דרוש מידע תרומה, לנזקקים?

ברוך2020

משתמש פעיל
ואגב לקופת העיר יש קיריטורינים מאוד קשוחים שנקבעו ע"י גדו"י.
דווקא לקופת העיר??
כי שמעתי על אחת המשפחות שאיבדה את האבא רח"ל באחד מהאסונות בשנים האחרונות ובת דודה של האמא סיפרה לי שמאז האסון הם משופעים בכסף בלי גבול, ואפילו אם המשפחה מרגישה שזה יותר מדי, מאז האסון הם עברו לדירה חדשה משלהם, והילדים מטושטשים מכמות הממתקים והמשחקים...
היא ציטטה אותה:" לפעמים אני מעדיפה לחזור ללפני האסון, לחיים בלי שפע מסנוור..."(לא מדויק, כמובן)
יש לציין שלאותה משפחה עשו מגבית ויהודים טובים תרמו ביודעם שהם עוזרים לילדים יתומים. (אין לי מושג איזה ארגון)
האמת, אני כבר ממש מבולבלת, אתם חושבים שעזרה כספית למשפחה זה אומר לשפע אותם בכספים בלי גבול, יש כ"כ הרבה משפחות בעמ"י שהכסף הזה יכול לסייע להם????!!!!! (כשלרובינו אין את היכולות הכלכליות כנ"ל..)
שלא יובן, אנחנו שמחים ורוצים לתרום, וכן אני חושבת שלמשפחות שעברו אסונות ל"ע צריך לרפד את המכה בכסף, שיחיו חיי רווחה אפילו יותר מכולם, אבל ברמה כזאת??? הרי זה כספי ציבור, ובהתרמות מציגים את זה כ"כ שונה...

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
האמת, אני כבר ממש מבולבלת, אתם חושבים שעזרה כספית למשפחה זה אומר לשפע אותם בכספים בלי גבול, יש כ"כ הרבה משפחות בעמ"י שהכסף הזה יכול לסייע להם????!!!!! (כשלרובינו אין את היכולות הכלכליות כנ"ל..)

כשאוספים ליתומים פותחים להם קרן מיוחדת וכל התורמים מעבירים לשם את הכסף,
במידה וההתרמה הצליחה ויש בקרן הרבה כסף נותנים למשפחה יותר
אבל אין אפשרות לקחת מקרן אחת ולתת ליתומים אחרים.

אש קודש!

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איך אפשר לדעת מי באמת זקוק לכסף?:unsure:
השאלה התעוררה בעקבות מקרים רבים ששמעתי על משפחות שלא צריכות את הכסף וקיבלו כספי ציבור...
אנחנו מעוניינים לתרום באהבה למי שצריך (ויש כ"כ הרבה לצערינו...)
אני יכולה לקשר אותך לאנשים כאלו...

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
דווקא לקופת העיר??
כי שמעתי על אחת המשפחות שאיבדה את האבא רח"ל באחד מהאסונות בשנים האחרונות ובת דודה של האמא סיפרה לי שמאז האסון הם משופעים בכסף בלי גבול, ואפילו אם המשפחה מרגישה שזה יותר מדי, מאז האסון הם עברו לדירה חדשה משלהם, והילדים מטושטשים מכמות הממתקים והמשחקים...
היא ציטטה אותה:" לפעמים אני מעדיפה לחזור ללפני האסון, לחיים בלי שפע מסנוור..."(לא מדויק, כמובן)
יש לציין שלאותה משפחה עשו מגבית ויהודים טובים תרמו ביודעם שהם עוזרים לילדים יתומים. (אין לי מושג איזה ארגון)
שלא יובן, אנחנו שמחים ורוצים לתרום, וכן אני חושבת שלמשפחות שעברו אסונות ל"ע צריך לרפד את המכה בכסף, שיחיו חיי רווחה אפילו יותר מכולם, אבל ברמה כזאת??? הרי זה כספי ציבור, ובהתרמות מציגים את זה כ"כ שונה...
אתה בטוח שזה קופת העיר??
כי ממה שאני מכירה גם למשפחות שפתחו עבורן את הקרן והגיע סכום יפה לא נותנים כסף סתם לכלום...
אולי הם מקבלים את הפינוקים ממקור אחר.

ברוך2020

משתמש פעיל

השמח בחלקו

משתמש מקצוען
אתה בטוח שזה קופת העיר??
כי ממה שאני מכירה גם למשפחות שפתחו עבורן את הקרן והגיע סכום יפה לא נותנים כסף סתם לכלום...
לפי התיאור של המקרה, נשמע שעקב האסון (אסון מירון?) שגרם לרבים לרצות לתמוך במשפחה, הרבה יחידים וכדו' באו לתמוך בדברים קטנים,
את הכסף הגדול שמגיע על ידי קופות הצדקה, כנראה לא הגיע ישירות לעו''ש של האלמנה בשביל היום יום.
(הרי אם הכסף היה מגיע במזומן, מן הסתם האלמנה היתה עושה איתו משהו יותר נצרך לעתיד הקצת יותר רחוק, מאשר לטשטש את הילדים בשפע של ממתקים).

אני זוכר שלאחר אסון מירון היו כאלו כאן בפרוג שרצו דווקא לתרום ישירות למשפחות, ולא דרך קופות הצדקה,
גם אם יש בזה תועלת, זה הצד השני של המטבע..

אתה בטוח שזה קופת העיר??
מקבלים רק לצרכים מוצדקים כגו' חונכים טיפולים וכו' או דירה ליתומים שרשומה על שמם

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה