דיאטה עם בדיקה גנטית- האם שווה/אמין?

השלגיה

משתמש פעיל
מחפשת עוד המלצות/דיס
אתמול מישהו פתח כאן אשכול בנושא ואיני מוצאת אותו כרגע. אולי היו שם תגובות נוספות?

דונג

משתמש צעיר
אני כרגע נמצאת בתהליך, מאד נהנית לקח לי קצת זמן להבין את הרעיון,
ומה בדיוק טוב לגוף שלי ,
לדוג' לי יש בעיה עם פירוק פחמימות ,מותר לי לאכול עד כמות מסוימת ביום,
נגמרו לי עייפויות שהיו לי בעבר לאחר האוכל (זה לא שאני לא עיפה בכלל אבל ברמה נורמלית ולא נפילות שאת לא מסוגלת לתפקד)
ואני יכולה לאכול שניצלים מטוגנים ואפילו צפסים ,
ואין לי יום בלי שוקולד אחרי הארוחת בוקר(כמובן שכמות מאוזנת )
ואני יורדת במשקל יפה לדוג' בשבוע של פסח ירדתי קילו
ולא אכלתי בצמצום אבל למדתי לדעת במה אני צריכה להפחית ומה טוב לי לאכול,
אני גם מאד חששתי לפני התהליך ,וב"ה אני מאד מרוצה.
הלווי הטלפוני שלהם מאד מוצלח
האמת שבעלי לא האמין בזה בהתחלה ועכשיו הוא גם שוקל לעשות את הבדיקה הזו

אות וסמל

משתמש פעיל
לא קראתי את כל האשכול אבל זה נשמע שטויות
כי בארץ יש איסור חוקי לרצף גנטית
ולכן הבדיקות של מיי הריטג' וכו' לא נמכרות פה

רינהרינה

משתמש מקצוען
לא קראתי את כל האשכול אבל זה נשמע שטויות
כי בארץ יש איסור חוקי לרצף גנטית
ולכן הבדיקות של מיי הריטג' וכו' לא נמכרות פה
בארץ עושים המון בדיקות גנטיות לכל מיני מטרות (דרך בתי חולים, קופות החולים וכו'),
ממתי יש איסור כזה?

רינהרינה

משתמש מקצוען
ומה בדיוק טוב לגוף שלי ,
נגמרו לי עייפויות שהיו לי בעבר לאחר האוכל (זה לא שאני לא עיפה בכלל אבל ברמה נורמלית ולא נפילות שאת לא מסוגלת לתפקד)
קראתי את ההודעה שלך, ונראה שלא אמרו לך דברים מהפכניים שמותאמים דווקא לגנטיקה שלך,
הורידו לך את כמות הפחממות- שזה כולם יודעים,
שניצלים- זה בעיקר חלבון, אז רק פחות שמו את הדגש על מטוגן.
אבל לא אמרו לך משהו מהפכני כמו למשל שירק מסויים שנחשב בריא לא טוב לך בגלל הגנטיקה שלך, או שאת יכולה לצרוך סוכר לבן בכמות גדולה כי לגנטיקה שלך זה לא מזיק.
כך שנראה שפחות יש עניין בבדיקה הגנטית, זה יותר הליווי של הדיאטה.

אות וסמל

משתמש פעיל
בארץ עושים המון בדיקות גנטיות לכל מיני מטרות (דרך בתי חולים, קופות החולים וכו'),
ממתי יש איסור כזה?
ברור
כמי שמועמדת להשתלת כליה ועוברת באופן קבוע בדיקות גנטיות..
וזה בדיוק הענין-דרך קופ"ח וביה"ח עבור שימושים מסוימים בלבד
שעברו אישור משרד הבריאות וועדות אתיקה ומשפט

חיים5

משתמש רשום
ומה בדיוק טוב לגוף שלי ,

עשיתם בדיקת רוק, או משהו אחר, באיזה חברה?

השלגיה

משתמש פעיל
את מתכוונת לשיחת טלפון אחד על אחד באופן קבוע? או לשיחות זום קבוצתיות או התכתבות בווטצאפ דווקא?
כמו"כ אשמח לשמוע כמה זמן את בתהליך,
ואם זה בסדר לשאול- אז כמה אחוז ממשקל גוף כבר הורדת?

דונג

משתמש צעיר
את מתכוונת לשיחת טלפון אחד על אחד באופן קבוע? או לשיחות זום קבוצתיות או התכתבות בווטצאפ דווקא?
כמו"כ אשמח לשמוע כמה זמן את בתהליך,
ואם זה בסדר לשאול- אז כמה אחוז ממשקל גוף כבר הורדת?
אני מדברת על הבדיקה של MYGENES
שיחת טלפון אחד על אחד בערך פעם בשבועים, זה ממש מחדד פרטים,
וגם הזומים שהם עושים פעם בשבוע בד"כ מאד מוצלחים.
אני בתהליך כ3 חודשים וירדתי כ10 קילו

דונג

משתמש צעיר
קראתי את ההודעה שלך, ונראה שלא אמרו לך דברים מהפכניים שמותאמים דווקא לגנטיקה שלך,
הורידו לך את כמות הפחממות- שזה כולם יודעים,
שניצלים- זה בעיקר חלבון, אז רק פחות שמו את הדגש על מטוגן.
אבל לא אמרו לך משהו מהפכני כמו למשל שירק מסויים שנחשב בריא לא טוב לך בגלל הגנטיקה שלך, או שאת יכולה לצרוך סוכר לבן בכמות גדולה כי לגנטיקה שלך זה לא מזיק.
כך שנראה שפחות יש עניין בבדיקה הגנטית, זה יותר הליווי של הדיאטה.
כשבן אדם עושה דיאטה רגילה בכל אופן אני ,
הוא לא אוכל שניצלים מטוגנים כי זה נקרא משמין והוא לא אוכל שוקולד כי זה משמין והוא לא אוכל כריות עם חלב כי זה משמין,
כאן מקבלים בדיוק הבנה מה בדיוק טוב לגוף שלך נכון שפחמימות לא טוב לגוף ואת זה כולם יודעים ,
אבל מענין שעד היום כשעשיתי דיאטות הייתי הרבה מתאפקת מדברים ורבה עם עצמי על סוגי מאכלים שאני רוצה ולא יכולה כמו סוכריות ומתוקים והיום ב"ה אחרי תהליך ש כ3 חודשים אין לי מלחמה בכלל מול הדברים האלו אני לא מרגישה שאני בדיאטה אני פשוט למדתי להבין באמת מה טוב לי והגוף כבר לא מבקש את הדברים האחרים ,
ונכון שהשיחות גם מאד עוזרות מאד מחדדות לי הרבה נקודות,
אולי לא כולם מצליחים עם הבדיקה וצריך באמת להיות מאד עקביים למה שהם אומרים ומכוונים ,ולמה שהדוח הגנטי מראה, אני ב"ה מאד מאד מרוצה לא רק כלפי ירידה במשקל

tbh

משתמש מקצוען
כשבן אדם עושה דיאטה רגילה בכל אופן אני ,
הוא לא אוכל שניצלים מטוגנים כי זה נקרא משמין והוא לא אוכל שוקולד כי זה משמין והוא לא אוכל כריות עם חלב כי זה משמין,
כאן מקבלים בדיוק הבנה מה בדיוק טוב לגוף שלך נכון שפחמימות לא טוב לגוף ואת זה כולם יודעים ,
אבל מענין שעד היום כשעשיתי דיאטות הייתי הרבה מתאפקת מדברים ורבה עם עצמי על סוגי מאכלים שאני רוצה ולא יכולה כמו סוכריות ומתוקים והיום ב"ה אחרי תהליך ש כ3 חודשים אין לי מלחמה בכלל מול הדברים האלו אני לא מרגישה שאני בדיאטה אני פשוט למדתי להבין באמת מה טוב לי והגוף כבר לא מבקש את הדברים האחרים ,
ונכון שהשיחות גם מאד עוזרות מאד מחדדות לי הרבה נקודות,
אולי לא כולם מצליחים עם הבדיקה וצריך באמת להיות מאד עקביים למה שהם אומרים ומכוונים ,ולמה שהדוח הגנטי מראה, אני ב"ה מאד מאד מרוצה לא רק כלפי ירידה במשקל
אמרת שהורדת פחמימות, לא הבנתי איך את אוכלת כריות? וגם צ'יפס זה מלא פחמימות, וגם איך הורדת בפסח חייבים לאכול מצות ובליל הסדר זה המון מצות ומיץ ענבים.

דונג

משתמש צעיר
אמרת שהורדת פחמימות, לא הבנתי איך את אוכלת כריות? וגם צ'יפס זה מלא פחמימות, וגם איך הורדת בפסח חייבים לאכול מצות ובליל הסדר זה המון מצות ומיץ ענבים.
ממש לא הורדתי פחמימות לגמרי ,הורדתי בכמות למדתי איזה כמות טובה לי כן ואם אני אוכלת ארוחה של סלט עם חלבון ואני רוצה כריות אני אפחית מהלחם והוסיף בסוף הארוחה את הכריות עם החלב בכמות שבסדר לי ,
ושוב אני מדגישה שלקח לי זמן להכנס לתהליך בצורה הנכונה ועדין אני לומדת עוד דברים חדשים שיעזרו לי בתהליך מהזומים ומהשיחות ,,
בפסח אכלתי מצות כוסמין עגולות בערך כחצי מצה לארוחה לפעמים יותר כי כן הרגשתי צורך ובאמת עם המיץ ענבים היה לי מאד קשה ,זה הפיל עלי תחושת עיפות ,מה יש דברים שאין ברירה וצריך לאכול/לשתות ואם בסך הכללי שומרים אז בסוף הגוף מאזן את הדברים האלו,
ולגבי הציפס אז באמת אני לא אוכלת כל יום כי אני רוצה דברים יותר בריאים ,אבל אם אני מכינה לילדים וגם מתחשק לי אני אוכל סלט טוב שניצל ואפילו 2 וגם ציפס כמנת פחמימה שמותר לי בארוחה לי זה בסדר, אולי תיהיה משהי שתפו"א לא טוב לה.

• תודה
Reactions: tbh

רינהרינה

משתמש מקצוען
ממש לא הורדתי פחמימות לגמרי ,הורדתי בכמות למדתי איזה כמות טובה לי כן ואם אני אוכלת ארוחה של סלט עם חלבון ואני רוצה כריות אני אפחית מהלחם והוסיף בסוף הארוחה את הכריות עם החלב בכמות שבסדר לי ,
ושוב אני מדגישה שלקח לי זמן להכנס לתהליך בצורה הנכונה ועדין אני לומדת עוד דברים חדשים שיעזרו לי בתהליך מהזומים ומהשיחות ,,
בפסח אכלתי מצות כוסמין עגולות בערך כחצי מצה לארוחה לפעמים יותר כי כן הרגשתי צורך ובאמת עם המיץ ענבים היה לי מאד קשה ,זה הפיל עלי תחושת עיפות ,מה יש דברים שאין ברירה וצריך לאכול/לשתות ואם בסך הכללי שומרים אז בסוף הגוף מאזן את הדברים האלו,
ולגבי הציפס אז באמת אני לא אוכלת כל יום כי אני רוצה דברים יותר בריאים ,אבל אם אני מכינה לילדים וגם מתחשק לי אני אוכל סלט טוב שניצל ואפילו 2 וגם ציפס כמנת פחמימה שמותר לי בארוחה לי זה בסדר, אולי תיהיה משהי שתפו"א לא טוב לה.
השאלה אם ההנחיות פחות או יותר זהות לכולם,
או שממש יש הבדלים עפ"י הגנטיקה של כל אחד.
כנראה לא תדעי לענות כי את מכירה רק את שלך, אבל אם מישהו יודע זה ממש מעניין.

דונג

משתמש צעיר
נכון,
אין לי באמת איך לדעת את זה,
מה שאני כן רואה שלי זה עשה טוב לאומת דיאטות אחרות שעשיתי

eli_7

משתמש צעיר
על פי הפרסומים שלהם לפחות, וגם על פי שיחה עם נציג שלהם בעל פה, אין שום קשר לכמויות של קלוריות בשום צורה שהיא, אלא התאמה גנטית בלבד.
על פי ההסבר שלהם גוף בריא יודע לפרק עודף קלוריות בעצמו ולא אמור להשמין בגלל אכילת יתר.
ההשמנה היא לא בגלל עודף קלוריות אלא בגלל מאכלים מסויימים שלא מתאימים לאנשים מסויימים (לכן יש כאלה שכמה שלא אוכלים - פשוט לא משמינים), והם אלה שגורמים לעליה במשקל. ברגע שאדם ימנע מאותם מאכלים מאד מאד ספציפיים המזיקים לו אישית ספציפית על פי הרכב ה-DNA האישי שלו (זה יכול להיות למשל דג סלמון, קישואים ותות שדה - לאו דווקא דברים משמינים) - הוא יחזור בקצב מאוזן למשקל האידיאלי שלו מעצמו, בלי דיאטה כלשהי.
האם זה לא נכון ויש מעבר להתאמה גם הגבלות של כמות קלוריות?

יש לי תחושה שהמגיב בראש האשכול שממש ממש ממליץ נגד וטוען שזה ממש לא עובד, מדבר על משהו שונה ולא על זה. מי שמשווה את זה לדיאטות אחרות ושבאופן כללי צריך להמעיט בפחמימות וסוכרים - זה מנוגד בפירוש ב-180 מעלות למה שהם טוענים. השיטה פותחה במכון וייצמן ומופעלת כיום דרך בית החולים אסף הרופא - קשה לי להאמין שמדובר בשרלטנות בלבד.

השלגיה

משתמש פעיל
גם אני שוחחתי עם נציג, יש לציין שהוא היה איש מכירות ממולח ביותר.
לשאלתי, ענה שמדובר בחברה פרטית לחלוטין ורק את הבדיקה הגנטית הם שולחים לפיענוח לאסף הרופא (בעבר זה היה בהדסה עין כרם)
מאז השיחה אני מקבלת מידי יום מיילים שיווקיים שלא יורדים לי מהוריד.
לא יודעת למה, אבל קשה לי להאמין בשיטה שתומכת בלאכול שניצל מטוגן וציפס, אם אשמע תוצאות של כמה וכמה שירדו משמעותית ונהנים משמירה על המשקל לאורך זמן ומאורח חיים בריא, אשקול זאת שוב.

רינהרינה

משתמש מקצוען
זה יכול להיות למשל דג סלמון, קישואים ותות שדה - לאו דווקא דברים משמינים
בתאוריה זה כך, במציאות נראה שלכולם הם אומרים רק להוריד פחממות, בעיקר פחממות ריקות,
ואם זו דיאטה אחידה לכולם אז חבל לשלם על הבדיקה הגנטית.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמו

א הַלְלוּיָהּ הַלְלִי נַפְשִׁי אֶת יְהוָה:ב אֲהַלְלָה יְהוָה בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:ג אַל תִּבְטְחוּ בִנְדִיבִים בְּבֶן אָדָם שֶׁאֵין לוֹ תְשׁוּעָה:ד תֵּצֵא רוּחוֹ יָשֻׁב לְאַדְמָתוֹ בַּיּוֹם הַהוּא אָבְדוּ עֶשְׁתֹּנֹתָיו:ה אַשְׁרֵי שֶׁאֵל יַעֲקֹב בְּעֶזְרוֹ שִׂבְרוֹ עַל יְהוָה אֱלֹהָיו:ו עֹשֶׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ אֶת הַיָּם וְאֶת כָּל אֲשֶׁר בָּם הַשֹּׁמֵר אֱמֶת לְעוֹלָם:ז עֹשֶׂה מִשְׁפָּט לָעֲשׁוּקִים נֹתֵן לֶחֶם לָרְעֵבִים יְהוָה מַתִּיר אֲסוּרִים:ח יְהוָה פֹּקֵחַ עִוְרִים יְהוָה זֹקֵף כְּפוּפִים יְהוָה אֹהֵב צַדִּיקִים:ט יְהוָה שֹׁמֵר אֶת גֵּרִים יָתוֹם וְאַלְמָנָה יְעוֹדֵד וְדֶרֶךְ רְשָׁעִים יְעַוֵּת:י יִמְלֹךְ יְהוָה לְעוֹלָם אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן לְדֹר וָדֹר הַלְלוּיָהּ:
נקרא  20  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה