מודעה איך לחתן ילדים בכבוד ולהעניק לכל ילד דירה?

מצב
הנושא נעול.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
כשמפרסמים סדרת כתבות באותו נושא, זה אומר שמישהו משלם את זה, וכנראה חלק מהנתונים מסולפים כפי שהוכחתי.
לא ראיתי שום הוכחה...
א. בבת ים גרים חרדים.
ב. אני מניחה שבסוגריים האלו הוא לא התכוון דווקא לעיר בת ים, וזה גם לא משנה כלום לעצם הטענה.
ג. בכל מקרה זה לא משנה אם מישהו משלם להם או לא, [ואני לא חושבת שמישהו משלם] אלא הנתונים שמובאים שם.
וכמויות האדירות של הפיצולים בארץ הם כבר ממש לא סוד, ובמציאות בנתונים הרשמיים כולם מתעלמים מהם.

קפה ועוגה

משתמש פעיל
אפשרי לקחת הלוואה לכל מטרה של 200 אלף ש״ח לצורך הדוגמא
במקום לחסוך כל חודש 1500-2000
הכסף ישולם להלוואה
ואז זה מהווה הון עצמי ראשוני
ועל זה לוקחים משכנתא.
איך למען ה' אפשר גם להחזיר כל חודש את ההלוואה עם 2000 ש"ח, וגם להוסיף ולקחת משכנתא? ועוד כתבת שמדובר באברך?

כלולה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
@חני שטיגליץ *אשמח לדעת איך אפשר להתקדם מהון עצמי של 300 אלף שח ללא אפשרות של החזר הלוואה חודשית ללא הכנסה נוספת (מהשכרה וכו')
*כמה עולה שיחת יעוץ איתך לבדיקת נתונים...

בתודה מראש!

ilan p

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עיצוב ואדריכלות פנים
לא צריך לתת דירות. כל הורה יעזור במה שיש לו
והגיע הזמן להפסיק את השיגעון הזה!
גם ככה אנשים כבר לא יכולים לעמוד בכך וממילא זה ירד לבד...
באמת איך אפשר להפיל על אבא אחד חובות של מיליונים שבקושי גומר את החודש ?
סברה כל כך נכונה --זה כל כך פשוט והגיוני ומשום מה ....
אין עם מי לדבר - - הפכו את זה הלכה למשה מסיני

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
ויכנסו אחרים במקומם.

כדאי להתמקד בנתונים ולא בסיסמאות.

כי מי שעוקב אחרי ביזפורטל רואה ללא ספק שהם משווקים חזק את שוק ההון
וכתבות מרומזות נגד השקעה בנדלן.

יש כבר כמה ניקים מכובדים שגם כתבו כך
כמו @בית שמשניק ועוד, כך שזה לא רק התרשמות שלי.

ד. פריד

משתמש מקצוען
איך למען ה' אפשר גם להחזיר כל חודש את ההלוואה עם 2000 ש"ח, וגם להוסיף ולקחת משכנתא? ועוד כתבת שמדובר באברך?
אולי הכוונה לקנות דירה על הנייר שתהייה מוכנה עוד לפחות שלוש שנים, ולמכור לפני טופס ארבע (צריך לוודא שהחוזה מאפשר את זה) וכך לא מגיעים לשלב של תשלום משכנתא.
(אם עליית המחיר שלענ"ד ודאי תהיה, תהיה לאחר הטופס ארבע, או שיהיה קצת קשה למכור מכל סיבה שהיא את הדירה במהירות. לדוגמה כי יהיו כמה דירות הפרויקט או בסמוך איליו שגם ינסו למכור באותו פרק זמן, זה עלול לגרום לנטרול הרווח או אפי' להפסד, בפרט אם נחשב את עלות הריבית. אבל בכל השקעה יש סיכון, רק שכדאי להיות מודעים אליו)
או לחילופין מדובר בחיסכון של 2,000 ש"ח לחודש לאחר תשלום שכירות, כך שהמשכנתא תיכנס במקום השכירות.

מקצה הארץ-:)

משתמש מקצוען
באמת איך אפשר להפיל על אבא אחד חובות של מיליונים שבקושי גומר את החודש ?
סברה כל כך נכונה --זה כל כך פשוט והגיוני ומשום מה ....
אין עם מי לדבר - - הפכו את זה הלכה למשה מסיני
אמת לאמיתה!
הולכים כמו עדר כבשים טועה נופלים לבור תחתית ואין מי שיעצור את הטירוף הזה..
במיוחד שאם אתה לא נותן מסתכלים עליך בהרמת גבה :rolleyes: כאילו מאיפה צנחת? איזה לא יוצלח אתה!!
לא אני באופן אישי כי עוד לא הגעתי לחיתון הילדים אבל זה מתבטא בדרך שהציבור שלנו חי ומתמודד

איפה הרבנים שיעצרו את התופעות הללו? למה בשנים קדמוניות חכמי ישראל היו פוסקים לציבור שאין לקנות השנה ארבעת המינים/בשר או דגים לשבת וכדו' וכל הציבור היה מציית?! אין רבנים שיכולים לחנך את הדור הזה?

סליחה על הכנות והאומץ אבל זה כאבם של ציבור גדול שחי כל חייו במועקה וקשיים כלכליים אך מפחד לצייץ בכיוון..
וזה לא רק על זה. יש עוד הרבה תחומים (יוקר המחיה/ביגוד/אפי' בר מינן קבר בישראל יש התעמרויות של הח"ק וביזוי הנפטרים וגניבת ממון וכו' וכו') ששותקים וכמעט אין מי שידאג באמת לציבור!

נערך לאחרונה ב:

ilan p

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עיצוב ואדריכלות פנים
אמת לאמיתה!
הולכים כמו עדר כבשים טועה נופלים לבור תחתית ואין מי שיעצור את הטירוף הזה..
איפה הרבנים שיעצרו את התופעות הללו? אין רבנים שיכולים לחנך את הדור הזה?
היה כנס לאברכים בשכונה אצלינו בעניין הגבלת סכומי ההתחיביות לחתונות -ודיברו שם רבנים ידועים ובעלי השפעה למחרת --פגשתי אברך שהשתתף בכנס -- אמרתי לו בשמחה -- נו---ב"ה -- עכשיו הציבור יכנסו לפרופורציות
ענה לי בצער , על מה אתה מדבר ? אתה חושב שמשהו ישתנה בעניין ? גורנישט

כל שם שתרצה

מהמשתמשים המובילים!
אין רבנים שיכולים לחנך את הדור הזה?
נראה לי שבגלל שהם חכמים גדולים, הם לא מדברים דברים מיותרים.
אפילו לגזור על הציבור צריך שרוב הציבור יוכל לעמוד.
הם יודעים שלא יועיל לדבר, אז לא מנסים.
אבל הם כואבים את המצב. כי הסיפורים של ההשלכות הנוראות מגיעים גם אליהם.

ד. פריד

משתמש מקצוען
איפה הרבנים שיעצרו את התופעות הללו? למה בשנים קדמוניות חכמי ישראל היו פוסקים לציבור שאין לקנות השנה ארבעת המינים/בשר או דגים לשבת וכדו' וכל הציבור היה מציית?! אין רבנים שיכולים לחנך את הדור הזה?
חוששני שהדור הזה לא כל כך כשיר להיות מחונך.

יבנה המקדש

משתמש מקצוען
מעתיק לכאן שוב:
משאלת הלב הזו היא עם זקן ארוך ארוך,
הרבה קולמוסים ולבבות נשתברו עליה,
בינתיים , עולם כמנהגו נוהג,
ורק מחירי הדירות לא קופאים על שמריהם

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
נראה לי שבגלל שהם חכמים גדולים, הם לא מדברים דברים מיותרים.
אפילו לגזור על הציבור צריך שרוב הציבור יוכל לעמוד.
הם יודעים שלא יועיל לדבר, אז לא מנסים.
אבל הם כואבים את המצב. כי הסיפורים של ההשלכות הנוראות מגיעים גם אליהם.
אין דרך לומר את זה יותר חד מאיך שאמרת את זה.
זה בדיוק העניין
וזה תשובה גם לכל מי ששואל שאלות בסגנון הזה
איפה הרבנים?
איפה החכים?
איפה כולם?

התשובה היא:שאם היה יכולת להשפיע אז זה היה קורה(הרי למי שזוכר אז בזמנו הוציאו מהרב אלישיב
שלא יתחייבו יותר מ95 אלף דולר
האם באמת זה קרה?
התשובה די ברורה!

יבנה המקדש

משתמש מקצוען
יש כאן נקודה נוספת, חושבני שהיא האבן הראשה בכל הסיפור הזה,
לא נעים לומר, אבל ראשי הישיבות, וזה לא סוד, מעודדים את הבחורים לבקש הרבה. במיוחד לגבי הבחורים הנחשבים מהישיבות הנחשבות (לא אמרתי הטובות, מכיוןן שבעיני ההגדרה לא נכונה). כל עוד הם , ,לא ישנו גישה בנושא, עולם כנהגו ימשיך לנהוג.

ד. פריד

משתמש מקצוען
יש כאן נקודה נוספת, חושבני שהיא האבן הראשה בכל הסיפור הזה,
לא נעים לומר, אבל ראשי הישיבות, וזה לא סוד, מעודדים את הבחורים לבקש הרבה. במיוחד לגבי הבחורים הנחשבים מהישיבות הנחשבות (לא אמרתי הטובות, מכיוןן שבעיני ההגדרה לא נכונה). כל עוד הם , ,לא ישנו גישה בנושא, עולם כנהגו ימשיך לנהוג.
לא ידוע לי על עידוד כזה מצד ראשי הישיבה שבה למדתי, והיא בהחלט מהנחשבות.

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
לא ידוע לי על עידוד כזה מצד ראשי הישיבה שבה למדתי, והיא בהחלט מהנחשבות.
זה יותר עידוד מצד החברה.

אבל גם הישיבה מעודדת את זה
החברותא שלי סיפר לי שכשהוא סגר שידוך וקיבל פחות מסכום מסויים הוא ממש קיבל נזיפה מהישיבה

H. Clin

משתמש מקצוען
בישיבה של הבנים שלי (ישיבה נחשבת מאוד) הראש ישיבה דווקא דיבר נגד הדרישות אבל בפועל הבחורים שם מקבלים יותר מהממוצע באופן משמעותי.

פרוגפרוגנדה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אבל ראשי הישיבות, וזה לא סוד, מעודדים את הבחורים לבקש הרבה. במיוחד לגבי הבחורים הנחשבים מהישיבות הנחשבות

זה יותר עידוד מצד החברה.

החברותא שלי סיפר לי שכשהוא סגר שידוך וקיבל פחות מסכום מסויים הוא ממש קיבל נזיפה מהישיבה
יושב בחור מתלבט אם לדרוש 600K או לא לדרוש
והוא אומר לעצמו 600K לא חשוב אבל למען החברים/הראש ישיבה נעשה מאמץ???
לי לא נראה
אני חושבת שהבחורים רוצים את זה כי זה מסדר להם הון עצמי גבוה

ד. פריד

משתמש מקצוען
זה יותר עידוד מצד החברה.

אותי אף אחד לא שאל, וממילא גם אם היו שואלים לא היו מקבלים תשובה.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  7  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה