התייעצות איך לבחור יועץ פיננסי (בפרט שאני לא מכיר אף אחד)

שמעון בלונדר

משתמש חדש
אנחנו כרגע במצב מסויים שיש לנו חסכונות ותכניות מסויימות לעתיד, מבינים שנכון לנו לסדר את הפיננסים שלנו בתבונה כדי שהם יעבדו נכון ויעזרו לנו בעתיד, בעיקר חושבים על האפשרות של השקעות פאסיביות.
קראתי ושמעתי כל מיני פודקאסטים ותוכן, אני מבין מה הולך פחות או יותר, אבל כדי לקבל באמת תכנית נכונה ומתאימה אני מרגיש שנכון יהיה לעשות תכנית ברורה עם יועץ פיננסי.

הבעיה היא כמובן שאני לא מכיר אף אחד באופן אישי. כל אחד נראה נחמד באינטרנט, כל אחד מבטיח שהוא "יבנה לי תכנית אסטרטגית תפורה למה שאני צריך" ועוד שאר הבטחות.
ואני באמת נבוך, איך אני מוצא מישהו אמין ורציני?

כל מי שמקצועי בתחום מסויים יודע שלא כל מי שיש לו תעודה או שנחשב בתחום הזה, הוא באמת כזה. לא כל מטפל רגשי הוא מציאה הכי גדולה (גם עם תואר שני) וכן הלאה.

אז תעודות של יועץ לא עוזר לי, הבטחות לא עוזר לי, המלצות מאנשים שאני לא מכיר לא עוזרים לי. בקושי נשאר האינטואיציה והתרשמות, וגם על זה אני כבר לא משוכנע לסמוך.

אז מה כן?
יועץ טוב או לא טוב יכול להיות הבדלים של עשרות אלפי שקלים ואולי אף יותר במעלה הדרך.

אשמח לשמוע תובנות.

נ.ב. אני לא חושב שזה חוסר אמון בסיסי באנשים, אני חושב שזה חשש מליפול על אנשים לא מתאימים או לא מספיק רציניים. בתחומים רבים אנחנו מבקשים המלצות מאנשים שאנחנו סומכים עליהם (על בעלי מקצוע כמו רופאים, מטפלים, קבלנים וכו'). כאן זה תחום שרוב האנשים שסביבי לא משתמשים בו, ולכן לא מכירים.
ואם אתה יועץ ורוצה להציע לי את שירותיך, עדיין צריך ראיה שאכן אתה כזה טוב :)

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
יש כאן בפורום כמה שמתעסקים בליווי אישי בזום ובמייל
אבל חסר מלווים טובים פרונטליים
יש כאן מישהו שהוא מלווה פרונטלי, או מעוניין להתחיל להיות כזה?
אפשר לכתוב לי באישי.

שמעון בלונדר

משתמש חדש
יש כאן בפורום כמה שמתעסקים בליווי אישי בזום ובמייל
אבל חסר מלווים טובים פרונטליים
יש כאן מישהו שהוא מלווה פרונטלי, או מעוניין להתחיל להיות כזה?
אפשר לכתוב לי באישי
באופן אישי אין לי בעיה עם יעוץ בזום, הבעיה היא למי לפנות וכנ"ל.

שמעון בלונדר

משתמש חדש
רוצה להמליץ על רחל עומסי, יועצת פנסיונית מומלצת ביותר!
שווה כל שקל
עשתה לי סדר בכל החסכונות, פנסיה וכו
ראש שקט
ממליצה ממש ממש!!!
נראה שהיא יועצת פנסיונית (למי שיוצא לפנסיה), לא פיננסית (למי שרוצה לכלכל את הפיננסים שלו)
סוג של חילופי אותיות :)
@רחל עומסי

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אנחנו כרגע במצב מסויים שיש לנו חסכונות ותכניות מסויימות לעתיד, מבינים שנכון לנו לסדר את הפיננסים שלנו בתבונה כדי שהם יעבדו נכון ויעזרו לנו בעתיד, בעיקר חושבים על האפשרות של השקעות פאסיביות.
קראתי ושמעתי כל מיני פודקאסטים ותוכן, אני מבין מה הולך פחות או יותר, אבל כדי לקבל באמת תכנית נכונה ומתאימה אני מרגיש שנכון יהיה לעשות תכנית ברורה עם יועץ פיננסי.

הבעיה היא כמובן שאני לא מכיר אף אחד באופן אישי. כל אחד נראה נחמד באינטרנט, כל אחד מבטיח שהוא "יבנה לי תכנית אסטרטגית תפורה למה שאני צריך" ועוד שאר הבטחות.

כל מי שמקצועי בתחום מסויים יודע שלא כל מי שיש לו תעודה או שנחשב בתחום הזה, הוא באמת כזה. לא כל מטפל רגשי הוא מציאה הכי גדולה (גם עם תואר שני) וכן הלאה.

אז תעודות של יועץ לא עוזר לי, הבטחות לא עוזר לי, המלצות מאנשים שאני לא מכיר לא עוזרים לי. בקושי נשאר האינטואיציה והתרשמות, וגם על זה אני כבר לא משוכנע לסמוך.

אז מה כן?
יועץ טוב או לא טוב יכול להיות הבדלים של עשרות אלפי שקלים ואולי אף יותר במעלה הדרך.

אשמח לשמוע תובנות.

נ.ב. אני לא חושב שזה חוסר אמון בסיסי באנשים, אני חושב שזה חשש מליפול על אנשים לא מתאימים או לא מספיק רציניים. בתחומים רבים אנחנו מבקשים המלצות מאנשים שאנחנו סומכים עליהם (על בעלי מקצוע כמו רופאים, מטפלים, קבלנים וכו'). כאן זה תחום שרוב האנשים שסביבי לא משתמשים בו, ולכן לא מכירים.
היופי של השקעה פסיבית, שזה ידע נרכש די בקלות.
מספיק לעבור פה על מס' אשכולות בשביל לא להיות משקיע גרוע, ולא תצטרך את שירותו של אף אחד.

החשדנות שלך היא טבעית ומובנת, אך עם מעט ידע תוכל לסנן גם את היועצים והמלווים למיניהם.

תוכל לקרוא את המאמרים של @מקצועי בלבד בשביל להבין את שוק ההון. תוכל לקרוא את המאמר שלי שמצביע על טעויות נפוצות שכדאי להישמר מהם בהשקעה, (ויש עוד שלא מפורטות).

תוכל גם לפנות אלי או אל כל מלווה אחר, ולבחון אם הוא באמת מקצועי.

נערך לאחרונה ב:

שרהק

משתמש רשום
אנחנו היינו באותו מצב כמוכם
הלכנו לאריה פיגה מ ׳כסף חכם׳ והחכמנו ממש! הוא דוקא עושה רק פגישות פרונטליות, לא בזום/מייל.
הוא גם ליווה אותנו טכנית בכל הפרצודרות, ממליצה בחום.
זה הפרטים שלו-
אריה פיגה
נייד: 0504135884

משתדל להיות יהודי טו

משתמש פעיל
איור וציור מקצועי

אז מה כן?

אשמח לשמוע תובנות.

השאלה מנוסחת בצורה ככ טובה ואני מצטרף לשאלה
לבינתיים שום תשובה לא סיפקה אותי

bmsz

משתמש פעיל
הפיתרון לכאו’ הוא לראות על מי יותר ממליצים וגם כאשר תפנו למומלץ יש לנהוג בכבדהו וחשדהו.
בנושאים האלו היחידים שבסוף יפסידו אלו אתם.

אם מעניין אותכם מנהל השקעות ישנו בית השקעות קטן בשם דיאמונד שפועל באופן מלא תחת כשרותו של הרב אריה דביר שליט”א. מומלץ בחום (לא בהכרח פאסיבי מלא, אבל מניסיוני הארוך איתו אמין ומקצועי הן בבניית התיק, בקביעת יעדים ובהסבר ברור מה הוא עושה תוך הבהרת הסיכונים)

אם אתם מעוניינים לנהל בעצמכם את הכסף אין מנוס מלעבוד באוריינות פיננסית מכיון שרוב היועצים לנושא הזה לא יקדמו אותכם הרבה מעבר לכך.

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
הפיתרון לכאו’ הוא לראות על מי יותר ממליצים וגם כאשר תפנו למומלץ יש לנהוג בכבדהו וחשדהו.
בנושאים האלו היחידים שבסוף יפסידו אלו אתם.

אם מעניין אותכם מנהל השקעות ישנו בית השקעות קטן בשם דיאמונד שפועל באופן מלא תחת כשרותו של הרב אריה דביר שליט”א. מומלץ בחום (לא בהכרח פאסיבי מלא, אבל מניסיוני הארוך איתו אמין ומקצועי הן בבניית התיק, בקביעת יעדים ובהסבר ברור מה הוא עושה תוך הבהרת הסיכונים)

אם אתם מעוניינים לנהל בעצמכם את הכסף אין מנוס מלעבוד באוריינות פיננסית מכיון שרוב היועצים לנושא הזה לא יקדמו אותכם הרבה מעבר לכך.
דמי ניהול יקרים!

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום

bmsz

משתמש פעיל
דמי ניהול יקרים!
יש מחיר למנהל השקעות
ומבדיקה שלי המחיר יותר זול מרוב קופות הגמל מכיוון שאין עלויות נסתרות. (ואין! בדקתי איתו אישית וחתום בחוזה)
ואין ממש תשובה לשאלה הנשאלת.
מעבר לקורסים האינטרנטיים המוכרים שעדיין לא יוצרים אמינות אצל השואל.

ברכיק

משתמש פעיל
סתם שאלה מה זה "מתכנן פיננסי"? האם זה רק מישהו שיש לו רשיון יעוץ?

דניאל נבון

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
סתם שאלה מה זה "מתכנן פיננסי"?
על קצה המזלג מדובר בבעל מקצוע שמתכנן את העניינים הפיננסיים של המשפחה לשנים קדימה.
תחילה הוא בוחן מה המטרות והצרכים של המשפחה מבחינה פיננסית,
לאחר מכן הוא עושה סדר ומייעל את מה שניתן ומתווה תכנית כיצד להגיע אל היעדים הפיננסיים בצורה המהירה והיעילה ביותר.

האם זה רק מישהו שיש לו רשיון יעוץ?
אין בישראל רישיון למתכנן פיננסי.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה