דרוש מידע איזה מקצוע מתאים לבת שלי?

לוליין

משתמש רשום
יואו, ממש מזכירה לי את עצמי, לא יודעת במה להתמקד מרוב שיש כל כך הרבה תחומים...
בסוף הגיעה החתונה והייתי צריכה לפרנס, אז גנזתי את כל החלומות והלכתי לעבוד במשהו שהכייי לא התאים לי. (הסתדרתי בו מעולה, והייתי מקצועית, אבל זה לא מילא אותי.)
אחרי שלוש שנים עזבתי לעבודה יותר יוקרתית, אבל גם היא ריאלית ומול מחשב ושוב, לא ממלא בכלל. (חוץ מאת חשבון הבנק)
אז הלכתי ליועצת תעסוקתית שהמליצה על לימודי תואר מסויימים. לאחר שאלת רב, הלכתי על זה.
ממליצה לה כבר עכשיו להתייעץ עם דמות תורנית ולראות מה היא חייבת לעשות כהשתדלות.
ולא להתחיל ללמוד כאמא לכמה ילדים ולקרוע את עצמה.
@Sara led
לאיזה יועצת תעסוקתית הלכת?

אגוז מלך

משתמש פעיל
תכלס, כל בת נמצאת בצומת הזאת,
אני לא חושבת שיש משהיא שמרגישה שהיא ממצה את עצמה 100% בעבודה / בלימודים,
כל עבודה לוקח אותך לתחום מאוד מסוים,
אני חושבת שאלה שהם גם מאוד אומנותיות וגם יש להם כישורים וראש טוב ב"ה
מאוד מתאים אדריכלות ועיצוב פנים,
יחסית משלב בין שתיהם.

MRF

משתמש מקצוען
קראתי חלק
הבת שלי אומנית מאד ובכל אופן הלכנו לכיוון של תכנות אחרי שעות לימודים מדליקה מוזיקה ורוקדת לעצמה
אמרנו לה, כשהיה צריך לבחור שלפרנס זה הכי חשוב ובזמן הפנוי תצייר ותממש את האומנות שבה, היום היא נהנית מהלימודים אבל בזמנו רצתה עיצוב תעשיתי וכל דבר של אומנות והיום מודה לנו מאד שדחפנו אותה לזה [גם בגלל שרואה כמה מועדף לשידוכים]
אחותי לעומת זאת שמעה בקול ביתה שרצתה רק לעבוד עם אנשים ומתחרטת על זה מאד כי בקושי מרוויחה.
לפעמים ההורים צריכים לעזור לילדים להחליט או להוביל אותם להחלטה, יש להם אופק ראיה רחב יותר ושתלך על בטוח ואם היא עדיין לא נשואה, שתעבוד עד 4 בתכנות ותעשה ניסויים, שתפתח עסק משלה או כל אפשרות אחרת מ7-11 ואם ילך לה טוב תוכל לעשות שינוי בהדרגה, עכשיו לשידוכים אם תאמר שהיא רפתנית לא יודעת אפילו אם אחד מיסודות או בית חלקיה יסכימו לזה, [יש בלומדה ביוטכנולוגיה, אולי ידבר אליה...]

אגוז מלך

משתמש פעיל
קראתי חלק
הבת שלי אומנית מאד ובכל אופן הלכנו לכיוון של תכנות אחרי שעות לימודים מדליקה מוזיקה ורוקדת לעצמה
אמרנו לה, כשהיה צריך לבחור שלפרנס זה הכי חשוב ובזמן הפנוי תצייר ותממש את האומנות שבה, היום היא נהנית מהלימודים אבל בזמנו רצתה עיצוב תעשיתי וכל דבר של אומנות והיום מודה לנו מאד שדחפנו אותה לזה [גם בגלל שרואה כמה מועדף לשידוכים]
אחותי לעומת זאת שמעה בקול ביתה שרצתה רק לעבוד עם אנשים ומתחרטת על זה מאד כי בקושי מרוויחה.
לפעמים ההורים צריכים לעזור לילדים להחליט או להוביל אותם להחלטה, יש להם אופק ראיה רחב יותר ושתלך על בטוח ואם היא עדיין לא נשואה, שתעבוד עד 4 בתכנות ותעשה ניסויים, שתפתח עסק משלה או כל אפשרות אחרת מ7-11 ואם ילך לה טוב תוכל לעשות שינוי בהדרגה, עכשיו לשידוכים אם תאמר שהיא רפתנית לא יודעת אפילו אם אחד מיסודות או בית חלקיה יסכימו לזה, [יש בלומדה ביוטכנולוגיה, אולי ידבר אליה...]
מי אמר שתפקידה של אישה הוא דווקא להכניס משכורת של 5 ספרות?????.
אישה צריכה לעשות מה שהיא אוהבת, לעשות משהו שמתאים לנפש שלה,
כדיי שהיא באמת תוכל להיות אישה שעוזרת לבעלה ותומכת בו,
ולא אישה שחוזרת ב5 מהעבודה גמורה מעיפות,
ובבית בעלה המתמיד שומר על הילדים ונותן להם ארוחת צהריים,
איך יגדלו ילדים של אישה כזאת שנותנים להם ביקור קצר אצל אמא, שעתיים ביום.........
לא הכל מתחיל ונגמר בכסף,
חברה תרגעו...........!!!!

rivkar

משתמש מקצוען
נו באמת יש עדין מי שמאמין לקלישאות האלו??
ילדים של מתכנתות זכאיים למעונות ומשפחתונים ואז האמא מגיעה ב4 לקחת אותם ולבלות ביחד שעות איכות
לעומת רב ילדי המורות\ גננות (לא כולל אלו שהתגנבו בשעות וכדומה) חוזרים ב1:30 , ובד"כ הבעל הוא זה שצריך לאסוף את הילדים ולתת להם ארוחת צהרים.. כי מי באמת בבית ב1:30..
(שלא לדבר על זה שהרבה מתכנתות עובדות היום מהבית לפחות חלק מהשבוע..)
(ומי שמרחמת על הילדים הנטושים עד 4 - אז היום כל מי שיכול משאיר..(כן גם המורות הצדיקות) הבן שלי עכשיו בחופש מתגעגע לצהרון..)
בקצור - לא צריך להמשיך עם הקלישאה הזאת של "מסכנים בעלי המתכנתות" וגם זה שיורד מהם עול כלכלי זה לא מעט בכלל..
ובלי קשר - באמת הנפש הכי חשובה! אבל גם רווח כלכלי זה מנוחת הנפש..

MRF

משתמש מקצוען
מי אמר שתפקידה של אישה הוא דווקא להכניס משכורת של 5 ספרות?????.
אישה צריכה לעשות מה שהיא אוהבת, לעשות משהו שמתאים לנפש שלה,
כדיי שהיא באמת תוכל להיות אישה שעוזרת לבעלה ותומכת בו,
איך יגדלו ילדים של אישה כזאת שנותנים להם ביקור קצר אצל אמא, שעתיים ביום.........
לא הכל מתחיל ונגמר בכסף,
חברה תרגעו...........!!!
שומעת, אבל לא סתם נהיה הטרוף הזה
למה שידוכים רצים דווקא על תכנות? בגלל שהאמהות של הבחורים האלה הן מורות! והן חיו חיי דחקות ולא רוצות שהילדים שלהם יעברו את אותו מסלול, דור שלם של מורות שהיה הלהיט לפני 20 שנה
לחיות חיים במינימום כסף זה קשה ואפילו קשה מאד אשה יכולה לחזור ב3:30 ומורה בתיכון גם חוזרת הרבה פעמים בשעות כאלו כי שעות מקצועיות הן בדכ אחרונות ביום, יש לה שעות הכנה ליום המחרת ובדיקת מבחנים ושיחה עם תלמידות ותאמינו לי שכשאין מנוחת הנפש בגלל שאין איך לשלם לזה ולזה ולזה זה לא אותה אמא [כן ברור שצריכה לעבוד על אמונה ובטחון] לא נכנסת עכשיו לנושא שבעל יעבוד או לא, כן? וגם עצמאית שמגדלת ילדים צריך כוחות נפש אדירים לעמוד במטלות ולא לטפל בבית ברופאים ובמה שצריך ולהרוויח כמו שצריך

(:1234

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
הנדסת תוכנה
ילדים של מתכנתות זכאיים למעונות ומשפחתונים ואז האמא מגיעה ב4 לקחת אותם ולבלות ביחד שעות איכות
לעומת רב ילדי המורות\ גננות (לא כולל אלו שהתגנבו בשעות וכדומה) חוזרים ב1:30 , ובד"כ הבעל הוא זה שצריך לאסוף את הילדים ולתת להם ארוחת צהרים.. כי מי באמת בבית ב1:30..
(ומי שמרחמת על הילדים הנטושים עד 4 - אז היום כל מי שיכול משאיר..(כן גם המורות הצדיקות) הבן שלי עכשיו בחופש מתגעגע לצהרון..)
בקצור - לא צריך להמשיך עם הקלישאה הזאת של "מסכנים בעלי המתכנתות" וגם זה שיורד מהם עול כלכלי זה לא מעט בכלל..
כל מילה

מציאותית

משתמש סופר מקצוען
פעם היא ראתה מודעה שבגלל הרמדאן חסרים אנשים שיאספו את הביצים מהלול. היא הצטערה שזה היה מעורב כי אחרת היא היתה קופצת על זה. היא היתה שמחה לעבוד בחקלאות אם זה היה מתאים לבחורה חרדית.
הכי אהבתי:love:
אני לא מספיק חגמה בשביל לענות
אבל מה שבטוח שהייתי הולכת גם לקבל ברכה מרב/אדמור

בהצלחה!!!

MRF

משתמש מקצוען
יש במבחר הרבה מקצועות מתאימים לסגנון וגם חרדים אולי מתאים לה משהו משם
רק צריך לקחת בחשבון שזה עוד 4 שנים של לימודים [אחיות? ריפוי בעיסוק וכו']
מצד שני אם לא התחתנה זה הזמן לעשות את ההתחלה הזאת ולא למשוך ואח"כ להתחרט שבזבזו זמן
בפרוג יש אדריכלות בשנה אולי זה רעיון? מכירה משהו שלמד אדריכלות בשנה אח"כ פתח עסק עצמאי של עיצוב מטבחים וזה כולל הרבה תחומים של אינטלגנציה...

רבקהנ

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
תיזהרי לא לשכנע מידי חזק, אחרת בעוד כמה שנים לא יהיו לילדים צהרונים וכו' כי לא יהיה מספיק עובדות בצוות החינוכי( -:

rivkar

משתמש מקצוען
תיזהרי לא לשכנע מידי חזק, אחרת בעוד כמה שנים לא יהיו לילדים צהרונים וכו' כי לא יהיה מספיק עובדות בצוות החינוכי( -:
להפך - אני חושבת שכולן צריכות לעבוד עד 4 ושהמסגרות מלכתחילה יותאמו לתנאי החיים של עובדות עד 4 בלי הרבה חופשים.. כלומר שגם המורות\ גננות יעבדו בהתאם זה יהיה מושלם..
ותהיו מורות כולכן זה שליחות קודש רק שיעלו להן משכורת.. האמת לא חושבת שמגיע להן פחות ממתכנתת אלא להפך.. העולם פשוט הפוך מה לעשות..
רק מה שאני כרגע שונאת - שיש כאלו שסתם אין להן כח לעבוד הרבה ויוצא להן העינים אז הן מצטדקות בתואנה שהן דואגות לילדים ולבעל.. ואת הטענה הזאת אני באה להפריך.. מי שעושה את זה משליחות קודש - אשריה

רבקהנ

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
שסתם אין להן כח לעבוד הרבה ויוצא להן העינים
אז את בעצם אומרת שמי שאין לה כוח לעבוד הרבה הולכת להיות מורה? מורה לא צריך לעבוד הרבה? הרי את בעצמך חושבת ש...
לא חושבת שמגיע להן פחות ממתכנתת אלא להפך
ואם אני לא טועה, זה בגלל קושי העבודה שהוא לא פחות אלא הרבה יותר...
אם כך, מורה בפירוש לא בוחרת בעבודתה בגלל שזה פחות עבודה
אלא בגלל שליחות, בגלל שזה מתאים לה כמו שכתבו פה וכו'
ממילא למה ש"יצאו לה העיניים"? היא פשוט מציינת עובדה שבעבודה כזאת השעות והחופשות יותר נוחות.

rivkar

משתמש מקצוען
טוב, את צודקת באמת ערבבתי כמה ענינים
אז יש כאלו שבאמת מחפשות את החיים הרגועים יותר
ויש כאלו שמרגישות שזה שליחות
מאלו ואלו יש שמצטדקות כי תכלס הן מקנאות.. פשוט אני מכירה לא אחת ולא 2 שהלכו להוראה או משהו כזה בגלל אחת מהסבות הנ"ל והיום אוכלות את עצמן..
ולמה מגיע להן יותר? לא דוקא כי העבודה יותר קשה (אולי כן אולי לא לא נכנסת לוכוח האינוספי, ברור שלהיות מורה זה לא קל וגם לעבוד יום יום 8 9 שעות בלי חופשים זה גומר) אלא כי הן שומרות על היהלומים שלנו ששוים כל הון..

אגוז מלך

משתמש פעיל
מצטערת לומר שמורה זו לא עבודה קלה בכלל,
קרובת משפחה שלי בתחום, ואני רואה עם איזה תיקים הן מתמודדות,
ואגב,
אם דאגתן למשכורת שלהן,
אז עכשיו עם אופק חדש הן הולכות להכפיל משכורות,
וכן גם לעבוד עד ארבע.....................

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  0  פעמים

לוח מודעות

למעלה