מידע שימושי אליכם, המתווכים, שאלה

מצב
הנושא נעול.

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
מניין ההצדקה לגבות על מציאת דירה לשכירות של שנה - חודש שלם?
נסו לשכנע אותי - אנטי מתווכים מוצהר - שמגיע לכם ביושר ואתם לא סתם 'מנסים לעשות קופה אם אפשר בקלי קלות כי יש פרייארים שמשלמים'.

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
נסו לשכנע אותי - אנטי מתווכים מוצהר - שמגיע לכם ביושר ואתם לא סתם 'מנסים לעשות קופה אם אפשר בקלי קלות כי יש פרייארים שמשלמים'.
ו-2% על דירה נשמע יותר הוגן?
למה, עובדים יותר קשה על דירה של 1.4 מליון מ-800 אלף?

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
אני לא מתווך אבל שוק בנוי על ביקוש והצע.
אני מאמין שאם היה שווה לעבוד בחצי מזה היית מוצא מתחילים זולים.

אגב אני כמוך אנטי מתווכים רק גיליתי שבעסקאות מסויימות עם אנשים מסויימים לא היו נסגרים בלי מתווך - תמיד שיש אדם שלישי באמצע זה מפחית שאלות ונסיגות של הרגע האחרון וכד' (לא מדבר על הסתרת פגמים אלא סתם על פרפקטציוניזם ובררנות)

עוגת בוקר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אוטומציה עסקית
לא מחייב.
מספיק שאחד ישבור את השוק וכל המשחק משתנה.
ע"ע חשבוניות התשלום אי אז לפי דקות שיחה.
היום הכל גלובלי לפי חבילות.

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
אני לא מתווך אבל שוק בנוי על ביקוש והצע.
אני מאמין שאם היה שווה לעבוד בחצי מזה היית מוצא מתחילים זולים.
לגמרי לא מסכימה עם המשפט השני.
מסכימה לגמרי עם המשפט הראשן, לצערי. יש בלעדיות לדירה, ואני רוצה אותה. מה יש לי לעשות, אם לא לחרוק שיניים ולשלם? יש אזורים מסוימים שלא זזים בלי מתווכים וזה זוועה.
לא, הם לא עובדים יותר. שלחתי מישהי שתראה דירה (כדי לדעת אם שווה לנסוע לשם). המתווך שלח את הילד שלו כדי שיראה לה את הנכס. נו, באמת... ועל זה עשרות אלפי שקלים...

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
לגמרי לא מסכימה עם המשפט השני.
מסכימה לגמרי עם המשפט הראשן, לצערי. יש בלעדיות לדירה, ואני רוצה אותה. מה יש לי לעשות, אם לא לחרוק שיניים ולשלם? יש אזורים מסוימים שלא זזים בלי מתווכים וזה זוועה.
לא, הם לא עובדים יותר. שלחתי מישהי שתראה דירה (כדי לדעת אם שווה לנסוע לשם). המתווך שלח את הילד שלו כדי שיראה לה את הנכס. נו, באמת... ועל זה עשרות אלפי שקלים...
הוא שאל על השכרת דירה, מכירה יש הרבה דרך וגישורים ובאים לראות הרבה פעמים ובסוף זה מתפוצץ, לפחות כמו שדכן.

עבודה ברגע

משתמש פעיל
ממש לא אהבתי את השאלה...
אני לא יאריך בתשובה אבל תנסה להיות מתווך ותגיד לי אם זה כזה קל...
וגם אם אתה טוען שיחסית לעבודה, השכר מוגזם...
אני ישאל אותך שאלה מכיוון שונה, זה נראה לך נורמלי שכמעט כל החיים אתה משלם על הדירה שלך?
זה נראה לך נורמלי מחירי השכירות המטורפים ברוב האזורים בארץ?
מה קרה שאתה מתעצבן על המתווכים שכמעט יוצא להם הנשמה עד שסוגרים איזה עסקה?
מצאת לך על מי להתעצבן? אה?

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
ממש לא אהבתי את השאלה...
אני לא יאריך בתשובה אבל תנסה להיות מתווך ותגיד לי אם זה כזה קל...
וגם אם אתה טוען שיחסית לעבודה, השכר מוגזם...
אני ישאל אותך שאלה מכיוון שונה, זה נראה לך נורמלי שכמעט כל החיים אתה משלם על הדירה שלך?
זה נראה לך נורמלי מחירי השכירות המטורפים ברוב האזורים בארץ?
מה קרה שאתה מתעצבן על המתווכים שכמעט יוצא להם הנשמה עד שסוגרים איזה עסקה?
מצאת לך על מי להתעצבן? אה?
כן. כי אם מחירי הדירות עלו בטירוף - זה לא אומר שגם משכורת המתווכים אמורה לעלות בהתאמה. הם לא עובדים קשה יותר מלפני כן, ואין שום שוק שהמשכורת עלתה בכזו פראות, כמו בתיווך. זו העלאה שאין לה כל הצדקה, והיא לא מנוהלת ע"י משרד ממשלתי וכד', אלא משהו פיראטי שאין לך מה לעשות מולו

עבודה ברגע

משתמש פעיל
לא מחייב.
מספיק שאחד ישבור את השוק וכל המשחק משתנה.
ע"ע חשבוניות התשלום אי אז לפי דקות שיחה.
היום הכל גלובלי לפי חבילות.
אגב במציאות זה לא קרה...
ומה שבמציאות אתה רואה כאלה שבתיווך מכירות מורידים לאחוז אחד רק מצד הקונה,ובתיווך שכירות חצי חודש ראשון בדוק! כמעט תמיד זה מגיע מכמה אנשים משועממים שחשבו לעצמם שאם אני נהיה מתווך אני יהיה עשיר גדול...
וזה לא מחזיק יותר מכמה שעות...

עבודה ברגע

משתמש פעיל
כן. כי אם מחירי הדירות עלו בטירוף - זה לא אומר שגם משכורת המתווכים אמורה לעלות בהתאמה. הם לא עובדים קשה יותר מלפני כן, ואין שום שוק שהמשכורת עלתה בכזו פראות, כמו בתיווך. זו העלאה שאין לה כל הצדקה, והיא לא מנוהלת ע"י משרד ממשלתי וכד', אלא משהו פיראטי שאין לך מה לעשות מולו
זה כבר מראה שאתה לא מכיר את התחום... החוק קובע שלוקחים עד 2 % מכל צד וכן בשכירות חודש ראשון...
ואני לא מדבר על הרישיון שממש, אבל ממש לא קל לקבל.... ומי שעבר את זה יודע...

עוגת בוקר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אוטומציה עסקית
כן. כי אם מחירי הדירות עלו בטירוף - זה לא אומר שגם משכורת המתווכים אמורה לעלות בהתאמה.
מסכימה איתך בעיקרון.
רק קחי בחשבון שעכשיו לכאורה יותר קשה לסגור עיסקאות.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה