התייעצות "אלרגנים" בגן

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען
הבן שלי כבר 5 שנים הולך לכיתה עם לחם מרוח בשוקולד בגלל ילד בכיתתו.
מאחר ואני בקשר עם אם הילד, ואחרי שביום הראשון הרבה חילק להם חטיף שוקולד חלבי (שהילד אלרגי אליו) התקשרתי לאמא, שאמרה שהיא לא מתכוונת לעדכן השנה את הרבה כי זה כבר לא כ"כ קריטי.
אבל לדבריה עדיין א"א להביא לחם מרוח במוצר חלבי.

האמת, הפליא אותי.
אז ממשיכה לשלוח לחם עם שוקולד, אבל תמהה. בהחלט.
עוד דוגמה לזה שיש הורים שלא באמת אכפת להם כמה הם מקשים על אחרים. זה מכעיס בפני עצמו וזה מקלקל לכל אלו שבאמת צריכים התחשבות.
אני לא הייתי מוכנה להגביל את הילד שלי, במיוחד לא אם זה אומר להתפשר על הבריאות שלו, אם אין הסבר הגיוני איך הסנדביץ' שהוא הביא מהבית מסכן את הילד האלרגי אבל החטיף שהרבי מחלק לא. למעשה, לא יודעת אם אחרי דבר כזה הייתי מסתפקת בהסבר של האמא, הייתי רוצה הוראה מפורשת ממוסד הלימודים שיצאה בעקבות מסמכים רפואיים רשמיים שההורים הגישו למוסד.

הללו

משתמש מקצוען
אבל אפשר גם טונה וטחינה וחמאת בוטנים
אולי הילד שלך לא אוהב אבל יש עוד מה לשים בלחם
וההתנהגות של האימא בהחלט תמוהה אם אי אפשר בלחם אז גם אי אפשר חטיף.
הילד שלי בררן מאד, וזה סבבה לו לגמרי לחם עם שוקולד.
טונה לא בא בחשבון מבחינתו (הריח) וכנ"ל חמאת בוטנים. קטשופ בלי גבינה צהובה זה לא שווה, וחביתה בלי קוטג' - כנ"ל.
היו זמנים שניסה דברים אחרים שלא שרדו.
אין לי בעיה להתחשב, פשוט, תמוה לי עד כמה זה נצרך (לילד כמובן לא אמרתי כלום)

ילילי

משתמש מקצוען
הילד שלי בררן מאד, וזה סבבה לו לגמרי לחם עם שוקולד.
טונה לא בא בחשבון מבחינתו (הריח) וכנ"ל חמאת בוטנים. קטשופ בלי גבינה צהובה זה לא שווה, וחביתה בלי קוטג' - כנ"ל.
היו זמנים שניסה דברים אחרים שלא שרדו.
אין לי בעיה להתחשב, פשוט, תמוה לי עד כמה זה נצרך (לילד כמובן לא אמרתי כלום)
לא נצרך.

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
תשאלי את האמא, אם גם היא נמנעת מלהכניס לבית שלה חלבי,
או כשהולכים לקרובי משפחה גם אצלם היא בודקת?
ייתכן ותופתעי מהתשובה...
היה מקרה שאמא בתחילת שנה הזהירה באלפי הזהרות את הגן שהבת שלה אלרגית סכנת חיים לשומשום, שזה כולל גם טחינה וכו'
סוף שנה הגיעה ואז רואים את האמא והבת האלרגית + אחות של הילדה אוכלת לחמניה עם שומשום (!!!) מול עיניה הרגועות של האמא!!
מיותר לספר איך הרגישה הגננת המסכנה וגם ההורים ששנה שלמה עבדו עליהם!!!

חבל שיש הורים שמתנהגים ככה, זה פשוט גורם לציבור לאבד אמון ואז ח"ו כשיש מקרה אמיתי פחות יאמינו השם ישמור
לרוב האלרגים לשומשום ברמת סכנת חיים עיקר הבעיה עם טחינה/ חלווה/ חומוס ופחות (לפעמים בכלל לא) עם שומשום שלם בגרעיניו.

יש פה בלי סוף כעסים שנשענים על חוסר ידע.

מירי ה.

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
לרוב האלרגים לשומשום ברמת סכנת חיים עיקר הבעיה עם טחינה/ חלווה/ חומוס ופחות (לפעמים בכלל לא) עם שומשום שלם בגרעיניו.

לא כועסת,
אבל איך היא נותנת לבת שלה ובאותה מידה אוסרת על גן שלם לאכול לחמניה עם שומשום?

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען

אז צריך להנגיש את המידע.
אפשר אפילו לקבל את זה שיש דברים שבבית אפשר לשלוט בהם יותר מאשר בגן ולכן בגן צריך להימנע יותר, אבל צריך להסביר את זה.
אם מצפים מאנשים להתחשבות, ראוי גם להסביר להם את ההגיון מאחורי זה.
באמת במחילה מכל מי שמנסה להקל ולא נעים לו, אבל יש כאלו שנותנים תחושה שהם רק יגידו את המילה "אלרגיה" ושאר העולם יעבור לדום, והם יחליטו כמה מתחשק להם להחמיר בלי שלשאר העולם תהיה זכות לשאול אם זה באמת נצרך.
הנגשה של המידע מאד עוזרת לבסס רצון טוב.

vigi

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
בתור גננת שכמעט כל שנה יש ילד אלגי אני הסברתי להורים שאין להביא דברי מתיקה וכו אבל בלחם אין בעיה הילד יושב ליד הסיעת באוכל בשביל זה יש סיעת רפויאת
זה לא מדויק, לפי חוזר מנכל את חייבת להוציא את האלרגנים מהגן כולו.
אם יהיה ביקורת ויגלו שיש אלרגן בגן הזכאות לסייעת מתבטלת במיידי.
הסייעת מגיעה על תקן משגיחה- לוודא שלא נכנסים אלרגנים לגן, וע"מ לתת סיוע רפואי מיידי לילד בעת הצורך.

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
בתור גננת שכמעט כל שנה יש ילד אלגי אני הסברתי להורים שאין להביא דברי מתיקה וכו אבל בלחם אין בעיה הילד יושב ליד הסיעת באוכל בשביל זה יש סיעת רפויאת
את פועלת בניגוד להוראות, ואם יקרה משהו, האחריות (כולל המשפטית) עלייך. רק תדעי.

שריתאליז

משתמש מקצוען
יש לי ילד בגן עם אלרגיה מסכנת חיים לחלבי.
לא במגע וריח

אמרתי להורים שמותר להביא חלבי לגן אבל רק בתוך כריך.
אין להביא מעדן. אקטימל. קורנפלקס עם חלב. שוקו שוקולדים למינהם חלביים

ההורי רושמים מבחוץ על הקופסא בכל בוקר חלבי/ פרווה
יש לו סייעת צמודה שיושבת לידו.

אנחנו נזהרים מאוד וכל הילדים יודעים שאסור להביא חלבי לגן. רק בתוך הכריך
מי שאוכל קוטג או גבינה בלחם צריך לשטוף פנים וידים מיד אחרי האוכל. לא מסתובבים עם האוכל בגן בשום אופן
וזהו

עורכת קליפים

משתמש פעיל
בלתק,
בגן של הבן שלי יש כמה ילדים אלרגיים לחלבי ואמרו שאפשר למרוח גבינה בלחם אבל לא להביא מעדנים וחטיפי שוקולד,
אם הבן שלך רק זה מה שהוא אוכל אז זה לא כמו כל ילד רגיל שמקסימום יאכל תפוח במקום מעדן,
הגננות לא אמורות לנחש את זה לבד,
את יכולה לשתף אותם בזה,
אני בטוחה שאם הן גננות בסדר הן תתחשבנה בילד שלך ותוכלי לתת לו לאכול מה שהוא אוכל וידאגו שהוא יאכל בצד או ישמרו עליו במיוחד שלא יחלק לילדים וכו',
אבל אם לא תשתפי אף אחד לא אמור לדעת את זה לבד,
לבקש לא להכניס חלבי זה לגיטימי מאד.

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
אז צריך להנגיש את המידע.
אפשר אפילו לקבל את זה שיש דברים שבבית אפשר לשלוט בהם יותר מאשר בגן ולכן בגן צריך להימנע יותר, אבל צריך להסביר את זה.
אם מצפים מאנשים להתחשבות, ראוי גם להסביר להם את ההגיון מאחורי זה.
אני אגיד את האמת, לא חושבת שאנשים פנויים לשמוע ולהבין את ההבדלים בין שומשום גרעינים לטחינה, ומה ההבדל בין מגע לריח.
זה כל כך הרבה סעיפים ותת סעיפים, והקשב של הרב'ה קצר דיו ומי מדבר על הורים אחרים.
לי נראה שאנשים פנויים לשורה תחתונה פשוטה ככל האפשר, וגם זה בקושי רב.

עורכת קליפים

משתמש פעיל
בפעם המאה, לא מדובר על אלרגיה מסוכנת.
לא כל אלרגיה שלא מסכנת חיים היא אלרגיה קלה,
את היית רוצה להתמודד עם ילד שמתפתל כמה ימים מכאבי בטן, או פורח בכל הגוף שבועיים ומגרד כי היתה אמא אחת בגן שהחליטה שהאלרגיה שלו היא קלה וכן הביאה לבן שלה חומוס?

Excel

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
תראי, ואהבת לרעך כמוך זה ערך מאוד חשוב,
אבל הוא צריך לבוא ממך לא שמישהו יאלץ אותך לא לאכול כלום בגלל שהבן שלו רגיש (קלות) למשהו, בשם המצווה של ואהבת לרעך כמוך.

"קלות"
כל אלרגיה גם הקלה ביותר יכולה להגיע לרמה קשה בהתפרצות קלה
ואם אמרו לא להביא זה אחרי החלטה מגבוה....

אצל הבת שלי אמרו לא להביא לקבלת שבת מוצרים המכילים "ג'לטין" כמו מרשמלו וכד'

ילילי

משתמש מקצוען
אני אגיד את האמת, לא חושבת שאנשים פנויים לשמוע ולהבין את ההבדלים בין שומשום גרעינים לטחינה, ומה ההבדל בין מגע לריח.
זה כל כך הרבה סעיפים ותת סעיפים, והקשב של הרב'ה קצר דיו ומי מדבר על הורים אחרים.
אם מתקשרים יפה לרבה/לגננת בערב או קובעים פגישה פרטית ומסבירים הכל בנחת, אין שום סיבה שיהי חוסר קשב.
בדיוק כמו שתפקיד הצוות החינוכי להיות קשובים ולאחוז ראש בבעיות הלימודיות והחינוכיות של הילדים.

להגיע בסוף היום כשכל ההורים באים לקחת את הילדים ואז לדבר, ברור שלא יהיה קשב.

וגם להורים צריך לתת צ'אנס לאינטליגנציה. אפשר להסביר יפה או לחלק דף עם הסבר עם הוראות ברורות למטה.
מי שלא מעניין אותו שישר ידלג לסוף.

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען
זה נכון. ושורה תחתונה יש נוהל ברור ומחייב.
ובאמת אם את לא מתכוונת לנהוג בפומבי באופן שונה ממה שאת מבקשת לעשות בגן, אז אין צורך לפרט את כל הדיוקים מה כן ומה לא. אבל אם את כן, אז צפוי שזה יתסכל את ההורים ועדיף להקדים רפואה למכה ולהסביר להם שאת לא סתם משגעת אותם בדברים שאת עצמך לא מקפידה עליהם.
נראה לי שבכל מקרה, מעט הסברים כגון - האלרגיה היא גם במגע / ריח, או האלרגיה מסכנת חיים גם בכמות בלתי מורגשת, עוזרים להורים להבין שלא סתם נופלים עליהם עם הוראות משוגעות אלא שיש הגיון בזה שמתערבים להם בסנדביץ' של הילד הפרטי שלהם.

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
אם מתקשרים יפה לרבה/לגננת בערב או קובעים פגישה פרטית ומסבירים הכל בנחת, אין שום סיבה שיהי חוסר קשב.
בדיוק כמו שתפקיד הצוות החינוכי להיות קשובים ולאחוז ראש בבעיות הלימודיות והחינוכיות של הילדים.

להגיע בסוף היום כשכל ההורים באים לקחת את הילדים ואז לדבר, ברור שלא יהיה קשב.

וגם להורים צריך לתת צ'אנס לאינטליגנציה. אפשר להסביר יפה או לחלק דף עם הסבר עם הוראות ברורות למטה.
מי שלא מעניין אותו שישר ידלג לסוף.
מותר לי לשאול אם ניסית?
וכמה קשב היה?
וכמה הצליחו להבין מספיצ' של חמש דקות מערכות רפואיות מורכבות?

קחו אתגר:
כנסו לאשכול הזה:
אשכול 'אשכול אלרגיות מרכזי' https://www.prog.co.il/threads/אשכול-אלרגיות-מרכזי.770361/

תתמצתו את ההסברים להודעה אחת שתצורף לדף קשר.
הניק הזוכה יקבל במתנה מזרק אפיפן פג תוקף :)

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
זה נכון. ושורה תחתונה יש נוהל ברור ומחייב.
ובאמת אם את לא מתכוונת לנהוג בפומבי באופן שונה ממה שאת מבקשת לעשות בגן, אז אין צורך לפרט את כל הדיוקים מה כן ומה לא. אבל אם את כן, אז צפוי שזה יתסכל את ההורים ועדיף להקדים רפואה למכה ולהסביר להם שאת לא סתם משגעת אותם בדברים שאת עצמך לא מקפידה עליהם.
נראה לי שבכל מקרה, מעט הסברים כגון - האלרגיה היא גם במגע / ריח, או האלרגיה מסכנת חיים גם בכמות בלתי מורגשת, עוזרים להורים להבין שלא סתם נופלים עליהם עם הוראות משוגעות אלא שיש הגיון בזה שמתערבים להם בסנדביץ' של הילד הפרטי שלהם.
אני מחמירה בחיים שלי הרבה יותר ממה שאני מבקשת מהסביבה, שיהיה ברור.

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען
לא כל אלרגיה שלא מסכנת חיים היא אלרגיה קלה,
את היית רוצה להתמודד עם ילד שמתפתל כמה ימים מכאבי בטן, או פורח בכל הגוף שבועיים ומגרד כי היתה אמא אחת בגן שהחליטה שהאלרגיה שלו היא קלה וכן הביאה לבן שלה חומוס?
אין שום סיבה שילד אלרגי יאכל את החומוס שבסנדביץ' של ילד אחר פעם בשבועיים.
מסבירים לילד שהוא לא לוקח אוכל מאחרים, הגננת מסבירה לכל הילדים שלא נותנים לילד הזה (או לא מעבירים אוכל אחד לשני בכלל), ודואגים שבכיבוד משותף לא יהיו אלרגנים. ככה לא אמורים להיות כאבי בטן פעם בשבועיים וגם לא פעם בשנה.
אם מדובר באלרגיה מסכנת חיים, לא רוצים לקחת את הסיכון שזה לא יעבוד גם אם הוא קטן.
אבל אם ה-worst case scenario הוא כאבי בטן וגירוד? זו לא סיבה להגביל אחרים.

(אני מסייגת שאם מדובר באלרגיה במגע, אז אכן יותר קשה לשמור שלא יקרה משהו כל שבועיים)

ילילי

משתמש מקצוען
מותר לי לשאול אם ניסית?
וכמה קשב היה?
וכמה הצליחו להבין מספיצ' של חמש דקות מערכות רפואיות מורכבות?

קחו אתגר:
כנסו לאשכול הזה:
אשכול 'אשכול אלרגיות מרכזי' https://www.prog.co.il/threads/אשכול-אלרגיות-מרכזי.770361/

תצמתו את ההסברים להודעה אחת שתצורף לדף קשר.
הניק הזוכה יקבל במתנה מזרק אפיפן פג תוקף :)
לא צריך מערכות רפואיות מתקדמות.
צריך להסביר בברור-
הילד שלי אלרגי באכילה/מגע/ריח
לכן אם הילד שלכם מביא גבינה בסנדוויץ' והיד שלו התלכלכה ואחר כך הוא נגע בשולחן והילד שלי נגע אחריו, הילד שלי מקבל התקף וצריך אפיפן ופינוי בנט"ן.
וגם אם ינקו אף פעם אי אפשר לדעת במה ילדים נגעו ואם ניקו כמו שצריך אז לגננת חוקית אסור לקחת אחריות ןלכן אסור להכניס בכלל לגן.

ולמשל בהקשר לשומשום,
הילדה שלי אלרגית לשומשום שזה אומר חומוס טחינה וחלווה.
לשומשום אין בעיה במגע אבל חומוס טחינה וחלווה זה בעיה גם במגע.
ושומשום זה דבר שמתפזר במיוחד כשיש הרבה ילדות שאוכלות ויכול להגיע לכל מקום.
לא כמו שבבית מדובר בילד אחד שניים שאוכל בהשגחה באזור מיוחד על מפה מסויימת.
בגן קשה לשלוט על זה לכן גם לחמנייה עם שומשום אסור להביא

לא צריך להסביר את כל האשכול זה לא מעניין אף אחד.

ואפיפן פג תוקף כבר יש לי.
לא התנסיתי בדיבור לקבוצה כי לא היה צורך.
התנסיתי בדיבור עם מטפלות וגננות ועם הורים באופן פרטי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה