דרוש מידע שתפו את הטעיות שלכם כדי שאחרים לא יטעו יותר לעולם בזכותכם

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
עלה רעיון
לשתף בטעויות
ברמאויות
שעקצו אותנו
שרימו אותנו
נשתף כדי שאחרים לא יעקצו
ולא יפסידו את הכסף האחרון שלהם

חברים.
אין מה להתבייש
מה שנגזר על האדם זה נגזר
אבל מכאן ולהבא הבחירה שלנו
לנצל את זה לטובה
והטובה הגדולה ביותר תהיה
לשתף את זה
כדי שאחרים לא יעקצו

עריכת מנהל:

שימו לב!
האשכול הזה נועד אך ורק לשיתופים אישיים על טעויות ועקיצות שאתם עצמכם חוויתם.
האשכול לא נועד לדיונים שאלות הערות והארות בהם.
לכל אלו יש את הנספח -

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
להלן הראשון.
זאת טעות להניח שרק 'תמימים' או 'טיפשים' נופלים.
זאת גאוה לחשוב ש'אני בטוח לא יפול'.

ישנם אנשים שמקצועם הוא לרמות אנשים, זה מקצוע!
צריך להתפלל לה' שלא ליפול.
=====================
אכן מאוד יסייע לספר לציבור כיצד נפלתי ומה יש ללמוד מכך.

אכתוב טעות שלי [שהיא לאו בדוקא בענין השקעות, אלא שיפוצים]

לקחתי קבלן מאנ"ש [שגם השכנים לקחו] וניסחתי לבד את ההסכם ביני לבינו וחשבתי שאני יודע לנסח הסכמים לבד במיוחד שהקבלן מאנ"ש ונראה לי 'אמין'.
ואחר כך נפלתי בהרבה כסף והרבה עגמת-נפש

לקחים
גם בקבלן מאנ"ש, לקחת מישהו כמו 'מפקח בניה' שינסח את ההסכם ויפקח על הקבלן.
ולא לנסח הסכם לבד!

הטעם המושלם

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
יש חברה לא של השקעות של מימוש זכויות
הינהגשנוב קשה לביטוח לאומי- ונדחינו.
ניסינו למצוא עזרה בזה, הגענו לXXX. הם הצליחו להחתים אותי במקום בלי לתת לי זמן לעבור על ההסכם, בלי לשלוח לי אותו במייל, ואמרו שאפשר לבטל תוך שבוע. תכלס זה היה בתקופת החגים ולא היה לי זמן לחפש עוד אופציות. בסופו של תהליך קיבלנו קצבה על דבר שלא הינו צריכים אותם, וגם היה עדיף להגיש בנפרד ולא כערעור (זה התברר לי אחר כך) ואם הינו מגישים בנפרד גם לא הינו צריכים להגיע לוועדה, גם הינו מקבלים יותר אחוזים כי בגלל שהם ראו אותה הם בקשו עוד מסמך שהוריד מ100 ל50, וגם הינו מקבלים רטרואקטיבית... וגם בסוף הם לקחו על זה כסף למרות שהינו מקבלים בלעדיהם על דרך המלך. (הגענו אליהם לפני גיל 9 חודשים, מה שקיבלנו מקבלים רק מ9 חודשים)

שרה נ.

משתמש צעיר
כשלקחנו את המשכנתא על הדירה
פספסנו את התאריך ביום אחד ושילמנו מלא ריבית
אם היינו יודעים שככה זה היינו מזדרזים לסיים קודם
(לא זוכרת פרטים מדויקים כי היה לפני שנים אבל בגדול - התאריך בחודש שקבענו היה 15 וסיימנו עם המסמכים ב16, שילמנו מעל 1000 שח ריבית בגלל היום הזה)

שרה נ.

משתמש צעיר
ועוד משהו,
בתור זוג צעיר, מישהו בישיבה (מהצוות) ביקש מבעלי שיקח בשבילו הלוואה בריבית יומית של סכום די גדול (עשרות אלפים) והוא מחזיר לנו תוך כמה ימים
בפועל זה לא חזר עד היום.. (מעל 10 שנים)
לא היה שטר חוב ולא היו ערבים
אנחנו את הלקח למדנו..
מקווה שכולם פה חכמים יותר מאיתנו

מדגישה שוב שזה מישהו מצוות הישיבה, מכונה "הרב .." ובעלי כביכול סמך על המילה שלו.. מה שהרב ישקר?
אז לא, לא סומכים על אף אחד, ההלכה אומרת לעשות שטר וערבים אז זה מה שצריך

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
כמה השקעות שהייתי מעורב בהם וכשלו

1. יזם הציע לקנות קרקע באוקראינה (אומן)
הכל על הנייר היה נראה יפה עם סיכויים יפים לרווחים
הבעיה שזה אוקראינה והעורך דין שהיה אמור לסגור את החוזה רשם חלק מהקרקע על שמו והסיפור נמרח שנים בבית משפט......

2. חברה טכנולוגית של יזם חרדי שגייס מפה לאוזן
אחרי שנים שהמוצר לא התקדם חלק מהמשקיעים פנו לבית דין והוציאו את החברה מהיזם וניסו לעשות שם סדר
בכל התהליך התברר שהצליח לגייס סכומים ענקיים במשך השנים ולמרוח כל משקיע בנפרד (חלק מהמשקיעים הם יזמי נדל"ן מוצלחים אבל פחות מבינים בסטארטאפים כנראה) אבל בסוף שרף הרבה כסף על פיתוח לא יעיל.
אני דן את היזם לכף זכות שהוא פשוט לא ידע איך מנהלים סטארטאפ ולא שהוא התכוון לעקוץ, אבל בסופו של דבר הרבה כסף הלך שם לפח.

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
פעם לוויתי מהבנק בשביל קרוב משפחה עשרות אלפי ש"ח .
הלווה לא החזיר את הכסף.
בסוף [אחרי כמה שנים] הוא החזיר.
=======
לקחים
להלוות לקרוב משפחה זה בעייתי
לא תוכל לקחת קרוב משפחה לדין-תורה...
והכעסים לא מוסיפים לאחווה משפחתית.

הפתרון הוא להלוות לקרוב משפחה, דרך גמ"ח שהוא יהיה המלווה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

במילים_אחרות

תרגום אנגלית-עברית עברית-אנגלית
מנוי פרימיום
לפני שמשכירים דירה תבקשו צ'ק לדוגמה ואישור בעלות בחשבון כדי לבדוק מצב חשבון.. מניסיון אחרי שצ'קים של ההורים (אנ"ש, כל הלבושים) התחילו לחזור. בלית ברירה הזוג התחיל לשלם, אבל היה מאד מאד לא נעים

רבקה נוילנדר

משרד ייעוץ מס והחזרי מס לשכירים
מנוי פרימיום
עוקץ בסכום קטן אבל יכול לקרות גם בסכומים גדולים וחשוב שהציבור ידע...

לפני כמה שנים היינו צריכים לקנות עגלת תאומים
חיפשנו ברשת איפה אפשר לקנות את העגלה הספציפית שרצינו הכי בזול, מצאנו אתר לא מוכר שמכר את העגלה בזול ממש משהו שנשלח מחו"ל.
התכתבנו עם המוכרת ואמרה לעשות העברה ווסטרן יוניון דרך דואר ישראל, הלכנו וביצענו את ההעברה
ת'כלס העגלה "נתקעה" במכס ואחרי התכתבויות חוזרות ונשנות במשך חודש,
המוכרת ביקשה עוד סכום שנעביר לה לתשלום למכס ואח"כ תחזיר לנו אותו לא זוכרת בדיוק את הפרטים...
כאן כבר החלטנו שזהו שהעגלה תישאר איפה שתישאר לא נוציא עוד שקל

זה לא היה הרבה כסף (סביבות 4,000 ש"ח) אבל בתור זו"צ זה היה בשבילנו סכום עתק...

לא קונים באתרים לא מוכרים ובמיוחד אם מבקשים את הכסף בצורה מוזרה (כמו ווסטרן יוניון)

חסידים של ה'

משתמש צעיר
לא להשקיע על סמך אף אדם או שמועה,

מספר חודשים אחרי החתונה חמי שיהיה בריא הציע לנו להשקיע את החסכונות, הוא שמע מיועץ השקעות על חברה בשם קרן הגשמה, שמשקיעה את הכסף בפרוייקים של נדל"ן בעיקר בחו"ל,

הוא סמך על היועץ, אני סמכתי עליו, אני השקעתי 100.000 חמי הוסיף בטובו עוד 12.000,

חלפו 7 שנים, החברה נמצאת בהליכי חדלות פרעון, הוספנו עוד 4000 שח לתביעה משפטית שמתגבשת אך למעשה התייאשנו.

116.000 לפח.
נ.ב.
כל מה דעביד רחמנא לטב עביד.

מתעניןi

משתמש רשום
לא לקחת יעוץ פיננסי על סמך אתרים

התעסקתי במהלך השנים עם מספר יועצים בתחום הפיננסים,
לפני כשנתיים פניתי ליועץ מאוד מומלץ באתר מסוים...[כמובן שלהנהלת האתר אין שום אחריות על מה שכותבים המשתמשים המפרגנים זה לזה ואף לעצמם...]
בקצרה מכל מי שהשתמשתי בשירותיו עד היום היועץ הזה היה הכי גרוע מכל בחינה שהיא,
המלצתי החמה, קחו יועצים אך ורק על בסיס המלצה של מי שאתם מכירים באופן אישי וסומכים על שיקול דעתו,
וכן אני מדבר בעיקר על ייעוץ משכנתאות!!
ואם הניסיון המריר משהו שלי יעזור למישהו אזי זה היה שווה.

תותית י.

משתמש מקצוען
לא רציני כמו כולם פה,
אבל הלכתי לא מזמן להוציא את הלק ולא שאלתי מראש כמה עולה,
(חשבתי שאם לוקחת 150 על הלק אז ההסרה היא בחינם)
הייתי לקוחה חדשה אצלה,
תכלס תו"כ שהיא הוציאה לי היא אומרת לי שהיא לוקחת על זה 50 שקל (הייתי אצל כמה אחרות בד"כ זה בחינם, חלקם לוקחות 20)
עכשיו, מהצליל הבנתי שהיא הרגע המציאה את הסכום הזה, ובגלל שאני כבר בידיים שלה ואין לי מה לעשות היא גובה לי על זה...
מסקנה שלי: להבא לא לקבל שום שרות בלי לברר מחיר מראש... (וטוב שזה על 50 שקל ולא יותר, כיוונתי לכפרת עוונות)
(אני עדיין מתכננת מתישהו לשלוח מישהי שהיא לא מכירה להתקשר אליה ולשאול כמה עולה להוציא לק.. )

יאלילי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
לפני עשור מכרנו אופניים חשמליים ביד2 לאדם ששלח נהג מונית עם צ'ק... טריק שהתברר בסופו של דבר כדרך פעולה קבוע..
מיותר לציין שהצ'ק חזר..
הסיפור לא נגמר..
פנינו לחברה של צ'קים חוזרים, שמה בישראל מאסטר צ'ק, ועד היום לא ראינו שקל..

איילה לב

משתמש צעיר
לא סיפור שקרה לי אבל שמעתי מכלי ראשון
רכב שחנה ליד הבית יום אחד הם מוצאים פתק על הרכב ועליו כתוב "פגעתי לכם ברכב (באיזשהו חלק לא זוכרת מהו) ואנו מעוניינים לשלם את הנזק עם מספר טלפון. הרכב, היה משופשף וכו' כך שלא ניתן היה להבחין בחבלה ברורה ואז הם יצרו קשר והבנאדם אמר לו שהוא מתקין מזגנים או משהוא בסגנון ויש לו צק מלקוח בסך 6,000 והתיקון לדעתו יעלה 2,000 ש"ח וזה שנפגע הסכים לקבל את הצק! בתמורה לעודף מזומן שנתן לפוגע מיותר לציין שהצ'ק חזר ובכלל לא נעשתה שום חבלה לרכב ולא היה ניתן להשיג את הפוגע במספר שנכתב על הרכב(כנראה טלפון חד פעמי )
זה נשמע שזה גובל בתמימות מצד הנפגע אבל הכל יכול לקרות בהתגלגלות העניינים

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום

אות וסמל

משתמש פעיל
קנינו רכב מאנ"ש.
כשרצינו להעביר אותו טסט בדקו כיוון גלגלים
ואז התברר שהשלדה שבורה לשתיים!
והמנוע עם מספר לא תואם....
המוכר אישר שידע, כי הוא עשה תאונה רצינית והרכב "טוטאלוס"
אבל לא הסכים לבטל את המקח טעות

אמא טרייה:)

משתמש רשום
חתמנו על זיכרון דברים לחברה ידועה על דירה בפרויקט
לא היו לנו צ'קים אז עשינו להם העברה על המקדמה-20 אלף
למעשה שהתחלנו להתקדם לחוזה התברר ע"י העו"ד שלקחנו שיש מלא בעיות בקרקע
אז החלטנו לרדת מהעיסקה- ולפי הזיכרון דברים שחתמנו זה היה אפשרי!!!
אך החברה שהיא בבעלות חרדית החליטה להתחמק למרות שהיה רשום שחור על גבי לבן שהם חייבים לפי החוק
רק לאחר כמה מכתבים מעו"ד שעלו המון כסף ואיומים ושבועות ארוכים- הם החזירו...
מסקנה- אל תעשו העברות כ"F מהר- תמיד עדיף צקים!

דוד ענק

משתמש רשום
אני שוכר דירה שלא היה בדיוק חוזה שכירות ולפני כמה חודשים היה שם נזילה רצינית מהגג וצריך שם שיפוץ והמשכיר אומר לי להביא פועלים וכשאני מביא משהו כל פעם זה לא מוצא חן בעיניו[הוא לא טוב / הוא יקר וכו' וכו'] ואני גר כך בסירחון הזה כבר כמה חודשים
על תכנסו לדירה בלי חוזה רציני מראש!!!

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
תודה ל @shimשימי על האשכול.

לפני כעשר שנים אשתי קיבלה מייל שזכינו במיליון וחצי דולר
עם לוגו רשמי של לוטו פלורידה ושל בנק בריטי
עם דרישת שכר טרחה לעו"ד
ואפילו דיבר איתנו "עורך דין" בטלפון.
מצד אחד לא קניתי כרטיס בלוטו פלורידה (השליח אמר שזכינו בגלל שהיתה הגרלה בין כל המיילים של eBay)
מצד שני הכל היה נראה אמיתי (מתקשרים מהלוטו מדברים עם נציג הכל רשמי עם מסמכים רשמיים וכו' וכו' מערכת שלמה של רמאות)
הייתי צעיר וחשבתי שאני "מאוד משופשף"...
וגם לא הייתה לי גישה לאינטרנט
אז שלחתי חבר שמכיר את אנגליה ויש לו קרובי משפחה והוא בדק לי שאין בכתובת הלונדונית הזאת את הבנק הנ"ל.
בהמשך התקשרנו ישירות ללוטו פלורידה ואמרו שהעוקץ מוכר...

קבצים מצורפים

• זכייה.jpg
    זכייה.jpg
    KB 253.9 · צפיות: 58
  • Commerce bank.pdf
    KB 78 · צפיות: 43
  • florida lottery board.pdf
    KB 71.5 · צפיות: 18
החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  3  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה