אוטוקאד- אשכול הטיפים

רבקי100

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
יש פונקציה שמחשבת שטח של פוליגון, והיא נקראת AREA
(פקודה: area_) (או אייקון שנמצא תחת ארגז הכלים ונקרא: INQUIRY)
שרטטתי עם פוליליין, את השטח שאני רוצה למדוד. לחצתי על AREA ו- איך ממשיכים?

מרים אדריכל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אם שרטטת פוליגון, אז את לא צריכה את הפקודה AREA
את רואה את השטח בטבלת המאפינים (PRPERTIES) תחת הכותרת: AREA,
הפקודה שימושית כשאת לא משרטטת פלויגון, אלא עוברת עם נקודות מסביב הצורה, ואז ב COMMAND LINE את רואה את התוצאה

naftali3611

משתמש רשום
עיצוב ואדריכלות פנים
אפשר בבקשה שוב את הקובצים של הליספ והסבר איך עובד כל אחד מהם

אמא של..

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
בקשת עזרה

איך אני עושה בפקודת LINEAR -מידות , שייתן מידות ברצף ולא שאחרי כל מידה אצטרך לתת פקודה חדשה
תודה!

ניקול

משתמש מקצוען
אחרי שנתת מידה אחת, תקלידי DCO וזה ימשיך לך את המידות אוטומטית
(משמעות הקיצור דיימנשן קונטיניוז)

רותי וינברג

מנהלת פורום אדריכלות ועיצוב פנים
מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י ניקול;2018700:
אחרי שנתת מידה אחת, תקלידי DCO וזה ימשיך לך את המידות אוטומטית
(משמעות הקיצור דיימנשן קונטיניוז)

ומי שלא אוהב להשתמש בקיצורי מקלדת (חבל מאד, אבל יש כאלו)- כל פקודות המידות נמצאות כאן:
צפה בקובץ המצורף 286498
יש בהם כמה שימושיות במיוחד,
מה עוד- ניתן לצרף פקודות שימושיות לסרגל הגישה המהירה שנמצא למעלה בשמאל, כך פקודות שימושיות שאינן נמצאות בכרטיסיה הראשית- פתוחות גם הן על המסך,
אם יהיה ביקוש- אעלה איך לעשות זאת (נראה לי שבאשכול הזה כבר העלו, אבל לא נורא- נעלה שוב...)

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
עוד כלי יעיל שאני משתמש בו.
נניח ויש לי תכנית שקיבלתי. אני רוצה להפוך אותה ל1:50 שזה אומר לשנות את כל הגודל של הקווי מידות.
אני בוחר קו מידות אחד לדוגמא, מקיש "SELECTS" ובוחר "סלקט סימילאר".
מייד נבחרים לי כל הקווים הרצויים.
(אם לא, אני ממשיך לבחור עוד כמה קווי מידות לדוגמא)
אח"כ אני מקיש G וכולם נהפכים לגרופ.
אח"כ אני מכניס פנימה קו מידות מתוכנית אחרת- שנראה כמו שאני אוהב, ואז מקיש: ME ומחיל את המראה שלו על הגרופ בלחיצה אחת....

pmo

משתמש חדש
הי
כשאני מקלידה APP
לא נפתחת לי חלונית יש לי פקודה למטה שנותנת לי לבחור בין list k Reload
היכן אמורה לבחור את הליספ?
תודה מראש מירי

אמא של..

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
עזרה

איך מגדירים באוטוקאד מה זה כל יחידה שכותבים, ס"מ או מ"מ וכדו'

רותי וינברג

מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים

אמא של..

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
עזרה

אולי יש למישהו רעיונות וטיפים איך לשרטט שרטוט חדש על סריקה של שרטוט ישן לצורך הגשה לעירייה, בעיקר הבעיה להתאים את המידות שיהיו כמו הישנות
תודה רבה!

yafa

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
הסריקה בPDF?
מייבאים אותה לאוטוקד כאקסרף,
מקטינים מגדילם את הPDF בSCALE עד להתאמת המידה האמיתית. (מוצאים מידה קיימת ודואגים לתאום למציאות)
אח"כ אפשרי לשרטט על הסריקה כיד הדמיון....

דוריתA

משתמש צעיר
נעלם לי הסרגל

שמעל הקובץ אותו אני פותחת, כלומר כותרת ושם הקובץ שעליו אני עובדת כעת -איך מחזירים?....

הסתדרתי
תודה

דוריתA

משתמש צעיר
קובץ DWF

איך יוצרים קובץ כזה?
האם ניתן לצפות בו לאחר יצירתו?

yafa

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
כשאת סוגרת להדפסה - במקום PLT/PDF תבחרי באופציה DWF
תוכלי לצפות בו רק אם יש לך תוכנה מתאימה..

חן 1

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
דחוףףף
אני מנסה להכניס קובץ אקסרף, והוא מגיע לי ב-front ולא על ה-top (כלומר שאני רואה רק את ה-Z) איך מסדרים אותו???

yafa

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י דוריתA;2092922:
איך מיבאים קובץ באקסרף כך שיראה בהיר כרקע בלבד?

כוונתך שיצא כרקע בהיר בהדפסה?
פשוט תגדירי את כל השכבות של הקובץ רקע בעובי קו קבוע וחלש (8 אצלי למשל)

רותי וינברג

מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י דוריתA;2092922:
איך מיבאים קובץ באקסרף כך שיראה בהיר כרקע בלבד?

אם הכוונה שיראו הבדל על המסך בין השרטוט הרגיל לזה המיובא כ-XREF, זה פשוט הגדרה באופציות, כך:
צפה בקובץ המצורף 296431

דוריתA

משתמש צעיר
אני מחפשת דרך להבהיר בהדפסה את כל הקובץ המצורף כאקסרף,
פרט לתוספות שאני מוסיפה מעליו. האם ניתן?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לא

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּךָ יְהוָה חָסִיתִי אַל אֵבוֹשָׁה לְעוֹלָם בְּצִדְקָתְךָ פַלְּטֵנִי:ג הַטֵּה אֵלַי אָזְנְךָ מְהֵרָה הַצִּילֵנִי הֱיֵה לִי לְצוּר מָעוֹז לְבֵית מְצוּדוֹת לְהוֹשִׁיעֵנִי:ד כִּי סַלְעִי וּמְצוּדָתִי אָתָּה וּלְמַעַן שִׁמְךָ תַּנְחֵנִי וּתְנַהֲלֵנִי:ה תּוֹצִיאֵנִי מֵרֶשֶׁת זוּ טָמְנוּ לִי כִּי אַתָּה מָעוּזִּי:ו בְּיָדְךָ אַפְקִיד רוּחִי פָּדִיתָה אוֹתִי יְהוָה אֵל אֱמֶת:ז שָׂנֵאתִי הַשֹּׁמְרִים הַבְלֵי שָׁוְא וַאֲנִי אֶל יְהוָה בָּטָחְתִּי:ח אָגִילָה וְאֶשְׂמְחָה בְּחַסְדֶּךָ אֲשֶׁר רָאִיתָ אֶת עָנְיִי יָדַעְתָּ בְּצָרוֹת נַפְשִׁי:ט וְלֹא הִסְגַּרְתַּנִי בְּיַד אוֹיֵב הֶעֱמַדְתָּ בַמֶּרְחָב רַגְלָי:י חָנֵּנִי יְהוָה כִּי צַר לִי עָשְׁשָׁה בְכַעַס עֵינִי נַפְשִׁי וּבִטְנִי:יא כִּי כָלוּ בְיָגוֹן חַיַּי וּשְׁנוֹתַי בַּאֲנָחָה כָּשַׁל בַּעֲוֹנִי כֹחִי וַעֲצָמַי עָשֵׁשׁוּ:יב מִכָּל צֹרְרַי הָיִיתִי חֶרְפָּה וְלִשֲׁכֵנַי מְאֹד וּפַחַד לִמְיֻדָּעָי רֹאַי בַּחוּץ נָדְדוּ מִמֶּנִּי:יג נִשְׁכַּחְתִּי כְּמֵת מִלֵּב הָיִיתִי כִּכְלִי אֹבֵד:יד כִּי שָׁמַעְתִּי דִּבַּת רַבִּים מָגוֹר מִסָּבִיב בְּהִוָּסְדָם יַחַד עָלַי לָקַחַת נַפְשִׁי זָמָמוּ:טו וַאֲנִי עָלֶיךָ בָטַחְתִּי יְהוָה אָמַרְתִּי אֱלֹהַי אָתָּה:טז בְּיָדְךָ עִתֹּתָי הַצִּילֵנִי מִיַּד אוֹיְבַי וּמֵרֹדְפָי:יז הָאִירָה פָנֶיךָ עַל עַבְדֶּךָ הוֹשִׁיעֵנִי בְחַסְדֶּךָ:יח יְהוָה אַל אֵבוֹשָׁה כִּי קְרָאתִיךָ יֵבֹשׁוּ רְשָׁעִים יִדְּמוּ לִשְׁאוֹל:יט תֵּאָלַמְנָה שִׂפְתֵי שָׁקֶר הַדֹּבְרוֹת עַל צַדִּיק עָתָק בְּגַאֲוָה וָבוּז:כ מָה רַב טוּבְךָ אֲשֶׁר צָפַנְתָּ לִּירֵאֶיךָ פָּעַלְתָּ לַחֹסִים בָּךְ נֶגֶד בְּנֵי אָדָם:כא תַּסְתִּירֵם בְּסֵתֶר פָּנֶיךָ מֵרֻכְסֵי אִישׁ תִּצְפְּנֵם בְּסֻכָּה מֵרִיב לְשֹׁנוֹת:כב בָּרוּךְ יְהוָה כִּי הִפְלִיא חַסְדּוֹ לִי בְּעִיר מָצוֹר:כג וַאֲנִי אָמַרְתִּי בְחָפְזִי נִגְרַזְתִּי מִנֶּגֶד עֵינֶיךָ אָכֵן שָׁמַעְתָּ קוֹל תַּחֲנוּנַי בְּשַׁוְּעִי אֵלֶיךָ:כד אֶהֱבוּ אֶת יְהוָה כָּל חֲסִידָיו אֱמוּנִים נֹצֵר יְהוָה וּמְשַׁלֵּם עַל יֶתֶר עֹשֵׂה גַאֲוָה:כה חִזְקוּ וְיַאֲמֵץ לְבַבְכֶם כָּל הַמְיַחֲלִים לַיהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

הבעות פנים • אתגר 57

לוח מודעות

למעלה