הגדלת חלון,חוקי?

sara100

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
יש לי חלון רגיל הפונה לחזית הבנין, אני מעונינת להגדיל אותו, ז"א להנמיך אותו שיהיה חלון נמוך-"חלון צרפתי".
האם יש אם זה בעיה מבחינה חוקית? בעיה של הריסת "יופי" הבנין? היכן ניתן לברר?

תודה לכל העוזרים!

Graphic

משתמש צעיר
מנסיון: כן!!!

בעבר ביצענו שינוי בדירה (הקודמת), וכחלק מכך - הגדלנו (במעט) חלון, מתוך תום לב גמור.

שימו לב:
א. החלון היה בדירה עורפית, בצד הבניין (הישן ומוזנח ממילא...), כך שבשום אופן לא נראה מכיוון הרחוב, ולא ניתן לומר ששינוי החלון "כיער" את הבניין.

ב.שינוי החלון נעשה בקומה ג', בעוד שבקומות א' ו-ב' לא היה חלון מתחתיו, כי אם מרפסת סוכה, כך שממילא, לאחר סיום הצבת החלון החדש - לא ניכר שינוי במראהו החיצוני של הבניין.

ג. שינוי החלון היה ממש מזערי, לא כ"כ בגודל, כי אם במיקום - הזזה מעט שמאלה, והגבהה, כדי לאפשר מקום לתריס גלילה (שנסגר אח"כ ב"קופסה").

ד. אף אחד מהשכנים לא התנגד או הלשין, אלא פקח שבא לאשר בניה בבניין סמוך, חזה בעבודת הבנייה...

סוף דבר:
צו הפסקת בניה + משפט + קנס + צו הריסה (שלא בוצע עד עצם היום הזה, למרות שהדירה כבר עברה מס' ידיים מאז...)

בקיצור:

חייבים רישיון!!!!

sara100

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מה רישיון להגדלת חלון???
ועד כמה שידוע לי רשיון זה ביוקרטיה ובעיקר כסף, אז בשביל חלון מסכן??? כמה יעלה לי כזה דבר???

Graphic

משתמש צעיר
תבררי במחלקת ההנדסה בעיריה.

זה נקרא "שינוי חזות הבנין".

תוכלי לפנות לאחד ממרכזי פניות הציבור של אנ"ש (של "דגל התורה" או אגו"י), ושם יתנו לך הדרכה מפורטת למי לפנות ומה לבקש.

בהצלחה!

אברימי

מנהל פורום סוכרת
מנהל
מנוי פרימיום
נכתב ע"י sara100;305201:
מה רישיון להגדלת חלון???
ועד כמה שידוע לי רשיון זה ביוקרטיה ובעיקר כסף, אז בשביל חלון מסכן??? כמה יעלה לי כזה דבר???
באיזו עיר?
בביתר למשל, זה לא כסף, לא זמן ולא ביורוקרטיה.

bracha

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
אני יחדש לך שלא רק להגדיל חלון זה לא חוקי, אלא גם להקטין חלון זה לא חוקי!

אולי מעניין אותך גם...