מכרה שלי אוהבת לישון שנת צהריים לצד מאוורר (ונטילטור בעברית עתיקה) כשהחיבה שלה, מתמקדת בעיקר בימים שרביים במיוחד.

"זה מזכיר לי את הילדות, את מבינה?" היא שואלת אותי, צלולה כמו אחרי שנת צהריים טובה.

"כשהיינו מגיעים מבית הספר, הרחוב היה לוהט, הקיבה מתהפכת מרעב. ובבית... בבית חיכה לי על הכיריים סיר עם תבשיל קציצות עוף עם ירקות וקוסקוס.
"ריח הכביסה, הקרירות הנעימה של הכתלים שהמתינו לי, יחד עם אמא ושאר האחים החוזרים מהגנים ובתי הספר.

"ואז, כשאני שבעה ורחוצה לאחר שהעברתי ועיבדתי עם בני המשפחה את חוויות היום, נכנסתי לנוח בחדר הבנות. המאוורר היה דלוק ומכוון אליי. והרוגע היה מושלם.

"אז היום יש לנו מזגן חסכוני בחשמל בכל חדר, תבשיל קדרה בתנור וילדים שלא ממש מחפשים לישון באמצע היום, במיוחד כי היום הילדים הולכים לישון לא יאוחר משמונה בערב.

"אבל שנת צהריים עם מאורר, זה משהו שפשוט עושה לי טוב, התרפקות על רגעים בלתי נשכחים".

• • •​

קיימים אובייקטים מאד בנאליים, ילדותיים ואפילו בלתי מתקדמים בעליל, שמהווים לא פעם, רגעים מרגשים בחיים שלנו.

אדם בוגר שרגעי הקסם שלו מסתכמים בנסיעת מרתון על אופניים בפארק, או קניית מעדן אישי מפנק בסופרמרקט ואפילו ציור קלאס בגיר, על המדרכה מחוץ לבית.

בשנתיים האחרונות חודרים אילו יותר ויותר אלמנטים בעלי ניחוח מיושן: האופניים הפכו חשמליות וחונות מתחת לבית, המשקפיים קיבלו גוון זהב עם עיטורי חברבורות מיושנים, שלא לדבר על גודל הזגוגיות, צורתן המעוגלת הממלאת את רוחב הפנים.

אפנת הבד- מביגוד ועד ספות- גם היא חזרה לאלבום התמונות בארון הויטרינה של סבתא. שם הפרחוניות הצבעונית נקראה 'בגד שמח של שבת' והייתה חלק מארון הבגדים הסטנדרטי, שאינו ילדותי.

חדירת הנוסטלגיה, המתבססת בעיקר על 'לא מעניין אותי אם אהבתם או לא' היא דבר מבורך כשלעצמו, בעיקר בגלל שהיא פותחת אפיקים רחבים, בלתי מחויבים, בכל הקשור לעיצוב וחזותיות.

היא מתקבלת בזרועות רחבות, בנוסף, בגלל הסיבה הנסתרת שלה- לגעת לנו בלב. ברגעי הילדות הפשוטים כל כך, הבנאליים, הבלתי מתחכמים.

• • •​

בחודש האחרון, אנחנו נחשפים יותר ויותר לפגיעותיהם הבלתי אנושיות של חבר טרוריסטים שמצאו שיטה מבריקה, הבנויה על אלמנט מיושן כל כל- עפיפון.

טרור העפיפונים המוכר לשמצה, מגלם שימוש נפיץ ואלים עד מוות, הנובע מבורות אדירה ופרימיטיביות טוטאלית. לא בטוח שהעומדים מאחורי הרעיון, חשבו על כך שיש פה פריצת דרך חדשה, בהבעת יצירתיות. מה שכן נראה לעין, שהם לקחו אביזר מיושן, ילדותי, תחביב למשועמים אפילו, והפכו אותו לכלי נשק.

(אל) תהיו פרימיטיביים, תהיו יצירתיים.

עורכת התוכן.