חנוכיה- איך גורמים ללהבה שתעלה יפה??

A JERBI

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
?
אשמח לעצות..
עדיף מצמר גפן

חלוש

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לפעמים סוג השמן יכול למנוע בעירה יפה של השלהבות.
אצלנו דווקא שמן זית מאד איכותי, עם תוית של המועצה לשמן זית לא מדליק טוב.

SN

משתמש מקצוען
גם אצלי השנה לא דולק יפה עם צמר גפן
מישהו אמר לנו שהצינוריות שלנו כנראה גבוהות מידי ושנקנה צינוריות מספר אחד, עדיין לא בדקנו את זה..
שנה שעברה אני זוכרת שעזר לפתוח קצת את הצינורית כדי שהשמן יוכל להספג יותר

tkh

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
עריכה תורנית
בפתילות מסוימות, אם הפתילה ארוכה מידי נוצר בראש הפתילה גוש פחם, ואז זה לא דולק יפה.

FullTime

משתמש מקצוען
אני כבר שנים מדליק עם 'פתילות הפלא' זה שעשוי מהרבה חוטים
עם צינורית הפלא של נחושת
ואף פעם לא שמתי לב לאיזה שמן למאור, העיקר שיהיה עשוי רק משמן בלי תוספות של צומח וכו'

וזה דולק יופי שביופי

A JERBI

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
נראה לי שעליתי על זה-
פשוט לעשות את הפתילה ממש דקה.
(מדובר על מי שיוצר את הפתילה מצמר גפן)

v rivka

משתמש רשום
משהו יודע איפה אפשר להשייג פתילות מפשתן של פתילות הפלא?? (ורוד)
כל שנה הייתי קונה את זה והשנה אני לא מוצא בשום חנות

רְפָאֵל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אכתוב מה אנחנו הסקנו גם,

1. כדאי ואף מומלץ להשקיע בשמן עם תו תקן (שמן שיש עליו סימן של האות ת' עם סוגריים, כמו בכל מוצר חשמלי עם תו תקן) לדוגמא שמן זית זיתא עם הפקק הקופץ - מעולה, יש גם ל-יד מרדכי תו תקן אני חושבת אך לא בטוחה.
זה מעיד שהשמן עומד בתקנים ונקי לגמרי, זו גם הסיבה שכשמדליקים בשמן כזה אין במשך הדליקה עשן שחור או שיש מעט בהתחלה וזהו, בשמנים אחרים יוצא תמיד עשן שחור כי הם לא נקיים.
יש אומרים ששמן למאור התעשייתי פסול ולא להתקרב אגב. (כך מביא הגאון הרב בן ציון מוצפי בגלל שמערבבים אותו ולא תמיד זה שמן טהור).

2. פתילות צמר גפן בתוך צינורית הפלא עם חורים.
לוקחים את הצמר גפן וטובלים כולו בשמן ורק אז משחילים לצינורית.
מדליקים ומכבים (מהבהבים) כדי שבהדלקה יתפס טוב.
(קצת מלכלך, אבל בשביל המצווה שווה להתאמץ : ) )

זה מה שאנחנו עושים וזה תופס בדר"כ מאד טוב עם להבה גדולה ויפה, נשמח לשמוע גם עצות.

אברמל

משתמש פעיל
שני דברים מניסיון
פתילה קצרה מעל הצינורית לא יותר מחצי ס"מ
וצינורית עם חורים כדי שיהיה לפתילה אפשרות למשוך את השמן

הכי טוב זה הפתילות של פתילות הפלא שאגב אפשר לעשות לבד
קונים חוט מכליב מסובבים סביב משהו גדול (שולחן או כמה כיסאות ביחד) כ 6-8 סיבובים
חותכים בקצוות ומגלגלים לפתילה ארוכה וחותכים לפי הגודל הדרוש

אברמל

משתמש פעיל
ואם אנו עוסקים בנידון שימו לב לקטע הבא
שנלקח מספרו של הר"י הזקן מבעלי התוס'
בדיבור המתחיל ואמרו רז"ל

קבצים מצורפים

• נרות.PDF
    KB 354.1 · צפיות: 60

הארז

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים
אני כבר שנים מדליק עם 'פתילות הפלא' זה שעשוי מהרבה חוטים
עם צינורית הפלא של נחושת
ואף פעם לא שמתי לב לאיזה שמן למאור, העיקר שיהיה עשוי רק משמן בלי תוספות של צומח וכו'

וזה דולק יופי שביופי
מצטרף לכל מילה

רְפָאֵל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
"פסול"?
כל השמנים כשרים לנר חנוכה.

כל השמנים כשרים, זה לא תמיד רק שמן.
הוא מסביר שיש זיופים וזה לא שמן טהור בהרבה מקרים.
אז עדיף להימנע, אבל לא שזה ברכה לבטלה אם הדליק.

הייתי צריכה לדייק יותר, צודקים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  12  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה