אבחון וטיפול רגשי

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
ממליצה מאד על תרפיה באומנות!!
אחינית שלי היתה מטופלת אצל מישהי בתרפיה באומנות
היו לה בעיות ריגשיות קשות.בכי עצבנות חוסר סיפוק והרבה תלונות וכעסים(אם כי אצלה היתה סיבה משפחתית..)
והטיפול שיפר אצלה המון.אבל זה לא הוקוס פוקוס אלא טיפול מתמשך וסובלני
בלי קשר שווה קודם פשוט לשבת עם הילד אחד על אחד ולשמוע ממנו מה מציק לו עם המון סבלנות את תיראי שהוא בסוף יצליח לגעת בנקודה שגורמת לו לזה
הילד שלי בן שש שבוע שעבר כל היום בכה בלי הפסקה והיה מאד תוקפני
ישבתי איתו וניסיתי לשמוע מה מציק לו
ובאמת התברר שחבר מציק לו המון בהפסקות והעניין טופל.לכן כדאי לעקוב ולראות אולי זה ייפתר מעצמו
ואם לא יעזור אז לנסות את הכיוון הטיפולי
מאחלת לך הרבה הצלחה

טוב לדעת

משתמש צעיר
מרכז "תנופה" בירושלים. (ממוקם בסמינר החדש)

יש שם אבחון יעוץ הדרכת הורים תרפיות ועוד.
יש החזרים חלקיים מקופות החולים.
מקום מצוין!

כלבבי

משתמש רשום
נכתב ע"י bekki;2128403:
ברור.
גם אם הרופא לא מתרשם,את כמבוטחת יכולה לדרוש.
ואכן את יכולה לבקש הפנייה מיידית לפסיכולוג ילדים או מטפל מוסמך.
רק שתדעי שגם קופת חולים מפנה היום למכונים שהמטפלים הרגשיים שלה לא מספיק רציניים.וסליחה על ההתבטאות.

מגן - הניה לוברבוים
025000497

לא כדאי להכליל. תלוי איזו קופת חולים, באיזו עיר, ואיזה מכון.
יש הרבה מטפלים ומטפלות שעובדים דרך מכונים והם מקסימים ונותנים תוצאות טובות.
צריך לברר טוב טוב לפני תחילת הטיפול.
והכי חשוב - צריך הרבה סיעתא דשמיא.

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
הייתי קודם מנסה לעלות על הגורם.
כי ההתנהגות הזו שאת מתארת, זו התנהגות קלאסית לילד שעבר פגיעה מאדם זר (או מוכר). וזו יכולה להיות תגובה על טראומות אחרות שהילד עבר בלי שההורים יהיו מודעים.

היה ילד שעבר בכביש במעבר חציה. אוטו כמעט דרס אותו, נגע בו והוא נפל, והנהג החוצפן עמד וצרח עליו ש'למה הוא עובר בחוסר זהירות'. הילד עבר טראומה של פחד אך חשש לומר להורים כי חש אשמה, וההתנהגות שלו הפכה לעצבנית ומוזרה ללא אשמתו.

בקיצור, ילד בן 7 לא מתנהג סתם מוזר.
לכן לפני הכל הייתי מנסה לשבת איתו ולברר מה מעיק עליו.
אחרי שיודעים לה, אפשר לטפל נכון.

בראש מילה

משתמש סופר מקצוען
רוצה להבהיר: כרגע חשוב לי קודם כל האבחון.
כי שיחות עומק ותשומת לב וכל זה כבר עשינו, בלי סוף.
כל פעם הילד אומר דברים אחרים שמציקים לו, אנחנו מטפלים בהם נקודתית, ושום דבר לא משתנה, כך שאו שהוא פוחד לומר את הסיבה, או (וזה יותר סביר לי) שהוא לא לגמרי מודע אליה בעצמו. לכן חשוב לי אבחון טוב לפני שאני ניגשת לטיפול.
פסיכולוג ילדים בקופ"ח יכול לעשות אבחון כזה בצורה מספקת? המליצו לי באישי ללכת לגרפולוג - מה עדיף?

אני במאוחדת.

לבן

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י בראש מילה;2128557:
רוצה להבהיר: כרגע חשוב לי קודם כל האבחון.
כי שיחות עומק ותשומת לב וכל זה כבר עשינו, בלי סוף.
כל פעם הילד אומר דברים אחרים שמציקים לו, אנחנו מטפלים בהם נקודתית, ושום דבר לא משתנה, כך שאו שהוא פוחד לומר את הסיבה, או (וזה יותר סביר לי) שהוא לא לגמרי מודע אליה בעצמו. לכן חשוב לי אבחון טוב לפני שאני ניגשת לטיפול.
פסיכולוג ילדים בקופ"ח יכול לעשות אבחון כזה בצורה מספקת? המליצו לי באישי ללכת לגרפולוג - מה עדיף?

אני במאוחדת.

את לא שואלת ברצינות מה עדיף, פסיכולוג או גרפולוג???
ואם השאלה הייתה רצינית,
אז פסיכולוג. גם של קופ"ח.

וכמה שיותר מהר.

Ayalam

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
1. לא תמיד ילד פתוח מספיק לספר להוריו טראומה שעבר, כמו כמעט דריסה וכו'
אבל למישהו זר, כמו פסיכולוג הוא כן יספר

2. תנסי קצת לעקוב אחריו במשך היום,
יש זמנים שהוא לבד חוץ מהחיידר?
אולי מישהו מציק לו אחה"צ או בדרך לת"ת?

בראש מילה

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י לבן;2128573:
את לא שואלת ברצינות מה עדיף, פסיכולוג או גרפולוג???
ואם השאלה הייתה רצינית,
אז פסיכולוג. גם של קופ"ח.

וכמה שיותר מהר.

שואלת ברצינות גמורה, למה לא?
גרפולוג לא מטפל, פסיכולוג כן. אבל אני לא מחפשת טיפול עדיין, אלא אבחון.

לבן

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י בראש מילה;2128584:
שואלת ברצינות גמורה, למה לא?
גרפולוג לא מטפל, פסיכולוג כן. אבל אני לא מחפשת טיפול עדיין, אלא אבחון.

אוי, לא, באמת.

יש לך ספק מי מאבחן יותר טוב????

גרפולוגיה זה פסבדו, אבל לגמרי. וכל המחקרים שנעשו עד כה העלו שהיכולת שלה לא עולה על זה של ניחוש פשוט.

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
נכתב ע"י לבן;2128604:
גרפולוגיה זה פסבדו, אבל לגמרי. וכל המחקרים שנעשו עד כה העלו שהיכולת שלה לא עולה על זה של ניחוש פשוט.

נו, באמת.

סבתא של נעה

משתמש סופר מקצוען
גרפולוג יכול להגיד שלילד יש קושי (וזה את יודעת הרי)
ואם הוא רגשי, או חברתי, או משפחתי
הוא לא יכול לדייק ולומר מה גרם לקושי

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אני ממליץ לנסות לברר על מטפלת 'שלושת המימדים' טובה שגרה באזורכם.

בראש מילה

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י סבתא של נעה;2128683:
גרפולוג יכול להגיד שלילד יש קושי (וזה את יודעת הרי)
ואם הוא רגשי, או חברתי, או משפחתי
הוא לא יכול לדייק ולומר מה גרם לקושי

זה לא נכון.
ראיתי בעיני המון מקרים של דיוק עד לפרטים הכי קטנים,
וכך גם אמרו לי כמה וכמה ממליצות בפרטי עכשיו.

עדיין אני תוהה, נניח שגרפולוג יאבחן בדיוק את מקור הבעיה, הוא ידע גם להגיד לי למי לפנות לטיפול?

לבן

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י בראש מילה;2128702:
זה לא נכון.
ראיתי בעיני המון מקרים של דיוק עד לפרטים הכי קטנים,
וכך גם אמרו לי כמה וכמה ממליצות בפרטי עכשיו.

עדיין אני תוהה, נניח שגרפולוג יאבחן בדיוק את מקור הבעיה, הוא ידע גם להגיד לי למי לפנות לטיפול?

את יודעת מה,
אני אהיה צינית עכשיו.
לכי למי שאת רוצה גרפולוג, שלושת המימדים, שיטת הא'ב והג' ד' והה' ו' וכמובן למאבחן במטוטלת שיאבחן דרך הטלפון
רק לא לפסיכולוג מקצועי!!! [למה לא? ככה. בלי סיבה. פשוט אם הוא למד 4-5 שנים הוא בטוח לא יודע כלום, חוץ מזה פסיכולוגיה זו כפירה מה שאין כן תורות המזרח וההבל].
בטוח שכל אלה שלא למדו כלום יודעים יותר טוב ממנו, פשוט אין ספק.

סליחה, הייתי חייבת. חברה שלי עשתה את זה שלוש מאות שנה והנזק שנותר לילד הוא בלתי הפיך.
היא מצטערת על זה ומבכה את זה. מקווה שתתעשתי בזמן.

לללי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
גרפולוגיה היא שיטה אבחונית אחת, שאין קשר בינה לבין השיטה הטיפולית.
כאשר המאבחן מגיע ממקום טיפולי, האבחון מדוייק יותר, ומכוון לטיפול המותאם.

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
נכתב ע"י לבן;2128732:
את יודעת מה,
אני אהיה צינית עכשיו.
לכי למי שאת רוצה גרפולוג, שלושת המימדים, שיטת הא'ב והג' ד' והה' ו' וכמובן למאבחן במטוטלת שיאבחן דרך הטלפון
רק לא לפסיכולוג מקצועי!!! [למה לא? ככה. בלי סיבה. פשוט אם הוא למד 4-5 שנים הוא בטוח לא יודע כלום, חוץ מזה פסיכולוגיה זו כפירה מה שאין כן תורות המזרח וההבל].

סליחה, הייתי חייבת. חברה שלי עשתה את זה שלוש מאות שנה והנזק שנותר לילד הוא בלתי הפיך.

לא מתאים לך לערבב שיטת אבחון בלבד, קצרה וח"פ,
עם מגוון שיטות טיפוליות מפוקפקות וצעירות ליד הגרפולוגיה.

אישית נכחתי בדברים מדהימים אצל גרפולוגים גדולים שלא יכולים אפ' לנסות לקבל את התואר ניחוש מרוב שהיו מדויקים.

גם אני ממליצה על פניה לפסיכולוג מקצועי, אבל גם הוא לא יכול לדעת מה קרה, למה, מתי...

לבן

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י y&m;2128656:

באמת.
הייתה אצלנו במשרד גרפולוגית "מקצועית". אמרה דברים ממש נכונים. (שכל אחת עם כושר אבחנה יכלה להגיד אחרי שיחה ידידותי של רבע שעה עם כל עובדת)
אבל אז אחת העובדות החליטה לעבוד עליה ונתנה לה דף שלה כשהיא אומרת שמדובר באחת המטופלות הבעייתיות שלה.
השטויות... זה היה ממוגג.
ולסקפטיות, את העובדת הזו אני מכירה שנים על כל מעלותיה ובעיותיה.

בראש מילה

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י לבן;2128732:
את יודעת מה,
אני אהיה צינית עכשיו.

וואו, זה היה חריף :)
חלילה, לא התכוונתי לזלזל בפסיכולוגים בכלל!
מודעת לחשיבות של המקצוע, ומעריכה את הידע המקצועי.
עדיין, אדם מדבר מתוך חוויותיו וניסיונותיו.
כבחורה הייתי בטיופל אצל פסיכולוגית מקצועית ובעלת שם.
גם אחרי טיפול של חצי שנה היא לא הצליחה לעלות על הבעיה שהקשתה עלי, ולא עזרה לי בכלום - זה היה בזבוז טהור של כסף יקר של הורי, לצערי.
נכון, שזה כנראה מקרה חד פעמי, נכון שיכולות להיות לכך הרבה סיבות.
ונכון שפסיכולוג שלמד באופן מקצועי מוסמך לטפל בבעיות ובקשיים מהסוג הזה.

עדיין, לא צריך להגיע מזה לזלזול באנשי מקצוע אחרים.
ואגב, יש הבדל מאד משמעותי בין גרפולוגיה לבין שאר התחומים שהזכרת. הגרפולוגיה מבוססת בהרבה מחקרים, בעוד ששאר הדברים שהזכרת, לפחות עד כמה שידוע לי, די תלויים באוויר ואין להם סימוכים אמתיים.

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
נכתב ע"י לבן;2128747:
באמת.
הייתה אצלנו במשרד גרפולוגית "מקצועית". אמרה דברים ממש נכונים. (שכל אחת עם כושר אבחנה יכלה להגיד אחרי שיחה ידידותי של רבע שעה עם כל עובדת)
אבל אז אחת העובדות החליטה לעבוד עליה ונתנה לה דף שלה כשהיא אומרת שמדובר באחת המטופלות הבעייתיות שלה.
השטויות... זה היה ממוגג.
ולסקפטיות, את העובדת הזו אני מכירה שנים על כל מעלותיה ובעיותיה.

את נותנת לי דוגמא ממשהי לא מקצועית,

אני מדברת על הללי, אשכנזי (אם אני לא טועה) ומושקוביץ מאלעד.
נתתי לך שמות.

הם קיבלו דף בפגישה וללא פגישה, לא פגשו את בעל הכתב, ולא שאבו שום מידע מבעל הכתב או נותנו. ולאע פספסו בכלל. בכלל.

שלא לדבר על כך שכיום גרפולוגיה קבילה משפטית בסיטואציות מסוימות.

לבן

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י בראש מילה;2128751:
.
ואגב, יש הבדל מאד משמעותי בין גרפולוגיה לבין שאר התחומים שהזכרת. הגרפולוגיה מבוססת בהרבה מחקרים, בעוד ששאר הדברים שהזכרת, לפחות עד כמה שידוע לי, די תלויים באוויר ואין להם סימוכים אמתיים.
אין שום מחקר משמעותי רציני ואמין שמוכיח שגרפולוגיה היא מדע מדוייק או מבוסס או אמין בכלל.
מחקרים הפוכים -מקצועיים- יש הרבה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה