התייעצות אוריה המשקיע המתחיל: מחפש השקעה עם סיכון נמוך לטווח קצר.

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
אני מבקש מראש לא להתעצבן עלי אחרי שיש כבר אינספור אשכולות בנושא.

אך שמתי לב שאין כאן בפורום אשכול אחד ראוי לשמו שניתן להבין בו בבהירות מה צריך לעשות.

נערך לאחרונה ב:

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
ועכשיו לשאלתו של אוריה.

השאלה היא אמיתית, והיא גם דוגמא להתלבטות דומה של הרבה מאיתנו.

אוריה לוה מידידו נחמיה סכום של 50,000 לצורך מסויים, הידיד הנ"ל די משופע ממזומנים ולא דחוף לו הפרעון המיידי.

התוכנית של אוריה היא, שברגע שנחמיה ידרוש את כספו הוא מוציא בשביל זה הלוואה מהבנק, מה שממילא היה עושה לולא הלוואתו של נחמיה.
בינתיים אוריה חוסך כל חודש 1,500₪ בשביל להחזיר את ההלואה.
נכון לעכשיו הצטבר לו כבר 9,000₪.
הוא מעוניין להשקיע את זה, והוא ראה באשכול סמוך את הציטוט הבא:
כאמור יש השקעות רווחיות יותר מקרנות כספיות שהם אפי' עם פחות סיכון.
ויש לו שני דילמות.
א. הוא מעוניין להנות מהטוב ביותר, ולהשקיע במינימום סיכון ומקסימום רווח, ולכן הוא שואל באיזה צורה ניתן לעקוף את רווחיות הכספיות ועוד עם פחות סיכון?
ב. מכיון שלא מפריע לו לאבד כ2-3% מהקרן, הוא מעוניין לשלב מוצרים בעלי סיכון קצת גבוה יותר,
ומעוניין לשמוע את חכמי הפורום מה לדעתם תמהיל הסיכון האופטימלי, שיביא לו מצד אחד תשואה גבוהה יותר, ומצד שני לא להסתכן יותר מידי.

אוריה מודה מראש לכל המשיבים, ומבקש מאוד שייתייחסו לשני השאלות, כי הוא מעוניין באמת בשניהם, גם שהאפיק הסולידי יהיה ממוקסם, וגם שהתמהיל יהיה מסוכן רק די מעט.

===

גם אני מאוד מעונין בתשבות לשאלות הנ"ל, ומקווה שבאשכול הזה ימצא סדר במבוכה.

===
למען הסר ספק: נושא האשכול עוסק כרגע אך ורק בשוק ההון, ואוריה לא מתחבר להשקעות מסוגים אחרים.

נערך לאחרונה ב:

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
לרוב מה שנכון זה קרנות כספיות
כתבתי מספר פעמים בעבר שאין השקעה עם יותר תשואה ופחות סיכון.

ב. מכיון שלא מפריע לו לאבד כ2-3% מהקרן, הוא מעוניין לשלב מוצרים בעלי סיכון קצת גבוה יותר,
אפשר לשלב מוצר עתיר סיכון מאשכול אחר כמו קרן סל מניות.

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
לרוב מה שנכון זה קרנות כספיות
כתבתי מספר פעמים בעבר שאין השקעה עם יותר תשואה ופחות סיכון.
כנראה שיש לך ויכוח עם @מקצועי בלבד
אפשר לשלב מוצר עתיר סיכון מאשכול אחר כמו קרן סל מניות.
אוריה רוצה שנעזור לו בבניית אחוזי המניות שלו בתיק, בשביל שהסיכון יהיה נמוך ומחושב.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
מקצועי כנראה מתכוונת אפשרות מסוימת לאדם מסוים כמו הטבה לעובד בכיר בבנק וכדומה. כשמדברים בפורום צר לי לאכזב את כולם אבל כמו שכותב @השקעות R הון אין דבר כזה.
חבל לדבר בשבילי כשאני פה.
בכל אופן אני התכוונתי להשקעות שמתאימות להרבה מאד אנשים, אבל אכן זה לא אחד לאחד למה ולמי שמתאים לו קרן כספית.
ואכן מעולם לא כתבתי שבכל מצב יש אופציה טובה יותר. [בהקשר שבו זה נכתב, הנתונים שהובאו לידיעתי הראו אפשרויות טובות יותר]

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
חבל לדבר בשבילי כשאני פה.
בכל אופן אני התכוונתי להשקעות שמתאימות להרבה מאד אנשים, אבל אכן זה לא אחד לאחד למה ולמי שמתאים לו קרן כספית.
ואכן מעולם לא כתבתי שבכל מצב יש אופציה טובה יותר. [בהקשר שבו זה נכתב, הנתונים שהובאו לידיעתי הראו אפשרויות טובות יותר]
ולאוריה שלנו...

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אם אכן כך, אז מהו המניעה לפרט לתועלת אותם הרבה מאוד אנשים???
מי אומר שיש מניעה?
זה פשוט כמה אופציות שלא נפוצות פה בפורום, ולהיכנס לזה ולהדריך ולהסביר לכולם, ולפרט מתי ולמי ולמה זה מתאים זה ידרוש ממני הרבה זמן שאין לי.

nechamizak

משתמש סופר מקצוען
אולי רכישת אג"ח ממשלתי עד לפדיון
לא המלצה
בכל מקרה זה מתאים יותר כאשר מועד המשיכה הרצוי ידוע וחופף למועד הפדיון של האג"ח, ופחות מתאים למועד משיכה בלתי ידוע.

נערך לאחרונה ב:

nechamizak

משתמש סופר מקצוען
אפשר גם לשלב אג"ח/ קרן כספית עם מדדי מניות כשהחלוקה באחוזים בכל סוג של השקעה היא בהתאם למידת הסיכון שרוצים לקחת.
למשל אם ניתן לספוג 3% של הפסד, אז אולי יתאים תמהיל של 90% אג"ח/ קרן כספית ו- 10% מניות, כאשר תיתכן, לצורך הדוגמה, ירידה של 30% אחוזים בחלק המנייתי בזמן המשיכה.
לא המלצה.

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
בעבר עלה בפורום האפשרות של הקדמת מס
וכך החל מסוף השנה הקלנדרית מחושב החזר המס צמוד למדד +4%.
היה גם מישהו שטען שעשה את זה גם בארנונה (שילם פעמיים ארנונה) ומהעירייה רדפו אחריו להחזיר לו.

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
בעבר עלה בפורום האפשרות של הקדמת מס
וכך החל מסוף השנה הקלנדרית מחושב החזר המס צמוד למדד +4%.
היה גם מישהו שטען שעשה את זה גם בארנונה (שילם פעמיים ארנונה) ומהעירייה רדפו אחריו להחזיר לו.
ניתן לשלם סתם מס? או שצריך להצהיר על הגדלת מקדמות?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
בתחילת שנה פשוט מדווחים על רווח צפוי גבוה יותר.
לכאורה אין בכך כל תועלת, כי מתחילים לשלם החל מהחודש הראשון, ואת הריבית והצמדה על העודף מקבלים רק מתחילת השנה הבאה.
וכמובן אם יש שינוי דרמטי בין מה שהוצהר בתחילה למה שהוצג בסוף, הם יוכלו לבקש הסברים.

איש פנינים

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
מי אומר שיש מניעה?
זה פשוט כמה אופציות שלא נפוצות פה בפורום, ולהיכנס לזה ולהדריך ולהסביר לכולם, ולפרט מתי ולמי ולמה זה מתאים זה ידרוש ממני הרבה זמן שאין לי.
אולי נעשה זאת כך:

את תכתבי את האופציות השונות בלי פירוט כלל,
כשאת מודיעה מראש שאת לא מתכוונת להרחיב בנושא כלל.
וכל הרוצה להרחיב, שיחפש מענה לשאלותיו בגוגל.

אני אישית, מסוקרן מאוד כבר מאז. ואודה לך מאוד על המענה.
תודה רבה. וסליחה על ההטרחה.

נעמונת

משתמש צעיר
אולי נעשה זאת כך:

יש דברים שהתועלת מועטה ואינה שווה את ההתעסקות בהם.
כנראה ומסתבר שגם אותם האופציות היותר טובות מקרן כספית של מקצועי בלבד לא יהפכו אותך לעשיר...
מדובר בפערים זניחים יחסית, ולכן זה לא שווה את הטרחה והדשדוש בנושא.
[כמו לדוגמה שההתעסקות בבחירת קרן כספית ספציפית היא מיותרת והגם שיש מה לבדוק כמו דמ"נ ועוד, כיון שבתכל'ס הרווח הוא זעום ולא שווה את הטרחה].
כמובן שאני מדבר על "דעתי בלבד".

DDESIGN

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
אולי נעשה זאת כך:

עוד לא הבנתם שהיא מתפרנסת מזה ורק לא נעים לה לומר זאת בקול ? למה לגזול לבן אדם את הפרנסה ?

שיהיה ברור - אין דבר כזה 'סיכון נמוך לטווח קצר'
זה הא בהא תליא - או סיכון נמוך לטווח ארוך (וככל שיותר ארוך - פחות סיכון)
או סיכון גבוה ואפילו גבוה מאוד לטווח קצר (שורטים וכו')
ככה יצא לי מבירור עמוק בנושא

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אולי נעשה זאת כך:

אני מבינה מאד את הסקרנות, והראיה מאשכול שלם שנפתח לעסוק בנושא, אבל גם אם את הסקרנות שלך אפשר אולי יהיה לפתור בכמה משפטים קצרים, אני חושבת שלהרבה יותר אנשים זה רק יעשה את ההיפך.
ומי שמכיר אותי יודע שכשאני כותבת על נושאים [וכתבתי פה בפורום על הרבה נושאים] אני משתדלת להסביר אותם עד הסוף בצורה הכי ברורה לכולם, וזה דורש הרבה מאד זמן שאין לי.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה