התייעצות פריסייל או פינוי בינוי?

ביקה פיקה

משתמש רשום
שאלה לי,
מנסה לבדוק ולהעמיק את נושא השקעה בנדל"ן
ישבתי כבר עם 3 יועצי השקעות (2 מתוכם עם רשיון משרד האוצר)
בעצם,
קיבלתי 2 כיוונים, אבל על שתיהם יש לי אותה שאלה:

כיוןן 1: השקעה בפריסייל (אבל אמיתי!!! היום כל משרד תיווך וכל חברה מוסיפה את המילה פריסייל ולעיתים קרובות מידי זה אפילו מעל הממוצע!!!)
ההשקעה כרגע היא 10% לדוג' + הוצאות של עו"ד, תיווך, ריביות וכדו'... מתקרב לסכומים אדירים והשאר בסיום הבניה ע"י לקיחת משכנתא + הלוואות או הון עצמי שיצטבר במשך 3 שנים וכו'
היתרון: הכסף הראשוני קיים.
השאלה היא: בעוד 3-4 שנים מאיפה מגיעים לשאר הסכומים (ואם זו רק דירה שניה אז בהגדרת דירה חלופית זכאים למשכנתא של 70% עדיין יש 20% להתמודד...)
ועוד יותר- מאיפה משלמים כל חודש את הסכומים האדירים (אם לא מצליחים למכור מיידית או לא מוצאים שוכר הבור עוד יותר עמוק...) שמצברים מההלוואות והמשכנתאות

כיוון 2: השקעה בדירה בשלבי פינוי בינוי מתקדם כך שתהיה עליית ערך יותר מהממוצע.
הון ראשוני- יש חלקי והשאר מהגדלת משכנתא על נכס קיים + משכנתא על הנכס בקנייה
יתרון- כל הכסף יכול להגיע רק ממשכנתא
השאלה היא: איך במיידי מתחילים לשלם תוספת של 9000 ש"ח בחודש למשכנתא?

ובעצם- אני מבינה כשאגיע לשלב חתונת יללדים, כנראה ממילא זה הסכומים שנתחיל לשלם? אז מקדימים את המאוחר?
או שלא הבנתי איזה פואנטה בהשקעת נדל"ן בכלל ויש לי חור מסויים בידע שניסיתי לצבור?

ביקה פיקה

משתמש רשום
א. נראה לי ששם הכי פחות סיכון
זה לא חברה שיום אחד קמים עליה תחקירים או נעלמת וכד'

ב. לילדים הראשונים יש לנו חסכונות וגמ"ח מרכזי, (בתפילה שבעליות המטורפות של המחירים הסכומים האלו יספיקו...)
אז נניח אני מדברת על טווח של 10 שנים לפחות.

(במאמר מוסגר- כל החסכונות אני מדברת על קרנות השתלמות, קופות גמל להשקעה נמצאים במסלולים צמודי מניות חול ו500 SPM , יעוץ השקעות הסביר לנו שלא נוגעים בכסף אלא כל הזמן מלווים מאותן קופות את הסכומים (עד 75% מהצבירה נותנים) ועדיף לשלם את הרבית כי זה יותר נמוך ממה שהכסף עושה כשממשיך לשבת שם, אכן כך?)

ה. שלמה

משתמש מקצוען
קצת מסובך להתחיל להגיב,
א. הייתי יותר מתחבר לפריסייל אמיתי, מפני שפינוי בינוי עד שזה לא מבוצע זה חלומות, ואחרי שזה מבוצע זה כבר יותר יקר.
ב. יש לכם באמת מספיק חיסכון בשוק ההון בשביל לנסות נדל"ן? תקראו אולי את האשכול הזה:
ותתקדמו למאמרים של @מקצועי בלבד ואולי תחליטו שגם את הסכום שיש לכם לנדל"ן עדיף בשוק ההון.
המאמר המוסגר, בד"כ זה נכון.

דאון

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
כיוון 2: השקעה בדירה בשלבי פינוי בינוי מתקדם כך שתהיה עליית ערך יותר מהממוצע.
הון ראשוני- יש חלקי והשאר מהגדלת משכנתא על נכס קיים + משכנתא על הנכס בקנייה
יתרון- כל הכסף יכול להגיע רק ממשכנתא
השאלה היא: איך במיידי מתחילים לשלם תוספת של 9000 ש"ח בחודש למשכנתא?
יש עסקאות פינוי בינוי בישראל החל מ - 700K ש"ח כך שלא צריך להוסיף הרבה כסף למשכנתא
אתם יכולים לחפש יותר במחירים האלו

דאון

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
מעניין לשמוע על עיסקת פינוי בינוי ממשית בסכום שציינת.
אני מכיר דירה בפריפריה 48 מטר מושכרת ב - 2500 ש"ח
תהיה לאחר הפינוי בינוי 3 חדרים 60 מטר + 12 מטר מרפסת
סטטוס פינוי בינוי: רוב דרוש, לאחר אישור מקומית לפני מחוזית
מחיר: 750K
צפי רווח: 500K (לפי מחירים היום באזור לא כולל השבחה טבעית)

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית

DDESIGN

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים

ביקה פיקה

משתמש רשום
שוב אני מנסה למקד את השאלה-
כל ההעניין של השקעות נדל"ן עם הון עצמי נמוך
בעצם,
מחייבות בשלב מסויים הגדלת הוצאות חודשיות להחזרים או שפספסתי משהו מהותי?

כי אני מדייקת-
יש הון ראשוני להתחיל עסקה.
אבל איך הלאה?

זו השאלה.

אח"כ אגיע להתלבטות של איך ומה לגשת אליו.

כל הפרסומות של שטיגליץ ושות' שאני עוקבת כאן בפרוג- לא נתנו לי מענה לעניין זה.

ביקה פיקה

משתמש רשום
ועוד שאלה-
האם זה הגיוני שבגלל כניסה לעסקת נדל"ן שווה להפסיק הפקדות לקופ"ג ולקרנות השתלמות?
(ז"א בהנחה שהתשובה לשאלה הקודמת היא שכן חייבים להתחיל לשלם כל חודש יותר כסף להחזרים השונים)

ה. שלמה

משתמש מקצוען
ועוד שאלה-
האם זה הגיוני שבגלל כניסה לעסקת נדל"ן שווה להפסיק הפקדות לקופ"ג ולקרנות השתלמות?
(ז"א בהנחה שהתשובה לשאלה הקודמת היא שכן חייבים להתחיל לשלם כל חודש יותר כסף להחזרים השונים)
לפי התגובה הקודמת שלי, כנראה שלא, אבל תעשו מה שאתם רוצים.

ילילי

משתמש מקצוען
בעצם,
את הכסף צריך לשלם איכשהוא כן?
את צריכה לשלם את המשכנתא האדירה שאת לוקחת.

אז או שאת משכירה את הנכס וזה מכסה את ההוצאה החודשית או את חלקה,
או שאת מוכרת ומרוויחה את ההפרש במקרה ובאמת קנית פריסייל או פינוי בינוי.

אבל עד שאת משיגה שוכר או קונה את משלמת את כל המשכנתא בעצמך כמובן.
ואם הלכת על שכירות את צריכה לקחת בחשבון שיהיו לך חודשים ריקים גם בהמשך בין שוכר לשוכר וכדומה.

תחשבי אם את יכולה לעמוד בזה.
אם זה היה כל כך פשוט וקל כולם היו עושים את זה.

דאון

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
בעצם,

כי אני מדייקת-
יש הון ראשוני להתחיל עסקה.
אבל איך הלאה?

זו השאלה.

אח"כ אגיע להתלבטות של איך ומה לגשת אליו.
כתבתי כבר - אפשר למצוא עסקאות פינוי בינוי במחירים זולים ללא צורך של החזר נוסף למשכנתא

אל תחפור

משתמש חדש
אני יודע על עסקאות באזור המליון ש"ח
בשלבים מתקדמים יחסית,

צפי רווח - תוך פחות מ 10 שנים - מעל מליון ש"ח!!!!

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  17  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה