עזרה איך מחשבנים ריבית דריבית לבד

משקיע חובב

משתמש רשום
זה נוסחת אקסל, אני אוהב נוסחה שאפשר לכתוב במחשבון מדעי של נוקיה, יש לך משהו?

אין משהו בסימנים הידועים לאנשים פשוטים? בכל זאת..

1717370977991351649867.jpg

ב c2 מספיק פשוט?

הסבר: בריבית דריבית יש 3 משתנים 1. אחוז התשואה 2. מס' ההצטברויות (שנים בד"כ) ו3. הסכום הסופי.

אז כשיודעים מה אחוז התשואה וכמה שנים החישוב הוא כמו שנאמר לעיל - אחוז התשואה בחזקת מס' השנים.
כשיודעים כמה מס' השנים ומה הסכום הסופי ורוצים לדעת מה אחוז התשואה החישוב יהיה - שורש בבסיס מספר השנים של אחוז התשואה. ואם במחשבון אין שורש בבסיסים שונים אפשר לעשות גם - אחוז התשואה בחזקת המספר ההופכי של השנים (1 לחלק למספר השנים).
וכשיודעים כמה אחוז התשואה וכמה הסכום הסופי אז החישוב הוא - לוגוריתם בבסיס אחוז התשואה של הסכום הסופי. ואם במחשבון אין לוגוריתם בבסיסים שונים אפשר להשתמש בכל בסיס ולעשות כמו התמונה לעיל - לוג של הסכום הסופי, לחלק ללוג של התשואה.

נ.ב. כל פעם שכתבתי "אחוז התשואה" הכוונה ל 1 ועוד אחוז התשואה בעשרוני, למשל 9.5% זה 1.095.
וכן כל החישובים נעשים בהנחה שהסכום ההתחלתי הוא 1 ואם הסכום שונה צריך אח"כ להכפיל.

מקווה שעשיתי סדר בנושא.
וכמובן שבד"כ הכי קל להשתמש במחשבונים און-ליין, אבל ב"ה לחלקינו יש במהלך היום רק c2 ודומיו אז כדאי ללמוד לעשות את זה גם בלי.

קלופ

משתמש פעיל
נניח השקעה חד פעמית ל 20 שנה בהנחת תשואה של 10%
עושים
1.1 בחזקת 20 שנה ומפחיתים אחד כדי לראות תשואה.
היה לי אפשרות בנוקיה 208
היום יש לי Q7 ואני לא רואה אופציה לחשבן את זה.

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
נניח השקעה חד פעמית ל 20 שנה בהנחת תשואה של 10%
עושים
1.1 בחזקת 20 שנה ומפחיתים אחד כדי לראות תשואה.
היה לי אפשרות בנוקיה 208
היום יש לי Q7 ואני לא רואה אופציה לחשבן את זה.
שים ❤️
דיברו פה על שני סוגי חישובים.
1. חישוב סה"כ בהנחת תשואה וטווח ידועים.
2. חישוב מכפיל בהנחת תשואה ידועה.
ועכשיו אתה מציע חישוב שלישי, חישוב אחוזים בכמה אחוז גדלה ההשקעה.
ואם תרצה לחשב כמה אחוזי תשואה היו להשקעה בטוח מסויים, וסכום התיק ידוע.
החישוב הוא (הסכום הסופי/סכום הקרן)^(1/התקופה)-1 =אחוז תשואה שנתית.לדוגמא:
סכום סופי = 200 סכום קרן = 100 תשואה טווח = 10 שנים
קוד:
(200/100)^(1/10)-1

נערך לאחרונה ב:

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
מצרפת קישור לקובץ אקסל "המיליון הראשון"
הקובץ מחשב ריבית דריבית
עם אפשרות להזין סכום ראשוני וסכום הפקדה חודשי
בשני הטורים האחרונים אפשר לראות את הפער בין הסכום הנצבר עם ריבית דריבית ובלעדיה
בהצלחה

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום

חי 523

משתמש פעיל
אתם אלופים
כשאני רושם הפקדות חודשיות למשל 600, הוא מוסיף מאוד מעט, זה נראה שזה לא מעודכן לכאורה

ואפשר להסביר לבני אדם ולא רק למלאכים, כיצד עושים זאת?

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
אתם אלופים
כשאני רושם הפקדות חודשיות למשל 600, הוא מוסיף מאוד מעט, זה נראה שזה לא מעודכן לכאורה
אכן היתה לי טעות, תוקן בס"ד.
ואפשר להסביר לבני אדם ולא רק למלאכים, כיצד עושים זאת?
באמצעות פונקציית FV חפש בגוגל על הפונקציה הזאת באקסל.

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
₪192,429.42195,806
מה פשר הפער בין הנוסחא שעשיתם לבין פרופיטי? תודה
עכשיו?
בארגומנט האחרון, ניתן לבחירה בין המס' 1 שכוונתו הפקדות בתחילת התקופה, לבין 0 שההפקדה בסוף התקופה. הגדרתי מקודם 0 ובעקבות בקשתך, 1.
שני החישובים אינם מדוייקים, כי מפקידים מידי חודש, והחישובים הללו מחשבים מידי שנה.

נערך לאחרונה ב:
החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לא

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּךָ יְהוָה חָסִיתִי אַל אֵבוֹשָׁה לְעוֹלָם בְּצִדְקָתְךָ פַלְּטֵנִי:ג הַטֵּה אֵלַי אָזְנְךָ מְהֵרָה הַצִּילֵנִי הֱיֵה לִי לְצוּר מָעוֹז לְבֵית מְצוּדוֹת לְהוֹשִׁיעֵנִי:ד כִּי סַלְעִי וּמְצוּדָתִי אָתָּה וּלְמַעַן שִׁמְךָ תַּנְחֵנִי וּתְנַהֲלֵנִי:ה תּוֹצִיאֵנִי מֵרֶשֶׁת זוּ טָמְנוּ לִי כִּי אַתָּה מָעוּזִּי:ו בְּיָדְךָ אַפְקִיד רוּחִי פָּדִיתָה אוֹתִי יְהוָה אֵל אֱמֶת:ז שָׂנֵאתִי הַשֹּׁמְרִים הַבְלֵי שָׁוְא וַאֲנִי אֶל יְהוָה בָּטָחְתִּי:ח אָגִילָה וְאֶשְׂמְחָה בְּחַסְדֶּךָ אֲשֶׁר רָאִיתָ אֶת עָנְיִי יָדַעְתָּ בְּצָרוֹת נַפְשִׁי:ט וְלֹא הִסְגַּרְתַּנִי בְּיַד אוֹיֵב הֶעֱמַדְתָּ בַמֶּרְחָב רַגְלָי:י חָנֵּנִי יְהוָה כִּי צַר לִי עָשְׁשָׁה בְכַעַס עֵינִי נַפְשִׁי וּבִטְנִי:יא כִּי כָלוּ בְיָגוֹן חַיַּי וּשְׁנוֹתַי בַּאֲנָחָה כָּשַׁל בַּעֲוֹנִי כֹחִי וַעֲצָמַי עָשֵׁשׁוּ:יב מִכָּל צֹרְרַי הָיִיתִי חֶרְפָּה וְלִשֲׁכֵנַי מְאֹד וּפַחַד לִמְיֻדָּעָי רֹאַי בַּחוּץ נָדְדוּ מִמֶּנִּי:יג נִשְׁכַּחְתִּי כְּמֵת מִלֵּב הָיִיתִי כִּכְלִי אֹבֵד:יד כִּי שָׁמַעְתִּי דִּבַּת רַבִּים מָגוֹר מִסָּבִיב בְּהִוָּסְדָם יַחַד עָלַי לָקַחַת נַפְשִׁי זָמָמוּ:טו וַאֲנִי עָלֶיךָ בָטַחְתִּי יְהוָה אָמַרְתִּי אֱלֹהַי אָתָּה:טז בְּיָדְךָ עִתֹּתָי הַצִּילֵנִי מִיַּד אוֹיְבַי וּמֵרֹדְפָי:יז הָאִירָה פָנֶיךָ עַל עַבְדֶּךָ הוֹשִׁיעֵנִי בְחַסְדֶּךָ:יח יְהוָה אַל אֵבוֹשָׁה כִּי קְרָאתִיךָ יֵבֹשׁוּ רְשָׁעִים יִדְּמוּ לִשְׁאוֹל:יט תֵּאָלַמְנָה שִׂפְתֵי שָׁקֶר הַדֹּבְרוֹת עַל צַדִּיק עָתָק בְּגַאֲוָה וָבוּז:כ מָה רַב טוּבְךָ אֲשֶׁר צָפַנְתָּ לִּירֵאֶיךָ פָּעַלְתָּ לַחֹסִים בָּךְ נֶגֶד בְּנֵי אָדָם:כא תַּסְתִּירֵם בְּסֵתֶר פָּנֶיךָ מֵרֻכְסֵי אִישׁ תִּצְפְּנֵם בְּסֻכָּה מֵרִיב לְשֹׁנוֹת:כב בָּרוּךְ יְהוָה כִּי הִפְלִיא חַסְדּוֹ לִי בְּעִיר מָצוֹר:כג וַאֲנִי אָמַרְתִּי בְחָפְזִי נִגְרַזְתִּי מִנֶּגֶד עֵינֶיךָ אָכֵן שָׁמַעְתָּ קוֹל תַּחֲנוּנַי בְּשַׁוְּעִי אֵלֶיךָ:כד אֶהֱבוּ אֶת יְהוָה כָּל חֲסִידָיו אֱמוּנִים נֹצֵר יְהוָה וּמְשַׁלֵּם עַל יֶתֶר עֹשֵׂה גַאֲוָה:כה חִזְקוּ וְיַאֲמֵץ לְבַבְכֶם כָּל הַמְיַחֲלִים לַיהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

הבעות פנים • אתגר 57

לוח מודעות

למעלה