מידע שימושי דורבן מי מכיר אותו טוב?

דוש

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
לאחרונה החלפתי לנעליים פחות איכותיות
כי כבר הפסיקו לייצר את הדגם שהיה לי נוח
והתחילו לי כאבים בכפות הרגליים
חשבתי אולי מדרסים יעזרו
ואז בחנות כשבדקו טענו שמתחיל לי דורבן...

מה זו הקללה הזו
איך מתפטרים ממנה לפני שתגדל
האם נעליים נוחות חזרה יעזרו
או שחייבים את המדרסים היקרים בשווי 700 עד 1000 שח??

אנא הבו עצתכם
בעלי הנסיון...

אות לי

משתמש סופר מקצוען
שנעשה לך סדר?
אבחון לדורבן לא עושים בחנויות..עושים בקופ"ח אצל האורטופד...

בד"כ מקבלים טיפול תרופתי מונע דלקת [כי דורבן זה דלקת בעקב ולא "בכף הרגל" ]
עם הטיפול התרופתי מקבלים הפנייה לפיזוטרפיה ומרשם לעקב סילקון או מדרס או שניהם גם יחד.

המדרס שקופ"ח מספקת בתמורה לטופס 17 הוא לא הכי הכי איכותי בעיקר מפני שהוא מצופה בחומר מוקצף שמתבלה במהירות.
ויש לזה כמה פתרונות -
לשלם הפרש במכון האורטופדי ולשדרג למדרס איכותי יותר
דבר נוסף [שמפעם לפעם אנחנו עושים לידידים שלנו..]
רכישת מדרס רגיל וציפוי המדרס בעור משני צדדיו..זה נותן למדרס אורך חיים אין סופי [כמעט]

יש מקרים חמורים יותר שצריך לנקב את המדרס במקום הדורבן בעקב על מנת שירד הלחץ מהעקב.

למדרס מטבע הדברים צריך נעלים "מגושמות" או נעלי ספורט -
כשיש צורך לנעול באופן זמני נעל אלגנטית יש את עקב הסיליקון - לא יעיל כמו מדרס אבל כשאין ברירה...הוא גם יעיל.

שביעית

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י אות לי;n5061914:
[כי דורבן זה דלקת בעקב ולא "בכף הרגל" ]
אות לי , אני רואה שאת מבינה בנושא, אז אשמח אם תעני לי:
כאבים בכפות הרגליים, בעיקר ממוקד בעקב, אחרי עמידה ממושכת או הליכה ארוכה, במיוחד בהריון, זה דורבן?
לא חשבתי על הכיוון אבל אחרי שקראתי את דברייך פתאום אני מתחילה לחשוש שזה זה.
[קצת מוזר לי כי אני לא שמנה ולא מבוגרת - ואלו שני גורמים עיקריים לדורבן, עד כמה שידוע לי]

צפורן

משתמש מקצוען
אם זה רק מתחיל, רוצי לפיזיותרפיה, תקפידי עליה, ועל התרגילים שהפיזיותרפיסטית תתן לך כשיעורי בית, ותראי ישועות.
לא סותר את עניין המדרס/עקב סיליקון, אבל לא להזניח את הטיפול בגוף, ולסמוך על עזרים אורטופדים!

אות לי

משתמש סופר מקצוען
נראה לך אני קופ''ח..:)
הסימן המובהק לדורבן זה בבוקר כשקמים מהמיטה ולא יכולים להניח את הרגל על הרצפה,
בהמשך היום זה כואב אבל נסבל.

דוש

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
יו ממש כך
כל היום כמעט לא כואב
לכן היה נראה לי משונה
כי אני זוכרת מישהי שהיה לה וסבלה מאוד.....

אז מה ?
הייתי אצל אורטופד והוא אמר לי מדרס
הוא לא גילה דורבן
רק בחנות חשדו בזה....

שביעית

משתמש סופר מקצוען
אז לא. זה רק אחרי עמידה ממושכת [נגיד בישולים לפני שבת] או הליכה ארוכה [אחרי חרישה של רחובות במסע קניות]. במיוחד בהריון.
בקיצור, זה נשמע לי סתם עומס על הכפות רגליים.

צפורן

משתמש מקצוען
אות לי
אפשר להיות ידידה שלך?
אתם עושים את זה רק למדרסים לדרבן, או שהפתרון הנ"ל מעניק אורך חיים אינסופי לכל סוגי המדרסים?

אות לי

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י צפורן;n5061992:
אות לי
אפשר להיות ידידה שלך?
אתם עושים את זה רק למדרסים לדרבן, או שהפתרון הנ"ל מעניק אורך חיים אינסופי לכל סוגי המדרסים?

לא מקבלים כבר ידידות חדשות....אין מקום הכל תפוס :p
והפתרון הוא לכל מדרס שמצופה בחומר מוקצף כמו סול כזה
הוא נשחק ומתפורר במהירות העור שומר עליו

ואנחנו לא עושים את זה כמקצוע רק כשרות לידידות..
לכאורה אפשר לעשות את זה אצל כל סנדלר או אפילו לבד
את צריכה רק להשיג יריעה של עור - להדביק את העור לנדרס ולגזור אתו למידת המדרס זה משחק ילדים.

האינסופי זה פונקציה של איכות העור שניתן גם להחליף אותו מפעם לפעם כשהוא מתבלה.

דיצה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
נכתב ע"י אות לי;n5062034:
לא מקבלים כבר ידידות חדשות....אין מקום הכל תפוס :p

לא השארת לי מקום?.:eek:
גם לא בעמידה??? :(

אחת מאלף

משתמש רשום
מנסיון עם דורבן נוראי דווקא לא בעקב אלא בכריות כף הרגל והוא היה דורבן אמיתי ,
מרחתי כל ערב שמן קיק בכמות נכבדה, עם כמה טיפות שמן לבנדר, וחבשתי הייטב. אחרי כמה לילות כאלה הדורבן נעלם.
יש לציין שתפסתי אותו יחסית בהתהוות ולא כשכבר החמיר, אך מומלץ ושווהל נסות לפני מדרסים ויקרים אחרים.

פלוס-מינוס

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
כבעלת ניסיון, וכבת לבעלת ניסיון.
אין כזה דבר דורבן 'שנעלם'.

נתחיל מהתחלה - דורבן זהו גיד הצמוד לעצם העקב שמקבל דלקת (ולא דוקא מגיל או מעודף משקל, זה יכול להיות גם משפחתי...) ומסיבה זו הוא מזדקר ממקומו ומזכיר בצורתו את הקוצנים של ה'דורבן' (מצורפת תמונה)
הדורבן אינו יכול להעלם. במידה והדלקת חולפת הדוקרן מתגמש ולכן הוא אינו כואב יותר. בצילום רנטגן רואים אותו בברור, גם בזמן שהוא אינו כואב יותר.

מדרס יכול מאוד לעזור לכאבים, כי הוא נותן תמיכה טובה לעקב.
טיפול בשמן קיק עוזר לרפא את הדלקת, כמו כל דלקת אחרת, ומסיבה זו הכאב חלף, אם כי זו 'תרופת סבתא' שפגה אחרי כמה ימים....

מה שבאמת עוזר לכאב - גם בזמן שהדלקת עדיין קיימת - זהו המגנט, משהו בקוטר של כחצי ס"מ בעל שפיץ מעט מחודד, בודקים על הבוקר (עוד לפני הקימה מהמיטה) את מיקומו המדויק של מקור הכאב (כביכול היכן נמצאת ההזדקרות באותו רגע) ומצמידים אותו למקום בעזרת פלסטר ייעודי.
זוהי אינה תרופה לדלקת. זהו רק אמצעי מניעה לכאב. אני הייתי איתו כשלוש שנים עד שהדלקת חלפה מעצמה.

אבד לי המספר של מי שניתן לקנות אצלה את המגנט.

אאדכן בבוקר.

רפואה שלמה לכולם!

קפוצון

משתמש מקצוען
הסובלים מדורבן במשפחתינו הלכו לרפד קנו ספוג וחתכו בצורת הנעל במקוום של הדורבן נקבו חור וכך הדלקת חלפה

נעמיתוש

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י קפוצון;n5062878:
הסובלים מדורבן במשפחתינו הלכו לרפדקנו ספוג וחתכו בצורת הנעל במקוום של הדורבן נקבו חור וכך הדלקת חלפה

גם לי לפני יותר מעשור, יעץ פרופ' נכבד מהדסה, לקחת ספוג (רחצה) לגזור לחצי, להדביק בנעל וללכת עליו. הדורבן נעלם מאז ולעולם. ברוך ד'.

blueberry

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י נעמיתוש;n5062929:
גם לי לפני יותר מעשור, יעץ פרופ' נכבד מהדסה, לקחת ספוג (רחצה) לגזור לחצי, להדביק בנעל וללכת עליו. הדורבן נעלם מאז ולעולם. ברוך ד'.

לא הבנתי האם ללכת על הספוג (בצורת הנעל?) או שלגזור חור במקום הדורבן.

נעמיתוש

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י blueberry;n5063549:
לא הבנתי האם ללכת על הספוג (בצורת הנעל?) או שלגזור חור במקום הדורבן.

ללכת ממש על הספוג, עד הרגשת הקלה וריפוי המקום, במידה והספוג מתבלה- כמובן להחליפו.
רפואה שלמה!

yosher2005

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י שביעית;n5061973:
אז לא. זה רק אחרי עמידה ממושכת [נגיד בישולים לפני שבת] או הליכה ארוכה [אחרי חרישה של רחובות במסע קניות]. במיוחד בהריון.
בקיצור, זה נשמע לי סתם עומס על הכפות רגליים.

שביעית - אני בחבורה שלך
גם סובלת מאוד בהריון אחרי הבישולים לשבת ואחרי הליכה ארוכה - מכאבים בעקב. זה תמיד רק בצד אחד ומתלווה לזה גם כאב בעצם האגן, גם בצד אחד.

השאלה אם יש פתרון לעומס הזה על כפות הרגליים? ולמה זה מופיע רק בהריון? ואפילו בתחילת הריון, לפני שיש כובד רציני לסחוב...

צפורן

משתמש מקצוען
נכתב ע"י שושי100;n5063822:
אני טיפלתי בגלי הלם לדורבן וזה פתר את הבעיה לחלוטין

את מתכוונת ל"אולטראסאונד" של הפיזיותרפיה?
זה פתר לחלוטין גם אצלי, אם כי תרגלתי גם מתיחות בבית.

תן חיוך!

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מה????
אף אחד לא מכיר את הפתרון של הקפאה???
אולי אין את זה בארץ.
יש רופא בבורו פארק בשם ד"ר פרלשטיין, רופא חרדי
שמקפיא את המקום ע"י זריקה.
ו.....כמה שנים לא מרגישים כלום!!!!!!
פעם בכמה שנים זריקה בעקב, ושכחנו מהדרבן!!
מנסיון של קרובי משפחה שעברו את זה ושכחו שהיה להם פעם דרבן.
אה, ומדובר על דרבן בשלב מאד מתקדם, ממש לא התחלתי.
מי שזה רלוונטי לה, אוכל לתת פרטים באישי.
בהצלחה!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  21  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה