אוטוקאד- אשכול הטיפים

צוקל

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
@שיפי פוקסמן
אני רושמת purge- (המינוס לפני המילה) אנטר, הוא נותן הרבה אופציות, לכתוב r אנטר ושוב אנטר (לא ברווח) ואז n ל- no.
מקווה שזה יעזור, אם לא אולי יש הבדל בגרסאות, לי יש 2017..
זה עובד גם ב2018, נחמד, הוא נותן את האפשרויות שמופיעות בחלונית. ממליצה לעשות גם RECOVER אח"כ ואז הקובץ מצטמצם משמעותית.

שיפי פוקסמן

תיכנון ועיצוב פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
@שיפי פוקסמן
אני רושמת purge- (המינוס לפני המילה) אנטר, הוא נותן הרבה אופציות, לכתוב r אנטר ושוב אנטר (לא ברווח) ואז n ל- no.
מקווה שזה יעזור, אם לא אולי יש הבדל בגרסאות, לי יש 2017..

מה שהיה חסר לי זה ה - לפני הPURGE. אני סתם כתבתי את המילה.

-פשוט לשרטט מקצועי-

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
Copy+Array
נעין וכדאי להכיר!!

בפקודה COPY אחר קביעת נקודת אחיזה יש להקיש A לבחירת האופציה Array
האופציה מאפשרת להעתיק במערך קוי מספר אוביקטים.
- יש לקבוע מס' העתקים (הערך יכלול גם את האוביקט המועתק) ואח"כ את המרחק בינהם והכיוון (ניתן להעתיק גם באלכסון- לדוגמא- נוכל להכין מדרגה אחת בחתך (כדאי שהיא עצמה תהיה בלוק כדי שנוכל אח"כ לערוך אותה - את כל הגרם במכה) ולהעתיק אותה במערך של 8 מדרגות באלכסון - מקצה המדרגה לקצה הבא)
או לבחור באופציה Fit לבחירת כיוון ומרחק בין אוביקט המקור להעתק האחרון, במרחקים שווים.

מוטי זיס

משתמש רשום
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
עריכה תורנית
היה לי במחשב כונן אוצר החכמה וניתקתי אותו, עכשיו מופיע לי על המסך "בדוק האם כונן אוצר החכמה פועל כראוי אחרת לא תוכל לראות את הספרים" וזה לא זז לי מהמחשב איך אני מסדר את זה? תודה מראש

צוקל

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
כיצד אוכל להעביר את לחצן הCONTINUE לקיצורי הדרך בסרגל? או לפחות את הקיצור במקלדת? גרסת 2018.. אני לא מצליחה למצוא את הקיצור החוסך זמן הזה

-פשוט לשרטט מקצועי-

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
כיצד אוכל להעביר את לחצן הCONTINUE לקיצורי הדרך בסרגל? או לפחות את הקיצור במקלדת? גרסת 2018.. אני לא מצליחה למצוא את הקיצור החוסך זמן הזה

אני מקווה שהבנתי נכון...
את מדברת על ה-DIMCONTINUE ???
הקיצור שלו זה DCO
אני שיניתי את הקיצור הזה לDC, ה-O נמצא רחוק קצת וזה ממש מטריד.
את DLI שיניתי לDF.
וזה ממש מריץ את המערכה

צוקל

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
תודה! נהדר! בגרסת 2014 היה את הקיצור על הסרגל וזה היה מאד נח.
בגרסת 2018 הם מאפשרים לי לעמוד על הקו ואז מתקבלת המידה אבל זה לא עוזר לי כשאני צריכה רצף של קוי מידות שאינם עפ"י האורכים של הקו... לא משנה, עזרת לי. תודה!

רותי וינברג

מנהלת פורום אדריכלות ועיצוב פנים
מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
תודה! נהדר! בגרסת 2014 היה את הקיצור על הסרגל וזה היה מאד נח.
בגרסת 2018 הם מאפשרים לי לעמוד על הקו ואז מתקבלת המידה אבל זה לא עוזר לי כשאני צריכה רצף של קוי מידות שאינם עפ"י האורכים של הקו... לא משנה, עזרת לי. תודה!
ניתן למקם סמלי פקודות בסרגל העליון המקוצר (ליד ביטול פעולה וכדו')
ע"י כניסה לחלונית CUI- בחלונית שמאלית תחתונה את גוללת עד להגעה לפקודה הרצויה, ופשוט גוררת את הפקודה לסרגל העליון ושם משחררת אותה, ניתן להוסיף כמה פקודות שם (יש הגבלה, אם מוסיפים הרבה זה מתחיל למחוק את הקודמות), מאד נוח למי שלא משתמש בקיצורי דרך כפי שהציעה נעמי מעלי, ורוצה באופן זמין פקודות שנמצאות בתגיות פנימיות יותר.
לכידה.PNG

צוקל

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
ניתן למקם סמלי פקודות בסרגל העליון המקוצר (ליד ביטול פעולה וכדו')
ע"י כניסה לחלונית CUI- בחלונית שמאלית תחתונה את גוללת עד להגעה לפקודה הרצויה, ופשוט גוררת את הפקודה לסרגל העליון ושם משחררת אותה, ניתן להוסיף כמה פקודות שם (יש הגבלה, אם מוסיפים הרבה זה מתחיל למחוק את הקודמות), מאד נוח למי שלא משתמש בקיצורי דרך כפי שהציעה נעמי מעלי, ורוצה באופן זמין פקודות שנמצאות בתגיות פנימיות יותר.
צפה בקובץ המצורף 388198
אלופה! הצלת אותי... תודה!!!

-פשוט לשרטט מקצועי-

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
צפה בקובץ המצורף 388198[/QUOTE]

אכן כן, ויש דרך מהירה עוד יותר, את עומדת על כל אייקון רצוי, לוחצת לחיצת עכבר ימנית ובוחרת באפשרות הראשונה Add to quick access toolbar והאייקון מתווסף לסרגל המהיר.
אגב- אם כבר אייקונים אז אני חושבת שבכל אופן יותר נח שזה קרוב ונגיש. ניתן להוסיף לקבוצת סמלים אייקון נוסף גם כן ב CUI ע"י גרירה.

אני מצרפת הסבר של הנושא הזה מהספר mitCADmim - אוטוקד מתקדם שעליו אני עובדת כרגע...
מקווה שיהיה לתועלת.
בהצלחה!!

-פשוט לשרטט מקצועי-

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
אני עובדת ממש עכשיו על מדור שאלות נפוצות בספר אוטוקד מתקדם-
בשביל להעשיר ולהזכיר לי עברתי עכשיו על האשכול המועיל והתורם הזה, וחברו הלא פחות - "כמה כללים לפני שרטוט, והגדרות מומלצות באוטוקאד. מידע מרוכז"
כתוצאה מכך יש לי מס' הערות הארות ושאלות--- ותרשו לי להעלות בשלבים... כי רק התחלתי...
וזה לוקח את הזמן שלו... מודיעה מראש שאני עוברת עליהם לפי סדר אז יכול להיות כפילויות או תשובות שכבר ענו-- האמת שהתחלתי מה"מידע המרוכז" ועדיין לא מספיק עברתי על האשכול הזה, בכל אופן חשבתי שיותר מתאים להכניס את זה לפה בתור טיפים לעבודה טובה, נכונה וקלה יותר...

- ערימת קוים- לא אמורה להיווצר מציאות כזו כמעט, כשכן, אפשר גם להעזר בCTRL+ W כך חלונית בחירת האוביקטים מופיעה, ואחרי הטיפול הספציפי נבטלה.
-אם השרטוט כבר שורטט בגבהים אפשר גם להשתמש באפליקציה 2D- תועלתית מאוד...
-אם נרצה להזיז לראשית הצירים נצטרך ראשית לדאוג שחלון המלל הדינאמי המתלווה לסמן לא דלוק - לכבות את F12, (כשה F12 דולק ה@ מוסף אוטומטית- מה שאומר- יחסי לנקודה האחרונה ששורטטה) כי אחרת השרטוט יזוז ל 0,0 יחסי לנקודה האחרונה ז"א לא יזוז בכלל!!
זאת הסיבה לשרטוט קו או כל אוביקט אחר, (בשיטה היחסית X,Y) שעף למקום רחוק במסך- לנקודה היחסית לראשית הצירים.
כש12F לא דלוק נצטרך להוסיף @ לפני הערכים שנקיש.
- האטש- נעיף אחורה באייקון המיועד לזה- בתוך המודיפיי- DR
-OVERKILL מנקה קווים כפולים- אייקון המטאטא שנמצא במודיפיי.
- OSNEPHATCH אם חשוב לי שאוכל להיצמד להאטש ככל האוביקטים ניתן לכתוב OSNAPHATCH ולשנות מ-0 ל-1
וכנ"ל מ-1 ל-0 כאשר נרצה לכבות את האפשרות הזו המכבידה מאוד על המחשב.

המשך יבוא בעז"ה בל"נ...

-פשוט לשרטט מקצועי-

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
אני רואה שאין את זה במראה הקלאסי,
הוצאתי את סרגל המודיפיי 2 ויש שם רק את ה4 האפשרויות הבסיסיות של דראו אורדר.
תנסי לראות האם שאת משנה את המראה לאנוטישן האייקון נמצא היכן שהראתי לך קודם או שגם שם הוא בעל 4 אפשרויות רק.
לפני שאת משנה רק תשמרי לך את המראה בגלגל שיניים ב Add Current As... בשם.
כדי שלא תצטרכי לשחזר את המראה והסרגלים מתחילה.

להרגיש בבית

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
קרה לי משהו מוזר, מישהו מכיר, אולי..

כשאני רוצה לשמור קובץ בשם, הוא פתח לי שורה למטה ושם ביקש שאקרא לו שם ואשמור.
ביטלתי את השורה הזו ועכשיו כשאני לוחצת שמור בשם, כל התוכנה נתקעת, עד שקלטתי שבעצם הוא מחכה שאקיש בשורה ההיא רק שהיא נסתרת מהעין...
בקיצור- מה עושים כדי להחזיר את המצב לנורמלי?

ושאלה נוספת- נעלמו לי מהתוכנה הסטייל שהכנתי לקווי מידות והטקסט.
יש איפה למצוא ואתם, או איך קורה כזה דבר?

להרגיש בבית

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
קרה לי משהו מוזר, מישהו מכיר, אולי..

כשאני רוצה לשמור קובץ בשם, הוא פתח לי שורה למטה ושם ביקש שאקרא לו שם ואשמור.
ביטלתי את השורה הזו ועכשיו כשאני לוחצת שמור בשם, כל התוכנה נתקעת, עד שקלטתי שבעצם הוא מחכה שאקיש בשורה ההיא רק שהיא נסתרת מהעין...
בקיצור- מה עושים כדי להחזיר את המצב לנורמלי?

טוב, ח'ברה.
אתם ממש אלופים פה בפרוג.
עוד חיפוש קצת יותר ארוך מהקודם ומצאתי תשובה לשאלה הראשונה.
אז מי עוזר לי עם השניה?

תכתבי FILEDIA
ולאחר אנטר תכתבי 1

רותי וינברג

מנהלת פורום אדריכלות ועיצוב פנים
מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
מה הכוונה מהתכנה?
את משתמשת בקובץ אב טיפוס?
בכל מקרה- תעתיקי פעם אחת מאחד הקבצים בהם זה כן מופיע, וזה ייכנס וישאר בקובץ

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה