דיון מה אתם מעדיפים לקרוא - ספר, טרילוגיה, סדרה?

מה אתם מעדיפים / אוהבים לקרוא (או לקנות)?

• ספר בודד

• ספר ב-2 חלקים

• טרילוגיה

• סדרת ספרים (4+)

תוצאות הסקר יוצגו רק לאחר הצבעתכם.

יוסף יצחק פ.

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עלה לי ב"ה רעיון לספר - או לטרילוגיה(או יותר, אם אני אתאמץ יותר) , וכאן השאלה החשובה, מה עדיף לכתוב, ובעצם, מה הקהל אוהב לקרוא?
ספר בודד (קל, פשוט, לא צריך לקנות יותר מדי).
ספר בהמשכים (2 ספרים, צריך לקנות את החלק השני, אבל עלילה יותר ארוכה)
טרילוגיה (3 ספרים, לרוב כל ספר הוא עלילה נפרדת בפני עצמו, שבפועל מתחבר לעלילה רחבה)
סדרת ספרים (הטעם השני של טרילוגיה, רק עלילה ממש רחבה ומסתעפת)

תגובותיכם.

אגב, האם כדאי לפתוח אשכול נוסף ב'איש את רעהו', כדי שגם מי שלא חבר בקהילת כתיבה, יכול להשתתף בספר?

7שבע7

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
כמו בהרבה דברים - התשובה תלויב במצב הרוח...
לפעמים יש חשק לשקוע בסדרה ארוכה ולצפות בקוצר רוח לכרך הבא, לפעמים החשק מסתפק בכרך אחד בלבד לחכות לו ולפעמים רוצים לסיים את החוויה בתוך ספר אחד, בלי להיות משועבדים להמשך...
(בתור כותבת מרגיש לי שקל יותר לכתוב ספר בודד...)

mic003

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
כמו בהרבה דברים - התשובה תלויב במצב הרוח...
לפעמים יש חשק לשקוע בסדרה ארוכה ולצפות בקוצר רוח לכרך הבא, לפעמים החשק מסתפק בכרך אחד בלבד לחכות לו ולפעמים רוצים לסיים את החוויה בתוך ספר אחד, בלי להיות משועבדים להמשך...
(בתור כותבת מרגיש לי שקל יותר לכתוב ספר בודד...)
לדעתי זה פשוט תלוי בכותב ובמה שהוא אוהב.
אני כמעט ולא מסוגל להכניס את העלילות המסועפות שלי כך שיתאימו לספר אחד, ומלכתחילה (בכל חצאי ורבעי הסיפורים שכתבתי) אני מכוון לטרילוגיה.
מה שכן, חשוב באמת גם אם כותבים סדרה, שכל חלק יעמוד בפני עצמו.

שמואל י

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
הצבעתי לסדרת ספרים שזה מה שאני אוהב אישית, אבל לדעתי השאלה העיקרית היא מה מתאים לסיפור.
יש סיפורים שצריכים ספר אחד, בדרך כלל הם סובבים סביב נקודה אחת משמעותית וכשהיא מסתיימת מסתיים הספר. אם תחזור את הדמויות לסיטואציה אחרת רק בשביל לכתוב ספר המשך זה עלול לצאת מאולץ.

לפעמים לנקודה יש כמה רבדים ואז ניתן ליצור אותה כטריולוגיה כשכל כרך עוסק ברובד אחר.

לפעמים הכתיבה מבוססת דמות או סיטואציה בה יש יותר מנקודה אחת, ואז ניתן לכתוב סדרת ספרים על הדמות/הסיטואציה כשכל ספר מתמקד בנקודה אחרת.

כמובן שיש סוגים שונים של ספרי המשך: יש ספרים שממשיכים את אותה העלילה, יש שעוסקים בעלילה אחרת אך אם אותם דמויות, יש שמכותבים את סיפורה של דמות משנה מהספר הראשי ויש פריווקולים. חלקם יכולים להתאים גם לספר שמאולץ להמשיכו בדרך עלילתית רגילה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  15  פעמים

לוח מודעות

למעלה