מכל התכניות והפרוייקטים שצצו בעשור האחרון לפתרון מצוקת הדיור החרדית, אין ספק כי התכנית הטובה ביותר הינה מחיר למשתכן. במסגרת זו רכשו להערכתי כ6000 משפחות חרדיות קורת גג, במחירים זולים, באיכות נדירה, ובתנאי תשלום מעולים.

הרבה דרכים להגיע לדירה. אך אינני מכיר עוד דרך שמשיגה לך דירת איכות (משרד השיכון מקפיד על זה מאוד ומפקח בתמידות) במחיר זול מאוד (הרווח נע בין 200.000 למיליון. אין כזה דבר בשום מקום אחר) ובתנאי משכנתא של עד 95% . ובנוסף לכל הטוב הזה, אין צורך לשלם למתווכים ולעו"ד. מצידנו שיהיו בחירות חמישיות ושישיות, אם זה מה שמאריך את הגן עדן הזה עוד ועוד בחסדו יתברך.

החיסרון המרכזי שידוע, הוא שהתכנית חסומה בפני בעלי דירות. אם קנית בטעות דירת עמידר בבית שאן, לא רק שנתקעת עם נכס שמחירו ירד והשכירות אפסית. עוד הפסדת בגללו את הצחר למשתכן.


goal-4741589_1920.jpgאז זהו, שלא הפסדתם כמעט כלום. בתקופה האחרונה משרד השיכון מפרסם בכל הגרלה, גם אפשרות להתמודד בתור "משפר דיור". אין צורך כרגע למכור את הדירה. אתה ממשיך להיות בעלים של אותה דירה אומללה בדימונה. אך בו זמנית יכול להתמודד ולזכות בדירת חלומות חדשה במיקום שתגריל משמיים. רק אחרי שהדירה החדשה תהיה מוכנה תתפנה למכור את הישנה.

אמנם לא בכל ההגרלות ניתן להשתתף כמספר דיור. בחלקן יש צורך להיות דווקא חסר דיור. אך עדיין ברוב האפשרויות הכדאיות ניתן להשתתף. בעיקר בדירות ללא הגרלה - כן, יש כזה דבר: רשימה של מאות דירות שניתן לרכוש באופן מיידי, בלי הגרלה,בלי המתנה, ובד"כ בלי לשלם שכירות בינתיים.

אז רגע לפני שהייאוש משתלט עליכם, ניתן להגיע לדירה חדשה בהליך פשוט נוח ובטוח. מעולם לא הצלחתי להבין אברכים שיש להם אפשרות לרכוש דירה חדשה וטובה במחיר למשתכן, והם מעדיפים תחתיה דירת שיכון מחולקת בשכונת פשע בסוף הארץ. תשאירו את הדירות הללו למשקיעים ותרוצו לנצל את הפייס שנשלח אליכם משמיים. רכשתם כבר במחיר למשתכן? אשמח לשרת כל אחד בייעוץ בבחירת הדירה, בדיקת החוזים, וליווי משפטי עד קבלת המפתח.

בשבוע הבא: רשימת הכללים לזכאות במחיר למשתכן. ומה עושים כשזה מסתבך.

נכתב ע"י עו"ד נתן רוזנבלט פורסם במגזין הבית של הנדל"ן להצטרפות לחץ כאן