עזרה 5 יחידות במתמטיקה

• פותח הנושא nhfk
  • פורסם בתאריך

nhfk

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
עיצוב ואדריכלות פנים
שלום,
אני משלימה עכשיו חמש יחידות בגרות במתמטיקה ויש לי מבחן בשבוע הבא.
אין לי כל כך במי להיעזר אז רציתי לשאול אם מישהו יכול לענות לי על השאלה הבאה:

הנושא: חקירת פונקציה.
עברתי את כל השלבים וכעת הגעתי לשלב בו אני צריכה להוציא נגזרת כדי למצוא תחומי עליה וירידה.
הפונקציה:
upload_2018-10-5_4-9-6.png

אז הבנתי שזה מכפלת פונקציות שהתבנית שלה הוא:
upload_2018-10-5_4-11-0.png

כשהצבתי הגעתי לנגזרת הזו:
2X^5/4 + 1/4X^5/4 - 9X^-3/4

כשהשוויתי ל - 0 כדי למצוא נקודות קיצון - זה פשוט לא יוצא נכון.

אם מישהו יוכל לעזור לי - אשמח מאוד!!
(אני כבר כמעט מיואשת, אני די בהתחלה של החומר ואין לי עוד הרבה זמן, וכל שניה אני נתקעת...)

Indigo Art

מעצבת פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
נהפוך את השורש הרביעי של האיקס לאיקס בחזקת רבע.
זה בגדול הטריק.. לשלוח את הנגזרת המלאה?

nhfk

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
עיצוב ואדריכלות פנים

nhfk

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
עיצוב ואדריכלות פנים
@Indigo Art
שאלה נוספת...
upload_2018-10-8_16-40-44.png

למה מתייחס לי ה ^2?
ל - lnx ?
ואז אני מציבה 3t^2 + t -2 = 0 ?
כי זה לא יוצא נכון...

התשובות הנכונות הם:
upload_2018-10-8_16-40-15.png

בכל מקרה תודה ענקית!!

אסתר יעקובזון

משתמש פעיל
זה נכון מה שעשית עם העלאה בשניה והצבת הt אם פתרת נכון את המשוואה היית צריכה לקבל ש t
שווה לשני שליש או ל למינוס אחד ואז את מציבה את הln x וזה התצאות שיוצא.
בהצלחה

nhfk

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
עיצוב ואדריכלות פנים
זה נכון מה שעשית עם העלאה בשניה והצבת הt אם פתרת נכון את המשוואה היית צריכה לקבל ש t
שווה לשני שליש או ל למינוס אחד ואז את מציבה את הln x וזה התצאות שיוצא.
בהצלחה
את לא רצינית, כמה זמן ישבתי על התרגיל הזה...
הצבתי את ה LNX אבל היתה לי טעות מפגרת...

יישר כח גדול!!

נס שיש פרוגגגגג!!!!! (מי שלא מכיר את היאוש הזה שאת נתקעת על תרגיל פשוט שעות, ויש לפנייך הררי חומר ומרוב החיפוש אחר הפיתרון את ממציאה דברים שאפילו ממציא המתמטיקה לא עלה עליהם... לא יבין את ההתרגשות עכשיו. לא יבין.)

אסתר יעקובזון

משתמש פעיל
וואי אני ממש שמחה שעזרתי לך.
גם אני השלמתי 5 יחידות והייתי הדתיה היחידה בכיתה-כל החברות עשו 4.
ואני זוכרת את החוסר אונים כשלא מצליחים משהו. מה הייתי עושה נשכבת במיטה וחושבת על התרגיל ועל אסטרטגיה בראש חחחחח לא יודעת איך אבל זה עזר לי.
חחחחחח
שיהיה לך המון בהצלחה!!!!!!!!

nhfk

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
עיצוב ואדריכלות פנים
וואי אני ממש שמחה שעזרתי לך.
גם אני השלמתי 5 יחידות והייתי הדתיה היחידה בכיתה-כל החברות עשו 4.
ואני זוכרת את החוסר אונים כשלא מצליחים משהו. מה הייתי עושה נשכבת במיטה וחושבת על התרגיל ועל אסטרטגיה בראש חחחחח לא יודעת איך אבל זה עזר לי.
חחחחחח
שיהיה לך המון בהצלחה!!!!!!!!
חכי... אני עוד הולכת לנצל אותך...:)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה