דיאטה מחפשת מתכונים צמחוניים עם מוצרים נגישים ומוכרים

שרהלה שרהלה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
דיאטת צמחונות.
לא בשרי
לא חלבי
לא דגים
לא ביצים
לא שמן (רק אולי קצת שמן זית).
כל המתכונים שמצאתי עד עכשיו הכילו רכיבים מוזרים ותחליפי בשר/חלב שאין לי מושג איפה למצוא בכשרות מהודרת.
אני מחפשת מתכונים למאכלים טעימים, בריאים ומזינים, צמחוניים לגמרי, מרכיבים פשוטים שיש בכל מכולת.
תודה מראש!

~נעמי~

עיצוב גרפי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
D I G I T A L
מה את מחפשת? אני טבעונית כבר שנים ואוכלת מצוין. צריך לאהוב את זה.
אין לי מתכון ספציפי אבל אם תחפשי לא חסר כל מיני גרסאות של ירקות. אם יש לך בסביבה פייסבוק יש קבוצה של חלי ממן לטבעונים וצמחונים למדתי משם מתכונים. כמו בצק כרובית..
בגדול בשנים אחרונות הוספתי חלק מוצרי חלב כך שיש לי יותר מגוון כיום. אבל אני בתחום 20 שנה.
אשמח להעשיר אותך במה שמדבר אלייך (אליי מדבר פחממות חח רואים עלי מאיפה שלא תסתכלי)
במבושל אני חיה על תוספות לא חסר לי מנה עיקרית. כל יום אני מכינה 2 תוספות פחממה וירק.

לואיזה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
היום התחליפים כל כך זמינים ובכשרויות מהודרות.
טופו, שבבי סויה, יובה, תחליפים מחלבון אפונה ועוד.
תגגלי ותגלי שיש המון מה לאכול - טעים, מזין והרבה יותר בריא.

שרהלה שרהלה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מה את מחפשת? אני טבעונית כבר שנים ואוכלת מצוין. צריך לאהוב את זה.
אין לי מתכון ספציפי אבל אם תחפשי לא חסר כל מיני גרסאות של ירקות. אם יש לך בסביבה פייסבוק יש קבוצה של חלי ממן לטבעונים וצמחונים למדתי משם מתכונים. כמו בצק כרובית..
בגדול בשנים אחרונות הוספתי חלק מוצרי חלב כך שיש לי יותר מגוון כיום. אבל אני בתחום 20 שנה.
אשמח להעשיר אותך במה שמדבר אלייך (אליי מדבר פחממות חח רואים עלי מאיפה שלא תסתכלי)
במבושל אני חיה על תוספות לא חסר לי מנה עיקרית. כל יום אני מכינה 2 תוספות פחממה וירק.
הבסיס שלי הוא בעיקר אורז (מלא ולא מלא) וקינואה. הארוחות שלי בד"כ מורכבות מפחמימה- אורז/קינואה/פסטה מקמח מלא, סלט ירקות/ירקות אפויים, ואפונה, גרגרי חומוס ושעועית לחלבון.
אני רוצה להעשיר את הארוחות שלי במרקים, תבשילים, וסלטים מעניינים.
יש לי מתכון לקציצות טופו שאני אוכלת לפעמים, ברוקולי ברסק עגבניות, מרק אפונה בלי שמן, אבל בגדול זהו. ואני פוחדת שיימאס לי מהר מדי...
היום התחליפים כל כך זמינים ובכשרויות מהודרות.
טופו, שבבי סויה, יובה, תחליפים מחלבון אפונה ועוד.
תגגלי ותגלי שיש המון מה לאכול - טעים, מזין והרבה יותר בריא.
מה זה יובה? ואיפה אפשר לקנות את כל התחליפים? רק בחנויות טבע? כי אין לי כל כך באזור...

לואיזה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
יובה זה תוצר לוואי שנוצר בתהליך של הכנת חלב סויה וטופו. זה כמובן עשוי מטופו ומזכיר פסטה (החתיכות יותר גדולות - בד"כ בצורת כנפי עוף קטנטנות או קשרים).
ניתן להשיג בחנויות טבע, או במחלקות לטבעונים בסופרים (בד"כ לא רשתות שמיועדות לציבור החרדי)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  3  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה