מודעה על חרדות - וזכויות. אשכול מיוחד לזכויות ילדים "חרדים"

אפשרי בקהילה

משתמש פעיל
הילד סובל מחרדות מהאזעקות?!

נשות המקצוע של ‘אפשרי בקהילה’ המלווה מקרים של חרדות ילדים רגילים ועל הרצף – איתנו כאן באשכול אימהי מיוחד כדי לתת ייעוץ ומענה לשאלות בנוגע לחרדות ילדים, ולכוון מתי והיכן יש לפנות לטיפול מקצועי - ואיזה זכויות מגיעות לנו במצב כזה.

אז איך אפשר להסביר לילד שעדיין לא בשל לקלוט, ואיך ניתן להרגיע גם בלי מילים?!

מתי החרדה היא נורמטיבית, ואיך מזהים כשהיא מחמירה והופכת לאובססיבית?!

מתי כדאי לגשת לאבחון וטיפול מקצועי?! ואיך זה יכול להיות שווה כסף?!

בדיוק כאן באשכול הזה – נשות המקצוע של אפשרי – איתנו לאורך המסע... הן תלוונה את האשכול המיוחד הזה בכללי אצבע, טיפים מיוחדים, ומענה לשאלותיכן.

ורגע!... יש לנו גם מדריך מיוחד!

כתבנו מדריך מקצועי קצר ולעניין, מאת גב' אילנית דווייק (PH.D ומומחית הבניית התנהגות ילדים)
עם כללי אצבע שיעשו לכם סדר בראש.
פשוט לחצו על הקישור, וקבלו אותו ישירות!

יש שאלות?

מוזמנות לשאול! אנחנו כאן!...

chaia

משתמש מקצוען
ילד שסובל מחרדות יכול לקבל קצבה מביטוח לאומי?

נשנושים

משתמש צעיר
שאלה:

יש לי ילד עם חרדות קשות, כל פעם שיש אזעקה הוא מבוהל ורועד.

מה ניתן לעשות במצב כזה?
איך אפשר להרגיע אותו?

תודה מראש.

סול נואר

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הילד סובל מחרדות מהאזעקות?!

נשות המקצוע של ‘אפשרי בקהילה’ המלווה מקרים של חרדות ילדים רגילים ועל הרצף – איתנו כאן באשכול אימהי מיוחד כדי לתת ייעוץ ומענה לשאלות בנוגע לחרדות ילדים, ולכוון מתי והיכן יש לפנות לטיפול מקצועי - ואיזה זכויות מגיעות לנו במצב כזה.

אז איך אפשר להסביר לילד שעדיין לא בשל לקלוט, ואיך ניתן להרגיע גם בלי מילים?!

מתי החרדה היא נורמטיבית, ואיך מזהים כשהיא מחמירה והופכת לאובססיבית?!

מתי כדאי לגשת לאבחון וטיפול מקצועי?! ואיך זה יכול להיות שווה כסף?!

בדיוק כאן באשכול הזה – נשות המקצוע של אפשרי – איתנו לאורך המסע... הן תלוונה את האשכול המיוחד הזה בכללי אצבע, טיפים מיוחדים, ומענה לשאלותיכן.

ורגע!... יש לנו גם מדריך מיוחד!

כתבנו מדריך מקצועי קצר ולעניין, מאת גב' אילנית דווייק (PH.D ומומחית הבניית התנהגות ילדים)
עם כללי אצבע שיעשו לכם סדר בראש.
פשוט לחצו על הקישור, וקבלו אותו ישירות!

יש שאלות?

מוזמנות לשאול! אנחנו כאן!...
שתזכו לעשות טוב לעמ"י

אפשרי בקהילה

משתמש פעיל
שאלה:

יש לי ילד עם חרדות קשות, כל פעם שיש אזעקה הוא מבוהל ורועד.

מה ניתן לעשות במצב כזה?
איך אפשר להרגיע אותו?

תודה
ראשית, לנרמל את התחושות - זו תגובה שאנחנו רואים ואסור לנו להיבהל ולהבהיל את הילד! זה הגיוני לפחד מאזעקה וזה בסדר.
כמובן שנרצה להתקדם הלאה ולהרגיע אותו ולתת לו כלים להירגע לבד.
מוזמנת לקבל חוברת עם כל המידע המעשי - באהבה מאפשרי בקהילה.
הורידי את המדריך בקישור הבא

אפשרי בקהילה

משתמש פעיל
ראשית, לנרמל את התחושות - זו תגובה שאנחנו רואים ואסור לנו להיבהל ולהבהיל את הילד! זה הגיוני לפחד מאזעקה וזה בסדר.

ביחד אפשרי, מוקד יעוץ וסיוע במימוש זכויות להורים.

אפשרי בקהילה

משתמש פעיל
ילד שסובל מחרדות יכול לקבל קצבה מביטוח לאומי?
המילה חרדות היא מילה המתארת מכלול התנהגויות. כדי לענות באופן מקצועי חשוב להבין במה בא לידי ביטוי החרדה? כמה היא משפיעה על הילד ועד. בהרבה מקרים תוכלו לקבל הכרה מביטוח לאומי וקצבת נכות. מציעה לך להיכנס למחשבוני הזכויות שלנו ולקבל את כל המידע.

chaia

משתמש מקצוען
המילה חרדות היא מילה המתארת מכלול התנהגויות. כדי לענות באופן מקצועי חשוב להבין במה בא לידי ביטוי החרדה? כמה היא משפיעה על הילד ועד. בהרבה מקרים תוכלו לקבל הכרה מביטוח לאומי וקצבת נכות. מציעה לך להיכנס למחשבוני הזכויות שלנו ולקבל את כל המידע.
לא מצאתי את המידע
אשמח שתפנו אלי באישי

D5820565

משתמש חדש
וואו תודה רבה, אני מנסה להוריד את המדריך והקישור משום מה לא מביא אותי אליו. יש אפשרות לשים את זה כאן כקובץ או לשלוח לי למייל (שם המשתמש שלי+אסור לפרסם מייל)

לשירותך......

משתמש רשום
שלום.
האם ילד בן 8 שלא משחרר אותי לרגע בגלל שמפחד ללכת ומבחינתו גם שהקטן יבוא איתו לקחת מהחדר משחק העיקר שלא יהיה לבד-האם זה מצביע על בעיה ? או שזה מסתדר אם זה שיש לנו לפחות פעמיים ביום אזעקות. תמיד הוא היה ילד יותר פחדן אבל עכשיו זה נהפך להיות ממש קשוח וקשה-כואב לי בשבילו -כי זה הופך אותו באיזשהוא מקום למוגבל.

אשמח לקבל עצה.
תודה רבה

שיר המעלות

משתמש פעיל
אשמח להתיעץ לגבי נערה בת 14 שהיא אופי חרדתי בלי קשר למלחמה. וכרגע זה התעצם. חוץ מללימודים היא לא מסכימה לצאת אפילו לא למכולת..וכמה שהסברתי שיש מרחבים מוגנים בכל מקום וכו. היא מעדיפה לשבת בבית.
האם המצב דורש טיפול?
תודה

דסדס

משתמש חדש
הבת שלי לא מוכנה ללכת לישון לבד, היא מפחדת שיהיה אזעקה בלילה. מה אפשר לעשות לזה?

אפשרי בקהילה

משתמש פעיל
שלום.
האם ילד בן 8 שלא משחרר אותי לרגע בגלל שמפחד ללכת ומבחינתו גם שהקטן יבוא איתו לקחת מהחדר משחק העיקר שלא יהיה לבד-האם זה מצביע על בעיה ? או שזה מסתדר אם זה שיש לנו לפחות פעמיים ביום אזעקות. תמיד הוא היה ילד יותר פחדן אבל עכשיו זה נהפך להיות ממש קשוח וקשה-כואב לי בשבילו -כי זה הופך אותו באיזשהוא מקום למוגבל.

אשמח לקבל עצה.
תודה רבה
אמא יקרה.
ילד בן שמונה שמפחד בזמן מלחמה, שנצמד להורים, זו תגובה טבעית ונורמלית למצב בלתי נורמלי. לכל רגש יש תפקיד ומסר, כאשר הפחד מגיע הוא עוזר לנו להגן על עצמנו, והילד שלך פוחד ומבקש הגנה.
בעקרון הפחד מגיע סביב אובייקט ספציפי, שיש לכם אזעקות פעמיים ביום.
נכון שהוא פוחד גם כאשר אין אזעקות, ועל כך תוכלי להוריד את המדריך של אפשרי מפורט בהרחבה עקרונות שיוכלו לעזור לך בהבדל בין פחד לחרדה, לבנתיים תסבירו לו שהאזעקה היא חברה שלנו היא מודיעה לנו מתי הטיל מגיע, היא רוצה לשמור עלינו, הקול שלה חזק ע"מ שנוכל להתגנונן, אימרי לו מספר פעמים ביום מבלי קשר להתנהגות שלו שהוא ילד טוב, תני לו תפקיד קטן שירגיש בעל ערך, תשחקו במשחק אתה הולך לחדר לבד ואמא סופרת עד 10 ע"מ להרגיל אותו לאט לאט, ממליצה לך גם להתקשר לקו החירום ביום רביעי לקבל תשובה בהרחבה יותר.

אפשרי בקהילה

משתמש פעיל
אשמח להתיעץ לגבי נערה בת 14 שהיא אופי חרדתי בלי קשר למלחמה. וכרגע זה התעצם. חוץ מללימודים היא לא מסכימה לצאת אפילו לא למכולת..וכמה שהסברתי שיש מרחבים מוגנים בכל מקום וכו. היא מעדיפה לשבת בבית.
האם המצב דורש טיפול?
תודה
שלום וברכה
בזמן מלחמה מתגלים תגובות שונות, בד"כ מותאמות לסיטואציה, ולאחר מכן חולפות. יש לשים לב למושג "הימנעות" כאשר הנערה לא יוצאת מהבית זה מרגיע אותה אבל יש כלל האומר כי מה שמרגיע חרדה לטווח הקצר מוסיף חרדה לטווח הארוך.
המח מבין שהיא תהיה רגועה כאשר היא בבית.
לכן התרופה להימנעות, זה חשיפה, תשלחו אותה לקחת משהו מהשכנה או לרדת להוריד פח, תסבירו לה את העקרון של חשיפות קטנות ע"מ שהיא תוכל לעזור לעצמה עם החרדה.
תוכלו לקרוא במדריך של אפשרי עקרונות נוספים, וכן להתייעץ בקו החירום 8896*

אפשרי בקהילה

משתמש פעיל
הבת שלי לא מוכנה ללכת לישון לבד, היא מפחדת שיהיה אזעקה בלילה. מה אפשר לעשות
הבת שלי לא מוכנה ללכת לישון לבד, היא מפחדת שיהיה אזעקה בלילה. מה אפשר לעשות לזה?
שלום וברכה
ראשית להבין שזוהי תגובה טבעית במצב מורכב הייתי שמחה לדעת בת כמה הילדה האם היא גיל הרך או גיל בית ספר

הייתי מ
לא מצאתי את המידע
אשמח שתפנו אלי באישי

יש לי גם שאלה,
אבל יש דרך לשאול באישי?
את מוזמנת תמיד לפנות למשרדי אפשרי באמצעות הטלפון:073-725-7817 או באמצעות טופס צור קשר באתר.
נציגי השירות המקצועיים שלנו ישתדלו לתת לך את מיטב המענה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמו

א הַלְלוּיָהּ הַלְלִי נַפְשִׁי אֶת יְהוָה:ב אֲהַלְלָה יְהוָה בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:ג אַל תִּבְטְחוּ בִנְדִיבִים בְּבֶן אָדָם שֶׁאֵין לוֹ תְשׁוּעָה:ד תֵּצֵא רוּחוֹ יָשֻׁב לְאַדְמָתוֹ בַּיּוֹם הַהוּא אָבְדוּ עֶשְׁתֹּנֹתָיו:ה אַשְׁרֵי שֶׁאֵל יַעֲקֹב בְּעֶזְרוֹ שִׂבְרוֹ עַל יְהוָה אֱלֹהָיו:ו עֹשֶׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ אֶת הַיָּם וְאֶת כָּל אֲשֶׁר בָּם הַשֹּׁמֵר אֱמֶת לְעוֹלָם:ז עֹשֶׂה מִשְׁפָּט לָעֲשׁוּקִים נֹתֵן לֶחֶם לָרְעֵבִים יְהוָה מַתִּיר אֲסוּרִים:ח יְהוָה פֹּקֵחַ עִוְרִים יְהוָה זֹקֵף כְּפוּפִים יְהוָה אֹהֵב צַדִּיקִים:ט יְהוָה שֹׁמֵר אֶת גֵּרִים יָתוֹם וְאַלְמָנָה יְעוֹדֵד וְדֶרֶךְ רְשָׁעִים יְעַוֵּת:י יִמְלֹךְ יְהוָה לְעוֹלָם אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן לְדֹר וָדֹר הַלְלוּיָהּ:
נקרא  21  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה