שיתוף - לביקורת תפילה חוויתית במחנה יהודה

יחזקאל הגאון

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
D I G I T A L
עוד לא ראינו דם, תן לו בשיניים!

עוד לא ראינו דם, צפינו לחינם...
נשמעו הקריאות מכל עבר.

הכל התחיל בג'רמי שראה את ג'וג'ו "לוקח" מהדוכן שלו כמה עגבניות, בתוך שניות ספורות הצעקות הרמות הפכו למכות,
וכמו פיל בחנות חרסינה כך שני צ'חצ'חים המתלהמים בשוק.

ג'וג'ו נתן לג'רמי בעיטה והוא התרומם מעבר לערימת האביטיחים ששכנה לבטח על הדוכן של אברם עד לאותו רגע.
ולאחר מכן נפל על הרצפה תוך שהוא מגלגל על עצמו כמה אביטיחים גדולים ועגלגלים במיוחד שהמשיכו להתגלגל במורד המדרחוב.
כעת, גם אברם בעל הדוכן הצטרף לחגיגה.

ג'רמי, וגם אברם היו להוטים להחזיר לג'וג'ו אך תוך כדי ריצה הוא החליק היישר אל מיטתו של ההומלס הזקן שכבר קנה לו חזקה בפינת הרחוב.

הזקן, שהיה רגיל לסלק רק חתולים ושאר מרעין בישין מפינתו התרעם ופתח בצעקות רמות שהפנו את מבטיהם של כל מי שאולי עוד לא היה מרוכז בהתלהמות.

"ג'וג'ו חנוק אותו" שרו כולם במקהלה, אך כחרדי אין אני מורגל בצעקות מסוג זה, כמעט וצעקתי "נאצים" אך נזכרתי שאני לא רוצה להפנות את כל תשומת הלב הזו אליי.

אך לפתע, בעל כרחי, אני מוצא את עצמי גם כן במרכז הזירה, לא ברור מאיפה - שני אגרופים הלמו בעוצמה בליבי

רציתי לצעוק על האלמוני שכך מחלק מכות לעוברים ושבים, אך מפי יצאה רק הצעקה, שנשמעה היטב בין כל הלחישות:

" כִּי מוֹחֵל וְסוֹלֵחַ אָתָּה. בָּרוּךְ אַתָּה יְיָ, חַנּוּן הַמַּרְבֶּה לִסְלֹחַ. "
מבטיהם המופתעים של כל מתפללי ה "חניכי" השכונתי העבירו את המסר כמו שאלף שיחות מוסר לא יכלו לעשות זאת,
ומאז ידעתי, שוק אינו מקום מוצלח לערוך בו את תפילת שמונה עשרה...
ולא משנה איפה התחלת...

נהניתם? רוצים לקרוא עוד תוכן שכתבתי? כנסו לבלוג שלי

קרדיט, הטקסט מתוך תפילת שמונה עשרה נלקח מתוך ויקיטקסט

נערך לאחרונה ב:

.חיה פ

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מפתיע ויפה!! עצוב ומשעשע.
טובב בקיצור

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה