עזרה אדריכלית בהתנדבות לבית כנסת

במקום שאין איש...

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
אנו מחפשים אדריכלית שתסכים לתכנן בית כנסת בהתנדבות
ובלוח זמנים קצר מאוד
מישהו מכיר?
פרטים בפרטי

דודסטו

משתמש סופר מקצוען
אם הייתי אדריכלית אני חושבת שהייתי קופצת.

מצווה גדולה לבנות ביה"כ. אם לא אז לפחות לתכננו ולסייע :)
כל הכבוד לך

אבל פעם בעלי עמד ליד איזה ראש ישיבה בתחנת אוטובוס ואמר לו הלואי שהיה לי רכב הייתי יכול להסיע אותך

הראש ישיבה ז"ל ענה לו כל הרצונות האלה נגמרים כשחותמים על הרכב

רְפָאֵל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כל הכבוד לך

אבל פעם בעלי עמד ליד איזה ראש ישיבה בתחנת אוטובוס ואמר לו הלואי שהיה לי רכב הייתי יכול להסיע אותך

הראש ישיבה ז"ל ענה לו כל הרצונות האלה נגמרים כשחותמים על הרכב

חזק.
זה נקרא יצר..
סתם רציתי לעודד את המצווה.

היום בטח כבר יש לכם רכב.
עדיין בעלך מרגיש כך?

אם הייתי אדריכלית אני חושבת שהייתי קופצת.

מצווה גדולה לבנות ביה"כ. אם לא אז לפחות לתכננו ולסייע :)
אם אני הייתי בונה ביהכנ"ס הדבר האחרון שהייתי מבקש כתרומה זה אדריכל.
חבל לסבול חיים שלמים על חיסכון של 3-4% מעלות הבניה.
כשהעלות של התיקונים וההשלמות וההתאמה לצרכי הקהילה עשויה לכסות את עלות התכנון בכפל כפליים.

רְפָאֵל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אם אני הייתי בונה ביהכנ"ס הדבר האחרון שהייתי מבקש כתרומה זה אדריכל.
חבל לסבול חיים שלמים על חיסכון של 3-4% מעלות הבניה.
כשהעלות של התיקונים וההשלמות וההתאמה לצרכי הקהילה עשויה לכסות את עלות התכנון בכפל כפליים.

בעיקרון זה נכון.
אבל יש אנשים שיעשו עבודה נהדרת גם בהתנדבות.
או אולי בהנחה לעזור להם?

ראה ערך פופקורן עיצוב מקפיץ,
מה שעשתה לנתן G (עיצוב הפעקל'ע שלו).

נערך לאחרונה ב:

אך

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
בתור אחת שמתכננת הרבה מבני ציבור יש לי הרגשה שמבקש התכנון לא מספיק מבין מה הוא מבקש. לתכנן ביהכ"נ זה מורכב מאד, צריך לתת את הדעת על המון פרטים שאם משהו מהם מתפספס זה לחיות עם זה עד השיפוץ הבא. לא כל שכן שהבקשה כללה לוח זמנים קצר מאד, וכבר אמר מי שאמר החיפזון מן השטן. אסור בשום פנים לעשות דבר כזה בפזיזות ובטח שלא בחינם. אם רוצים עבודה יסודית צריך להבין שזו עבודה שלוקחת הרבה מאד זמן וזה כמובן ע"ח זמן של עבודות אחרות. מה שאפשר זה לבקש התחשבות במחיר.
בהצלחה רבה.

אך

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
בעיקרון זה נכון.

ראה ערך פופקורן עיצוב מקפיץ.
מה שעשתה לנתן והפעקל'ע שלו.
הדוגמה לא נכונה מפני שתכנון ביהכ"נ הוא לא מסתיים בתכנון. ראשית זה כמה סקיצות, אח"כ תכניות עבודה שזה אומר תכנית בניה, תכנית חשמל, תכנית מיזוג וכו' וכו' ואיפה העיצוב וכו'? איפה הפגישות עם בעלי מקצוע? לא שמעתי מה שטח ביהכ"נ אבל תבינו שאם רוצים עבודה מושלמת צריך לתת לעבוד נורמלי.

רְפָאֵל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
ברור לכולם שיש חילוק בין עיצוב עלון לבין בית כנסת מבחינת מורכבות.

האמת שדוד שלי הסתייע באדריכל חינם שעשה עבודה מעולה של בית פרטי שתי קומות ועוד עליית גג. אבל זו לא רגילות, מודה.

אני מרגישה שהגבתי בחיוך ובבדיחותא ואנשים משתמשים בדברי כדי להציג עמדה נוקשית וישירה למרות שמובן מדבריי זאת. לא?
טוב, אולי לא.
אבל זה לא כ"כ נעים.

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
אדריכל בהתנדבות לא לוקח אחריות על עבודתו.
טעות חמורה בעיני לחסוך במקום הזה.

עלות אדריכל היא מינימלית ביחס לנזק שהוא יכול לעשות.
או לחוסר התועלת שהיה אפשר להפיק ממנו אילו היו משלמים לו כהוגן...

בעיקרון זה נכון.
או אולי בהנחה לעזור להם?

ראה ערך פופקורן עיצוב מקפיץ,
מה שעשתה לנתן G (עיצוב הפעקל'ע שלו).
וודאי שחשוב לתרום ולהתנדב.
תכנון נכון של בית כנסת זה עבודה של חודשים הכוללים סקיצות רבות ושינויים אינסופיים ועשרות פגישות עם היזם, לא סביר שמישהו יעבוד חודשים מחייו בהתנדבות, וגם אם ימצא אדם שכזה הוא יעבוד כמי שכפאו שד והתוצאה בהתאם.

ELFISH

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
ברור לכולם שיש חילוק בין עיצוב עלון לבין בית כנסת מבחינת מורכבות.

האמת שדוד שלי הסתייע באדריכל חינם שעשה עבודה מעולה של בית פרטי שתי קומות ועוד עליית גג. אבל זו לא רגילות, מודה.

אני מרגישה שהגבתי בחיוך ובבדיחותא ואנשים משתמשים בדברי כדי להציג עמדה נוקשית וישירה למרות שמובן מדבריי זאת. לא?
טוב, אולי לא.
אבל זה לא כ"כ נעים.
גם אם הגבתם בחיוך, יש פה אנשים שזו הפרנסה והמקצוע שלהם. ולומר- אה! אפשר גם בחינם! אפילו דוד שלי, והנה פה, ושם, ולמה לא, וגם X עשה עבודה נהדרת בחינם, זה כמו לומר להם- בואו, לא באמת צריך אתכם. עם קצת רצון וחברהמניות אפשר למצוא מי שיעשה את העבודה שלכם טוב באותה מידה, ובלי שכר. אתם לגמרי מיותרים ופראייר מי שמשלם. זה מה שמשתמע מהדברים שכתבתם "בבדיחות".

אין לך מושג מה הבארטר של דוד שלך על הבית שלו. זה עבודה של עשרות שעות ואני לא חושבת שהגיוני שמישהו יעשה את זה בחינם. באופן כללי, למצוות תנדבו את עצמכם ואת תחום העיסוק שלכם. אל תדאגו לעולם הבא של אחרים בטח לא כשזה פוגע בעולם הבא שלכם בגלל פגיעה ועלבון.

רְפָאֵל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
גם אם הגבתם בחיוך, יש פה אנשים שזו הפרנסה והמקצוע שלהם. ולומר- אה! אפשר גם בחינם! אפילו דוד שלי, והנה פה, ושם, ולמה לא, וגם X עשה עבודה נהדרת בחינם, זה כמו לומר להם- בואו, לא באמת צריך אתכם. עם קצת רצון וחברהמניות אפשר למצוא מי שיעשה את העבודה שלכם טוב באותה מידה, ובלי שכר. אתם לגמרי מיותרים ופראייר מי שמשלם. זה מה שמשתמע מהדברים שכתבתם "בבדיחות".

אין לך מושג מה הבארטר של דוד שלך על הבית שלו. זה עבודה של עשרות שעות ואני לא חושבת שהגיוני שמישהו יעשה את זה בחינם. באופן כללי, למצוות תנדבו את עצמכם ואת תחום העיסוק שלכם. אל תדאגו לעולם הבא של אחרים בטח לא כשזה פוגע בעולם הבא שלכם בגלל פגיעה ועלבון.

סליחה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה