דרוש מידע אתם זוג ללא דירה?? כנסו לכאן לסקר הגדול!!

אתם מחפשים דירה לקנייה? מה הסכום המרבי שאותו יש לכם ובאפשרותכם לשלם עבור דירת החלומות שלכם?

• עד 600,000 ש"ח.

הצבעות: 44 12.9%
  • עד 800,000 ש"ח.

הצבעות: 25 7.3%
  • עד 1,000,000 ש"ח.

הצבעות: 56 16.4%
  • עד 1,200,000 ש"ח.

הצבעות: 52 15.2%
  • עד 1,400,000 ש"ח.

הצבעות: 36 10.6%
  • עד 1,600,000 ש"ח.

הצבעות: 29 8.5%
  • עד 1,800,000 ש"ח.

הצבעות: 42 12.3%
  • עד 2,000,000 ש"ח.

הצבעות: 23 6.7%
  • עד 2,200,000 ש"ח.

הצבעות: 6 1.8%
  • עד 2,400,000 ש"ח.

הצבעות: 28 8.2%

• סה"כ מצביעים
    341

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
מענין אותי האם כל מי שהצביע (משמע אנשים ללא דירות-לא מבינים בענין ההחזר החודשי) חישבו בחישוב שלהם מה יכולת ההחזר החודשי, או שרק חישבו בתרגיל פשוט: יש לי סכום כזה וכזה המהווה 25% מערך הדירה שאני יכולה לרכוש ואם כן הסכום המקסימלי שלי בתוספת 75% משכנתא הוא X Y Z.

לא תמיד מי שיש לו 500 אלף שח הון עצמי יכול להחזיר משכנתא של מליון וחצי!
וממילא כל תוצאות הסקר שגויות כי כשאותו אדם יגיע לרכוש את הדירה בסכום עליו הוא חולם הוא יגלה שאין לו יכולת כזו באמת/לא מאשרים לו וכו...
נכון מאוד
ומצד שני גם
מעניין אם כולם יודעים את הכללים הבסיסים של משכנתא
קרי:
25 אחוז הון עצמי משווי הדירה
ו1/3 מהמשכורות המוצהרות של שני בני הזוג יחדיו

היינו שאם ביחד מרוויחים 10
אז יכולים לקחת משכנתא של 3.3

וכן הלאה

שלמה לב משכנתאות

ייעוץ משכנתאות מקצועי
מנוי פרימיום
נכון מאוד
ומצד שני גם
מעניין אם כולם יודעים את הכללים הבסיסים של משכנתא
קרי:
25 אחוז הון עצמי משווי הדירה
ו1/3 מהמשכורות המוצהרות של שני בני הזוג יחדיו

היינו שאם ביחד מרוויחים 10
אז יכולים לקחת משכנתא של 3.3

וכן הלאה
תמיד אפשר לקחת הלוואת עו"ש להשלמת ההון העצמי ולהגיע גם ל90/100 אחוז מימון

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
תמיד אפשר לקחת הלוואת עו"ש להשלמת ההון העצמי ולהגיע גם ל90/100 אחוז מימון
זה נכון.
אבל בשביל זה צריך להיות עם משכורת בהתאם (שתוכל להחזיר את ההחזרים הגבוהים של ההלוואות הללו....)

או כמו שראיתי לא מזמן אברך חביב במיוחד שביקש שאפרוט לו את התלוש של ה200 שקל
שקיבל מקופת העיר כי אין לו איך לשלם את המשכנתא בגלל שגם את הבסיס הוא לקח כהלוואה...

בקיצור ב99 אחוז מהמקרים זה דבר מטופש ולא מומלץ(אלא אם כן מדובר בעצמאי עם הכנסות גבוהות ולא מוצהרות ....)

יוסי 100

משתמש רשום
היי
בתור זו"צ שעוד לא קנה, אבל חצי שנה בחיפושים ובעז"ה בשבוע הקרוב קונה בב"ב,
אני חושב שזה בדיוק הסקטור שאמור לענות לסקר...

1 חבל מאוד שחסר בסקר מעל 2.4, כי מתוך 10% שיכולים מעל 2 מ' רק 1.3% בין 2 ל 2.2, ו8.7% בין 2.2 ל 2.4 מוזר, לא?

2 צריך להדגיש בסקר עצמו שהסקר לא נועד לבדיקת רמת חיים ו/או האם מותר לזייף תלושים ו/או כמה כסף קיבלו מההורים ו/או כמה הון עצמי/משכנתא/גמחים/דמיונות יש לזוג,
אלא רק לבדיקת ביקוש, ולכן רלוונטי רק נתון אחד - מה המחיר שיהיה רשום בחוזה...

3 כן חשוב מאוד מה שאמרו לפני, שזו"צ שלא קנה = לא מבין,
וקריטי לדעת שכל 200 אל"ש במשכנתא = לפחות אלף לחודש (ל30 שנה),
והבנקים לא נותנים יותר משליש מההכנסה הפנויה (משכורות נטו - החזרי חובות),
ויש גבול לאמון שלהם במלגות של כולל וכדו'
והמקסימום שאפשר להשיג מגמחי"ם לא מגיע ליותר מ100 אל"ש וגם זה בניסים ובביזיונות, ובפרט שזה מוסיף על ההחזר החודשי עוד כמה אלפים,
ונניח שיש לכם הלוואות עומדות (מי שלא מבין, באמת לא שייך לכאן:) בסכום יותר גדול, זה לא לכל החיים, ובעוד 5-10 שנים שאותו אחד יחתן או ישפץ, פתאום תצטרכו להשיג מאות אלפים בב"א, ואז מה? תחפשו עוד אחד כזה? "אין סומכים על הנס"
(וזה לא קשור בכלל לאחוזי מימון, אני מכיר אחד שקנה דירה בירושלים ב100% מימון, מבנק אחד הלוואה לכל מטרה ומהשני משכנתא, פשוט יש לו אפשרות החזר חודשית ל2 ההלוואות כולל הריביות שלהם...)

4 נקודה מאוד חשובה
למה הכאבי ראש הזה בישביל מה תקנו דירה לכם וזהו מקסימום עם אופציה
אני כבר לא זו"צ ממש וכבר יש לי דירה
אבל אני מכירה לא מעט זוגות כאלה,
ולכן זה אמור להשתקף בסקר.
(כמובן שכולם היו רוצים לקנות דירה בלי קומבינות, אבל במציאות יש כאלה שכן קונים ככה.)
לא הבנתי מה הכאבי ראש וק"ו מה הקומבינות,
המציאות הפשוטה היא שככל שהדירה גדלה המחיר למ"ר יורד!
2 דירות 50-60 מ"ר עולות הרבה הרבה יותר מדירה אחת של 100-120 מ"ר...
והרי ברור לכל אחד שקונה דירת 60 מ"ר שבעוד 10-15 שנה הוא יהיה חייב לעבור לדירה יותר גדולה, ולשלם את הפער, שילך ויגדל (נכון שה60 מ"ר שלו יתייקר, אבל ה100 מ"ר יתייקר בהתאמה)...
לא יותר הגיוני לקנות כבר עכשיו את הדירה הגדולה, לפצל ולהרוויח ב10-15 שנה האלה שכירות על 40 מ"ר...
הבעיה היחידה היא הריביות המטורפות שיש היום שהופכות את זה ללא כדאי, אבל גם היום לפעמים זה משתלם ובפרט שבעז"ה אחרי המלחמה ירד הריביות, וזה יחזור להיות הגיוני...

אבל בתכלס זה לא רלוונטי לסקר... בגלל נקודה 2 לעייל, כי תכלס זה מעלה את הביקוש, וזה לא רלוונטי איך ישלמו את המחיר של הדירה, משכירות של חציה, ממשכנתא, או מהלוטו...
בבני ברק למשל 2400000 זה רק לדירת 3 חדרים ואין אפשרות אפילו בחלום למצוא במחיר הזה דירת 4 חדרים, ולקנות עכשיו ולמכור עוד כמה שנים זה מביא הפסד וכו', אז לכן לא קונים.
ובירושלים בכלל...
כאחד ש... (כנ"ל) דמיונות!
גם בלי להגיע לז'בונסקי והלאה, יש במחיר הזה דירות 4 חדרים ויותר מ90 מ"ר, שלא צריכות שיפוץ.
(חיפוש פשוט ב"יד 2"...)

שמחתי לעזור

שלמה לב משכנתאות

ייעוץ משכנתאות מקצועי
מנוי פרימיום
זה נכון.
אבל בשביל זה צריך להיות עם משכורת בהתאם (שתוכל להחזיר את ההחזרים הגבוהים של ההלוואות הללו....)

או כמו שראיתי לא מזמן אברך חביב במיוחד שביקש שאפרוט לו את התלוש של ה200 שקל
שקיבל מקופת העיר כי אין לו איך לשלם את המשכנתא בגלל שגם את הבסיס הוא לקח כהלוואה...

בקיצור ב99 אחוז מהמקרים זה דבר מטופש ולא מומלץ(אלא אם כן מדובר בעצמאי עם הכנסות גבוהות ולא מוצהרות ....)
אפשר לקבל היום הלוואות עו"ש ל18 שנה בתנאים דומים למשכנתא, כך שההחזרים יהיו יחסית נמוכים

שלמה לב משכנתאות

ייעוץ משכנתאות מקצועי
מנוי פרימיום
כמה ריבית ממוצעת אפשר לקבל? בתנאים האלה?
האם אתה מדבר על שיעבוד מדרגה ב'(וחברות ביטוח?)
ריבית אני מביא החל מפריים פלוס חצי ל18 שנה תלוי בהכנסות ובדירוג
פחות שנים אני מביא גם בפריים מינוס חצי
ואני לא מדבר על חברות ביטוח/חוץ בנקאי, אלא על הלוואות עו"ש רגילות

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
ובפרט שבעז"ה אחרי המלחמה ירד הריביות, וזה יחזור להיות הגיוני...
למה שירד הריביות ??
הרי המלחמה הזו עלתה למדינה המון כסף, והמדינה צריכה לכסות את ההוצאות האלו. ואיך היא עושה את זה ? ע"י העלאת מיסים והכנסות מדירות וריבית ולא ע"י הורדה של הריבית

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
למה שירד הריביות ??
הרי המלחמה הזו עלתה למדינה המון כסף, והמדינה צריכה לכסות את ההוצאות האלו. ואיך היא עושה את זה ? ע"י העלאת מיסים והכנסות מדירות וריבית ולא ע"י הורדה של הריבית
הריבית שאנחנו משלמים לא הולכים למדינה.
הם הולכים לבנקים.
ואם כבר העלאת ריבית גרמה למדינה להכניס פחות על דירות

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
הריבית שאנחנו משלמים לא הולכים למדינה.
הם הולכים לבנקים.
ואם כבר העלאת ריבית גרמה למדינה להכניס פחות על דירות
נכון, אבל העלאת או הורדת הריבית זה לא משהו כללי לכל המשק ? זה נוגע רק לבנקים ?

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
נכון, אבל העלאת או הורדת הריבית זה לא משהו כללי לכל המשק ? זה נוגע רק לבנקים ?
זה משפיע על כל המשק כמובן.
אבל לא הבנתי איך אתה מקשר את זה למלחמה?

אם כבר הפוך שהמלחמה זה סיבה להורדת ריבית

תחשוב על זה
מלחמה=פחות הכנסות
הורדת ריבית=הגדלת הכנסות

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים

שלמה לב משכנתאות

ייעוץ משכנתאות מקצועי
מנוי פרימיום
פחות הכנסות ויותר הוצאות שצריך לכסות איכשהו ואיך מכסים ?? ע"י מיסים
בשביל להרוויח ממיסים צריך שיהיו עסקאות, וכשהריבית גבוהה והכסף יקר אין עסקאות.. לכן המלחמה היא סיבה להורדת הריבית.
בכל מקרה גם קודם המלחמה וגם כעת כל בתי ההשקעות צופים ירידת ריבית במהלך שנת 2024, האינפלציה התמתנה ועומדת כעת 3.3 לשנה שזה ממשק קרוב ליעד של בנק ישראל, וזה הסיבה המשמעותית לירידת הריבית בקרוב, כמובן שזה תהליך הדרגתי וירד לאט לאט..

שולי איטח

משתמש מקצוען
ריבית אני מביא החל מפריים פלוס חצי ל18 שנה תלוי בהכנסות ובדירוג
פחות שנים אני מביא גם בפריים מינוס חצי
ואני לא מדבר על חברות ביטוח/חוץ בנקאי, אלא על הלוואות עו"ש רגילות
גם לסכומים גדולים
נניח 300,000 ש"ח ל 18 שנה??

שלמה לב משכנתאות

ייעוץ משכנתאות מקצועי
מנוי פרימיום

.B.B

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
ועדיין לפי תוצאת הסקר העכשווית רוב הציבור אין ברשותו כסף כדי לקנות דירה בערים החרדיות המרכזיות.
בשביל זה לא צריך לעשות סקר זה ברור מאליו
אחרת מזמן כולם היו קונים = המחירים היו עולים = שוב לא היתה לציבור יכולת לקנות דירות במרכז...

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה