דרוש מידע 3 מילים ביום - נספח

RU1

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
לאשכול:

משוב, תגובות, דיון, תרגול הערות, הארות ושאר ירקות לכאן!

RU1

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
כבר יש פה תגובות שאי אפשר למחוק אז אולי כדאי שהאשכול הזה יהיה הנספח והשני יהיה זה שאת מעלה בו
זה קצת יהיה בעייתי מבחינת הכותרות אבל החל מעכשיו נקפיד לכתוב כאן.

כל שם שתרצה

מהמשתמשים המובילים!
תכתבו לי אם המילים היו קשות/ קלות/ שימושיות/ מוקרצות
שימושיות בהחלט.
איך אומרים 'מוקרצות' באנגלית, ומה בכלל השימוש של המילה הזאת בעברית?..
ואם בכלל אשכול כזה רצוי כאן.
לדעתי האשכול מאוד רצוי.
יש קצת לדון היכן מקומו בתוככי הפורום הענקי הזה, אבל נראה לי שהוא יהיה שימושי מאוד.
מה שכן, בנשימה אחת היה ראוי ורצוי לעשות אשכול שכזה ללשון הקודש, כי גם בה יש הרבה מילים לא מוכרות, למרות השפה העברית הנפוצה בזמנינו בפי כל, וכשמגיעים אליהן בלשון המקרא לא מוצאים ידים ורגלים..

וכעת שתי הערות לסדר:
  1. לְאַלתֵר - Improvise
  2. מקל - Stick
  3. גיליון אלקטרוני - Spreadsheet
לא ברור לאיזה קהל יעד מיועדות המילים, אבל אם רוצים להרחיב את הקהל, כדאי להוסיף את הביטוי העברי (אפילו מנוקד, במידת הצורך) לצד כל מילה באנגלית. למשל: מקל - Stick (סטיק)
עכשיו תרגמו את המשפטים הבאים:
כאן יש קצת קפיצה, כי מי שרק עכשיו לומד את המילה החדשה, עדיין אין לו שמץ של מושג לגבי ההטיות שלה, ואיך יתרגם למשל את שבטו כמקל 'שלו' כשאת 'שלו' אין לו?..

RU1

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
שימושיות בהחלט.
איך אומרים 'מוקרצות' באנגלית, ומה בכלל השימוש של המילה הזאת בעברית?..
צודקת, רק רציתי להכניס קצת מילתא דבדיחותא, אבל מקומה כלל לא בשפה העברית היפה שלנו.
אגב זה fabricated - פאבריקייטד - כמו מפוברק או Out of nowhere - אאוט אוף נואו וואר.
לדעתי האשכול מאוד רצוי.
יש קצת לדון היכן מקומו בתוככי הפורום הענקי הזה, אבל נראה לי שהוא יהיה שימושי מאוד.
מה שכן, בנשימה אחת היה ראוי ורצוי לעשות אשכול שכזה ללשון הקודש, כי גם בה יש הרבה מילים לא מוכרות, למרות השפה העברית הנפוצה בזמנינו בפי כל, וכשמגיעים אליהן בלשון המקרא לא מוצאים ידים ורגלים..
אני גם אשמח למקום קצת יותר ממוסד.פניתי להנהלה בבקשה לפתיחת קהילת שפות אבל לא הגיבו לי.
לגבי לשון הקודש, פתחתי את האשכול אחרי מספר אשכולות בנושא שפות ופיתוח אוצר מילים.
אשמח מאוד לפורום כזה בלשון הקודש ואולי ביום מן הימים הוא עוד יפתח.
כאן יש קצת קפיצה, כי מי שרק עכשיו לומד את המילה החדשה, עדיין אין לו שמץ של מושג לגבי ההטיות שלה, ואיך יתרגם למשל את שבטו כמקל 'שלו' כשאת 'שלו' אין לו?..
האשכול מיועד לפיתוח השפה ואוצר המילים ולא להקניית ידע דקדוקי בה. האשכול בהחלט מיועד למי שיש לו כבר ידיים ורגליים באנגלית.
במשפטים לתרגום נסיתי לא לחרוג מגבולות אוצר המילים החדש או עם הטיות דקדוקיות מסובכות מדי, אבל אני בהחלט שואפת שהרמה רק תלך ותעלה.
לכן מי שעוד לא יודע ש'שלו' זה his, כדאי לא להתבסס בשפה לפני שיעבור לאוצר המילים.
לא ברור לאיזה קהל יעד מיועדות המילים, אבל אם רוצים להרחיב את הקהל, כדאי להוסיף את הביטוי העברי (אפילו מנוקד, במידת הצורך) לצד כל מילה באנגלית. למשל: מקל - Stick (סטיק)
אהבתי מאוד ואשתדל ליישם בלי נדר מעכשיו!
תודה על המשוב המפורט!

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אני גם אשמח למקום קצת יותר ממוסד.פניתי להנהלה בבקשה לפתיחת קהילת שפות אבל לא הגיבו לי.
אפשר לשים את האשכול בפורום אנגלית, לא?

עמ"י חי וקיים!

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
תודה על הרעיון! נשמע לי ממש דרך מעולה להרחיב אוצר מילים באנגלית.
אם אפשרי אשמח למילים שימושיות ביומיום.

• תודה
Reactions: RU1

RU1

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
תודה על הרעיון! נשמע לי ממש דרך מעולה להרחיב אוצר מילים באנגלית.
אם אפשרי אשמח למילים שימושיות ביומיום.
אני ממש אשתדל.
"מילים שימושיות ביומיום" זו הגדרה קצת כוללנית מדי לכן אשתדל להיצמד לנושאים.
מעבר לשלום, מה נשמע ואיפה הסוכר פחות או יותר לכל אחד יש את המילים היום- יומיות שלו.
מטרתי באשכול הזה היא לקחת מילים מעניינות יותר ולהביא אותן לתודעה כדי להפוך את השפה שלנו לעשירה יותר.

בי. נ

משתמש צעיר
1. רעיון נהדר וביצוע מושלם (- הפוסט של היום)
תודה רבה. בהחלט תורם לחיים.
2. הצעה - בשלב תרגול שילוב המילים במשפטים, לשים את המשפט הנכון בספוילר או טשטוש, שנוכל לבדוק אם עשינו זאת טוב.
האשכול בהחלט מיועד למי שיש לו כבר ידיים ורגליים באנגלית.
3. אני מוחה! גם מי שיש לו בקושי חצי יד ורגל, יכול לקבל הרבה תועלת.

אגב, הצעה למְתַּרְגְלִים שבינינו - להוריד את גוגל טרנסלייט (אתם האחרונים שעוד לא הורידו אותו!), ואז 'לתפוס' עם העכבר את המילה החדשה באנגלית.
בשלב הזה, ללחוץ על סימן התוסף ונפתחת חלונית, ובה ללחוץ על אייקון הרמקול.
הקריינית של גוגל תיטיב להמחיש לכם איך מבטאים את המילה.

כבוד הרב @הכלבויניק שליט"א - אולי כדאי לנעוץ את האשכול הזה בתחילת 'מידע שימושי'.

RU1

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
2. הצעה - בשלב תרגול שילוב המילים במשפטים, לשים את המשפט הנכון בספוילר או טשטוש, שנוכל לבדוק אם עשינו זאת טוב.
רעיון מעולה!
אשתדל לאמץ בעז"ה
3. אני מוחה! גם מי שיש לו בקושי חצי יד ורגל, יכול לקבל הרבה תועלת.
חד משמעית, התכוונתי לומר שלא אעלה כאן ידע מוקדם יותר לכל מי שרוצה את זה.
אגב, הצעה למְתַּרְגְלִים שבינינו - להוריד את גוגל טרנסלייט (אתם האחרונים שעוד לא הורידו אותו!), ואז 'לתפוס' עם העכבר את המילה החדשה באנגלית.
בשלב הזה, ללחוץ על סימן התוסף ונפתחת חלונית, ובה ללחוץ על אייקון הרמקול.
הקריינית של גוגל תיטיב להמחיש לכם איך מבטאים את המילה.
איך מורידים את זה למחשב?
אני תמיד משתמשת בו דרך הדפדפן.

בי. נ

משתמש צעיר
איך מורידים את זה למחשב?
אני תמיד משתמשת בו דרך הדפדפן.

היו על זה אשכולות כאן.

• תודה
Reactions: RU1

RU1

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
תשובות לשאלות של יום שלישי ט"ז אב: מעכשיו אשתדל ב"נ להעלות אותן במטושטש.
1. תודה אמא, זו הפעם הראשונה שלי בלונה פארק.
Thanks mom, this is my first time in an amusment park
שימו לב שלפעמים תשמעו את המונח Fair בתור לונה פארק.
Fair זה בעצם יריד ובאמת זה נפוץ בח"ול יותר שיש ירידים נודדים עם מתקני לונה פארק שמגיעים למספר שבועות לאזור מסויים.
בAmusment park משתמשים ללונה פארקים קבועים.
2. הכבישים הראשיים בישראל יכולים להיות רחבים יותר.
The highways in Israel can be wider.
3. אני מקווה שמותר לעשות כאן מנגל.
I hope it's allowed to have a barbecue here.
שימו לב לכתיב הנכון של המילה, באשכול רשמתי בטעות barbeque.

• תודה
Reactions: fre

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צז

א יי מָלָךְ תָּגֵל הָאָרֶץ יִשְׂמְחוּ אִיִּים רַבִּים:ב עָנָן וַעֲרָפֶל סְבִיבָיו צֶדֶק וּמִשְׁפָּט מְכוֹן כִּסְאוֹ:ג אֵשׁ לְפָנָיו תֵּלֵךְ וּתְלַהֵט סָבִיב צָרָיו:ד הֵאִירוּ בְרָקָיו תֵּבֵל רָאֲתָה וַתָּחֵל הָאָרֶץ:ה הָרִים כַּדּוֹנַג נָמַסּוּ מִלִּפְנֵי יי מִלִּפְנֵי אֲדוֹן כָּל הָאָרֶץ:ו הִגִּידוּ הַשָּׁמַיִם צִדְקוֹ וְרָאוּ כָל הָעַמִּים כְּבוֹדוֹ:ז יֵבֹשׁוּ כָּל עֹבְדֵי פֶסֶל הַמִּתְהַלְלִים בָּאֱלִילִים הִשְׁתַּחֲווּ לוֹ כָּל אֱלֹהִים:ח שָׁמְעָה וַתִּשְׂמַח צִיּוֹן וַתָּגֵלְנָה בְּנוֹת יְהוּדָה לְמַעַן מִשְׁפָּטֶיךָ יי:ט כִּי אַתָּה יי עֶלְיוֹן עַל כָּל הָאָרֶץ מְאֹד נַעֲלֵיתָ עַל כָּל אֱלֹהִים:י אֹהֲבֵי יי שִׂנְאוּ רָע שֹׁמֵר נַפְשׁוֹת חֲסִידָיו מִיַּד רְשָׁעִים יַצִּילֵם:יא אוֹר זָרֻעַ לַצַּדִּיק וּלְיִשְׁרֵי לֵב שִׂמְחָה:יב שִׂמְחוּ צַדִּיקִים בַּיהוָה וְהוֹדוּ לְזֵכֶר קָדְשׁוֹ:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה