אוטוקאד- אשכול הטיפים

יהודית מן

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י דוריתA;2093907:
אני מחפשת דרך להבהיר בהדפסה את כל הקובץ המצורף כאקסרף,
פרט לתוספות שאני מוסיפה מעליו. האם ניתן?
תגדירי את האקסרף בשכבה שב ctb מוגדרת כאפורה

s0527163225

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
מישהו יכול להסביר לי איך יוצרים בלוק דינמי עם אפשרות מתיחה כגון לדלתות חלונות

רותי וינברג

מנהלת פורום אדריכלות ועיצוב פנים
מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י s0527163225;2109232:
מישהו יכול להסביר לי איך יוצרים בלוק דינמי עם אפשרות מתיחה כגון לדלתות חלונות

תני לי מייל ואשלח לך את דפי ההסבר מהספר, זה תהליך לא קצר בשביל לכתוב אותו...

חן 1

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
מישהו יודע אם יש אפשרות להדפיס כמה ליאוטים ביחד?
אני עושה תכניות עבודה כל אחד בליאוט נפרד, וכשיש לי בערך 12 ליאוטים זה כבר מתחיל להיות מעצבן להדפיס אותם אחד אחד כל פעם...

רותי וינברג

מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י חן 1;2109333:
מישהו יודע אם יש אפשרות להדפיס כמה ליאוטים ביחד?
אני עושה תכניות עבודה כל אחד בליאוט נפרד, וכשיש לי בערך 12 ליאוטים זה כבר מתחיל להיות מעצבן להדפיס אותם אחד אחד כל פעם...

יש אפשרות לעשות PUBLISH, כך ניתן לייצא PDF מכל או חלק מגליונות הלייאאוט,
כל עוד את לא מוצאת אפשרות כמו שביקשת- את יכולה לעשות פובליד ואז להדפיס מקובץ ה-PDF

לאה וינברג

משתמש רשום
נכתב ע"י revrut;1694899:
יצירת מידה מתחת לקו מידה

הועלה ע"י SHיפי:
איך אתן יוצרות מידה מתחת לקו מידה? (גובה ו- .u.k)
אני עובדת כך: לפני המיקום של קו המידה אני נכנסת ל text ורושמת:
קודם כל את הרוחב הרצוי של החלון, אח"כ לוחצת על \ ("סלש") אח"כ את האות x
ואז את גובה החלון אח"כ שוב\ והאות P ולסיום =u.k. ואז נותנים את המידה של הu.k
ומקבלים ב"עסקת חבילה" את כל הקו מידה יחד עם המידה שמתחתיו...
חשוב לשים לב שהאותיות X ו P יהיו אותיות "גדולות" הu.k לא חובה..

בקיצור, זה נשמע הרבה יותר מסובך ממה שזה. ברגע שמתרגלים ה"עסק" רץ...
פתאום עלה בדעתי לכתוב את זה כי שמעתי לאחרונה מכמה שלא שמעו על אופציה כזו....
אני אנסה להעלות צילומסך של הצורה בה אני מקלידה אותה בשורת הcommand
צפה בקובץ המצורף 246460

לא הגבתי עד עכשיו, כי רציתי לראות אם מישהו אחר הגיב זאת, אבל אני רואה שאני לא מספיקה לעבור על כל האשכול ולכן אתרום את הטיפ שלי, בתקוה שלא נכתב, ואם כן, לא נורא, חכם קורא פעמיים!
יש אופציה נוספת והיא לבחור את המידה, לאחר שניתנה לפתח ולהכנס לפרופרטיז ושם בשורת טקסט אוברייד בתחתית נתוני הטקסט להקליד כנ"ל. היתרון למרות האריכות, שניתן לבחור את כל מידות הפתחים השווים בגודלם ואז בפעם אחת לתת את גובה הפתח והגובה התחתון.

yafa

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י לאה וינברג;2119689:
לא הגבתי עד עכשיו, כי רציתי לראות אם מישהו אחר הגיב זאת, אבל אני רואה שאני לא מספיקה לעבור על כל האשכול ולכן אתרום את הטיפ שלי, בתקוה שלא נכתב, ואם כן, לא נורא, חכם קורא פעמיים!
יש אופציה נוספת והיא לבחור את המידה, לאחר שניתנה לפתח ולהכנס לפרופרטיז ושם בשורת טקסט אוברייד בתחתית נתוני הטקסט להקליד כנ"ל. היתרון למרות האריכות, שניתן לבחור את כל מידות הפתחים השווים בגודלם ואז בפעם אחת לתת את גובה הפתח והגובה התחתון.

תודה על הרעיון
אשמח להדגמה יותר מפורטת
ניסיתי ללא הצלחה...

רותי וינברג

מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י לאה וינברג;2119689:

זה משנה לי את טקסט המידה עצמה, לא מוסיף מתחת לקו...
אולי לא פעלתי נכון

לאה וינברג

משתמש רשום
נכתב ע"י yafa;2119881:
תודה על הרעיון
אשמח להדגמה יותר מפורטת
ניסיתי ללא הצלחה...

רותי, אשמח להדגים לך בצורה מפורטת, רק שאינני מסתדרת כ"כ עם צרוף תמונות. אשמח אם תסבירי לי איך לעבוד עם צרוף קבצים, כמו שאת יודעת כ"כ טוב לעשות.
וזו ההזדמנות להודות לך על האשכול המועיל בפרט ועל השתתפותך הערה ותרומתך הרבה בכלל.

לאה וינברג

משתמש רשום
סליחה יפה, ראיתי שרותי המגיבה האחרונה ולא שמתי לב שיש 2 תוספות מאז שנכנסתי בפעם האחרונה.

לאה וינברג

משתמש רשום
נכתב ע"י revrut;2119894:
זה משנה לי את טקסט המידה עצמה, לא מוסיף מתחת לקו...
אולי לא פעלתי נכון

רותי, את פועלת בדיוק כמו בטיפ שהעלתה שיפי, רק לאחר בחירת מידת הפתחים הרצויים, את נכנסת לפרופרטיז, כמו שכתבתי.
בהצלחה

רותי וינברג

מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י לאה וינברג;2119932:
רותי, אשמח להדגים לך בצורה מפורטת, רק שאינני מסתדרת כ"כ עם צרוף תמונות. אשמח אם תסבירי לי איך לעבוד עם צרוף קבצים,

פשוט מאד, עם הכלי הזה:
צפה בקובץ המצורף 299508
הוא נקרא כלי החיתוך והוא גוזר מהמסך כל דבר שתבחרי לו, אח"כ יש לשמור בשם.

בהצלחה!

מרים אדריכל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י לאה וינברג;2120514:
רותי,
סליחה על הבורות, אבל איפה נמצא האייקון הנ"ל?

זה לא איקון באוטוקד, זה כלי במחשב, אצלי הוא נמצא בהתחל -> תכניות-> כלי החיתוך

רותי וינברג

מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י מרים אדריכל;2120770:
זה לא איקון באוטוקד, זה כלי במחשב, אצלי הוא נמצא בהתחל -> תכניות-> כלי החיתוך

הוא אכן נמצא שם וממליצה מאד ללחוץ עליו לחיצה ימנית בעכבר ולשלוח אותו אחר כבוד לשורת המשימות, הוא כ"כ שימושי אצלי שאני צריכה שהוא יהיה בהישג לחיצת עכבר, לא לחפש אותו כל פעם מחדש.

מרים אדריכל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י revrut;2120953:
הוא אכן נמצא שם וממליצה מאד ללחוץ עליו לחיצה ימנית בעכבר ולשלוח אותו אחר כבוד לשורת המשימות, הוא כ"כ שימושי אצלי שאני צריכה שהוא יהיה בהישג לחיצת עכבר, לא לחפש אותו כל פעם מחדש.

צודקת...
יש קטע כזה שאת מתרגלת לפעמים לדברים ,ואם אני אשים את זה בשורת המשימות יקח לי שעה לחפש את זה כל פעם...
אבל צריך לשבור את זה מתישהו.:rolleyes:

לאה וינברג

משתמש רשום
הסבר - מידות פתחים

לבקשתכן, מעלה תמונות (השרטוט בוצע לצורך ההסבר בלבד).
png.gif 1.PNG (42.7 ק"ב) הסר
png.gif 2.PNG (17.3 ק"ב) הסר
png.gif 3.PNG (20.8 ק"ב) הסר
png.gif 4.PNG (64.4 ק"ב) הסר

הדגמתי גם צורת עבודת עם בחירה מהירה - קוויק סלקט, ובחירה לפי קריטריון - מידה, אורך והקלדת אורך הפתח. במקרה זה בחר לי את כל קוי המידה כמו של הפתחים והיה עלי להוריד את המידות שאינם של הפתחים, אולם זה יותר מהיר מלבחור אחד אחד.

קבצים מצורפים

• 1.PNG
    KB 42.7 · צפיות: 46
  • 2.PNG
    KB 17.3 · צפיות: 45
  • 3.PNG
    KB 20.8 · צפיות: 44
  • 4.PNG
    KB 64.4 · צפיות: 41

לאה וינברג

משתמש רשום
התמונות עלו בסדר אקראי, אולם הן ממוספרות. מצטרת שתמונה ראשונה קטנה מעט. איך אפשר להגדילה?

חן 1

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
שאלה

שלום לכולם,
איך אני מבטלת את האפשרות שכל אוביקט שאני עומדת עליו, האוטוקאד מסמן אותו כאילו בחרתי אותו? תודה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לא

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּךָ יְהוָה חָסִיתִי אַל אֵבוֹשָׁה לְעוֹלָם בְּצִדְקָתְךָ פַלְּטֵנִי:ג הַטֵּה אֵלַי אָזְנְךָ מְהֵרָה הַצִּילֵנִי הֱיֵה לִי לְצוּר מָעוֹז לְבֵית מְצוּדוֹת לְהוֹשִׁיעֵנִי:ד כִּי סַלְעִי וּמְצוּדָתִי אָתָּה וּלְמַעַן שִׁמְךָ תַּנְחֵנִי וּתְנַהֲלֵנִי:ה תּוֹצִיאֵנִי מֵרֶשֶׁת זוּ טָמְנוּ לִי כִּי אַתָּה מָעוּזִּי:ו בְּיָדְךָ אַפְקִיד רוּחִי פָּדִיתָה אוֹתִי יְהוָה אֵל אֱמֶת:ז שָׂנֵאתִי הַשֹּׁמְרִים הַבְלֵי שָׁוְא וַאֲנִי אֶל יְהוָה בָּטָחְתִּי:ח אָגִילָה וְאֶשְׂמְחָה בְּחַסְדֶּךָ אֲשֶׁר רָאִיתָ אֶת עָנְיִי יָדַעְתָּ בְּצָרוֹת נַפְשִׁי:ט וְלֹא הִסְגַּרְתַּנִי בְּיַד אוֹיֵב הֶעֱמַדְתָּ בַמֶּרְחָב רַגְלָי:י חָנֵּנִי יְהוָה כִּי צַר לִי עָשְׁשָׁה בְכַעַס עֵינִי נַפְשִׁי וּבִטְנִי:יא כִּי כָלוּ בְיָגוֹן חַיַּי וּשְׁנוֹתַי בַּאֲנָחָה כָּשַׁל בַּעֲוֹנִי כֹחִי וַעֲצָמַי עָשֵׁשׁוּ:יב מִכָּל צֹרְרַי הָיִיתִי חֶרְפָּה וְלִשֲׁכֵנַי מְאֹד וּפַחַד לִמְיֻדָּעָי רֹאַי בַּחוּץ נָדְדוּ מִמֶּנִּי:יג נִשְׁכַּחְתִּי כְּמֵת מִלֵּב הָיִיתִי כִּכְלִי אֹבֵד:יד כִּי שָׁמַעְתִּי דִּבַּת רַבִּים מָגוֹר מִסָּבִיב בְּהִוָּסְדָם יַחַד עָלַי לָקַחַת נַפְשִׁי זָמָמוּ:טו וַאֲנִי עָלֶיךָ בָטַחְתִּי יְהוָה אָמַרְתִּי אֱלֹהַי אָתָּה:טז בְּיָדְךָ עִתֹּתָי הַצִּילֵנִי מִיַּד אוֹיְבַי וּמֵרֹדְפָי:יז הָאִירָה פָנֶיךָ עַל עַבְדֶּךָ הוֹשִׁיעֵנִי בְחַסְדֶּךָ:יח יְהוָה אַל אֵבוֹשָׁה כִּי קְרָאתִיךָ יֵבֹשׁוּ רְשָׁעִים יִדְּמוּ לִשְׁאוֹל:יט תֵּאָלַמְנָה שִׂפְתֵי שָׁקֶר הַדֹּבְרוֹת עַל צַדִּיק עָתָק בְּגַאֲוָה וָבוּז:כ מָה רַב טוּבְךָ אֲשֶׁר צָפַנְתָּ לִּירֵאֶיךָ פָּעַלְתָּ לַחֹסִים בָּךְ נֶגֶד בְּנֵי אָדָם:כא תַּסְתִּירֵם בְּסֵתֶר פָּנֶיךָ מֵרֻכְסֵי אִישׁ תִּצְפְּנֵם בְּסֻכָּה מֵרִיב לְשֹׁנוֹת:כב בָּרוּךְ יְהוָה כִּי הִפְלִיא חַסְדּוֹ לִי בְּעִיר מָצוֹר:כג וַאֲנִי אָמַרְתִּי בְחָפְזִי נִגְרַזְתִּי מִנֶּגֶד עֵינֶיךָ אָכֵן שָׁמַעְתָּ קוֹל תַּחֲנוּנַי בְּשַׁוְּעִי אֵלֶיךָ:כד אֶהֱבוּ אֶת יְהוָה כָּל חֲסִידָיו אֱמוּנִים נֹצֵר יְהוָה וּמְשַׁלֵּם עַל יֶתֶר עֹשֵׂה גַאֲוָה:כה חִזְקוּ וְיַאֲמֵץ לְבַבְכֶם כָּל הַמְיַחֲלִים לַיהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

הבעות פנים • אתגר 57

לוח מודעות

למעלה