תוספות איך מגלגלים רולדת בטטה וברוקלי ??(מתכון בפנים)

דרור יקרא

משתמש פעיל
יש לי מתכון לרולדת בטטה וברוקלי מאד טעימה רק שלא מצליח להתגלגל לרולדה(עושה את זה שכבות)
מישהי יכולה לעלות לי על הבעיה?? (אולי חסר חומרים??)
זה המתכון:
3 בטטות בינינות
4 ביצים
1/4 כוס שמן
מלח .פלפל
מרסקים את הבטטות ומוסיפים את שאר החומרים
אופים 180 מעלות 20 דקות(אפיתי יותר כי לא התקשה וכי לא יכולתי לגלגל לרולדה תמיד נשבר )
לגלגל לרולדה לקרר
מלית:
1/2 שקית ברוקלי
3 שיני שום
2 כפות שמן
מלח .פלפל
להרתיח את הברוקלי לבשל 5 דקות לסנן
לחמם שמן במחבת לכתוש את השום לטגן 10 שניות להוסיף את הברוקלי ל3 דקות
להסיר מהאש למעוך
לפתוח את הרולדה למלא ולגלג

קרדיט:קראט

דרור יקרא

משתמש פעיל
יש לי מתכון לרולדת בטטה וברוקלי מאד טעימה רק שלא מצליח להתגלגל לרולדה(עושה את זה שכבות)
מישהי יכולה לעלות לי על הבעיה?? (אולי חסר חומרים??)
זה המתכון:
3 בטטות בינינות
4 ביצים
1/4 כוס שמן
מלח .פלפל
מרסקים את הבטטות ומוסיפים את שאר החומרים
אופים 180 מעלות 20 דקות(אפיתי יותר כי לא התקשה וכי לא יכולתי לגלגל לרולדה תמיד נשבר )
לגלגל לרולדה לקרר
מלית:
1/2 שקית ברוקלי
3 שיני שום
2 כפות שמן
מלח .פלפל
להרתיח את הברוקלי לבשל 5 דקות לסנן
לחמם שמן במחבת לכתוש את השום לטגן 10 שניות להוסיף את הברוקלי ל3 דקות
להסיר מהאש למעוך
לפתוח את הרולדה למלא ולגלג

קרדיט:קראט
@ה. בקר @shira bira @חני גרינשטיין @רוחי בלבוחי @שפעל'ה - קייטרינג
וכל המבינות

המטבח של סימא

משתמש מקצוען
אפשר לנסות לעזור? (:
היום יכינו כאן משהו בסגנון (רולדה תפו"א במילוי בטטה)
המתכון בסדר לא חסר מרכיבים, חסר הוראות:
שמן - להוסיף אותו חם ממש לתערובת
לשטח את התערובת לרולדה על נייר אפייה עבה
לרסס את נייר האפייה מראש בשמן
להכניס לתנור מחומם מראש לחום הכי גבוה (בערך 250 מעלות) לכמה דקות
ואז להוריד את החום ל 180 מעלות 15/20 דקות
כשמוכן מקררים קצת ומתחילים לגלגל לרולדה עם נייר האפייה!
מקררים לחלוטין עד טמפרטורת החדר

כשקר לחלוטין פותחים על משטח עבודה (שיש) בזהירות ומורחים את המילוי
מגלגלים חזרה ועוטפים היטב בנייר כסף (כמו סוכריה גדולה)
מכניסים למקרר עד לחימום לפני ההגשה

הרי זהב

משתמש סופר מקצוען
את צריכה לאפות עד לרמה שהפשטידה מתייצבת אבל לא מתייבשת. כך יישאר גמיש ותוכלי לגלגל.
עשיתי זאת הרבה פעמים עם פשטידות ירקות למיניהם ממולאות בפירה וכד'.

דרור יקרא

משתמש פעיל
אפשר לנסות לעזור? (:
היום יכינו כאן משהו בסגנון (רולדה תפו"א במילוי בטטה)
המתכון בסדר לא חסר מרכיבים, חסר הוראות:
לשטח את התערובת לרולדה על נייר אפייה עבה
לרסס את נייר האפייה מראש בשמן
ואז להוריד את החום ל 180 מעלות 15/20 דקות
מקררים לחלוטין עד טמפרטורת החדר

כשקר לחלוטין פותחים על משטח עבודה (שיש) בזהירות ומורחים את המילוי
מגלגלים חזרה ועוטפים היטב בנייר כסף (כמו סוכריה גדולה)
מכניסים למקרר עד לחימום לפני ההגשה
דבר ראשון תודה
2:מתנצלת מראש אבל לא היה לי כח לכתוב את כל ההוראות
זה לא היה כתוב
למה זה חשוב?
זה ברור(העתקתי את המתכון אני תמיד אופה בחום יותר גבוה)

זה תמיד מתפרק יכול להיות שאני צריכה לקרר ממש??

בקיצור נראה לי שהבעיה היא בזמן האפיה ובקירור כן??

הרי זהב

משתמש סופר מקצוען
דבר ראשון תודה
2:מתנצלת מראש אבל לא היה לי כח לכתוב את כל ההוראות

זה לא היה כתוב
למה זה חשוב?

זה ברור(העתקתי את המתכון אני תמיד אופה בחום יותר גבוה)

זה תמיד מתפרק יכול להיות שאני צריכה לקרר ממש??

בקיצור נראה לי שהבעיה היא בזמן האפיה ובקירור כן??
אני לא מקררת. אם הפשטידה אפויה וזהובה, אין סיבה שיתפרק.
היא צריכה להיות דקה בשביל להתגלגל.

20:39

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
ב
את צריכה לאפות עד לרמה שהפשטידה מתייצבת אבל לא מתייבשת. כך יישאר גמיש ותוכלי לגלגל.
עשיתי זאת הרבה פעמים עם פשטידות ירקות למיניהם ממולאות בפירה וכד'.
איזה גודל תבנית את אופה את זה?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה