השקעות היום הופיעה המודעה הזו בעמוד הראשון בעיתון הנפוץ וכולי- מה דעתכם ?

פעם היה איש

משתמש רשום
@פעם היה איש
לכבודך ערכתי סימולציה על מדד S&P500 ב53 שנים האחרונות, למי שהשקיע סכום מסויים בכל שנה, ויצא לי שמי שהשקיע בתחילת 1996 והמשיך להפקיד במשך 13 שנים, הפסיד 3%.
אני מעלה את הסימולציה, ותווכח.
אין לי זמן כרגע להכנס לפרטים
אבל בכל אופן 2 תשובות.
1. מי שיכנס בשנה הכי טובה ויצא אחרי כמה שנים בשנה הכי גרועה עלול לא להרוויח כל כך ואולי אפילו להפסיד,
אני מדבר על מי שקצת בודק מה שהוא עושה, מי שמשקיע בפריסה של תשלומים תמיד ירויח,
וגם מי שמכניס בבת אחת אם הוא ישים לב מתי הוא מוציא ולא בשנה הכי גרועה ירויח.
2. תראה את זה ותענה לי תשובה:
1715802381793.png

קבצים מצורפים

• 1715802267417.png
    1715802267417.png
    KB 31.1 · צפיות: 6

ה. שלמה

משתמש מקצוען
אין לי זמן כרגע להכנס לפרטים
2. תראה את זה ותענה לי תשובה:
אכן, אני כן לקחתי קצת זמן ובניתי סימולציה ממש בשבילך, אשמח שאדם חכם ומלומד כמוך (ברצינות!!) יעבור עליה ויגיש את הסתייגויותיו. בסימולציה אני מחשב מי שמפקיד בכל שנה, וממילא הטבלה שהעלת לא רלוונטית שהיא עוסקת בהפקדה חד פעמית, שלרוב הגולשים אין יכולת כזאת, וגם אם יש, עדיין הם כנראה ישקיעו שוב סכום כסף כל שנה, אך גם בהפקדה ח"פ אם נניח הוא השקיע בתחילת שנת 2000 הוא יצטרך להמתין עד סוף 2010 בשביל לראות את כספו שזה 11 שנה.
1. מי שיכנס בשנה הכי טובה ויצא אחרי כמה שנים בשנה הכי גרועה עלול לא להרוויח כל כך ואולי אפילו להפסיד,
אני מדבר על מי שקצת בודק מה שהוא עושה,
אתה מנסה לתזמן את השוק? נראה אם תצליח.
מי שמשקיע בפריסה של תשלומים תמיד ירויח,
בשביל המשפט הזה ^ העליתי את הסימולציה.
וגם מי שמכניס בבת אחת אם הוא ישים לב מתי הוא מוציא ולא בשנה הכי גרועה ירויח.
איך אני יודע מתי להוציא? אולי השיא עוד לפני.
להבהרה: תשואות העבר אינם מוכיחות כלום על העתיד, אך ניתן ללמוד מהעבר סיכונים על העתיד, וגם סיכונים שלא קרו בעבר יש מה לשקול.
הבהרה ב' תזמון משיכה אומנם לא אפשרית, אך בהחלט יש לקחת אורך רוח ולא למשוך אם השוק בירידה וההשקעה עומדת מתחת לממוצע לפי הטווח הארוך שהוגדר.
הבהרה ג' לדעת אחד המנהלים פה יש הוכחה מהגמ' שיש אפשרות לתזמן, אך הוא מפרשן זאת לעיתים רחוקות, והוא אף אומר שזה לא יכול ללכת עם הרעיון של ההשקעה הפסיבית, ואני הכותב היות שאיני ת"ח, ולהבדיל א"א הבדלות לא קראתי מחקרים בתחום, לא גיבשתי את דעתי בנושא.

פעם היה איש

משתמש רשום
אכן, אני כן לקחתי קצת זמן ובניתי סימולציה ממש בשבילך, אשמח שאדם חכם ומלומד כמוך (ברצינות!!) יעבור עליה ויגיש את הסתייגויותיו. בסימולציה אני מחשב מי שמפקיד בכל שנה, וממילא הטבלה שהעלת לא רלוונטית שהיא עוסקת בהפקדה חד פעמית, שלרוב הגולשים אין יכולת כזאת, וגם אם יש, עדיין הם כנראה ישקיעו שוב סכום כסף כל שנה, אך גם בהפקדה ח"פ אם נניח הוא השקיע בתחילת שנת 2000 הוא יצטרך להמתין עד סוף 2010 בשביל לראות את כספו שזה 11 שנה.

אתה מנסה לתזמן את השוק? נראה אם תצליח.

בשביל המשפט הזה ^ העליתי את הסימולציה.

איך אני יודע מתי להוציא? אולי השיא עוד לפני.
להבהרה: תשואות העבר אינם מוכיחות כלום על העתיד, אך ניתן ללמוד מהעבר סיכונים על העתיד, וגם סיכונים שלא קרו בעבר יש מה לשקול.
הבהרה ב' תזמון משיכה אומנם לא אפשרית, אך בהחלט יש לקחת אורך רוח ולא למשוך אם השוק בירידה וההשקעה עומדת מתחת לממוצע לפי הטווח הארוך שהוגדר.
הבהרה ג' לדעת אחד המנהלים פה יש הוכחה מהגמ' שיש אפשרות לתזמן, אך הוא מפרשן זאת לעיתים רחוקות, והוא אף אומר שזה לא יכול ללכת עם הרעיון של ההשקעה הפסיבית, ואני הכותב היות שאיני ת"ח, ולהבדיל א"א הבדלות לא קראתי מחקרים בתחום, לא גיבשתי את דעתי בנושא
אני לא מדבר על לתזמן את השוק שזה דבר לא אפשרי,
אני מדבר על למצוא נקודת יציאה טובה,
לדוגמא עכשיו זה נקודת יציאה טובה כי הבורסות הגיעו לשיא של כל הזמנים,
גם אם מחר הם יעלו בעשרים אחוז עדיין היה שווה להוציא היום כי יש גם סיכון שהם ירדו בעשרים אחוז וזה רוב הסיכויים,
לגבי האקסל בע"ה כשיזדמן לי אני אבדוק בל"נ לעומק,
ואני לא מבין מה המאבק שלך נגד זה כשזה ההשקעה הכי מומלצת של כל יועץ השקעות מתחיל,
יש לך הערות איך כדאי לעשות את זה תכתוב אבל למה סתם להזיק ולהשחיר את זה כאילו זה דבר רע,

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

ה. שלמה

משתמש מקצוען
אני לא מדבר על לתזמן את השוק שזה דבר לא אפשרי,
אני מדבר על למצוא נקודת יציאה טובה,
לדוגמא עכשיו זה נקודת יציאה טובה כי הבורסות הגיעו לשיא של כל הזמנים,
גם אם מחר הם יעלו בעשרים אחוז עדיין היה שווה להוציא היום כי יש גם סיכון שהם ירדו בעשרים אחוז וזה רוב הסיכויים,
לגבי האקסל בע"ה כשיזדמן לי אני אבדוק בל"נ לעומק,
ואני לא מבין מה המאבק שלך נגד זה כשזה ההשקעה הכי מומלצת של כל יועץ השקעות מתחיל,
יש לך הערות איך כדאי לעשות את זה תכתוב אבל למה סתם להזיק ולהשחיר את זה כאילו זה דבר רע,
בקצרה: אני לא נגד זה ואני לא עושה מאבק, ההיפך הוא הנכון, אני נגד לעשות את זה בהתעלמות מהסיכון,

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

loving music

משתמש מקצוען
@פעם היה איש
לכבודך ערכתי סימולציה על מדד S&P500 ב53 שנים האחרונות, למי שהשקיע סכום מסויים בכל שנה, ויצא לי שמי שהשקיע בתחילת 1996 והמשיך להפקיד במשך 13 שנים, הפסיד 3%.
אני מעלה את הסימולציה, ותווכח.
לקחת מתוך רצף של 28 שנים שנה אחת של משבר עולמי ולצאת בכותרת של "מי שהשקיע ב- 13 השנים האלו הפסיד 3%" כשבפועל זאת השנה היחידה מכל השנים שהיו מאז ועד היום שהיתה הפסדית ביחס ל1996,
זה משהו שבין דמגוגיה לחוסר הגינות.
(וזה חוץ מהנקודה שמדובר על הפסד של 3%, בזמן שבהשקעות מסוכנות שמהן מזהירים מדובר על להפסיד את כל הכסף או את רובו או לפחות חלקים משמעותיים ממנו.)
ובכל מקרה כמו שכתב @פעם היה איש פעמים רבות ומשום מה קצת התעלמו מזה פה,
זה שצריך למצוא נקודת יציאה טובה.
זה לא לתזמן את השוק, זה מקסימום לחכות שנה או שנתיים.
ואם מסתכלים על הדוגמא הספציפית הזאת של הפקדה החל מ - 1996 בזמן שמדד הS&P לפי הטבלה היה 22.86$,
2008 הייתה השנה היחידה מאז ועד 2023 שהייתה בה ירידה משמעותית מספיק עד כדי הפסד (של 3%).
והנקודה המשמעותית ביותר שלא טרחת לכתוב, היא שאם הוא היה מושך את ההשקעה שנה קודם - 2007 (12 שנה)
הוא היה מרוויח כמעט 60%
1715888647426.png

ואם הוא היה מחכה שנה נוספת - 2009 (14 שנה) הרווח היה מסתכם ב25% "בלבד"
1715888670394.png

להתמקד בשנה אחת של הפסד זאת פשוט הטעית הציבור.

לסיכום - תעבירו את קרנות ההשתלמות שלכם לS&P בהזדמנות המשתלמת הקרובה.

ה. שלמה

משתמש מקצוען
והנקודה המשמעותית ביותר שלא טרחת לכתוב, היא שאם הוא היה מושך את ההשקעה שנה קודם - 2007 (12 שנה)
הבעיה ש60% לא הספיקו לו ל12 שנה ולכן הוא המתין עוד שנה.

לא רציתי לומר כלום, רציתי לומר בסה"כ שיש לקחת בחשבון את כל סוגי הסיכונים, וסיכון שתצטרך את הכסף בדיוק כשאין נקודת יציאה טובה כהגדרתך, ועוד סיכונים, ולכן לצאת בהכרזה ש7-8 שנים במדד זה לא סיכון, זה רחוק מהמציאות, זהו, תעשה ניהול סיכונים, אל תעשה, תעשה מה שבא לך, לא לקחת בחשבון סיכון, זאת אופציה גרועה, הא ותו לא.
אני מרגיש מוחמא שהשתמשת בסימולציה למרות שאתה סבור שזו דמגוגיה או חוסר הגינות, תודה.

פעם היה איש

משתמש רשום
תודה על הדברים הנכונים והברורים חסכת לי עבודה.
רק רציתי להוסיף שמי שיודע שיצטרך את הכסף בעוד עשרים שנה יכול להעביר לs&p וכעבור כחמש עשרה שנה לבדוק אם יש הזדמנות מתאימה להוציא את הכסף ואם כן אז להעביר למסלול עם פחות תנודות.

ואליכם הקוראים אני פונה נרגשות:
אל תתבלבלו מהדיונים האינסופיים כאן,
פנו לסוכן ביטוח שלכם ותשאלו אותו מה דעתו,
חזרו לכאן עם התשובות.
וחזרו לכאן בעוד עשרים שלושים ארבעים שנה ותגידו תודה על המליונים (!) שהרווחתם.
זה נוגע לפנסיות, קרנות השתלמות, חסכון לכל ילד וסתם כסף שנחסך לחתונות ילדים.

ה. שלמה

משתמש מקצוען
@loving music ו @פעם היה איש
המצג שאתם מציגים פה הוא עובדתית לא נכון, לטווח קצר ובינוני לחלוטין אי אפשר לבנות על רווחיותו של המדד, בניתי סימולציה ואכן נקטתי את הקיצון בטבלה זו, וזה המשברים של 2000 ו2008 כשהם נפגשים ביחד, בכדי להנות מהממוצע של 10% שנתי של המדד באמריקה, צריך להחזיק לפחות 20 שנה בשביל רק להתקרב לממוצע.
עדכנתי את הסימולציה, כך שתכלול גם מרכיב של דמי ניהול אותו משלמים לקה"ש, וכן התשואה שהיתה אמורה לצאת לפי הממוצע, תראו שבטווחים של 10 שנים המדד בכלל לא באזור של הממוצע, לכאן או לכאן,
אז מה אני רוצה לומר?
ברור שההשקעה הכי טובה שקיימת נכון להיום, היא השקעה במדדי מניות.
עם זאת להתעלם מסיכונים ולא לעשות 'ניהול סיכונים' זאת אופציה טיפשית, וכן סיכון נמדד לפי זמני קיצון, והתקופה שהבאתי היא ממש לא הקיצונית בשוק ההון של ה150 שנים האחרונות.
לא בכדי כל יועצי ההשקעות ממליצים לשלב גם אג"ח בתיק ועוד כל מיני דברים.
תארו לעצמכם שיהודי יקר יראה מה שכתוב בפורום שב7-8 שנים אין סיכון והוא ישקיע כסף שהוא לא יכול להפסיד ויפסיד 80% האם אתם לוקחים אחריות? או שאתם סתם כותבים בלי לקחת אחריות?
לסיכום: להיות מודע לסיכונים ולנהל אותם זה כלל בסיס בהשקעות, וכן לא להשקיע זה העדר ראיית הנולד והפסד וודאי!
המלצת קריאה:

כפי שכתבתי הסימולציה עודכנה:

נערך לאחרונה ב:

קול מבשר

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
אני חושב שהמסר צריך להיות כך
השקעה במדד S&P 500 לתקופה של שנה הפסיד בכ-20% מהתקופות, אם תקופת ההשקעה הייתה חמש שנים זה יורד לכ-17% מהתקופות, אם נגדיל את תקופת ההשקעה לעשור רק כ-10% מהתקופות הסתיימו בהפסד, ואם אנחנו מסתכלים על טווח של 15 שנה כבר אין שום תקופה של הפסד.

אך בנוגע לרווח זה ענין אחר, אני יסביר בהמשך בסטטיסטיקה של כמה עשרות שנים כמה שנים צריך ליהות כדי להרויח בודאות, ושוב ע"פ העבר בלבד

ספרא רבא

משתמש רשום
אני יסביר בהמשך בסטטיסטיקה של כמה עשרות שנים כמה שנים צריך ליהות כדי להרויח בודאות, ושוב ע"פ העבר בלבד
אולי תוסיף בחישוב סטטיסטיקה לסיכוי לרווח כשנכנסים אחרי ירידות לפי אחוזים? או שאולי אין סטטיסטיקה לתקופות. אם לדוגמא ב-50 שנה הראשונות היו צריכים 10 שנים ובתקופה של 50 שנים אחרות היו צריכים 15 שנים אז הסטטיסטיקה בעצמה מוכיחה שאין סטטיסטיקה.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  4  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה