אלרגיה אלרגיה למטרנה חלבית

פרינס

משתמש צעיר
הבת שלי קבלה בגיל חודשיים פלוס מטרנה חלבית בערך בפעם השישית לחייה,
אחרי שהיא אכלה היא הקיאה והתפתחה לה פריחה וכתמים אדומים בפנים, הרופא קבע שהיא אלרגית לחלבי ולא לתת לה בשום אופן
חלבי עד גיל שנה, בנוסף הוא אמר כי אין לתת גם מטרנה צמחית
שאלתי 2 רופאים נוספים ואמרו שאין בעיה לנסות לתת מטרנה צמחית
היית מנסה?? כי אני קצת מפחדת?

יונלה

משתמש מקצוען
תנסי לתת לה את הצמחי בהשגחה רפואית, כגון טיפ"ח או קופ"ח.
אם חלילה היא תגיב לא טוב שתהיה אחות/רופא לידה.

זאת ההנחיה שאנחנו קיבלנו למקרה דומה.

diklonet

משתמש מקצוען
לבת שלי גם היה התחלנו עם נוטרמיגן ואחרי כמה ימים
עברנו לצימחי הכל היה בסדר
היא גם המשיכה לינוק ואני לא הפסקתי חלבי
בגיל שנה חזרה לאכול חלבי

פרינס

משתמש צעיר
הבעיה שלא בא לי להתחיל עם נוטרמיגן,
היא היום בת שמונה חודשים ואין סיכוי שהיא תסכים לקחת (עקשנית מאד)
היום היא רק יונקת או חלב שאוב ואני אוכלת חלבי כרגיל

אין מצב!

משתמש פעיל
לאחותי הרופא קבע אלרגיה להמון מרכיבים ומוצרים, ביניהם גם סויה.
וזה היה אחרי שכבר נתנו לה מטרנה צמחית - שזה בעצם סויה.
לא קרה לה עד היום כלום...
אגב, זה היה נס ממש אחרת לילדה לא היה מה לאכול.. היא אכלה מטרנה עד גיל 7..........

Ruchele

משתמש רשום
לביתי היתה אלרגיה למטרנה חלבית
ומטרנה צימחית היה בסדר גמור

nekemp

משתמש רשום
מקפיצה שוב את האשכול,
הבת שלי בגיל שלושה וחצי חודשים קיבלה פריחה בכל הגוף לאחר קבלת מטרנה, אחרי שלושה חודשים עשינו לה לפני פסח ממש טסט+תגר ועבר בשלום ב"ה., כל הפסח לא קיבלה חלב, אחרי חופשת פסח חזרה למטפלת וקיבלה מטרנה שלב 2 (היא בת 7 חודשים) ואז קיבלה פריחה בכל הגוף שוב , חזרנו לרופאה שעשתה לה את הטסט והתגר, היא עשתה לה טסט על המטרנה שלב 2 ובאמת יצא חיובי, הרופאה אומרת שפיספסנו את ההזדמנות... מישהי מכירה הזדמנות של שבועיים שבגלל שלא נתנו חלב פספסנו את המומנט??
מה שאני חושבת שבטסט והתגר שיצא תקין זה היה חלב של הבתי חולים עדין , מה שנותנים בתינוקיה שנולדים והמטרנה שלב 2 פשוט יותר אגרסיבי, יכול להיות?
אשמח לשמוע ממישהו שהיה לו משהו דומה או מידע על זה.
ממש תודה

פרינס

משתמש צעיר
תנסי להביא לה סימילאק או סתם מוצרי חלב,
שמעתי מהורים רבים שתינוקות אלרגיים דוקא למטרנה בלי קשר לחלבי
מנסיון עם הבת שלי ומנסיון ששמעתי מהורים רבים שילדים אוכלים חלבי, שותים סימילאק וכדו
ומטרנה גורמת להם לאלרגיה....

Prk

משתמש פעיל
אצלנו המטרנה גרמה להקאות, (גם סייליאק חלבי אם אני זוכרת נכון)
הצמחי גרם לכאבי בטן
מקבלת רק נוטרימגן , בגיל שנה אובחנה עם אלרגיה לחלבי

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
מקפיצה שוב את האשכול,
הבת שלי בגיל שלושה וחצי חודשים קיבלה פריחה בכל הגוף לאחר קבלת מטרנה, אחרי שלושה חודשים עשינו לה לפני פסח ממש טסט+תגר ועבר בשלום ב"ה., כל הפסח לא קיבלה חלב, אחרי חופשת פסח חזרה למטפלת וקיבלה מטרנה שלב 2 (היא בת 7 חודשים) ואז קיבלה פריחה בכל הגוף שוב , חזרנו לרופאה שעשתה לה את הטסט והתגר, היא עשתה לה טסט על המטרנה שלב 2 ובאמת יצא חיובי, הרופאה אומרת שפיספסנו את ההזדמנות... מישהי מכירה הזדמנות של שבועיים שבגלל שלא נתנו חלב פספסנו את המומנט??
מה שאני חושבת שבטסט והתגר שיצא תקין זה היה חלב של הבתי חולים עדין , מה שנותנים בתינוקיה שנולדים והמטרנה שלב 2 פשוט יותר אגרסיבי, יכול להיות?
ממש תודה
באלרגיה יש דבר כזה שחשיפה לאלרגן והפסקה ממנו ושוב חשיפה אליו - אכן גורמת לאלרגיה, אפילו לאלרגיה מסכנת חיים.
זה קורה במיוחד כשהיה קודם רגישות או אלרגיה קלה (כמו במקרה שלכם למשל).
ואני יודעת שרופאים נזהרים מהפסקה של שבועיים בתור משהו שעלול להיות מספיק כדי לפתח אלרגיה כזו. רופאת האלרגיה שלנו אומרת 'נגעת נסעת' - אין מצב להתחיל ולהפסיק שום מזון. התחלתם - תמשיכו ברצף. תדאגו שלא תהיה הפסקה.
את יכולה לבקש מהרופאה לעשות טסט על מטרנה שלב 1, אם כי אני מאד מסופקת אם יש לזה סיכוי.

נערך לאחרונה ב:

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
תנסי להביא לה סימילאק או סתם מוצרי חלב,
שמעתי מהורים רבים שתינוקות אלרגיים דוקא למטרנה בלי קשר לחלבי
מנסיון עם הבת שלי ומנסיון ששמעתי מהורים רבים שילדים אוכלים חלבי, שותים סימילאק וכדו
ומטרנה גורמת להם לאלרגיה....
אחרי שהיא יצא חיובית בטסט?
פחות.
(בגדול אני מסכימה איתך, וראיתי בהחלט רגישות למטרנה יותר מאשר לסימילאק. אבל אחרי שהוכחה אלרגיה זה כבר סרט אחר).

@nekemp עשיתם טסט רק למטרנה או גם לחלב?

חיים ואושר

משתמש רשום
מקפיצה שוב את האשכול,
ממש תודה
ואוו...
בדיוק אותו סיפור,
ממש מעניין מי זאת הרופאה שעשתה לכם את הטסט, כי אני בהתחלה הגעתי לאחת שזרקה אותנו מיד ולמרות שבטסט עורי-לדעתי ממש האדים לו וקצת התנפח-היא טענה שזה לא כלום,...
אבל לילד היה ממש רע ולא רגוע והחלטתי לנסות פורפ גדול יותר-ואכן יצא חיובי,
כמובן שייסרתי את עצמי שסתם הפסקתי איתו...אבל הילד ממש סבל ,
ולפי מה שהבנתי מהפרופ -יתכן והבדיקה לא נעשתה כמו שצריך,

אם תוכלי אשמח לשמוע מה השם של הרופאה הנ"ל....

nekemp

משתמש רשום
ואוו...
בדיוק אותו סיפור,
ממש מעניין מי זאת הרופאה שעשתה לכם את הטסט, כי אני בהתחלה הגעתי לאחת שזרקה אותנו מיד ולמרות שבטסט עורי-לדעתי ממש האדים לו וקצת התנפח-היא טענה שזה לא כלום,...
אבל לילד היה ממש רע ולא רגוע והחלטתי לנסות פורפ גדול יותר-ואכן יצא חיובי,
כמובן שייסרתי את עצמי שסתם הפסקתי איתו...אבל הילד ממש סבל ,
ולפי מה שהבנתי מהפרופ -יתכן והבדיקה לא נעשתה כמו שצריך,

אם תוכלי אשמח לשמוע מה השם של הרופאה הנ"ל....
דר שירה בן אור.מכירה?
ואת לא נתת לו חלב גם אחרי שאמרה שזה תקין?
כן, ממש מייסר לחשוב ככה...אבל יש אלוקים בשמים!
לי היה מוזר לשמוע שיש הזדמנות של שבועיים שהיה מותר לה ופתאום אחרי שבועיים אסור... כאילו מה זה איזה רכבת שצריך לדעת מתי לעלות?!!
לכן חשבתי שאולי הסיבה לזה שעבר תקין בגלל שזה היה מטרנה מאד עדינה שנותנים לתינוקות ולא מטרנה רצינית... לא יודעת .
אשמח לשמוע מה אומרות

לב כחול

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
הבת שלי בת 8 חודשים
אחרי הלידה קיבלה כמה פעמיים מטרנה ולא קרה לה כלום
ועכשיו ניסיתי לתת לה מטרנה והיא הגיבה לזה ממש לא טוב
הרופא אמר לי לנסות שלוש פעמים ולראות את התגובה בפעם האחרונה היא ממש לקחה את זה קשה
בינתיים לא ניסיתי צמחי

nekemp

משתמש רשום
הבת שלי בת 8 חודשים
אחרי הלידה קיבלה כמה פעמיים מטרנה ולא קרה לה כלום
ועכשיו ניסיתי לתת לה מטרנה והיא הגיבה לזה ממש לא טוב
הרופא אמר לי לנסות שלוש פעמים ולראות את התגובה בפעם האחרונה היא ממש לקחה את זה קשה
בינתיים לא ניסיתי צמחי
ניסית לתת לה ככה לבד? לא תחת השגחה? יפה, מענין שזה היה הוראה של הרופא, בדרכ הם מפחדים מאדד, מענין...

amaizing

משתמש רשום
הבן שלי גם אלרגי לחלבי ולסויה התחלתי לתת לו ניאוקייט
בהתחלה בשילוב עם מטרנה ובהדרגה הופחת הכמות ( במשך שבועיים)
יש לה ריח מזעזע, אבל אפשר להתרגל
אגב שמעתי מרופא ילדים שהצמחי ממש לא בריא

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
דר שירה בן אור.מכירה?
ואת לא נתת לו חלב גם אחרי שאמרה שזה תקין?
כן, ממש מייסר לחשוב ככה...אבל יש אלוקים בשמים!
לי היה מוזר לשמוע שיש הזדמנות של שבועיים שהיה מותר לה ופתאום אחרי שבועיים אסור... כאילו מה זה איזה רכבת שצריך לדעת מתי לעלות?!!
לכן חשבתי שאולי הסיבה לזה שעבר תקין בגלל שזה היה מטרנה מאד עדינה שנותנים לתינוקות ולא מטרנה רצינית... לא יודעת .
אשמח לשמוע מה אומרות
זה לא "רכבת של שבועיים".
אני אנסה להסביר שוב.
הגוף שלו נחשף למטרנה.
ואז היתה הפסקה שבה הוא לא נחשף.
ואז הוא נחשף שוב.

במצב של הפסקה אחרי חשיפה יכולה להתפתח אלרגיה שאותה יגלו בחשיפה הבאה.
עכשיו זה יותר מובן?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  3  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה