רפ

משתמש סופר מקצוען
מתנצלת מראש אבל אני עומדת לאבד את השפיות.
תשפצו, תבנו, תרחיבו ככל העולה על רוחכם אבל בבקשה - תהיו אנושיים!
אני כרגע בחופשת לידה ומאז שחזרתי הביתה אני בקושי מצליחה לנוח.
יש כאן בבניין שניים שמשפצים. האמת שעם שיפוצים רגילים איכשהו אפשר להסתדר (והם בדרך כלל נגמרים מתישהו),
אבל לא עם חציבות וקידוחים בקיר הבניין שמרעידים את כל הבניין.
העבודות כאן מתבצעות מ-7:00 בבוקר ועד 16:30 אחרי צהריים. ואז הילדים חוזרים וכמובן שיש הרבה פחות אפשרות לנוח.
שורפות לי העיניים, מתפוצץ לי הראש, התינוק צורח ואין לי כוח לזוז, אבל לישון פשוט אין אפשרות.
זה נשמע לכם הגיוני???
מינימום של המינימום - תשאירו מודעה בבניין עם מספר טלפון שנוכל לפחות לברר עד מתי הסיוט הזה יימשך.
נכון שאתם עדיין לא גרים כאן אבל זה לא אומר שהבניין ריק מתושבים.
יש כאן עוד לפחות אחת בחופשת לידה חוץ ממני.
תחשבו טיפה מעבר! אי אפשר להתאושש ככה, לא לדבר על חוסר הרוגע של התינוק, ובעיני האחריות היא שלכם.

ובהחלט לא הייתי מתנגדת להשתתפות ואפילו חלקית בהוצאות בית החלמה לזמן הזה של הקדיחות.

רפ

משתמש סופר מקצוען
את צודקת.
זה סיוט של כל אישה.
אבל מה אפשר לעשות? שיחכו עד שכל הנשים בבנין יגמרו ללדת?

המחשבה שלך שאפשר לשלוט בחציבות וקידוחים היא לא נכונה.

לא אמרתי שאפשר לשלוט בחציבות ובקידוחים.
אבל כן - תראו אכפתיות, תשאירו טלפון שאוכל לברר מתי זה נגמר ולפי זה אוכל להחליט איך להתנהל...
סליחה שאני בוטה, בד"כ זה ממש לא האופי שלי, אבל הבוקר הייתי צריכה להתאפק לא לאחל למשפצים כל מיני איחולים לא לבביים במיוחד בלשון המעטה.

cherry c

משתמש סופר מקצוען
לא אמרתי שאפשר לשלוט בחציבות ובקידוחים.
אבל כן - תראו אכפתיות, תשאירו טלפון שאוכל לברר מתי זה נגמר ולפי זה אוכל להחליט איך להתנהל...
סליחה שאני בוטה, בד"כ זה ממש לא האופי שלי, אבל הבוקר הייתי צריכה להתאפק לא לאחל למשפצים כל מיני איחולים לא לבביים במיוחד בלשון המעטה.
אכן, הדבר הכי טוב שלמדתי בפרוג זה איך להתייחס לשכנים בזמן שיפוצים.
וזה באמת עזר.
הם כולם מאירים לנו פנים שמחים בשמחתנו.
כל פעם שראו אותי אמרו שהם מתפללים שנגמור ונחזור לבנין, שמרו לי על הילדים כשהייתי בדירה, הוציאו לי שתיה ונשנושים.
בשיחה אישית עם כל אחד ואחד הם אמרו שהיה להם ממש בסדר, ולא היה קשה וזה מובן מאוד שבונים ויש רעש ובלגן. והם שמחים מאוד שאנחנו עשינו את זה בשבילנו.

עד כאן שיר הלל לשכנים שלי.
עכשיו לכתוב מה אני עשיתי כדי שזה יהיה ככה? חוץ מלהתפלל?

רפ

משתמש סופר מקצוען
וזה באמת עזר.
כל פעם שראו אותי אמרו שהם מתפללים שנגמור ונחזור לבנין, שמרו לי על הילדים כשהייתי בדירה, הוציאו לי שתיה ונשנושים.
בשיחה אישית עם כל אחד ואחד הם אמרו שהיה להם ממש בסדר, ולא היה קשה וזה מובן מאוד שבונים ויש רעש ובלגן. והם שמחים מאוד שאנחנו עשינו את זה בשבילנו.

תכתבי בשביל להוציא לי את העיניים,
ובשביל הסיכוי הקלוש שהשכנים שלי גם נמצאים כאן בפורום.

styehoshua

משתמש מקצוען
אין אפשרות לשלוט בקידוחים במיוחד שחופשת לידה הוא דבר מתמשך שלא ניתן לדחות שיפוץ בכ"כ הרבה זמן.
אבל..
אפשר להראות אכפתיות, זה מביא את השיפוץ ואת הדייר החדש בצורה שונה.
וזה חשוב!
אני מכירה מישהי שכתבו מכתב אישי לכל שכן עם חתימה וטלפון למקרה של נזק פלוס עוגת גבינה - ופניה לוועד בית לתגבר ניקיון והמשפץ ישלם את זה, אני בטוחה שהמשפצים עשו את אותו הרעש בדיוק אבל השכנים הרגישו את זה אחרת.

אדריכלות מזווית אחרת

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
כואב לי לשמוע אותך!!
אנחנו עכשיו סיימנו שיפוצים ובניה.
וכל השכנים האירו פנים! ופרגנו! ורצו לעזור!!
אז כן- בתחילת הבניה תלינו פתק עם התנצלות מראש על הרעש והבלאגן, עם מספרי טלפון וכו' , עם אמירה שאנחנו פה ולא בורחים! ולוקחים אחריות!
כמובן שבחוזה נחתם שרעש של קונגו רק מ- 8 בבוקר ועד 2 בצהריים, וכשהיה צורך הבאנו 2 פועלים על הקונגו, לסיים יותר מהר.....
לשכנים שממש היו מהניזוקים, אם זה רעש או לכלוך קנינו מתנה יפה (שעון קיר), וממש בקשנו שלא יהססו לפנות לכל תיקון שצריך, וב"ה עמדנו ביעד!!
אנחנו נשארים שכנים בע"ה עד 120....
מה שכן- מקובל שהועד בית מבקש מהמשפץ לשים צ'ק בטחון לכל צרה....
ובתור אדריכלית- יש לי לקוחה שבונה ושכנה שם בבניין ילדה, היא משלמת לה בימים האלה בית החלמה עד שיגמרו עם הקונגו.....

מקווה להתאוששותך המהירה!

רפ

משתמש סופר מקצוען
ובתור אדריכלית- יש לי לקוחה שבונה ושכנה שם בבניין ילדה, היא משלמת לה בימים האלה בית החלמה עד שיגמרו עם הקונגו.....
חושבת שזה הוגן מאוד, אבל קצת פחדתי לומר את זה שלא יקפצו עלי... כיף לשמוע שיש גם אנשים טובים!!!

המימד הנוסף

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
וזה באמת עזר.

תפרטי לנו קצת, טוב?

cherry c

משתמש סופר מקצוען
בתכלס זה מתחיל כמה שנים קודם.
אינו דומה לשפץ בבנין שאתה מתחזק בו שנים יחסי שכנות וידידות טובים לשכן חדש או שכן שחי רק לעצמו.
בשכנים שווה להשקיע.

בפועל:
בשבת לפני שהתחלנו עברנו אחד אחד עם צלחת פיצוחים וגלי.
עם מכתב יפה שכולל טלפונים שלנו ושל המפקח.
הסברנו להם מה בערך הולך להיות, כמה חפירה, איפה מתחילים, מה בונים, כמה זמן משוער.
ביקשנו שיתקשרו בכל רגע שרק צריך.
כל פעם שהם התקשרו אלינו, אבר,ענינו להם מיידית, כולל חדר לידה.
(היו פעמים שהם התקשרו לדווח על דברים שנראים להם לא תקינים אצלנו בדירה ועזרו לנו בתור עוד עיניים על הערבים, היה שכן שהיה מצלם ושולח ישירות למפקח וזה בהחלט היה נחמד)
אם היתה תקלה, ניסינו לפתור אותה מיידית והם ראו זאת.
ב"ה לא היו תקלות חשמל מים גז, היו תקלות של מעבר לא נוח ושל לכלוך.
בעלי הלך כמה פעמים לנקות את הבנין בשישי בבוקר.

בפורים שלחנו משלוח גדול יותר.

בסיום השיפוצים הבאנו להם זיכוי למגש פיצה (או 2 בהתאם לגודל המשפחה) והודינו להם שהיו איתנו ועברו את זה יחד איתנו, והזמנו אותם לחגוג בזמן שנוח להם חנוכת הבית.

(נראה לי אני מסגירה את עצמי פה בכל הפרטים)

ועוד משהו חשוב, אם רוצים שהשכנים יהיו שותפים נחמדים לבניה, צריך לשתף אותם.
לשתף אותם בקשיים, בהחלטות, לספר להם מה קורה אתכם, בגבולות שלכם.
אבל שיתוף יותר הזדהות ואמפטיה.
בעלי הוא אדם פרטי מאוד אבל הוא עבד על עצמו בקטע ונתן לי לשתף ושיתף גם מעצמו, כי הוא ראה עד כמה זה גורם לשכנים לחשוב, וואי מה שהם עוברים, צריך להתפלל עליהם שיגמרו בשלום, במקום לחשוב, מה הם חושבים לעצמם שהם בונים פה ככה חצי שנה כזה גודל של בניה..

וב"ה נעים לנו מאוד לחיות בבנין שלנו היום.
אפילו פעם אחת קיבלתי ד"ש ממישהי שלישית שספרה לי שהיא דברה עם שכנה שלי, שדוקא לא אחת שאני איתה בקשר קרוב, שכשהיא ספרה לה עלילות שכנים בבניה, השכנה הביאה אותי בתור דוגמה שאצלם דוקא היה נעים ונחמד ואפילו מפנק ;)

super tiger

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מזל טוב!

מזדהה עם הקושי. אצלינו מרחיבים עכשיו לכל הצד שלנו בבניין.
ויש 7 יולדות בבניין!!

אבל אין לי למי להתלונן כי גם אנחנו מהבונים
:)

שולמית פ

משתמש רשום
מענין לשמוע מה ההחלטות של פותחת הפוסט, איך היא תתנהג , תשקיע זמן וכסף בשביל השכנים.
הרבה יותר קל להתלונן, קשה יותר להיות הוגן.

רפ

משתמש סופר מקצוען
מענין לשמוע מה ההחלטות של פותחת הפוסט, איך היא תתנהג , תשקיע זמן וכסף בשביל השכנים.
הרבה יותר קל להתלונן, קשה יותר להיות הוגן.
את צודקת במאה אחוז, באמת שאלה שהתעוררה אצלי בעיקר בעקבות התגובה של @super tiger . בייחוד בגלל העובדה שאכן יש לנו תוכניות לשפץ בעתיד הקרוב או הרחוק.
המחשבה הבסיסית שלי היתה: "ואם עקרת הבית אצל המשפצים היתה היולדת והם היו גרים כאן בבניין, מה היו עושים?"
ובעקבות תגובתה הבנתי שבכזה מקרה היולדת היתה ששה ושמחה על השיפוצים ולא מתלוננת על שום דבר (טוב, בערך).
בכל מקרה, למדתי הרבה מהמשפצים שהגיבו כאן וסיפרו איך הם התנהגו בזמן שיפוץ. מקווה לנהוג כמותם, וחושבת שהיה מקל עלי מאוד אם המשפצים שלנו היו נוהגים כך.

בכל אופן, קחו בחשבון שאצל יולדת (אדם קרוב אצל עצמו...), חוסר שינה הוא משמעותי במיוחד, גם בגלל העייפות הלא נורמלית מהלידה, גם בגלל שהכמות של החלב מושפעת ישירות מכמות השינה, וחוסר שינה בשלב זה עלול לגרום לעוד כל מיני תופעות לא נעימות, וגם בגלל שהיא יולדת ומותר לה להתלונן על כל מה שבא לה.

שולמית פ

משתמש רשום
את צודקת במאה אחוז, באמת שאלה שהתעוררה אצלי בעיקר בעקבות התגובה של @super tiger . בייחוד בגלל העובדה שאכן יש לנו תוכניות לשפץ בעתיד הקרוב או הרחוק.
המחשבה הבסיסית שלי היתה: "ואם עקרת הבית אצל המשפצים היתה היולדת והם היו גרים כאן בבניין, מה היו עושים?"
ובעקבות תגובתה הבנתי שבכזה מקרה היולדת היתה ששה ושמחה על השיפוצים ולא מתלוננת על שום דבר (טוב, בערך).
בכל מקרה, למדתי הרבה מהמשפצים שהגיבו כאן וסיפרו איך הם התנהגו בזמן שיפוץ. מקווה לנהוג כמותם, וחושבת שהיה מקל עלי מאוד אם המשפצים שלנו היו נוהגים כך.

בכל אופן, קחו בחשבון שאצל יולדת (אדם קרוב אצל עצמו...), חוסר שינה הוא משמעותי במיוחד, גם בגלל העייפות הלא נורמלית מהלידה, גם בגלל שהכמות של החלב מושפעת ישירות מכמות השינה, וחוסר שינה בשלב זה עלול לגרום לעוד כל מיני תופעות לא נעימות, וגם בגלל שהיא יולדת ומותר לה להתלונן על כל מה שבא לה.
כשתשפצי בעז"ה בקרוב בימינו אמן - קחי בחשבון את היולדות בבנין, את בעלות משפחתון, חולים ר"ל, סבתא סיעודית שנמצאת שבוע אצל הילדים, וגם את יום החופשה שלי שלקחתי בדיוק היום.

רפ

משתמש סופר מקצוען
כשתשפצי בעז"ה בקרוב בימינו אמן - קחי בחשבון את היולדות בבנין, את בעלות משפחתון, חולים ר"ל, סבתא סיעודית שנמצאת שבוע אצל הילדים, וגם את יום החופשה שלי שלקחתי בדיוק היום.
את משפצת??? את נשמעת קצת טעונה.
בפירוש חושבת שצריך לקחת בחשבון את כל הדברים הנ"ל - ולקבל החלטה לפיהם.
מה ההחלטה - אני לא יכולה לדעת עכשיו. אדע רק בשעת מעשה.
להגיד לא מעניין אותי כלום, אני משפצת, תמיד יהיו כאלו שזה יפריע להם - נשמע לי מכוער מאוד.

cherry c

משתמש סופר מקצוען
"ואם עקרת הבית אצל המשפצים היתה היולדת והם היו גרים כאן בבניין, מה היו עושים?"
אם זו בניה גדולה, חד משמעית היתה עושה אותה למרות.
להתחיל בניה תלוי בכל כך הרבה גורמים שאי אפשר לדחות.
ואל תשכחי שלהיתר יש תוקף של שנה (בירושלים)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קנ

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ אֵל בְּקָדְשׁוֹ הַלְלוּהוּ בִּרְקִיעַ עֻזּוֹ:ב הַלְלוּהוּ בִגְבוּרֹתָיו הַלְלוּהוּ כְּרֹב גֻּדְלוֹ:ג הַלְלוּהוּ בְּתֵקַע שׁוֹפָר הַלְלוּהוּ בְּנֵבֶל וְכִנּוֹר:ד הַלְלוּהוּ בְתֹף וּמָחוֹל הַלְלוּהוּ בְּמִנִּים וְעוּגָב:ה הַלְלוּהוּ בְצִלְצְלֵי שָׁמַע הַלְלוּהוּ בְּצִלְצְלֵי תְרוּעָה:ו כֹּל הַנְּשָׁמָה תְּהַלֵּל יָהּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  8  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה