איך מודיעים לעבודה שמתפטרים

Sara led

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
אחרי לידה.
בשביל לקבל את כל הזכויות?

חלי פיינשטיין

משתמש מקצוען
מכתב פיטורין רשמי, עם תאריך.
ורושמים - לצורך טיפול בילד שנולד בתאריך---.
ובסוף: אבקש לקבל את זכויותי לפי החוק.

Sara led

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מכתב פיטורין רשמי, עם תאריך.
ורושמים - לצורך טיפול בילד שנולד בתאריך---.
ובסוף: אבקש לקבל את זכויותי לפי החוק.
וזהו?
לא צריך לעבוד קודם כנגד הזמן שעבדתי. (לדוגמה, יום על כל חודש)
או משהו דומה?

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
פיצויי פיטורין ינתנו כמובן בתנאי שאינך מתעתדת לעבוד במקום אחר בתום החל"ד.

mina

משתמש מקצוען
שהם לא יצליחו להוכיח.
הרבה מתפטרות מיד אחרי הלידה גם אם בפועל הן יוצאות לעבוד ואומרות שהן יוצאות לטפל בילד.
צריך לשים לב שזה לא יהיה מדי שקוף.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מינה אפשר ועוד איך להוכיח. לבקש אסמכתא שהיא מקבלת קצבת אבטלה.
ויתרה מכך, אם היא הלכה לעבוד במקום עם היקף שעות נמוך יותר הם יכולים להתווכח ולטעון שזה לא שינוי מהותי בהיקף השעות.
ואין פסיקה חד משמעית בעניין.
ועל עניין חשש גזל שיכול להיווצר בנסיבות מסוימות עוד לא דנו בכלל.

mina

משתמש מקצוען
מינה אפשר ועוד איך להוכיח. לבקש אסמכתא שהיא מקבלת קצבת אבטלה.
ויתרה מכך, אם היא הלכה לעבוד במקום עם היקף שעות נמוך יותר הם יכולים להתווכח ולטעון שזה לא שינוי מהותי בהיקף השעות.
ואין פסיקה חד משמעית בעניין.
על עניין הגזל עוד לא דנו בכלל.
ברור שאפשר להוכיח. אבל לפעמים אחרי שהמעסיק משלם.. אין לו מאוד הרבה מה לעשות.
ז"א גם אם היתה חודש בבית לצורך הטיפול ואז מצאה עבודה.. אין למעסיק הרבה מה לטעון.
לעניין השעות, זה מילה של העובד מול של המעסיק, העובד יכול לטעון שכן השעה הזאת מאוד משמעותית לו או כל דבר אחר. הנושא הזה רגיש מאוד.
אגב, הרבה נשים באמת לא בא להן לחזור הן באמת מתכוונות להשאר בבית, ופתאום מגיעה להם אחרי תקופה קצרה איזו הצעת עבודה מפתה.
לעניין הגזל - כמו הרבה דברים אחרים בתחום הזה - גם אני לא נכנסת לזה. בחיים ב"ה לא יצא לי לעשות קומבינות כאלה.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
המעסיק יכול וצריך לבקש הוכחה לפני מתן התשלום וכבר היו דברים מעולם. וולדעתי גם זכותו לתבוע את כספו בחזרה במידה והעובדת חזרה לעבוד אחרי חל"ד.
ומצד העובדת, מיותר מבחינתי לציין שהיא אמורה להבין שהכסף יוצא מכיסו של המעסיק ועל כן עליה לנהוג ביושר.
ובעיקר להבין שהמחוקק ייעד את הפיצויים הנ"ל עבור נשים שבאמת מפסיקות לעבוד לצורך גידול ילדן.

חבלזית

משתמש חדש
באותו נושא בעניין אחר
אם אני לא אחרי חלד ומעוניינת להתפטר
מה המחויבות שלי לעבודה?
ואם אני עוזבת ומודיעה רק מספר ימים מראש
מה הנזק?

תודה מראש!

עוגת בוקר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אוטומציה עסקית
מעסיק מפריש כל חודש 6% מהשכר לפיצויים.
את הכסף הזה מקבלים בכל מקרה של סיום העסקה.

אך במידה והעובד פוטר. או אישה שלא חזרה אחרי חל"ד לצורך טיפול בילד.
העמסיק מפריש עוד 2.33% על כל חודש לפיצויים.
זה נקרא השלמה לפיצויים.

Sara led

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
ומה אם זה לטובת טיפול בילד, כמו עבודה עם משמרות ערב, והעובדת מתפטרת בשביל לעבוד בלי משמרות?

klik's

משתמש מקצוען
אותו נושא בעניין אחר
אם אני לא אחרי חלד ומעוניינת להתפטר
מה המחויבות שלי לעבודה?
ואם אני עוזבת ומודיעה רק מספר ימים מראש
מה הנזק?
זה תלוי אם חתמתם על משהו או לא
במידה והחוזה שלך מכיל ימים מסויימים שצריך להודיע- את צריכה לעשות זאת עפי החוזה(במידה והוא תקף חוקית כמובן)
במידה ולא
עד שנת עבודה- יום לכל חודש כמדומני
מעבר לשנה- 30 יום מראש
במידה ותצאי קודם, המעסיק רשאי לקנוס אותך על כל יום עבודה שיצאת מוקדם מידי ביום עבודה שלא ישולם לך

למה מה קרה

משתמש פעיל
צילום מקצועי
בס"ד
התפטרות בחופשת לידה,
רצוי להתפטר מיד אחרי הלידה, כיון שצריך להמתין שלש חודשים עד שמקבלים דמי הבטלה,
אשה שמצאה עבודה קרובה לבית או בפחות שעות, ע"פ החוק יכולה לחזור לעבודה ללא חשש

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה