אבחון וטיפול רגשי

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
נכתב ע"י בראש מילה;2128751:
כבחורה הייתי בטיופל אצל פסיכולוגית מקצועית ובעלת שם.
גם אחרי טיפול של חצי שנה היא לא הצליחה לעלות על הבעיה שהקשתה עלי, ולא עזרה לי בכלום - זה היה בזבוז טהור של כסף יקר של הורי, לצערי.
נכון, שזה כנראה מקרה חד פעמי, נכון שיכולות להיות לכך הרבה סיבות.
ונכון שפסיכולוג שלמד באופן מקצועי מוסמך לטפל בבעיות ובקשיים מהסוג הזה.

לא חד פעמי בכלל...

אבל ב"ה יש גם מקרים אחרים.

לבן

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י y&m;2128762:
לא חד פעמי בכלל...

אבל ב"ה יש גם מקרים אחרים.

ככה אני יכולה לענות גם על הגרפולגיה.
זה לא ממש פייר:rolleyes:

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
נכתב ע"י לבן;2128765:
ככה אני יכולה לענות גם על הגרפולגיה.
זה לא ממש פייר:rolleyes:

אני אשמח לשמוע על פשלות רציניות באבחון, אצל הגרפולוגים הגדולים הרציניים.
(ולא איזה "מקצועית" מאיזו עמותה)

בכנות.

לבן

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י y&m;2128774:

בכנות.

מכירה פשלה מטורפת מהכי הכי גדולה בתחום!!!!!
לצערי הפננו אליה ואנו שותפים לעיכוב משמעותי בטיפול.

אין לי מילים להגדיר את גודל התסכול. סיפור מאד קשה.

אגב, המטופל סבל מאספרגר, ואני בסופו של דבר קלטתי את זה לבד משיחה עם ההורים. אבל האבחון היה מזעזע בחוסר הקשר שלו למציאות. פשוט תלוש מהמציאות.
מבינה שהיה קשה לה לאבחן, אז שתניח ותגיד לא מבינה מה קורה פה ולא תכתוב אבחנה הפוכה לגמרי מהמצב. [לשבח הבנה חברתית כאשר הוא לא מבין בכלל סיטואיציות חברתיות, ועוד]

וזה לא סיפור יחיד, מכירה עוד.

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
..

לבן

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י y&m;2128790:
טוב, אני אהיה שוביניסטית.
עוד לא פגשתי גרפולוגית באמת טובה...:rolleyes:

ביקשתי אצל הגדולים...

הרגת אותי לגמרי:eek:

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
נכתב ע"י לבן;2128793:
הרגת אותי לגמרי:eek:

לא נורא
:)

אני יכולה לתת לך עוד כמה סיפורים מעוד כמה גרפולוגיות ששמן הולך לפניהן...
אז מה, בגלל זה אני אצא נגד הגרפולוגיה בכללות?

לא.

סבתא של נעה

משתמש סופר מקצוען
חייבת להגיב
לא חושבת שיש איש מקצוע, ובעיקר בתחום הטיפולי שיש לו 100% הצלחות
גרפולוג, פסיכולוג, או כל אחד אחר.
בעבר, נהגתי לשלול מהר יחסית מקצועיות של אנשים בגלל ששמעתי על כשלונות
אחר כך התבגרתי קצת והבנתי את מה שכתבתי למעלה

צריך לברר על האדם לעומק
אם הוא לרוב מצויין ויש גם כשלונות (אפילו פטליים)
מציעה לא למהר ולפסול אותו
כמובן שהם הוא כשלונר סדרתי ולפעמים מצליח (גם שעון מקולקל מדייק פעמיים ביום, כך אומרים)
זה סיפור אחר

מכירה את זה גם ממרצים
שבעצמי שמעתי הרצאות מאלפות
והרצאות נו, עדיף לא לכתוב

ובקשר לגרפולוגיה באופן כללי
זה נכון
גרפולוגיה מדעית קבילה משפטית

nc

משתמש סופר מקצוען
יש פסיכולוגית ילדים ותיקה וסופר- מקצועית, חרדית, בשם הילדסהיימר מפ"ת (אשת מנהל הסמינר).
לא מאמינה שיש לה תורים פנויים אבל כדאי לנסות, ואם לא- היא תפנה אותך למישהי טובה אחרת.

זיסונת

משתמש מקצוען
נכתב ע"י y&m;2128774:

בכנות.

לפני כמה דקות כתבתי על פשלה רצינית של אחד השמות הגדולים שהעלית, באשכול של משהי שחיפשה את המספר של הללי. פשוט לא התאפקתי.

כלבבי

משתמש רשום
נכתב ע"י בראש מילה;2128557:
רוצה להבהיר: כרגע חשוב לי קודם כל האבחון.
כי שיחות עומק ותשומת לב וכל זה כבר עשינו, בלי סוף.
כל פעם הילד אומר דברים אחרים שמציקים לו, אנחנו מטפלים בהם נקודתית, ושום דבר לא משתנה, כך שאו שהוא פוחד לומר את הסיבה, או (וזה יותר סביר לי) שהוא לא לגמרי מודע אליה בעצמו. לכן חשוב לי אבחון טוב לפני שאני ניגשת לטיפול.
פסיכולוג ילדים בקופ"ח יכול לעשות אבחון כזה בצורה מספקת? המליצו לי באישי ללכת לגרפולוג - מה עדיף?

אני במאוחדת.

מתחילה מהסוף: הגרפולוג יגיד לך במילים מקצועיות את מה שאת יודעת במילים של אמא.

ילד בן 7 הוא קטן מאד, ולא תמיד יודע להגדיר מה מציק לו ולמה הוא מתנהג ככה, זה לא שבפני פסיכולוג הוא יפתח ויספר הכל, פשוט, הפסיכולוג יידע מה לשאול ואיך לעבוד כדי לדעת מה קורה.

ישראל גולדב

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
תהליכים נפשיים.

מצאתי ספר נחמד שבו מתוארים רבות מהתהליכים העוברים על הנפש, ובעיקר המאמר האחרון שבספר, מתאר את תהליכו של 'משבר' מתחילת התהוותו עוד לפני שנוצר משבר של ממש, דרך הגעת משבר, ועד תהליך יציאה מן המשבר. נראה לי שתמצאו בו מזור לכל מיני תהליכים נפשיים. בכל אופן אני מצאתי בו מרגוע לנפשי.
תיהנו.

קבצים מצורפים

• חכמת הנפש.pdf
    KB 569.6 · צפיות: 25

ישראל גולדב

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
נכתב ע"י בפוטנציאל;2175423:
האשכול מלפני שנה ..
מקווה שלילד שלום כבר.

אני גם מקוה 'שלילד שלום כבר', אבל התאריכים שעל ההודעות שבאשכול מציינים לחודש שעבר בשנה הנוכחית. ואתכם הסליחה.

למדן בגן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
נכתב ע"י ישראל גולדב;2175394:
מצאתי ספר נחמד שבו מתוארים רבות מהתהליכים העוברים על הנפש, ובעיקר המאמר האחרון שבספר, מתאר את תהליכו של 'משבר' מתחילת התהוותו עוד לפני שנוצר משבר של ממש, דרך הגעת משבר, ועד תהליך יציאה מן המשבר. נראה לי שתמצאו בו מזור לכל מיני תהליכים נפשיים. בכל אופן אני מצאתי בו מרגוע לנפשי.
תיהנו.

מה מקור הספר?

ישראל גולדב

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
חכמת הנפש.

נכתב ע"י OV graphics;2175768:
מה מקור הספר?

ב"ה אני יצרתי את הספר, וכן הקלדתי ועימדתי אותו, אמנם אין לי הסכמות מבעלי סמכות חינוכית עליה, אבל אלו הם תהליכים שאני בעצמי עברתי אותם בחיי היום יום, ואני מתאר בספר את הפתרונות שהעלתי בדעתי למצבים שעברו עלי, אמנם כאמור אין לי הסכמות עליה, אבל כמאמר העולם 'אין חכם כבעל הנסיון', ויש מקום לבעל דין לחלוק. והספר נתון לכל אחד להביע את דעתו עליה ולהחליט לבד אם זה מתאים לו אם לאו, מה שבטוח שהפתרונות שבספר לי הם עזרו מאוד. ואקוה שגם יהיו אחרים שיהיו נעזרים בו.
ישראל גולדברג - ירושלים.
נ. ב. הספר במהדורה הראשונה (כלומר שלא כולל את הכמה מאמרים האחרונים שבספר שצירפתי אליכם) נמצא גם ב'אוצר החכמה' גירסה 14, וגם ב'אוצר החכמה המקוון'. שם תוכלו לראות גם את הדף שער של הספר. ואם תרצו דוקא אוכל להעלות את השער באתר הנוכחי.

אהובה ו

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
נשמע שאת מתארת סוג אופי הנקרא "רגיש מאד"
לי זה מאד עזר (באנגלית :( אבל לא מידי ארוך, שווה) https://attachedtoparenting.com/2013/05/16/highly-sensitive-toddler-15-tips/

אתר תמיכה, ויש גם ספר בנושא, שמשם מגיעה ההגדרה לסוג האופי הספציפי (לא קראתי) https://anashimregishim.com/ילדים-רגישים-מאוד/

אני חושבת שברגע שמבינים מה גורם שלילד לבכות, להיתפרץ, להיות כה רגיש, הרבה יותר קל להורה ולילד.

וזה לא אומר שלא כדאי לדבר עם איש מקצוע. תרפיה בעיסוק גם יכולה לעזור.

ישראל גולדב

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
חכמת הנפש. עזרה לרבים.

אני מעלה את הספר בשלימותו, אולי יהא למישהו טובה הימנו.

קבצים מצורפים

• ספר חכמת הנפש.pdf
    KB 832.4 · צפיות: 22

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה