כָּבוֹד וָעֹז:ב הָבוּ לַיהוָה כְּבוֹד שְׁמוֹ הִשְׁתַּחֲווּ לַיהוָה בְּהַדְרַת קֹדֶשׁ:ג קוֹל יְהוָה עַל הַמָּיִם אֵל הַכָּבוֹד הִרְעִים יְהוָה עַל מַיִם רַבִּים:ד קוֹל יְהוָה בַּכֹּחַ קוֹל יְהוָה בֶּהָדָר:ה קוֹל יְהוָה שֹׁבֵר אֲרָזִים וַיְשַׁבֵּר יְהוָה אֶת אַרְזֵי הַלְּבָנוֹן:ו וַיַּרְקִידֵם כְּמוֹ עֵגֶל לְבָנוֹן וְשִׂרְיֹן כְּמוֹ בֶן רְאֵמִים:ז קוֹל יְהוָה חֹצֵב לַהֲבוֹת אֵשׁ:ח קוֹל יְהוָה יָחִיל מִדְבָּר יָחִיל יְהוָה מִדְבַּר קָדֵשׁ:ט קוֹל יְהוָה יְחוֹלֵל אַיָּלוֹת וַיֶּחֱשֹׂף יְעָרוֹת וּבְהֵיכָלוֹ כֻּלּוֹ אֹמֵר כָּבוֹד:י יְהוָה לַמַּבּוּל יָשָׁב וַיֵּשֶׁב יְהוָה מֶלֶךְ לְעוֹלָם:יא יְהוָה עֹז לְעַמּוֹ יִתֵּן יְהוָה יְבָרֵךְ אֶת עַמּוֹ בַשָּׁלוֹם:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

הווי משפחתי • 4

לוח מודעות

למעלה