חדרי ילדים, הם החדרים שהכי כיף לעצב בבית וזה לא רק בגלל שאנחנו אוהבים אותם. הסיבה לכך כנראה היא ככל שנלך רחוק יותר, נתפרע יותר עם החלומות שלנו ושלהם, ככה החדר יהיה מעוצב ויפה הרבה יותר, ואין ילד שלא ישמח לקבל חדר מעוצב כמו שהוא חלם עליו...

ואין אושר גדול יותר מזה של הורה שרואה את האושר בעיניים של הקטנים והגדולים, שיגשימו את חלומם ובנו להם ממלכה קסומה.

הצבעים. הטקסטורות. המרקמים. הם אלו שיוצרים את האווירה בחדר.

אבל לפני כן, יש משהו חשוב וחשוב מאוד: החדר צריך להיות פרקטי. מתוכנן היטב ובעל מאפיינים קלאסיים שהיו רלוונטיים גם לשנים הבאות .


"חדר שיכול לגדול עם הילד הוא חדר שתוכנן נכון מלכתחילה "

אז איך עושים זאת?אומנם חדר ילדים הוא בעל מעמד מיוחד בתוך חללי הבית. אך גם פה צריך לשמור על כללי העיצוב. לכן, ריכזתי עבורכם תחילה את עקרונות המהותיים של עיצוב הפנים שרצוי לקחת בחשבון גם כשמעצבים את חדר הילדים.

בבואנו לעצב את חדר הילדים עלינו לקחת בחשבון שאמור להיכנס לתוכו: ארון, מיטה, מדפי נוי ואולי גם שולחן כתיבה. ועם כל המכלול הזה לא להעמיס.

החדר מתחלק לכמה אזורים: אזור אחסון. אזור משחק. ואזור שינה. עלינו לדאוג שיהיה לנו גישה נוחה לארונות ויהיה שטח נרחב למשחק.

צבעים והתאמתם

אז נכון שבמידה והחדר שלכם קטן, מומלץ ללכת על גוונים בהירים. ולשלב מראות וארונות מרחפים על מנת לתת אשליה של מרחב מרווח יותר. אבל אלו לא חייבים להיות דווקא צבעים לבנים. בחדר הילדים מומלץ דווקא לתת דרור לדמיון ולאפשר צבעוניות משמחת. זכרו - צבעוניות היא המפתח לריגוש ואוירה שופעת שמחת חיים!

החדר צריך להיות מתוכנן כך שאויר האנרגיות יזרמו בו באופן חופשי.

המלצה שלי היא ללכת על הרמוניה של צבעים, הכוללת לפחות שלושה גוונים, אשר צבע אחד יהיה דומיננטי יותר, ויתבטא ע"י שנים-שלושה פריטים לפחות שצבועים בגוון הזה.

לריהוט נבחר גוון נטרלי וקלאסי - לבן, שמנת, או אפור. אשר יוכל להשתלב אם כל גוון שהוא, ברגע שנרצה לשנות את האופי בחדר ולהתאימו לגיל הילד. את האופי ניתן לחדר בעזרת גוונים נוספים בקיר או באקססוריז - שזה יכול להיות בוילון, שטיח, תמונות, טפט, מצעים, כסאות ואפילו ידיות לארון - אותם ניתן להחליף בקלות ברגע שהגוזל שלנו יגדל.

ביטוי הצבע בחדר

נבחר קיר אחד או יותר שהוא יהיה דומיננטי ואותו או נצבע או נחפה עם טפט בטקסטורה מעניינת
זה יכול לתת המון אופי ומקוריות לעיצוב חדר הילדים .

לדוגמא :
בחדר זה חציו העליון של הקיר חופה בטפט וכל שאר הקירות והריהוט בגוון נטרלי .

מכתביה ורוד עץ 2.jpg

(הדמיה תכנון ועיצוב :גיטי שיינברגר )


וכאן המקום לשתף ולשמוע את חוות דעתם של הילדים. אומנם לא תוכלו להשאיר את כל עיצוב חדר הילדים לבחירתם של ילדיכם, במיוחד כאשר הם קטנים ודעתם משתנה מיום ליום.
אבל בכל זאת אני ממליצה לאפשר להם להכריע בהתאם לטעמם האישי איפה שניתן לדוגמא: לתת להם לבחור מה יהיה הצבע הנוסף שנשלב בחדר.

בדוגמא שלפניכם, מדובר בחדר לבנות מתבגרות, שביקשתי מהם שיבחרו את הצבע הדומיננטי שיהיה בחדר. הן בחרו את גוון הוורוד קורל. במקרה זה נתתי את הגוון בכוורת, בוילון וכריות נוי במינונים עדינים. על מנת לשמור על קו נקי ופרקטי שיהיה אהוב עלינו גם בהמשך.

IMG_0700 (Large).JPG

IMG_0693 (1) (Large).JPG

(עיצוב ותכנון :גיטי שיינברגר. ביצוע: עקיבא שיינברגר - נגרית עקיבא )

תכנון ריהוט לתווך ארוך


אחרי שאנו יודעים שכדאי שהארון ישמש אותנו לאורך שנים, עלינו לבחור בגוון נטרלי.
עכשיו נעבור לתכנון פנים הארון.

קודם כל, עלינו לוודא, שהריהוט עשוי מחומרים טבעיים ובטיחותיים וללא פינות חדות.
ולדעת שארון בעל חלוקה פנימית נכונה המנצלת את גודל הארון באופן מיטבי ומותאמת לצרכים האישיים שלכם. זה ארון שישרת אתכם לאורך שנים.

למשל, אם עכשיו מספיקה לנו תליה קצרה כי הילדה קטנה הרי בהמשך נצטרך תליה ארוכה יותר. לכן נעשה הכנה למוט תליה ארוכה כבר בתכנון הארון. שכרגע מקום זה, ישמש למדף נוסף ובהמשך נוריד אותו וכך תהיה לנו תליה ארוכה יותר. אותו דבר גם כמדובר בחדר משותף המיועד לשלושה ילדים וכרגע ישנים בו שני ילדים: ניקח זאת בחשבון כבר בתכנון הארון שיהיה מספיק מגירות אחסון ומדפים.

המדפים - שיהיו מתכווננים שיוכלו לסדר את גובה המדפים לפי הצורך וניצול מקסימלי של הארון.
נכין מקום לאחסון תיקים. ילקוטים. ארונות סגורים לאחסון ספרי לימוד ועוד.

IMG-20191125-WA0016.jpg

(ביצוע :עקיבא שינברגר -נגרית עקיבא )

כאשר כבר בשלב התכנון, עושים מקום לכל דבר וחושבים גם לעתיד אז יש מקום בשפע וגם סדר בעיניים.

תכנון ארון בחדר ילדים הוא מורכב. במיוחד כאשר הארון משמש אותנו גם לביגוד וגם לצעצועים ומשחקים. את המשחקים עדיף למקם בחלקו התחתון של הארון שיהיה נגיש ובגובה הילדים. זה יכול להיות בתוך הארון בקופסאות נשלפות. בסלסלאות חמודות או נישות פתוחות.ועוד על חדרי ילדים, בכתבה הבאה בעז"ה.