מטבח עזרה דחופה בתכנון מטבח מהאלופות

תודה לה' הטוב

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אשמח מאד לעזרתכם וחוות דעתכם הדחופה, כי רוצים להתחיל אינסטלציה,

ההורים שלי אנשים די מבוגרים,נכנסים לדירה חדשה בבניה, התקציב מינימלי ואנחנו מנסים לתכנן מטבח, מצרפת את תוכנית המטבח שהאדריכלית תכננה במקור, ואת תוכנית הדירה, ואת תוכנית המטבח שחשבנו עליה,
אציין מס’ נקודות חשובות
1. כאמור התקציב מינימלי
2. יש להם כרגע תנור משולב ואין להם כוונה להחליף לבילד אין
3. חשוב להם פינת אוכל של 6 סועדים בתוך המטבח (אפשר חלק בספסל)
4. יש טעות בסקיצה הארון למיקסר יהיה בצמוד למזווה ולא איפה שמופיע בשרטוט

אני אשמח ואודה לכם מאד על כל הארה לתכנון וניצול טוב יותר של החלל

קבצים מצורפים

• אברמוביץ0.pdf
    KB 98.8 · צפיות: 85
  • א 0.pdf
    KB 77.2 · צפיות: 52
  • מטבח הורים סקיצה 1.pdf
    KB 57 · צפיות: 66

חובבת

משתמש חדש
מדוע פינת האוכל לא יכולה להיות קבוע בסוכה? ואז יישאר הרבה מקום במטבח ואפשר לעשות מה שרוצים. אפשר לפרוץ חלון דקורטיבי מהמטבח ונשאר קיר ארוך לכל מה שרוצים.

תודה לה' הטוב

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מדוע פינת האוכל לא יכולה להיות קבוע בסוכה? ואז יישאר הרבה מקום במטבח ואפשר לעשות מה שרוצים. אפשר לפרוץ חלון דקורטיבי מהמטבח ונשאר קיר ארוך לכל מה שרוצים.
כי זה בעצם אמור להיות חדר שינה לאורחים,
לגבי נגישות עתידית, הדירה כבר מתוכננת והשלד בנוי, הם רכשו אותה במצב הזה, כרגע אין להם כוונה לבצע שינויים שאולי חלילה יצטרכו בעתיד
למרות שהמחשבה בעיקרון נכונה

לאה דבורץ

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים
היי, ראיתי את השאלה שלך לגבי המטבח
לא עברתי בעיון על כל התשובות, אבל הבנתי שהם אינם מעוניינים לשנות מיקום קירות
בכל מקרה מצרפת רעיון לתכנון
אני לא בעד לעשות מטבח בצורת ח' כשהמטבח יחסית צר כי הפינות לא נחשבות והשטח שאתה מקבל מהצלע של ה-ח' הוא אותו הגודל של הפינות כך שחבל על הכסף והמקום. מקווה שהובנתי
במיוחד שיש חלון בסוף המטבח.
לא יודעת מי עשה את התכנון המקורי אבל כיור חייב!! משטחים לידו, שיהיה מקום להניח את הכלים תוך כדי שטיפת כלים, לא עושים אף פעם כיור צמוד לקיר או לארון! במקרי קיצון בודקים אם המשתמש ימני או שמאלי וצד אחד של הכיור בהתאמה למשתמש-מרחיקים 15 ס"מ מקיר או ארון ע"מ לא לפגוע עם רטיבות.
נקודה נוספת-כיריים שעובדים על גז לא יכולים להיות צמודים לחלון! הרוח תכבה את האש, השומן והלכלוך שמשפריץ סביבות הגז יוצרים לכלוך שקשה לניקוי!!
הייתי ממליצה לעבור לכיריים גז עם בסיס זכוכית מובנים על השיש, לא מצריך תשתית שונה ונוח מאד לניקוי
וכך התנורים בגובה קל יותר לשימוש
כמובן ממש לא מומלץ מקרר בכניסה למטבח-כשפותחים אותו הכניסה חסומה וגם רחוק ממשטחי העבודה וחבל
אמרת שניתן לתכנן שולחן עם ספסל-כי רוב הזמן גרים רק זוג בדירה-אז בתוכנית המצורפת יש שולחן עם מקום לשלושה אנשים וניתן להזיז ולשבת מאחור
בכל מקרה כדי לתכנן מטבח באופן מיטבי יש לבדוק מול המשתמש העיקרי במטבח על סידרי עדיפויות-יותר משטחי שיש או יותר מקומות אחסון וכד'
מקווה שעזרתי, בהצלחה רבה
1714723555636.png

תודה לה' הטוב

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
היי, ראיתי את השאלה שלך לגבי המטבח
לא עברתי בעיון על כל התשובות, אבל הבנתי שהם אינם מעוניינים לשנות מיקום קירות
בכל מקרה מצרפת רעיון לתכנון
אני לא בעד לעשות מטבח בצורת ח' כשהמטבח יחסית צר כי הפינות לא נחשבות והשטח שאתה מקבל מהצלע של ה-ח' הוא אותו הגודל של הפינות כך שחבל על הכסף והמקום. מקווה שהובנתי
במיוחד שיש חלון בסוף המטבח.
לא יודעת מי עשה את התכנון המקורי אבל כיור חייב!! משטחים לידו, שיהיה מקום להניח את הכלים תוך כדי שטיפת כלים, לא עושים אף פעם כיור צמוד לקיר או לארון! במקרי קיצון בודקים אם המשתמש ימני או שמאלי וצד אחד של הכיור בהתאמה למשתמש-מרחיקים 15 ס"מ מקיר או ארון ע"מ לא לפגוע עם רטיבות.
נקודה נוספת-כיריים שעובדים על גז לא יכולים להיות צמודים לחלון! הרוח תכבה את האש, השומן והלכלוך שמשפריץ סביבות הגז יוצרים לכלוך שקשה לניקוי!!
הייתי ממליצה לעבור לכיריים גז עם בסיס זכוכית מובנים על השיש, לא מצריך תשתית שונה ונוח מאד לניקוי
וכך התנורים בגובה קל יותר לשימוש
כמובן ממש לא מומלץ מקרר בכניסה למטבח-כשפותחים אותו הכניסה חסומה וגם רחוק ממשטחי העבודה וחבל
אמרת שניתן לתכנן שולחן עם ספסל-כי רוב הזמן גרים רק זוג בדירה-אז בתוכנית המצורפת יש שולחן עם מקום לשלושה אנשים וניתן להזיז ולשבת מאחור
בכל מקרה כדי לתכנן מטבח באופן מיטבי יש לבדוק מול המשתמש העיקרי במטבח על סידרי עדיפויות-יותר משטחי שיש או יותר מקומות אחסון וכד'
מקווה שעזרתי, בהצלחה רבה
צפה בקובץ המצורף 1639232
תודה רבה לך על התשובה המפורטת, אנחנו באמצע חשיבה באמת מה יותר חשוב להם ממה,
פינת אוכל מרווחת או נגישות של המקרר, כי זה בגדול האופציות,
תודה

עוגת בוקר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אוטומציה עסקית
אצל ההורים שלי כולם נשואים.
במטבח יש 2 מקומות בלבד.
כשמגיעים נשואים וכד' אוכלים בסלון.

תודה לה' הטוב

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אצל ההורים שלי כולם נשואים.
במטבח יש 2 מקומות בלבד.
כשמגיעים נשואים וכד' אוכלים בסלון.
להם זה פחות מתאים
מגיעים הרבה אורחים גם במהלך השבוע, ואמא שלי אוהבת לבשל כשכולם סביבה ולא להרגיש לבד במטבח כשכולם חוגגים בסלון

ilan p

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עיצוב ואדריכלות פנים
אשמח מאד לעזרתכם וחוות דעתכם הדחופה, כי רוצים להתחיל אינסטלציה,
ההורים שלי אנשים די מבוגרים,נכנסים לדירה חדשה בבניה, התקציב מינימלי ואנחנו מנסים לתכנן מטבח, מצרפת את תוכנית המטבח
אני אשמח ואודה לכם מאד על כל הארה לתכנון וניצול טוב יותר של החלל
קשה להאמין שמדובר בתכנון של דירה חדשה --זה נראה יותר כמו תוספת בניה --במיוחד העמודים שמתוכננים מנותק מאוד מהתכנון הקירות של הדירה -- מה שקשור למטבח מציע רעיון קצת מקורי -- אולי מקורי מידי לאנשים מבוגרים
אבל "הנייר סובל הכל " --- אין מה להפסיד ---- מצוב

קבצים מצורפים

• הצעה קצת מקורית.png
    הצעה קצת מקורית.png
    KB 46.8 · צפיות: 52

עיצוב מטבחים

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
ועוד משהו. אם משפצים דירה לאנשים מבוגרים שימו לב לשירותים נוחים עם מפתח רחב ובטיחותי לנגישות עתידית. השירותים ביחידת הורים נראים מאוד צרים.
ולא לנסות לדחוף בדירה כמה שיותר.. אלא להפך..
להגדיל פתחים בכל הדירה
להרחיב מעברים צרים גם בתוך החדרים
לבטל מסדרונות מיותרים

לאה דבורץ

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים
תודה רבה לך על התשובה המפורטת, אנחנו באמצע חשיבה באמת מה יותר חשוב להם ממה,
פינת אוכל מרווחת או נגישות של המקרר, כי זה בגדול האופציות,
תודה
ממש לא חייב להיות סותר,
צריך לשלב את כל הצרכים
נגישות של המקרר זה דבר חובה,
ויהיה גם מקום אחסון, גם משטחי עבודה וגם פינת אוכל
השאלה למה לתת יותר שטח מביניהם

תודה לה' הטוב

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
ממש לא חייב להיות סותר,
צריך לשלב את כל הצרכים
נגישות של המקרר זה דבר חובה,
ויהיה גם מקום אחסון, גם משטחי עבודה וגם פינת אוכל
השאלה למה לתת יותר שטח מביניהם
בדיוק
זאת הייתה הכוונה

תודה לה' הטוב

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
תודה רבה
רעיון ממש מגניב
אציע להם
קשה להאמין שמדובר בתכנון של דירה חדשה --זה נראה יותר כמו תוספת בניה --במיוחד העמודים שמתוכננים מנותק מאוד מהתכנון הקירות של הדירה -- מה שקשור למטבח מציע רעיון קצת מקורי -- אולי מקורי מידי לאנשים מבוגרים
אבל "הנייר סובל הכל " --- אין מה להפסיד ---- מצוב

תודה לה' הטוב

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
ולא לנסות לדחוף בדירה כמה שיותר.. אלא להפך..
להגדיל פתחים בכל הדירה
להרחיב מעברים צרים גם בתוך החדרים
לבטל מסדרונות מיותרים
זה עוד נושא
כי התכנון באמבטיה עם המעבר הצר בין העמוד לקיר
גם ממש לא נשמע לי,
רק שכרגע התמקדנו במטבח, בגלל לחץ של האינסטלציה

ilan p

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עיצוב ואדריכלות פנים
תודה רבה
רעיון ממש מגניב
אציע להם
אם היתה נכונות להשקיע בתכנון נורמלי ולמקסם את הנכס --אז חוץ מהמטבח היו לי עוד כמה רעיונות להציע
כי ראיתי את התכנון הדירה בכללותו ויש בו מלא חסרונות -- ונראה לי שמכתחילה החלוקה הפנימית נעשתה בצורה די סתמית "לצאת ידי חובה " כי היזם יצא מתוך הנחה -- שמי שיקנה את הדירה וודאי יעזר במעצב/ת פנים -- שיתכנן מחדש ויתמודד עם כל הנקודות הבעיתיות

• תודה
Reactions: GRN

תודה לה' הטוב

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אם היתה נכונות להשקיע בתכנון נורמלי ולמקסם את הנכס --אז חוץ מהמטבח היו לי עוד כמה רעיונות להציע
כי ראיתי את התכנון הדירה בכללותו ויש בו מלא חסרונות -- ונראה לי שמכתחילה החלוקה הפנימית נעשתה בצורה די סתמית "לצאת ידי חובה " כי היזם יצא מתוך הנחה -- שמי שיקנה את הדירה וודאי יעזר במעצב/ת פנים -- שיתכנן מחדש ויתמודד עם כל הנקודות הבעיתיות
כן אני בטוחה שאפשר היה לתכנן את זה הרבה יותר טוב
אשמח מאד! לשמוע הצעות
דווקא המוכר מוכן לבצע שינויים על חשבונו בשלב זה כל עוד הם לא מרחיקי לכת
נכון לעכשיו הם נעזרים רק בי שבתחילת דרכי בלימודי עיצוב פנים :)

לאה דבורץ

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים
זה מסובך לעבוד בצורה הזאת,
אתם צריכים לפנות לאדריכלית/מעצבת פנים
להסביר בדיוק מה אתם צריכים, מה קיים בשטח, למה להתייחס,
מה הכוונה שינויים מרחיקי לכת
ואז התכנון יהיה מייטבי
יתכן שבתור בית מארח עדיף להוסיף שירותים ומקלחון לעוד חדר
וכמובן לצמצם את שטח המסדרון ובקיצור לתכנן מחדש :)
יותר זול לעצור ליום אחד את העבודה בשטח ע"מ לסגור תכנון ולא להצטרך אח"כ לעשות שינויים
וכמובן שעלות המעצבת ביחס לתועלת היא זעירה

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
ממש מומלץ להעזר במעצבת פנים
משקיעים כל כך הרבה כסף. חבל!

תודה לה' הטוב

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
טוב, אז מסתבר שהתוכנית שהעליתי בתחילת השרשור היא לא המעודכנת, בוצעו בה שינויים ושיפורים וזאת התוכנית כרגע, @ilan p נראה לך זה עדיין ילך ההצעה שלך? (בלי להוריד את הקיר שמימין לפינת אוכל)
דווקא ממנה הם הכי התלהבו.... אז קודם כל ממש תודה, ואשמח לתגובתך.

הרווח בין העמודים אם נפתח אותו הוא 74

tempFileForShare_20240513-170843.jpg

ilan p

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עיצוב ואדריכלות פנים
טוב, אז מסתבר שהתוכנית שהעליתי בתחילת השרשור היא לא המעודכנת, בוצעו בה שינויים ושיפורים וזאת התוכנית כרגע, @ilan p נראה לך זה עדיין ילך ההצעה שלך? (בלי להוריד את הקיר שמימין לפינת אוכל)
דווקא ממנה הם הכי התלהבו.... אז קודם כל ממש תודה, ואשמח לתגובתך.

הרווח בין העמודים אם נפתח אותו הוא 74
1-שמח שהוריך אהבו את התכנון זה אומר שיש להם טעם טוב ;)
2-גם ראיתי שסידרו את החדרים יותר נורמלי
3- אין בעיה להשאיר את הקיר של הפינת אוכל מימין --מבין את הצורך להפרדה מהחדרים --אולי אפשר להסתפק בקיר נמוך 1.2
4- מה שכן בעייתי לדעתי --זה הפתח למטבח שהוא 74 ס"מ --אולי באישור מהנדס להרחיב ע"ח העמוד בעוד 10 ס"מ לפחות
5- באופן כללי חוץ מהמיקום הבעייתי של המטבח --- גם לא אהבתי את החלוקה של הדירה --אם לא מאוחר מידי - יש לי כמה רעיונות דרמתיים --

ilan p

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עיצוב ואדריכלות פנים
@תודה לה' הטוב
בהמשך למה שכתבתי נ"ל --חשבתי מה אפשר לעשות --- מצוב -- יותר מוצלח מהקודם
גם מציע על הדרך עוד כמה טיפים לסדר חללים יותר מנוצלים וזורמים ולשלב את העמודים הבולטים
-- לדעתי סביר ביותר

קבצים מצורפים

• tempFileForShare_20240513-170843.jpg
    tempFileForShare_20240513-170843.jpg
    KB 81.3 · צפיות: 32

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  4  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה