האם המצב תקין? למי פונים?

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אנשים ששאלתי ל 6 ילדים, הממוצע הוא בערך 12 אלף.
אגב, בני ברק זולה יותר מירושלים מה שנוגע למזון בעיקר.
כולל דיור?
(האמת שהסעיף הזה כנראה משתנה מאוד בין המשפחות)

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
במקרה בשבת הייתי אצל אחותי,
סיפרו לי שעולה להם 20 אלף בחודש, 6 אלף שכירות.
7 ילדים.
אני עדיין חושבת שזה פלוס מינוס העלות
ממה שאני יודעת במשפחות שיש להם כבר ילדים בתחילת גילאי ההתבגרות אבל עדיין לא מחתנים
ומתגוררים באזור המרכז (ומבחינתי בית שמש מודיעין עילית וביתר בטווח הזה)

יש כאלה שעולה להם פחות כי הם חיים ברמה נמוכה מהרגיל
או שפשוט יש להם סבסוד לחלק מההוצאות.
לדוגמא- החמות מחו"ל שרוכשת את רוב הביגוד לילדים לעונה
התארחות אצל ההורים ברוב החגים (חוסך המון)
כאלה שקיבלו יחסית דירה גדולה בלי משכנתא וכו'.

יש כאלה שלא מכניסים להכנסות שלהם הכנסות מהצד, כמו החזר מס אמריקאי וכדו'
אבל בד"כ כשעוברים על כל סעיפי ההוצאות זו התוצאה +-

שימו לב שבד"כ בגיל הזה אם רוצים לחיות נורמלי (אפרופו האשכול קשה לעזוב את ירושלים)
יש צורך לשפר את תנאי הדיור, מה שאומר שגם אלה שקיבלו דירה או חלק גדול מדירה
עולה להם השיפצור לדירת 4 חדרים. יותר ריהוט מותאם למתבגרים וכו'

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  19  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה