sql שאלה למי שמתמצא

יעל מור

פרסום שמגביה עסקים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
עימוד ספרים
אם אני מכינה טבלה עם עמודות ועמודה אחת היא בעצם שילוב של 2 עמודות עם מקו בינהם איך אני מגדירה את זה ביצירת הטבלה, והאם יש אפשרות להגדיר זאת בהתחלה כשמעבירים את שמות העמודות בטבלה ומאיזה סוג הם?

תודה רבה לכל המסייעים והמומחים כאן בפורום

מ.ש.

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
איזה DB זה?
sql server, MySQL, access?

עוגיות

משתמש מקצוען
אם אני מכינה טבלה עם עמודות ועמודה אחת היא בעצם שילוב של 2 עמודות עם מקו בינהם איך אני מגדירה את זה ביצירת הטבלה, והאם יש אפשרות להגדיר זאת בהתחלה כשמעבירים את שמות העמודות בטבלה ומאיזה סוג הם?

תודה רבה לכל המסייעים והמומחים כאן בפורום

תראי לי פה מה את רוצה לעשות ואנסה לעזור לך

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
לפי מה שאני מכיר אין אפשרות כזו בטבלה. עולים לי שני פתרונות:
א. ליצור view שהוא כמו הטבלה רק ששולף עוד עמודה כזו: t.col_a||'-'||t.col_b
ב. ליצור על הטבלה טריגר שבזמן יצירת שורה / עדכון אחד משתי העמודות האלו, מעדכן את העמודה השלישית לפי השתיים הראשונות.

מ.ש.

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
ב sql server יש אפשרות לשדה מחושב.

Nahum

משתמש צעיר
D I G I T A L
יש DBים כמו mongo לדוגמה שמאפשר שמירה של שדה וירטואלי כבר ביצירת הטבלה.
בsql אני חושב שניתן לייצר זאת רק בquery של שליפה. לדוגמה:
קוד:
select first_name + '  ' + last_name as full_name

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה