דרוש מידע הסקר! משפחה גדולה?? כנסו והצביעו! איך אתם מתחלקים בהוצאות אירועים משפחתיים??

יאיר דבוש

משתמש פעיל
שאלה נוספת שאשמח לשמוע חוו"ד באיזה פלטפורמה אתם מדיינים על חלוקת ההוצאות?
לפני האירוע קובעים תקציב?
בסוף האירוע?

וכו'.

יאיר דבוש

משתמש פעיל
חסר את האפשרות:

"סבא וסבתא משלמים הכל"

נכון אכן האופציה הזאת חסרה. אבל זה בגלל שזאת אופציה שלא ניתנת לסיקור ולדיון....

זאת אומרת לא מענין אותי מי הסבא סבתא שלו מממנים את כל האירועים וכו',,,

כן מענין אותי דפוסי ההתנהגות והתנהלות במשפחות גדולות בנוגע לחלוקה בנטל כלל ההוצאות המשפחתיות.

אסתי פעמון

משתמש מקצוען
בכל האפשרויות זה יכול לצאת מאד לא פר לחלק מהמשפחות, ובדרך כלל המשפחות הצעירות במשפחה מממנות את המשפחות המבוגרות- גם אם זה שווה בשווה לפי זוגות ואז המשפחות הקטנות מממנות את הגדולות. וגם לפי נפשות בד"כ למשפחות הצעירות יש קטנים ממש שבכלל לא אוכלים או כמעט לא אוכלים (וגם לא צריכים את האוכל היוקרתי) והמשפחות המבוגרות שבאים עם הנשואים שלהם או הבוגרים שלהם.
וגם אם לא מתחשבנים אז מי שיותר משקיע ויותר אכפת לו הארוע- הוא מממן את אלו שמגיעים עם ראש קטן והכינו אורז או סלט...

יאיר דבוש

משתמש פעיל
בכל האפשרויות זה יכול לצאת מאד לא פר לחלק מהמשפחות, ובדרך כלל המשפחות הצעירות במשפחה מממנות את המשפחות המבוגרות- גם אם זה שווה בשווה לפי זוגות ואז המשפחות הקטנות מממנות את הגדולות. וגם לפי נפשות בד"כ למשפחות הצעירות יש קטנים ממש שבכלל לא אוכלים או כמעט לא אוכלים (וגם לא צריכים את האוכל היוקרתי) והמשפחות המבוגרות שבאים עם הנשואים שלהם או הבוגרים שלהם.
וגם אם לא מתחשבנים אז מי שיותר משקיע ויותר אכפת לו הארוע- הוא מממן את אלו שמגיעים עם ראש קטן והכינו אורז או סלט...
לכן יש אופציה מספר שלש שזה לכאו הכי פר,,,,, לא?

גם לפי נפשות וגם מוגבל למגיל שנתיים ומעלה שאז בד"כ כבר אוכלים הכל.

אם לא תשאל איך תדע

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
זה אינדיבידואלי
תלוי מה גודל המשפחה ותלוי מה גילאי המשפחה
משפחה מורחבת או משפחה מתרחבת

אסתי פעמון

משתמש מקצוען
לכן יש אופציה מספר שלש שזה לכאו הכי פר,,,,, לא?

גם לפי נפשות וגם מוגבל למגיל שנתיים ומעלה שאז בד"כ כבר אוכלים הכל.
לכאורה זה יותר טוב מאשר מספר נפשות ממש, אבל מי שיש לה 5 ילדים בגילאים 2-10 לא משתווה למי שיש לו נשואים ובחורים. ואם אצלינו היו עושים בצורה כזו- לא הייתי מביאה לשמחות את הילדים בגילאים האלו. (הייתי מעדיפה לשלם לבייבי סיטר- כי היה יוצא לי יותר זול)

אילה מינה

משתמש מקצוען
ויש עוד אופציה ששמעתי מכמה משפחות
מחלקים לפי נפשות
וילד עד גיל שנתיים חינם
וילדים מגיל שנתיים עד החתונה נחשבים כחצי מבוגר
קצת מסובך אבל נשמע לי הגיוני
אצלינו לדג' מחשבים כך
ילדים עד גיל 18 בערך נחשבים לחצי מבוגר
יוצא ממש הגיוני

אם לא תשאל איך תדע

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
משפחת אשתי
ערכו שאלון מה העדיפויות של כל אחד על כל סוג אירוע
וכמה כסף הוא חושב שצריך להוציא על אירוע מסוג זה
יש לנו הו"ק לגמ"ח ששם יש לנו חשבון וכשצריך להוציא כסף לאירוע מוציאים מהקופה המשפחתית בגמ"ח
פעם בחמש שנים עורכים שאלון עם העדכונים ואיך בני המשפחה חושבים שצריך להתנהל הקופה
כל זוג מקבל שאלון למילוי וע"פ זה מתנהל הקופה

אסתי פעמון

משתמש מקצוען
לפי נפשות וילד עד גיל שנתיים חינם
זה יותר נכון מבחינה חישובית, אבל מרחמת על מי שצריך לעשות את החישובים האלו.
אולי לארוע גדול כמו שבת משפחתית שזה ברור מראש מי מגיע וכו' זה מתאים אבל לשבע ברכות או מסיבה אחרת זה ממש כאב ראש לחשב מי הגיע מאיזה משפחה וכו'

יאיר דבוש

משתמש פעיל
מחלקים לפי נפשות
וילד עד גיל שנתיים חינם
נשמע באמת סופר הגיוני.

אבל זה קצת מרגיש לי יותר מידי ירידה לרזולציות מכבידות וכו'

אם כי למשל זה ברור שאם מביאים למשל תוכנית קליקרים יקרה אין שום סיבה לשלם על חשבון ילדים קטנים שאינם שותפים לתוכנית...

אילה מינה

משתמש מקצוען
אולי לארוע גדול כמו שבת משפחתית שזה ברור מראש מי מגיע וכו' זה מתאים אבל לשבע ברכות או מסיבה אחרת זה ממש כאב ראש לחשב מי הגיע מאיזה משפחה וכו'
קל ופשוט
למה לסבך עניינים?
כל אחד מוסר כמה הגיעו מטעמו ואיזה גילאים
יושבים שניים ומחשבים הכל מסודר
לא מסובך במיוחד

אסתי פעמון

משתמש מקצוען
משפחת אשתי
ערכו שאלון מה העדיפויות של כל אחד על כל סוג אירוע
וכמה כסף הוא חושב שצריך להוציא על אירוע מסוג זה
יש לנו הו"ק לגמ"ח ששם יש לנו חשבון וכשצריך להוציא כסף לאירוע מוציאים מהקופה המשפחתית בגמ"ח
פעם בחמש שנים עורכים שאלון עם העדכונים ואיך בני המשפחה חושבים שצריך להתנהל הקופה
כל זוג מקבל שאלון למילוי וע"פ זה מתנהל הקופה
ואם 8 משפחות חושבים משהו אחד, ו-3 משפחות חושבים משהו אחר- מה עושים??
לפי הרוב?
זאת אומרת ש-3 המשפחות שחושבים אחרת כנראה הם בדיוק אלו שזה לא משתלם להם וזה לא פר שבגלל שהם המיעוט הם צריכים לשלם את דעת הרוב

זושא כץ

משתמש מקצוען
מדובר על אירוע שכל אחד משלם על עצמו
שבע ברכות אני חושב שיותר מתאים לפי זוגות

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קנ

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ אֵל בְּקָדְשׁוֹ הַלְלוּהוּ בִּרְקִיעַ עֻזּוֹ:ב הַלְלוּהוּ בִגְבוּרֹתָיו הַלְלוּהוּ כְּרֹב גֻּדְלוֹ:ג הַלְלוּהוּ בְּתֵקַע שׁוֹפָר הַלְלוּהוּ בְּנֵבֶל וְכִנּוֹר:ד הַלְלוּהוּ בְתֹף וּמָחוֹל הַלְלוּהוּ בְּמִנִּים וְעוּגָב:ה הַלְלוּהוּ בְצִלְצְלֵי שָׁמַע הַלְלוּהוּ בְּצִלְצְלֵי תְרוּעָה:ו כֹּל הַנְּשָׁמָה תְּהַלֵּל יָהּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  1  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה