איך את מכינה גרבר?

מוטיבציה

משתמש צעיר
הכי קרוב לגרבר המקורי רק ללא חומרים משמרים?
התינוקת שלי אוכלת וכל האחים סביבה מתחננים לטעימות..
מתחיל כבר לעלות יקר...

ANONYMUS

משתמש מקצוען
אני בעבר הייתי שמה פרות בסיר. מבשלת במים ממש כמה דקות(בשביל שלא ישחיר - ותהיה מחית חלקה)
מרסקת בבלנדר(לשים מעט מים ,כדי שלא יצא מידי מימי)
מערבבת בכוס קורנפלור עם מים קרים(שלא יהיו גושים)
ומוסיפה לסיר,
מערבבת עד שמעט מסמיך.
(הקורנפלור עושה למחית פרות את המרקם הגרברי...)

יוצא ממש כמו החנות.(כמו הגרבר של גרבר)

ניקול

משתמש מקצוען
לבשל תפוחי עץ בסיר לחץ
ולטחון היטב בבלנדר מקל (של בראון!)

תרצה

משתמש מקצוען
אני מבשלת על אש נמוכה פלחי תפוח מקולף עם טיפונת מים, כשהתפוח רך מורידה מן האש מרסקת בבלנדר ידני בתוספת כמה טיפות של מיץ לימון (בשביל הויטמין Cׂׂ) ויש לי מרקם וגם טעם של גרבר.

הבישול לא הורס לתפוח את הויטמינים שבו, ומאריך את חיי המדף של המחית.
אין צורך להוסיף סוכר כי הסוכר שבתוך התפוח מתפרק ונותן טעם מתוק.

מוטיבציה

משתמש צעיר
וחוץ מתפוח?
מה עוד אפשר?
נתתי לה עכשיו גרבר של גזר ותפוח והיא אהבה.
(קניתי חבילה של 6 וכבר חצי חוסלה)..
היא עוד לא בת חצי שנה, ואני רואה שכתוב שלבים על הגרבר.
מה שנתתי לה היה שלב 3.
אבל היא ממש אהבה.

שולחנית

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מרסקת בבלנדר יד תפוח צהוב, בננה וקצת ביסקוויט או קוואקר מומס במים

yochi000

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
למה לקנות גרבר?
הרבה יותר בריא להכין לבד, זול, זמין.
מבושל - את יכולה להכין בעיקר מתפוחים ואגסים
או לחילופין ירקות, שאז את יכולה להוסיף גם בשר כמו הודו
אבל פירות חיים עדיפים יותר, כי הבישול כן הורס את הבריאות של זה.
אני מרסקת או מגרדת תפוח, אגס, בננה, אפילו מעט מיץ תפוז (לא הרבה כי זה חמצמץ) כל יום מה שיש לי במקרר.

בראש מילה

משתמש סופר מקצוען
קחי רעיונות לפירות וירקות - מהגרברים המוכנים :)
תפוחים
בננות
אפרסקים
אגסים
משמשים
שזיפים

nc

משתמש סופר מקצוען
הבישול הורס את הויטמינים.
פרות רכים שאפשר לרסק ללא בישול- עדיף.
(אגב , עם מחירי הפרות עכשיו לא בטוחה שגרבר ביתי יעלה פחות)

מוטיבציה

משתמש צעיר
אין לי כח כל יום להפעיל את הבלנדר.
הבלנדר יד שלי נסדק, וכל פעם אני צריכה להעביר את זה לבלנדר הגדול.
ואז לשטוף אותו, שלא לדבר על שטיפת הסירים, על קילוף הפירות, הגז שזה לוקח..
לפעמים קל יותר לקנות גרבר ב4 שקל ליום.

Shellykaz

משתמש פעיל
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
אני הייתי מבשלת מעט את תפוחי העץ ואת האגסים ומרסקת אותם יחד עם בננות בשלות.
להעשרת התערובת ותוספת טעם ניתן להוסיף שיבולת שועל דקה, תמרים או שקדים.

אבל כשלא היה כוח או זמן, גם אני היתי קונה את הגרברים המוכנים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קה

א הוֹדוּ לַיי קִרְאוּ בִּשְׁמוֹ הוֹדִיעוּ בָעַמִּים עֲלִילוֹתָיו:ב שִׁירוּ לוֹ זַמְּרוּ לוֹ שִׂיחוּ בְּכָל נִפְלְאוֹתָיו:ג הִתְהַלְלוּ בְּשֵׁם קָדְשׁוֹ יִשְׂמַח לֵב מְבַקְשֵׁי יי:ד דִּרְשׁוּ יי וְעֻזּוֹ בַּקְּשׁוּ פָנָיו תָּמִיד:ה זִכְרוּ נִפְלְאוֹתָיו אֲשֶׁר עָשָׂה מֹפְתָיו וּמִשְׁפְּטֵי פִיו:ו זֶרַע אַבְרָהָם עַבְדּוֹ בְּנֵי יַעֲקֹב בְּחִירָיו:ז הוּא יי אֱלֹהֵינוּ בְּכָל הָאָרֶץ מִשְׁפָּטָיו:ח זָכַר לְעוֹלָם בְּרִיתוֹ דָּבָר צִוָּה לְאֶלֶף דּוֹר:ט אֲשֶׁר כָּרַת אֶת אַבְרָהָם וּשְׁבוּעָתוֹ לְיִשְׂחָק:י וַיַּעֲמִידֶהָ לְיַעֲקֹב לְחֹק לְיִשְׂרָאֵל בְּרִית עוֹלָם:יא לֵאמֹר לְךָ אֶתֵּן אֶת אֶרֶץ כְּנָעַן חֶבֶל נַחֲלַתְכֶם:יב בִּהְיוֹתָם מְתֵי מִסְפָּר כִּמְעַט וְגָרִים בָּהּ:יג וַיִּתְהַלְּכוּ מִגּוֹי אֶל גּוֹי מִמַּמְלָכָה אֶל עַם אַחֵר:יד לֹא הִנִּיחַ אָדָם לְעָשְׁקָם וַיּוֹכַח עֲלֵיהֶם מְלָכִים:טו אַל תִּגְּעוּ בִמְשִׁיחָי וְלִנְבִיאַי אַל תָּרֵעוּ:טז וַיִּקְרָא רָעָב עַל הָאָרֶץ כָּל מַטֵּה לֶחֶם שָׁבָר:יז שָׁלַח לִפְנֵיהֶם אִישׁ לְעֶבֶד נִמְכַּר יוֹסֵף:יח עִנּוּ בַכֶּבֶל (רגליו) רַגְלוֹ בַּרְזֶל בָּאָה נַפְשׁוֹ:יט עַד עֵת בֹּא דְבָרוֹ אִמְרַת יי צְרָפָתְהוּ:כ שָׁלַח מֶלֶךְ וַיַּתִּירֵהוּ מֹשֵׁל עַמִּים וַיְפַתְּחֵהוּ:כא שָׂמוֹ אָדוֹן לְבֵיתוֹ וּמֹשֵׁל בְּכָל קִנְיָנוֹ:כב לֶאְסֹר שָׂרָיו בְּנַפְשׁוֹ וּזְקֵנָיו יְחַכֵּם:כג וַיָּבֹא יִשְׂרָאֵל מִצְרָיִם וְיַעֲקֹב גָּר בְּאֶרֶץ חָם:כד וַיֶּפֶר אֶת עַמּוֹ מְאֹד וַיַּעֲצִמֵהוּ מִצָּרָיו:כה הָפַךְ לִבָּם לִשְׂנֹא עַמּוֹ לְהִתְנַכֵּל בַּעֲבָדָיו:כו שָׁלַח מֹשֶׁה עַבְדּוֹ אַהֲרֹן אֲשֶׁר בָּחַר בּוֹ:כז שָׂמוּ בָם דִּבְרֵי אֹתוֹתָיו וּמֹפְתִים בְּאֶרֶץ חָם:כח שָׁלַח חֹשֶׁךְ וַיַּחְשִׁךְ וְלֹא מָרוּ אֶת (דבריו) דְּבָרוֹ:כט הָפַךְ אֶת מֵימֵיהֶם לְדָם וַיָּמֶת אֶת דְּגָתָם:ל שָׁרַץ אַרְצָם צְפַרְדְּעִים בְּחַדְרֵי מַלְכֵיהֶם:לא אָמַר וַיָּבֹא עָרֹב כִּנִּים בְּכָל גְּבוּלָם:לב נָתַן גִּשְׁמֵיהֶם בָּרָד אֵשׁ לֶהָבוֹת בְּאַרְצָם:לג וַיַּךְ גַּפְנָם וּתְאֵנָתָם וַיְשַׁבֵּר עֵץ גְּבוּלָם:לד אָמַר וַיָּבֹא אַרְבֶּה וְיֶלֶק וְאֵין מִסְפָּר:לה וַיֹּאכַל כָּל עֵשֶׂב בְּאַרְצָם וַיֹּאכַל פְּרִי אַדְמָתָם:לו וַיַּךְ כָּל בְּכוֹר בְּאַרְצָם רֵאשִׁית לְכָל אוֹנָם:לז וַיּוֹצִיאֵם בְּכֶסֶף וְזָהָב וְאֵין בִּשְׁבָטָיו כּוֹשֵׁל:לח שָׂמַח מִצְרַיִם בְּצֵאתָם כִּי נָפַל פַּחְדָּם עֲלֵיהֶם:לט פָּרַשׂ עָנָן לְמָסָךְ וְאֵשׁ לְהָאִיר לָיְלָה:מ שָׁאַל וַיָּבֵא שְׂלָו וְלֶחֶם שָׁמַיִם יַשְׂבִּיעֵם:מא פָּתַח צוּר וַיָּזוּבוּ מָיִם הָלְכוּ בַּצִּיּוֹת נָהָר:מב כִּי זָכַר אֶת דְּבַר קָדְשׁוֹ אֶת אַבְרָהָם עַבְדּוֹ:מג וַיּוֹצִא עַמּוֹ בְשָׂשׂוֹן בְּרִנָּה אֶת בְּחִירָיו:מד וַיִּתֵּן לָהֶם אַרְצוֹת גּוֹיִם וַעֲמַל לְאֻמִּים יִירָשׁוּ:מה בַּעֲבוּר יִשְׁמְרוּ חֻקָּיו וְתוֹרֹתָיו יִנְצֹרוּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה