canon מה החילוק בין הסדרות "A" "SD" "SX" ???

om

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
SD - אוטומטיות - אין שליטה על תריס וצמצם, קומפקטיות ביותר. פועלות על סוללת ליתיום.
A - יש שליטה על תריס וצמצם, לרוב זום X4 או X6, סוללות AA.
SX - יש שליטה על תריס וצמצם, זום X10 ומעלה, סוללות AA.
(יכול להיות שאני כבר לא מעודכנת ודגמים התקדמו, אבל זה מה שזכור לי פחות או יותר)

בת ההרים

משתמש צעיר
ומה הדירוג מבחינת האיכות של שלוש אלו?

om

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
אהם.. מה זה איכות?
אם מדברים על איכות מבחי' עמידות וכו' - לא יודעת. כולם קנון.
אם מדברים על איכות תמונה נטו - לא נראה לי שיש עד כדי כך הבדל משמעותי בין כל הסדרות.
פרמטרים שעולים בדעתי כיכולים להשפיע על איכות תמונה הם גודל חיישן - טוב יותר בדגמים A640/50 (נראה לי שכבר לא מיוצרים היום. לא יודעת מי היורשות שלהם, יש בכלל?)
מעבד תמונה - ככל שיותר מתקדם – טוב יותר, ז"א עדיפות לדגמים חדשים יותר.
עדשה – אפשר לומר שעדשות עם טווח זום קצר יותר תהיינה איכותיות יותר מאלו החולשות על תחום רחב. אבל בהסתייגות – צריך לבדוק כל דגם לגופו.
תכלס, עדיף ללכת לאתר כמו DPREVIEW, ולהסתכל בתמונות שמופיעות שם.

לדעתי, אם רוצים לבחור דגם – כדאי לחשוב מה הצרכים:
זום גבוה (פשרה על גודל ומשקל)
קומפקטיות (כדאי לשים לב שאלו הקומפקטיות מאד הם אוטומטיות לחלוטין, ואלו שבאות עם שני סוללות AA סובלות מזמן טעינת פלש ארוך)
סוללות – AA או ליתיום
מייצב תמונה – כדאי
מרחק פוקוס מינימלי – עדיף כמה שפחות
מצב מאקרו – בקומפקטיות מצוין כמס' הסנטימטרים המינימלי שיהיו בין האובייקט למצלמה ע"מ להתפקס, גם – עדיף כמה שפחות.

אם יש חברים שאפשר להחזיק את המצלמה שלהם ולהתרשם – הרי מה טוב. לא תמיד מצלמה קטנה יושבת טוב על היד, לפעמים דווקא עם הגדולות יותר קל לשמור על יציבות. ומאידך – עדיף לקנות מצלמה קטנה אם האחרת היתה נשארת בבית...

P360

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נכתב ע"י om;284590:
אהם.. מה זה איכות?
אם מדברים על איכות מבחי' עמידות וכו' - לא יודעת. כולם קנון.
אם מדברים על איכות תמונה נטו - לא נראה לי שיש עד כדי כך הבדל משמעותי בין כל הסדרות.
פרמטרים שעולים בדעתי כיכולים להשפיע על איכות תמונה הם גודל חיישן - טוב יותר בדגמים A640/50 (נראה לי שכבר לא מיוצרים היום. לא יודעת מי היורשות שלהם, יש בכלל?)
מעבד תמונה - ככל שיותר מתקדם – טוב יותר, ז"א עדיפות לדגמים חדשים יותר.
עדשה – אפשר לומר שעדשות עם טווח זום קצר יותר תהיינה איכותיות יותר מאלו החולשות על תחום רחב. אבל בהסתייגות – צריך לבדוק כל דגם לגופו.
תכלס, עדיף ללכת לאתר כמו DPREVIEW, ולהסתכל בתמונות שמופיעות שם.

לדעתי, אם רוצים לבחור דגם – כדאי לחשוב מה הצרכים:
זום גבוה (פשרה על גודל ומשקל)
קומפקטיות (כדאי לשים לב שאלו הקומפקטיות מאד הם אוטומטיות לחלוטין, ואלו שבאות עם שני סוללות AA סובלות מזמן טעינת פלש ארוך)
סוללות – AA או ליתיום
מייצב תמונה – כדאי
מרחק פוקוס מינימלי – עדיף כמה שפחות
מצב מאקרו – בקומפקטיות מצוין כמס' הסנטימטרים המינימלי שיהיו בין האובייקט למצלמה ע"מ להתפקס, גם – עדיף כמה שפחות.

אם יש חברים שאפשר להחזיק את המצלמה שלהם ולהתרשם – הרי מה טוב. לא תמיד מצלמה קטנה יושבת טוב על היד, לפעמים דווקא עם הגדולות יותר קל לשמור על יציבות. ומאידך – עדיף לקנות מצלמה קטנה אם האחרת היתה נשארת בבית...

עשית וואחד עבודת תחקיר ...
יפה מאוד .

Y

yossmor2

אורח
OM ,עיצוב גרפי זה כיסוי לצילום, הא :)
יופי של תשובה מלאה ומפורטת.

ASUS

משתמש צעיר
והתשובה היא כזאת, אם אתם מחפשים איכות צבע, אין ספק פוג'י F100/70/200EXR עונות על ההגרדה, יש להם מעבד תמונה מדהים!!! אנשים יחשבו שצילמתם גלויות!!! כל תמונה מקבלת צבעים טבעיים, מה גם שהF70/200 מאפשרים גם לבחור צבע של פילים או טבעי והטווח הדינמאי הנו עד 400% בF100 ויותר במתקדמים יותר, שזה אומר צבעים בחדות כמו מצלמות SLR של הצלמים המקצועיים,
בכל אופן אם אתם מחפשים מצלמה של עד ה800 ש"ח אמליץ על פנסוניק, רק שהשירות של MDK באחריות על הפנים!!!! השירות של קבוצת שמעוני נציגת פוג'י בישראל מתפשר, דהיינו אם התקלה באשמתכם שזה אומר המצלמה נפלה על הריצפה, על תקלה קטנה הם יוותרו לכם כמו אם נשבר המכסה של הבטריה, אבל על תקלה רצינית כמו מסך הם יחייבו רק את עלות החלק, ואת השירות תיקון יעשו בחינם, בקנון שמתפארים באחריות של קרט כאילו שיש להם שירות טוב... אם המצלמה התקלקלה באשמתכם תישאו בתשלום מלא כאילו לא קניתם אצליהם, דהיינו שלמו גם על הבדיקה... אבסורד!!!
קנון טובים בדגם SD890 שבמבחנים שנערכו בחו"ל קיבל את הציון הכי קרוב לF100 של פוג'י מקווה שעזרתי

ASUS

משתמש צעיר
אה ושכחתי להזהיר לא להתעסק עם המצלמות של אולימפוס ושל ניקון שהם זוועתיים, ניקון זה הדיגיטלית הראשונה שקניתי ממיטב כספי בזמנו 5 מגה פיקסל ב3200 שקל אחד הצרות הגדולות שלי
לאחר מכן קניתי את ה95A של קנון שהיו מצויינים עד התקלה הראשונה, לאחר מכן קניתי את הF30 של פוג'י שהייתה חמודה, אחר כך עברתי לF100 שנעשו בה גם כמה תמונות לאתר של HNN אחר כך קניתי את הקנון SX100 שלא הייתה משהו ולכן שמתי אותה בצד, בתור רזרווה, ואחר כך קניתי את הF200EXR שאיתה אני משתמש עד היום במקביל למצלמה של פוג'י S9500 שאני החלפתי עם חבר בתמורה ל S8000 שקניתי בעבר

מנדי אור

משתמש צעיר
צילום מקצועי
למייטב ידיעתי, הקומפקטיות הכי טובות הן של קאנון ופוג'י. עם פנטקס למשל, יש לי נסיון מעולה במצלמות פילם, אבל רע ומר (אצל חברים) בדיגיטלי.

ASUS

משתמש צעיר
מנחם מסכים איתך בעיקרון, חוץ מהפנטקס שמצלמת מתחת למים, שספציפית לצילום מתחת למים היא עושה עבודה מצויינת, אם תרצה אעלה לך תמונה שצילמתי בפנטקס שהשאלתי מחבר, (אין לי אומץ לקנות פנטקס, כשאני חסיד של פוג'י)

karniya

משתמש רשום
אכן פנטקס במצלמות הפילם היו בין המובילות. הם נכנסו מאוחר מאוד לתחום הדיגיטלי ועדיין הם קצת מאחור. לא התעסקתי המון במצלמות פוג'י ולא יכול לחוות דעת עליהם. כשזה מגיע למצלמות מקצועיות עדיין אני חושב המובילות בתחום הן קנון וניקון. במצלמות הביתיות קנון תופסות שטח שוק מאוד רחב ומהנסיון המעט שיש לי, אני חושב שמבחינת נגישות למשתמש קנון מאוד ידידותיות למשתמש. טפו טפו אני נקי מתקלות עדיין אז לא יכול לחוות דעת על איכות השירות של החברות כאן.

photografix

משתמש חדש
Canon A3100 מצוינת!
משלבת קומפקטיות עם אפשרויות נרחבות ועיקר המעלה: מופיעה גם עם סוללת ליתיום נטענת, (שלא כמו בA האחרות)

ריקי זנגויל

משתמש חדש
מכירים את המצלמה?

יש לי מצלמה מדגם: sx20 של קנון.
היא נמצאת ברשותי כבר שנתיים בינתיים מאוד מרוצה.
יש זום של 20 וזה פשוט מצוין.
רציתי לשאול: יש לי שליטה על הסגר והצמצם, למדתי צילום לפני הרבה זמן וקצת שכחתי על מה הכי כדאי לי לשלוט?
האם בצילום ילדים אני יכולה להשתמש בזה?
כשאני מצלמת באירועים התמונות יוצאות יחסית חשוכות וזה כמובן בגלל הפלש שאינו מספיק לחלל, האם נראה לכם שאני אוסיף פלש למצלמה (יש אפשרות) זה יעזור או שחייבים רק את "המטריות"?

~נעמי~

עיצוב גרפי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
D I G I T A L
לא ממליצה על הסידרה A של קנון- בנתיים מי שקנה בהתחלה היה מרוצה אבל אחרי שנתיים פלוס מינוס כבר הכל חורק (יש שם באג עם הבטריות ועוד כל מיני בעיות)

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
כנ"ל

המצלמה שימשה אותנו כשנה בצורה טובה מאד, אולם כחודש אחרי תום האחריות - כל בטריה שמוכנסת אליה מתרוקנת בשניות

~נעמי~

עיצוב גרפי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
D I G I T A L
דרך אגב- הבטריה לא מתרוקנת אלא החיבורים שם דפוקים אם תדביק בסלוטיפ חזק את הסגירה זה יחזיק יותר

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
לא, הבטריה מתרוקנת.
גם לדברים אחרים היא לא עובדת.

menachem

משתמש צעיר
צילום מקצועי
נכתב ע"י ASUS;356825:
והתשובה היא כזאת, אם אתם מחפשים איכות צבע, אין ספק פוג'י F100/70/200EXR עונות על ההגרדה, יש להם מעבד תמונה מדהים!!! אנשים יחשבו שצילמתם גלויות!!! כל תמונה מקבלת צבעים טבעיים, מה גם שהF70/200 מאפשרים גם לבחור צבע של פילים או טבעי והטווח הדינמאי הנו עד 400% בF100 ויותר במתקדמים יותר, שזה אומר צבעים בחדות כמו מצלמות SLR של הצלמים המקצועיים,
בכל אופן אם אתם מחפשים מצלמה של עד ה800 ש"ח אמליץ על פנסוניק, רק שהשירות של MDK באחריות על הפנים!!!! השירות של קבוצת שמעוני נציגת פוג'י בישראל מתפשר, דהיינו אם התקלה באשמתכם שזה אומר המצלמה נפלה על הריצפה, על תקלה קטנה הם יוותרו לכם כמו אם נשבר המכסה של הבטריה, אבל על תקלה רצינית כמו מסך הם יחייבו רק את עלות החלק, ואת השירות תיקון יעשו בחינם, בקנון שמתפארים באחריות של קרט כאילו שיש להם שירות טוב... אם המצלמה התקלקלה באשמתכם תישאו בתשלום מלא כאילו לא קניתם אצליהם, דהיינו שלמו גם על הבדיקה... אבסורד!!!
קנון טובים בדגם SD890 שבמבחנים שנערכו בחו"ל קיבל את הציון הכי קרוב לF100 של פוג'י מקווה שעזרתי

אני קיבלתי פידבק דווקא ממישהו שקנה פוג'י ביתית,הוא אמר לי שבמסך התמונה נראית משגע אבל תכלס' בפיתוח זה ממש ממש בלשון המעטה לא משהו.

~נעמי~

עיצוב גרפי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
D I G I T A L
נכתב ע"י אברהם;517432:
לא, הבטריה מתרוקנת.
גם לדברים אחרים היא לא עובדת.
הבעיה היא שכל הדלקה וכיבוי גומרים את הבטריה בהרבה
ולכן כשזה מודבק פחות נוצר מצב שצריך לכבות ולהדליק מחדש
אני הכנסתי שם בטריות חדשות מהחנות כבר טעונות והוא הראה שהבטריה גמורה
כשהדבקתי זה נתן לצלם אבל גמר את הבטריה מהר

צל99

משתמש פעיל
העליתי כאן פעם לינק שטוען שבעיית הסוללות נפתרת ע"י החלפת הסוללת גיבוי של התאריך.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה