איך להיות אמא יותר אוהבת?

מצב
הנושא נעול.

אמא שואלת

משתמש פעיל
נהיה טרנד משתמשים אנונימיים , אז גם אני הצטרפתי :)

אמהות חייבת את עצתכן,
אני מרגישה שמאד קשה לי להיות נינוחה ואוהבת בבית.
אני אמא ל 5 , בע"ה בקרוב ל 6 , וזה לא קל , כל ילד והחינוך שלו, והבעיות שלו , כמעט כולם קטנים אצלי,
מגיעה הבית מהעבודה בסביבות 4, כך שפשוט כל החיים סביב מרוץ , להספיק ולהספיק.
הגדולה שלי בת כמעט 10 , ו 2 הילדים שאחריה מאתגרים מאד , הבן שובב עם הפרעת קשב , וזאת שאחריו עם תרגילי מוטוריקה יומיומיים שדורשים ממני הרבה זמן , ולא הזכרתי את הטיפול בקטנים יותר. זה הרקע כדי שתבינו יותר,
הייתי פעם בקאוצינ'ג שנדרשנו בו לדמיין אווירה רצויה בבית , והתמונה הראשונה היתה שלי יושבת נינוחה על ספה ומדברת עם כולם בנחת ואהבה. אני מאד רוצה להגיע לשם ולא מצליחה, זה אמנם לא תמיד, יש פעמים שאני יושבת איתם על הרצפה ומשחקת, יושבים לאכול ביחד ,סיפור לפני השינה , אבל כשמגיע פתאום השעה שזהו צריך לישון הכל מתחיל להיות מן מרוץ כזה, וזה קורה גם בבוקר , אני הרבה מתעוררת מאוחר בגלל הקטנה והעייפות של המצב , והכל מתנהל במרדף (פנימי אצלי, משתדלת לא להראות אבל קשה)
איך אתן מצליחות?? אני רק שומעת מסביבי כמה אני אמא טובה, ובאמת , השכנות שלי כל פעם "אין אמא כמוך" , אולי כי אני משקיעה בכל מיני דברים עם הילדים , לאפות איתם וכד' , או יצירה מידי פעם , אבל אחרי שמסיימים שוב מגיעה הסבלנות שלי לכלום ואם שני ילדים בוכים אני משתגעת. אפילו לגדולה הרבה פעמים אני מדברת בחוסר סבלנות ובטון לא נעים סתם כי אני בלחץ והיא באה בזמן לא מתאים עם השאלות שלה.
חייבת לציין שגדלתי בבית שלילי מאד , מריבות ואלימות יומיומית , וכנראה שזה בין היתר המשפיע על הקושי אצלי , אני מודעת ועובדת על זה כל יום , היום למשל ברוך השם הצלחתי בבוקר לשלוח את כולם בחיוך וחיבוק ובנחת (ועדיין בפנים אני מרגישה תוך כדי את המרוץ הזה. איך אפשר להיות בשלוווה???) אז סימנתי לי וי באושר, אבל אם מחר נחזור מאוחר מנסיעה והילדים קצת יקפצו במקום לעלות למיטה בשעה 10 בלילה, אני שוב מגיעה למצב הזה.
ועוד נקודה, מאד קשה לי לאהוב את שני הילדים ה"מאתגרים" שניתנו לי מתנה מהשמיים , כשהם מרביצים או מציקים וכדומה אני כועסת , אפילו רק בפנים , וזה מצטבר הכעס הזה, ואני לא מצליחה להרגיש אוהבת כמו את הקטנים שלי.
אשמח לטיפים ועצות שלכם , זה מאד מאד חשוב לי.

אמא שואלת

משתמש פעיל
את בהחלט מבטאת כאן צעקה אילמת של הרבה אימהות.

שהשם יהיה בעזרך. הכל בסוף יעבור. זה ילדים אין מה לעשות, בעצב תלדי בנים.
שיהיה רק נחת. והכי חשוב שברוך השם הם בריאים.

אולי את צודקת , אבל אני לא מקבלת שבסוף זה יעבור.
הילדים בנתיים גדלים כך, ולא כך אני רוצה שהם יחוו את הבית שאנחנו בונים יחד!
הנה הגדולה בת 10 , הזמן עף לו ותכף היא תהיה כלה, הבנים לישיבות , ואני מוכרחה להשתנות כדי שהבית שלי יהיה כולו מושתת על שלווה ואהבה. ואני פשוט לא מצליחה בזה תמיד.
לכן ביקשתי עצות , כי אני לא מוכנה להשלים עם זה!
לא רוצה לגדל ילדים שירגישו כמו כשהייתי ילדה , שאוהבים אותם ורגועים לידם רק כשהם ילדים טובים כמו בובות, ואני חוששת שזה מה שקורה הרבה פעמים.

מצליחה

משתמש מקצוען
גם אני הייתי באותה דילמה (6 ילדים, ואני טיפוס שקשה לו להראות אהבה...)
וקיבלתי על עצמי לעשות את זה בהדרגה.
כל יום להגיד לכל ילד משהו אחד: ביטוי אהבה, מחמאה, חיזוק, משהו טוב שראיתי בו.
רק אחד כל יום (לכל ילד), זה עושה לי ממש טוב, ואני מצליחה לעמוד בזה.
מקווה שככה זה יגדל ויתעצם, אבל השיטה היא (לדעתי) בהדרגה.
בהצלחה.

GALAXY

משתמש מקצוען
אולי את צודקת , אבל אני לא מקבלת שבסוף זה יעבור.
הילדים בנתיים גדלים כך, ולא כך אני רוצה שהם יחוו את הבית שאנחנו בונים יחד!
הנה הגדולה בת 10 , הזמן עף לו ותכף היא תהיה כלה, הבנים לישיבות , ואני מוכרחה להשתנות כדי שהבית שלי יהיה כולו מושתת על שלווה ואהבה. ואני פשוט לא מצליחה בזה תמיד.
לכן ביקשתי עצות , כי אני לא מוכנה להשלים עם זה!
לא רוצה לגדל ילדים שירגישו כמו כשהייתי ילדה , שאוהבים אותם ורגועים לידם רק כשהם ילדים טובים כמו בובות, ואני חוששת שזה מה שקורה הרבה פעמים.

גם אימי שתחיה שגידלה כמעט לבדה (אבא בעבודה רוב היום) 8 ילדים בלי עין הרע, אני נזכר מידי פעם שהייתה פוקעת סבלנותה מרוב שהיינו מעצבנים בתור ילדים....
צועקת, ומענישה וכו' אבל זה לא משפיעה בכהוא זה על ההרגשה שלי שגדלנו בבית הכי טוב והכי בריא בעולם עם אמא אוהבת ותומכת!!! יותר מזה היום אני מבין את העצבים שלה כי אני חווה את זה עם הילדים שלי.
ועוד יותר : אמא שלי מספרת לנו היום (ברוך השם כולם נשואים) איך היא הייתה בוכה לפעמים בבית שקשה לה, אבל אנחנו לא זוכרים זאת.... היום היא אמא מאושרת הכי בעולם עם הרבה נחת.
אז לכולנו היא אומרת ילד זה ילד ואין עיצה ואין תבונה....

שקשה לנו היא אומרת עוד יגיעו הימים שתצחקו על זה עם הילדים.

פוינט

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
יש כאן שתי נקודות, אחת לחיות בשלוה בלי מרוץ, והשניה להשיב אל הלב את האהבה שלך לעצמך ולילדים.

על הנקודה הראשונה אכתוב, שהתארנות מראש פותרת אין סוף לחצים,
לא פתאום מגיע הלילה וצריכים להתקלח לאכול ולישון, כבר מחמש בערב, אפשר להתחיל להתארגן, ולהודיע לילדים שעוד מעט מקלחות.
גם הבוקר יכול להיות יותר רגוע, אם מראש תדעי מה מכינים לכל אחד, מה כל אחד לובש, ואיזה תפקידים אפשר להעביר אליהם.
וכן על זה הדרך, כשההתארגנות והמחשבה שלך מקדימה את הצפוי להגיע - מפלס הלחץ יורד, ואת הופכת ל"מובילה" את הפעילות ולא ל"מובלת" על ידה.
כמובן שעדיין נותרה העבודה פיזית, לקלח להלביש להאכיל להרגיע וכו', ובע"ה שה' יתן כוחות.

לגבי האהבה לילדים, אהבה היא שריר, מעין מיומנות, ככל שתלמדי להעריך ולאהוב את עצמך, תגדל בך היכולת לאהוב את הסובב אותך. אף האהבה לבורא עולם עולה לרמה אחרת. ואז מתוך אהבת ה' את מגיעה לאהבה גדולה למקום שלך, לתפקיד שלך, לכוחות שה' שם אותך בהם, ומשם מעין גלגל האהבה שלך לסובבים אותך - עולה.
זו עבודת חיים, אמנם, אבל כל הזמן תסתכלי אחורה ותראי איפה היית, ולאיזה מקום נפלא הגעת, ותקבלי דלק וכח להמשיך ולהתקדם.

מעריכה את הרצון שלך להתקדם ולהשתפר - את באמת נפלאה!.

פרג

משתמש מקצוען
אני מאד מבינה אותך!!
זה לא קל לגדל משפחה ברוכה, לעבוד הרבה שעות מחוץ לבית ולהשאר שפויה תמיד. זה לא מובן מאליו!
ובמיוחד כשאת סוחבת עליך מטען כה רגיש מהעבר.
מהניסיון האישי שלי, אני יכולה לתת לך עיצה-
כן. דבר ראשון תדעי שאת אמא נפלאה! שנותת מעבר לכוחתיך המון ומעניקה המון לילדיך.
לא הכל בידיים שלנו. אנחנו לא יכולות לעשות הכל! כל מה שאנו רוצות. אלא מה שמתאפשר וזה עדיין המון.
זה שאת בכיוון הנכון- זה המון.
ועוד עיצה- אם את מרגישה בכל זאת נקיפות מצפון, אולי כדאי לך לפנות ליעוץ מקצועי- הנחית הורים. או מטפלת ריגשית. תמיד יש מה להוסיף.
הרבה הצלחה- אמא נפלאה!

שישיה

משתמש סופר מקצוען
עצה טובה שקיבלתי מאיש מקצוע כדי לחזק אהבה וקירבה לילד או לכל אדם.
לשבת להכין רשימה של 10 דברים שאת אוהבת בו, 10 דברים שאת מאחלת לו, 10 דברים שאת דנה אותו לכף זכות ומלמדת עליו סניגוריה, 10 דברים שאת מעריכה אותו.
לשמור את הרשימות ובמשך 3 שבועות חודש לעבור מידי יום על הרשימה בקריאה איטית או אפילו בפה. מנסיוני עזר מאד לטווח ארוך.

progitm

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
א. זה נשמע שאת אמא ואהבת וערה - כל הכבוד, עם כל ריבוי המשימות זה לא קל!
ב. אני חושבת שמעט מהאור דוחה הרבה מהחושך, השאלה מה גובר על מה ,
אני חושבת שזה הגיוני שאמא במצבך תרגיש קוצר רוח והשלכותיה לפעמים,
אבל האווירה הטובה יכולה להגיע על אף זאת , למשל לתת לכל ילד כמה וכמה מחמאות ביום , חיבוקים ונשיקות,להגיד שאת מאמינה בו ואוהבת אותו , תדליקו שירים ותרקדו ביחד יש הרבה הרבה דברים שאמא יכולה להעניק בהם את האור שהוא העיקר.

פעם שמעתי מאיזו מנחת הורים - שאם יש ילד מאתגר תעמידי לך מול העיניים תכונות שאת אוהבת בו משהו חמוד שחזק אצלו כדי שיפתח לך את הלב לאהוב ולשמוח איתו.
(במיוחד ברגעים שאתגר יוצא לאור)

מה הענינים

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מעריכה אותך מאד על עצם העלאת הנושא
לעצור כך במרוץ החיים הלא פשוט ולנתח את המצב בו את נמצאת, להבין את נקודות החולשה שלך
וגם לראות את הנקודות החיוביות שלך - זה מראה על נפש רגישה ומכילה ואוהבת.

לגבי הילדים המאתגרים שלך, זה בהחלט בהחלט אתגר, ומובן מאד הקושי שלך לאהוב אותם.
אז תסירי את נקיפות המצפון שלך וקבלי את זה, את זה שאת פחות אוהבת אותם
את לא פחות מסורה ודואגת אליהם, אלא פחות אוהבת. ותבוא לכאן אמא אחת שתספר שהיא אוהבת את כל הילדים שלה באותה מידה. אהבה היא לא כמות מסוימת שצריך להגיע לכל ה100% שלה
אהבה היא משהו שנבנה ומתמשך
אם תקבלי את המציאות הזו שאת מרגישה חוסר אהבה, תניחי את המושכות, האהבה תגיע מאליה ותצוף לאט לאט

מציעה לך לתת לעצמך הרבה אהבה וחיבוק מהבפנים שלך, את ראויה לזה. פנקי את עצמך במשהו שאת אוהבת
ואם יש לך את היכולת והפניות - לכי לטיפול אצל מישהי מקצועית, שתראה לך ותכניס לך כמה את מיוחדת...

רחלי ר

משתמש מקצוען
על הנקודה הראשונה אכתוב, שהתארנות מראש פותרת אין סוף לחצים,.

אני חולקת אבסולוטית על ההודעה לגבי התארגנות!!!
את מנהלת את הבית שלך, בהתאם לנתונים ולמצב הכי טוב שאפשר!!!!
כל היום הפרסומות, המודעות חופרות לנו על שינוי, ייעול, התקדמות, וכו', וזה גורם לנו להרגיש רע רע רע רע עם עצמנו, ועם המצב הנוכחי!!!

שני דברים חשובים:
א. כבר אמרו... הילדים חווים חוויה שונה לגמרי ממך, הם גדלים ללא העול והלחץ, והכעס שלך נספג אצלם בצורה הרבה יותר שלווה, בתוך המכלול... כדאי שתהיי כנה אתם לפעמים בזמני לחץ ותסבירי להם שאת אוהבת גם כשאת לחוצה, והם לא אשמים, גם אם נשמעת מאשימה.... וכד',

ב. כל הורה בעולם, מעניק לילדו במתנה חסך רגשי, שדרכו הוא בונה את האישיות האישית שלו, נפרדת מזו של ההורה. אז דעי, שהכאב והסבל שהם כן יחוו, ודווקא ממך, הם מתנה לאישיות שלהם. "כי אבי ואמי עזבוני וד' יאספני" אין הכוונה על סיפור טראגי של יתום עגול..... אלא זהו התהליך שכל אדם עובר בכאב ובצער, מקום בו אבא ואמא לא היו שם בשבילו, לא הכילו, לא הבינו ושם ד' אסף אותו אל חיקו באהבה רבה!!

תמרג

משתמש פעיל
אמא אוהבת זה לאו דוקא שכל היום את נינוחה ושלווה ומחבקת...
דבראשון עצם זה שאת רוצה להשתנות מעיד על אהבתך הרבה לילדים!
אותי מחזק דבר אחד ששמעתי מהרב יעקובזון:
לילדים חשוב במשך היום 3 דברים:
1.לשלוח אותם לבית הספר בנינוחות ובאיחולים ונשיקות(כך בבית הספר הילד מבסוט)
2.כשחוזר-לשמוע מה עבר עליו,לפנק אותו(מרגיש נאהב ושחיכו לו)
3.להשכיב אותו לישון בלי כעסים,ואם היה-לפייס אותו(יכול לישון רגוע וחולם דברים טובים)
כי זה נקודות זמן המשמעותיות ביותר ביום.
במהלך היום שיהיה מה שיהיה ,וכמה תאקרים שיקרו,זה כמובן זמן לעבוד על עצמינו ועלהסבלנות
אבל כלום לא קורה אם היה כעס או עצבים ,זה נורמלי והגיוני אנחנו לא מלאכיות
להקפיד על 3 הנק' הנ"ל זה פשוט מדהים איך שזה עובד,גם לילד וגם לך כאמא מבחינה מצפונית..
בהצלחה לכולנו!!

userit

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לשבת להכין רשימה של 10 דברים שאת אוהבת בו, 10 דברים שאת מאחלת לו, 10 דברים שאת דנה אותו לכף זכות ומלמדת עליו סניגוריה, 10 דברים שאת מעריכה אותו.
לשמור את הרשימות ובמשך 3 שבועות חודש לעבור מידי יום על הרשימה בקריאה איטית או אפילו בפה. מנסיוני עזר מאד לטווח ארוך.

רציתי להציע רעיון דומה.
קחי דף ותכתבי על הילד שהכי קשה לך איתו - תיאור חיובי בלבד. מי הוא באמת בפנים, כשהוא יהיה בשיא החיובי שלו. נסי לדמיין אותו בחור, הורה, מבוגר. דמייני את הכוחות שלו באים לידי ביטוי במקומות האלה, תכתבי לעצמך את הכל. כמו כן, תכתבי לעצמך מה את חושבת שכואב לו. אילו רגשות מעיקים עליו.
תקדישי 3-5 דקות בכל יום לקרא את הדף בנחת, תשמרי את הענין הזה לעצמך ותראי בעזרת ה' איך כאשר את מאמינה בטוב שלו, הוא גם מתקרב אליו וגם את מפסיקה לפחד מההתנהגות הפרועה שלו, לא חוששת מה יקרה ברגע הבא אלא מאמינה בו באמת- וממילא אף התנהגות רעה לא גורמת לך לאבד את האימון. את תראי לבד איך את נעשית רכה יותר ואוהבת יותר.

שימי לב, אם בבוקר הוא הכעיס אותך מאד, לפני שאת קוראת את הדף, דברי אל עצמך ותוציאי את הכעס. רק אז תוכלי לפנות חזרה ולחזק את האמון שלך בו.

ועוד משהו קטן...
הקב"ה לא נתן לנו כלי מדידה לאהבה. אין לנו מד חום למדוד איתו את הלב ולראות שכבר הגענו ל40 מעלות והשגנו את היעד. אבל הקב"ה כן נתן לנו מצוות על אהבה. אז איך אפשר? אפשר. אפשר לא להטריד את עצמנו כל הזמן בשאלה האם אני אוהבת, כמה אני אוהבת, האם אני ממש ממש לגמרי באמת אוהבת, או שאולי יש שם משהו שלא אוהב? השאלות האלה מייסרות והן לא אמיתיות.
אני לא באה להוריד מהשאלה שלך . ודאי יתכן לומר שאני לא מספיק אוהבת. אבל אני רק מציעה להניח לענין הזה כשהוא נפתר.

בהצלחה!

ביקי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אמא שואלת, אין לך מושג כמה אני מזדהה איתך
הנחית הורים לדעתי זה דבר שמאד עוזר וממקד
זה כמו קבוצת תמיכה, מקום בו את שומעת ולומדת
כמו כל מקצוע ויותר, אמהות זה דבר שחשוב ללמוד ולפתח ולהיות מודעים לכל התהליכים
אולי את כבר עושה את זה.. אבל אם לא, מומלץ ביותר!
(כמובן ללכת למקום המתאים.. לא למקום מחליש אלא מצמיח)

רחלי ר

משתמש מקצוען
3.להשכיב אותו לישון בלי כעסים,ואם היה-לפייס אותו(יכול לישון רגוע וחולם דברים טובים)
במהלך היום שיהיה מה שיהיה ,וכמה תאקרים שיקרו,זה כמובן זמן לעבוד על עצמינו ועלהסבלנות
להקפיד על 3 הנק' הנ"ל זה פשוט מדהים איך שזה עובד,גם לילד וגם לך כאמא מבחינה מצפונית..
בהצלחה לכולנו!!
1. בשניה שרצים להסעה? או שניה אחרי שהיא ברחה בגלל שלא מצאת את הנעל.....
2. OK
3. אחרי השעתיים שאת משתגעת שהוא יירדם, או לפני???

תפסיקו להעמיד את כל העולם על כללים ועקרונות... ואחר כך לאכול את הלב, איך הוא הלך לישון.... הרסתי את הילד שלי בידיים.....!
תזרמו, תהיו כנים עם הילד, תבינו את עצמיכם, את החולשות, את הקשיים, את הרגעים ותזכרו להתנצל...

פוינט

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני חולקת אבסולוטית על ההודעה לגבי התארגנות!!!
את מנהלת את הבית שלך, בהתאם לנתונים ולמצב הכי טוב שאפשר!!!!
כל היום הפרסומות, המודעות חופרות לנו על שינוי, ייעול, התקדמות, וכו', וזה גורם לנו להרגיש רע רע רע רע עם עצמנו, ועם המצב הנוכחי!!!

אבסולוטי - משמעותו בלתי ניתן לערעור,
ומה תאמרי, אם ה"ללמוד להתארגן" עזר לי לחיות רגוע יותר, בלי להרגיש רע עם עצמי...

ההצעה יכולה להתאים או לא להתאים - כל אחת לפי מצבה.

אמא שואלת

משתמש פעיל
חייבת להגיד שקודם כל קצת נרגעתי.
הייתי בטוחה שאקבל פה דחיפה להשתנות ובהקדם כי אחרת זה ישפיע על כל העתיד של הילדים שלי , במקום הערות קיבלתי מחמאות , כיף :)

ובאמת , אני הולכת להדפיס לי את העצות שלכם, לשבת ולקרוא את זה בזמן נינוח יותר , לעבד , להחליט על שינויים , ולעבוד על זה.
מנחם לדעת שיש עוד אמהות כמוני, חשבתי שכמעט ורק אני כזאת , כי סביבי אני רואה רק את האמהות רכות ענוגות ושלוות , מחייכות לכל ילד, אולי כי זה רק פגישה של כמה דקות מידי תקופה ארוכה , ויש להם ילדים טובים ירושליים. הנחיית הורים הייתי כמה פעמים , עזר מאד לאותה תקופה, בעיקר למודעות שלי זה יושב טוב שאני תמיד צריכה לעבוד על עצמי.
אבל אני תמיד מרגישה שלילי כי בעלי ההפך ממני , רגוע או אדיש , איך שתקראו לזה , גם שלילי וגם חיובי , לכן רשמתי את שני הצדדים , והוא מידי פעם מזכיר לי שהלחץ שלי לא טוב לבית , והכל היה שונה אם לא הייתי לחוצה, ואמנם הוא מחמיא כשאני לא , אבל אני בעיקר 'נזהרת' שהוא יראה שאני כן אמא טובה כמו שהוא חולם שאהיה. וזה קשה , בפרט שבבוקר אני כמעט היחידה שמארגנת. ובערב אני המשכיבה כשהוא הולך ללמוד. ובכלל לא מפריע לו כלום כמעט שהילדים עושים אז אני מרגישה שכל העומס הרגשי נופל עלי , ורק אני סוחבת אותו איתי.
למרות שהוא עוזר מאד, מקשיב ומבין. שלא תטעו , באמת שבזוגיות ב"ה אנחנו ++ , אבל עדיין אני תמיד מרגישה שהלחץ שלי הוא אצלו שלילי מאד מאד. כי מה כבר יקרה אם הילד יעשה כך או כך? ומתסכל שרק לי זה מפריע. וכמעט רק אני מעירה או --.
אם גם הוא היה לוקח ממני קצת את העול הזה והייתי יודעת שהוא 'ישגיח' קצת במקומי, זה היה מוריד ממני הרבה.
ומצד שני אני מודה לה' שיש לי בעל הפוך ממני , כי זה מה ששינה אותי בכמעט מהקצה לקצה. וזה בעיקר מה שנותן לי כח לעבוד על עצמי , מעבר לילדים. ובלי קשר , טוב שיש להם גם חצי רגוע ממני בבית..

(למי שתוהה, אז כן , עם הילדים המאתגרים שלי צריך השגחה צמודה. אחרת ..... מי שיש לה כמוני מבינה.)

חביבה

משתמש מקצוען
בהצלחה לכולנו!!
בדיוק ב-3 הדברים האלה קשה.
בבוקר ובערב- זה השעות הכי מאתגרות וקשות- שעת לחץ!
זה עבודה מאד קשה לא לכעוס וכו'...

yaffat

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L

בגירסה אחרת:
תקחי מחברת ריקה,
על הילדים שקשה לך להתחבר אליהם
תקפידי כל ערב לרשום דבר טוב שמצאת בהם,
יתן לך המון.

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
הייתי בתקופה ממש אחרי לידה.
היה לי קשה, והייתי עצבנית. ההנקה לא הלכה טוב,
וציפיתי מהגדולות לעזור לי.
בת ה8, במקום לעזור, רק התקרצצה והתלוננה על כל מיני דברים ורבה עם הקטן.
יום שלם כעסתי עליה על כל פיפס.
השכבתי אותם לישון, והיא התחילה לעשות בעיות ולהפריע גם לאחרים לישון.
התפרצתי עליה שתצא מהבית ותלך לחפש משפחה אחרת שתסכים לקבל אותה.

היא יצאה מהבית עם הכותונת, טרקה את הדלת, ואחכ צלצלה בפעמון..
התינוקת בכתה באותו רגע, ובנס בעלי חזר וראה אותי עם דמעות בעיניים.
השכיב אותם רגוע, אבל המצפון לא עזב אותי.
הלכתי למיטה שלה ואמרתי לה:
נראה לך שאוותר עלייך? גם אם יציעו לי למכור אותך תמורת עיר שלמה, לא אסכים בחיים.
אפילו אם יתנו לי מלא ארמונות. את בהרבה יותר שווה.
אבל היה לנו כזה יום, שאני הייתי עצבנית והיה לי קשה, וגם לך,
ושתינו היינו קרציות, וזה מה שיצא.
לעולם לא אמכור אותך גם אם אני אומרת את זה מרוב עצבים.
נתתי לה נשיקה, היא דמעה כמה דמעונות, ונרדמה רגועה.

אני חושבת שהניסיון של הדור היום הוא משפחות ברוכות ועומס לא נורמלי.
את מתארת סדר יום עמוס, עם ילדים מאתגרים, ודורשת מעצמך להיות סופרוומנית.
לא יודעת איך הייתי עומדת בזה.

מה שאני הייתי עושה, זה יושבת עם עצמי ואומרת לי:
הכי חשוב זו האווירה בבית, והפרנסה היא גם כלי לגרום לכך.
לכן כל השאר פחות חשובים.
זה אומר שאעשה הכל להוריד מעליי את העומס ולהשאיר בעיקר את שני הדברים: פרנסה והילדים.
וכל דבר אשקול בפלס הזה:
יש ארוע משפחתי שיגרום לי אחכ עצבים על הילדים? לא הולכים אליו.
הבית מבולגן? או להשאיר אותו כך, או להביא עוזרת.
אם נישאר בבית זה יגרום לי להתפרץ עליהם?
נצא לגינה/ לקניות למשםחקיה.

אגב יום למחרת הסיפור הזה, קלטתי שגם אני וגם הבת שלי נמצאות במתח.
וכשאני במתח אני מגיבה חזק, לכן כשהיא שאלה אותי אם היא יכולה ללכת לחברה ישר מבית הספר, הירשיתי לה.
לא כי רציתי להתפטר ממנה ומההתמודדות איתה,
אלא כי ידעתי שזה יעשה הכי טוב גם לה וגם לי.
כי רציתי בטובתה.

ואכן היא חזרה רגועה מהחברה, ויכולתי לשבת על הספה עם התינוקת ולשמוע איך היה אצל החברה ומה הן עשו.
אם היא היתה איתי כל הצהרים, רק הייתי צורחת עליה על כל קפיצה שלה, והיא היתה מגיבה בהתאם.
וחוזר חלילה..

את רואה מודל של אמא טובה- לשבת על הספה ולשמוע סיפורים.
אבל מי אמר שזה נכון?
הרי הם גם צריכים אוכל, אז מה, תשבי כל היום על הספה במקום להאכיל אותם?
מה שאני מתכוונת לומר שיכול להיות שאת לא יושבת על הספה, ושלחת לחבר, או אפילו קוראת ספר, וזה ממלא את הצורך שלהם.
המודל הזה של הישיבה על הספה מאד תוחם אותך ולעולם לא יתן לך להרגיש אמא טובה.
כי לעולם לא תגיעי אליו כי אין מצב להגיע אליו והוא גם לא נכון.

אני יושבת עם ילדיי על הספה אחרי הדלקת נרות.
הגדולות ישר מבקשות ללכת לחברות,
מהקטנים אני מבקשת להביא לי ספר כדי שאספר להם,
אבל אם מגיע חבר, הם מעדיפים אותו..

שבוע שעבר ישבתי על הספה ונרדמתי מרוב תשישות.
נדיר אצלי מאד!
הם שיחקו בפליימוביל ואפילו חברה הגיעה, ובקושי שמעתי.
אח"כ בסעודה הם קיבלו אמא רגועה יותר שהקשיבה להם.

זה יםה שאת רוצה להיות אמא טובה יותר ושהכל יהיה רגוע,
אבל תכיני לך מודל שתוכלי לנשום איתו.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  22  פעמים

לוח מודעות

למעלה